Kft. - s kérdések


dipo # 2020.10.30. 17:12

Óh. Köszönöm.
Ez ügyvédi díjjal és illetékkel mennyi szokott lenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.31. 08:16

40-50K

dipo # 2020.11.02. 14:29

Oh. Köszönöm.

dipo # 2020.11.17. 14:23

Üdv!

Amennyiben új tevékenységi kör felvitelét kezdeményeztük Ányk-n keresztül, milyen határidővel kerül beállításra, illetve hol tudom ellenőrizni, hogy már szerepel az új tevékenységek? (Gondolom e-cegjegyzekben jóval később jelenik meg, mint a határidő lejárta.)

Sherlock # 2020.11.17. 14:40

Ezt csak tippelni lehet.
Az e-cégjegyzékben csak a bejegyző végzést követő vasárnapon fog frissülni. A hiteles cégkivonaton viszont már a bejegyzés után látszódik.

dipo # 2020.11.18. 07:34

Értesítést sem küldenek a bejegyzésről vagy magát a végzést nem küldik ki? Csak van valami határidő?

NémethVirág # 2020.11.24. 09:41

Tisztelt Fórumozók!

a jogi személyekre vonatkozó új rendelet szerint a döntéshozatalra vonatkozó rendelkezéseket nem kell alkalmazni, ha az adott döntéshozó szerv a kijárási korlátozás mellett sem akadályozott a működésben. Akadályozottság esetén viszont a döntéshozó szervet tilos összehívni és a már összehívottakat sem lehet megtartani.

Mit jelent konkrétan, hogy a kijárási korlátozás mellett sem akadályozott a működésben? Kéttagú kft. döntéshozó szerve összeült és döntést is hozott a rendelet hatálybalépése után. Milyen esetben számít jogszerűnek a gyűlésük? Érvényes a meghozott döntésük?

Köszönöm előre is a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.24. 10:34

Nem poont így szól a rendelet normaszövege. De mindegy. A lényeg: ha a taggyűlés létszáma nem haladja meg a 10 főt, akkor reggel 5 és este 20 óra között nyugodtan lehet ülésezni. Maszkot viseljenek, és tartasanak távolságot.

(A járványveszély ideji rendeletek nem fognak bekerülni a magyar jogalkotás aranykönyvébe. Az elrettentő példák közé viszont nagyon is.)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.24. 10:36

Amúgy meg a lőtt kutyát nem érdekli, hogy egy kéttagú kft. taggyűlés hogyan hozott határozatot, amíg az egyik tag bíróüság előtt nem indít pert.

NémethVirág # 2020.11.24. 11:14

Köszönöm szépen!

samtop # 2021.04.15. 10:35

Kedves Szakértők!

Szeretnék egy céget csinálni be is adtuk a papírokat én lettem volna az ügyvezető a barátnőm meg 50%-os tulajdonos. A másik 50%-nál teljesen tiszta minden. A nav megtagadta az adószámot, engem azért nem fogadott el ügyvezetőnek mert többségi tulajdonban voltam egy cégben ami kényszertörlés miatt megszűnt. (az ügyvezető sikkasztott, feljelentettem, azóta is tart a rendőrségi ügy, de a cég tönkrement). A párom meg szinte majdnem ugyanezért nem lehet 50% tulajdonos egy cégben (100% tulajdon volt, ott ugyan nem sikkasztás volt, de a becsület ott is az utolsó helyen volt az ügyvezetőnél, kt. azt a céget is)

A lényeg, és a kérdés ebből adódik, hogy a párom ha újra megpróbálkozunk a cégalapítással, ha csak 25%-ban lesz tulajdonos, és egy teljesen tiszta rokon a másik 25%, az ügyvezető egy teljesen tiszta ember lesz (a másik 50%-os tulajdonos), automatikusan akkor is el fogják utasítani a cégalapítást, vagyis az adószám kiadását, vagy így nem lesz gond? A lakcím mindhármunk esetében ugyanaz. Meg ezek az újrapróbálkozások is kérdésesek, ezzel nincs gond, esetleg limit? Aki a cégben lenne semmilyen törvénytelenséget nem követett el.

Köszönöm előre is

Sherlock # 2021.04.15. 16:10

Le van írva a NAV-os doksiban, hogy hogyan lehet eredményes kimentési eljárást lefolytatni.

valinéni # 2021.04.29. 15:46

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy ha a cég adószámát törölte a NAV adótartozás miatt akkor az ügyvezető hogyan tud megszabadulni a vezető tisztségviselői státusztól.

Azt mondják, hogy nem tud lemondani mert nincs adószáma.
Agy viszont egy bevételt nem termelő cég ügyvezetőjeként létezik tovább.

Mit kell ilyen helyzetben tenni? Hogyan tud megszabadulni az ügyvezetősétől?

Köszönöm

Vali

Szomorú örökös # 2021.04.29. 15:57

valinéni

ha a cég adószámát törölte a NAV adótartozás miatt akkor az ügyvezető hogyan tud megszabadulni a vezető tisztségviselői státusztól.

Feltehetően a céget felszámolják, mert ugyebár adótartozást halmozott fel. Ilyenkor már nem lehet csak úgy lemondani. Ahogy kijelölik a felszámolót, megszűnik ezen tisztsége, azt a felszámoló biztos veszi át, de ez nem jelenti, hogy meg is ússza a történetet. A rossz hír, hogy a mögöttes felelősséget is megvizsgálják az ügyvezető esetében, mielőtt a céget megszüntetik.

ssn84 # 2021.05.28. 20:33

Sziasztok!

Kft-met a NAV durván megbírságolta ezzel ellehetettlenítve a további működést! Kérdésem az volna, hogy ha nem tudom kifizetne a tartozást (márpedig nem tudom) , magánszemélyként milyen szankciókra számíthatok? Mit tudok tenni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.29. 13:27

Az attól függ, miért bírságolták meg a céget. Nem feltárt adóhiány és járulékai az a "bírság"?

ssn84 # 2021.05.30. 09:11

"Az attól függ, miért bírságolták meg a céget. Nem feltárt adóhiány és járulékai az a "bírság"?"

Igen, visszadobott számla és ebből adódó áfa tartozás! Az áfát megduplázták és még büntetést is kiszabtak, miután nem tudtam időben befizetni! Kértem fizetés könnyítést amit elutasítottak!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.30. 20:55

Indítványoztad már a felszámolást?

Egyébként ha nem bűncselekménnyel idézted elő azt az adóhiányt, akkor nincs szankció. (Az is igaz, hogy ha nem követted el a költségvetési csalást, akkor szerintem az adóhiány se lenne megállapítható.)

ssn84 # 2021.05.31. 06:16

www.kbs-ugyved.hu

Felszámolást még nem indítványoztam!
Kezdő kft-s vagyok gyenge könyvelővel! Sajnos ez már így alakult! A kérdésem az lenne, hogy magánszemélyként mire számíthatok? Kétgyerekes családapaként nem szeretném elveszíteni a házunkat!

Rexor # 2021.05.31. 07:14

Az alapproblémára visszatérve: mi az hogy "visszadobott számla"? Kétszer vontatok le az áfát ugyanazzal a számlával?

ssn84 # 2021.05.31. 08:01

Nem vontunk le kétszer áfát! A NAV azért dobta vissza a számlát mert szerintük nem volt indokolt alvállalkozó bevonása!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.31. 08:04

Nem pont úgy lesz. Ilyen indoklással nem minősítik megalapozatlannak az ÁFA levonását. Az adóhatóság ugyanis az ügyletek gazdaságosságát, ésszerűségét nem vizsgálja. A valóságosságát annál inkább.

ssn84 # 2021.05.31. 08:32

Bocsánat, de nem igazán értem! Mit tudok most tenni? Magánszemélyként mire számítsak! Könyvelőm nem tud semmi használható segítséget adni! Elnézést, hogy értetlenkedek de nagyon hülye vagyok az ilyen jogi ügyekhez!

Rexor # 2021.05.31. 15:21

Mivel azt írod, hogy büntetést is kiszabtak gondolom itt már jogerős határozatról van szó. Elég sok lehetőség lehetett volna itt: jegyzőkönyvi észrevétel, fellebbezés, és végül a bírósági szakasz, ha jogszabálysértő a döntés. Nem tudom ezeket miért nem léptétek meg, de gondolom alapos ok volt rá (vagy valami más van a háttérben, amit nem akarsz megosztani..).

Rexor # 2021.05.31. 15:23

De az alapkérdésre visszatérve: ha nincs bűncselekmény magánszemélyként nincs mitől félned, csak az ügy furcsa nekem.