Egyesület Alapszabályának módosítása


ObudaFan # 2014.11.11. 13:52

A politikai tevékenység mellőzéséről szóló részt egyszerűen ki kell másolni a törvényből. A közfeladatra vonatkozó rész jóval nehezebb, ott könnyen lehet, hogy jogász segítségét kell kérnetek, mert részletesen meg kell nézni az alapszabály szerinti célotokat és annak találni egy megfelelő közfeladatot meghatározó jogszabályi helyet.
Ha megvan, hogy mit hogyan szeretnétek módosítani, akkor tartani kell egy közgyűlést, ott módosítani az alapszabályt és a közgyűlési jegyzőkönyvet és jelenléti ívet, az egységes szerkezetű alapszabályt és a formanyomtatványt be kell küldeni az egyesület nyilvántartását vezető törvényszékhez, majd ezt igazolni kell a NAV-nál. Ha a törvényszék jogerősen elfogadja a módosítást, azt ismét be kell a NAV-hoz nyújtani.
Megjegyzem, ha most módosítotok, és még az egyesület a régi Ptk. szerint működik, akkor az új Ptk-ra is át kell térni, ahhoz szintén minden bizonnyal jogi segítségre lesz szükség.

Kisgomb # 2014.11.11. 14:49

Hát, ez nem hangzik valami jól, és ami fontosabb, nem egyszerű. Keresni kell valami jogászt. Na, ez nem lesz egyszerű. Egyesületünk egy hagyományőrző néptánc egyesület. Nincs semmi extra, semmi hókuszpókusz. Köszönöm a választ.

Kisgomb # 2014.11.11. 14:49

Hát, ez nem hangzik valami jól, és ami fontosabb, nem egyszerű. Keresni kell valami jogászt. Na, ez nem lesz egyszerű. Egyesületünk egy hagyományőrző néptánc egyesület. Nincs semmi extra, semmi hókuszpókusz. Köszönöm a választ.

bigali # 2014.12.10. 17:37

Tisztelt Szakértő !

Ha a működő egyesület új alapszabályt alkot a módosítgatások helyett,akkor milyen szövegnek kell kerülnie az "Egységes szerkezetbe foglalt alapszabály" helyett a borító lapra ?

ObudaFan # 2014.12.11. 16:02

Nagyjából mindegy, elég oda az, hogy Alapszabály, csak kitűnjön a jegyzőkönyvből, hogy az teljesen újra lett írva.

Petya1234 # 2014.12.31. 09:26

Tisztelt Szakértő!
Egyesületi alapszabály-módosítást adok be a Fővárosi Bíróságra. A kérdésem az lenne, ha hiánypótlásra szólítanak fel, ezt megtehetem postai úton elküldve a javított iratokat vagy mindenképp személyesen kell beadni?
Köszönettel: Petya

egybea # 2015.01.13. 08:02

Tisztelt Szakértők!

  1. Működő sportegyesületben elnökváltás történt, melyet taggyűlés elfogadott. Milyen módon kell ezt bejelentenünk bíróság felé, illetve milyen nyomtatványok szükségesek még hozzá.
  2. Erre a határidő taggyűlés dátumától számított 60 nap?
  3. Az előző vezetés sajnos nagyon passzív nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem adnak át az új vezetésnek szükséges adatokat iratok. Ebben az esetben mit tehetünk?

Köszönöm válaszukat!!!

ObudaFan # 2015.01.13. 12:59
  1. A http://www.birosag.hu/…yomtatvanyok oldalról tölthető le a nyomtatvány.
  2. Igen.
  3. Esetleg érdemes lenne felhívni a figyelmüket a kártérítési felelősségükre.
egybea # 2015.01.14. 11:07

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ranna # 2015.01.23. 08:32

Tisztelt Szakértő!

A Törvényszékhez változásbejelentési kérelmet szeretnék benyújtani, egyesületben beálló elnökváltozás miatt. Tudna abban segíteni, hogy melyik nyomtatványt szükséges kitöltenem a birosag.hu-n találtam többet is, illetve, abba, hogy milyen melléklet szükséges a nyomtatványhoz? 1 órája bogarászom az útmutatót, de nem jövök rá.

Válaszát előre is köszönöm!

Ranna # 2015.01.23. 10:10

Talán az A, B, C1, E, G, M1-M2, K nyomtatványokra lehet szükség?!

ObudaFan # 2015.01.25. 11:33

Szerintem elég az A, B, E, M1, K.
A megválasztást igazoló közgyűlési jegyzőkönyv, a közgyűlés jelenléti íve, egységes szerkezetű alapszabály.

Ranna # 2015.01.26. 06:37

Nagyon szépen köszönöm!

drbarbi # 2015.01.28. 07:57

Tisztelt Fórumozók! Egyesület Alapszabályának módosításához regisztráltam a pénteki napon elektronikus aláírással az ügyfélkapun, az a válasz érkezett, hogy 1 nap múlva kapok validáló e-mailt, azóta sem történt semmi, és a központi számukat hívva sem jutok előrébb, ugyanis 1 napja nem veszi fel senki. Mit gondolnak mi a teendő a továbbiakban?

bigali # 2015.03.16. 20:30

Kedves Szakértők !

Az egyesületünk elfogadta a teljesen újra szövegezett alapszabályát. Az alapszabályon kívül semmi nem változott/sem székhely,sem a tisztségviselők,stb/ Az új alapszabályon,jegyzőkönyvön,jelenléti íven kívül kell-e más iratot küldeni a változás jelentővel ?

Tisztelettel: Bigali

ObudaFan # 2015.03.17. 14:57

bigali

Nem, ezeket kell.

bigali # 2015.03.19. 20:22

Köszönöm a választ !

bigali # 2015.03.22. 11:37

Tisztelt Szakértők !

A napokban több közgyűlésen vettem részt.Észre vettem,hogy volt olyan ahol választottak szavazatszámláló bizottságot és volt ahol nem. A kérdésem az lenne,hogy minden esetben szükséges a szavazatszámláló bizottság megválasztása ? Eddig én úgy tudtam,hogy csak akkor kell,ha titkos szavazással döntenek a tagok. A nyílt szavazásnál eddig mi soha nem választottunk bizottságot.Mi a helyes gyakorlat ?

ObudaFan # 2015.03.23. 15:36

Szerintem akkor nem kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.23. 15:41

+1

ajakite # 2015.03.23. 20:59

Tisztelt Szakértő!
Tűzoltó Egyesületünk alapszabálya és tisztségviselői is változik. A változás bejelentésére a Bíróság honlapján elérhető programon keresztül, a ANYK_OBHGEPI_PK_101V (PK-101V) dokumentumot használnánk. Érdekelne, hogy elektronikusan hogyan tudom beadni, továbbá az "E" lapon önálló képviseleti jog esetén a "Képviseleti jog terjedelme" és az azt követő mezők kitöltésénél melyik opciót kell választani? Megjegyzem a bankszámla feletti kezelési jog önálló lenne. Érdekelne továbbá, hogy az elnök és a parancsnok lenne önálló képviseleti joggal rendelkező tisztségviselő, viszont a további elnökségi tagokra és felügyelő bizottsági tagokra is kell készíteni "E" lapot? Segítségét előre is köszönöm!

ObudaFan # 2015.03.24. 15:06

Elekronikusan az ügyfélkapun keresztül küldhető be.
Képviselő az is, aki csak a bankszámla felett rendelkezik, csak nála a képviseleti jog terjedelme nem általános, hanem részleges. Minden képviselőt be kell jelenteni.

ajakite # 2015.03.25. 00:51

Tisztelt Szakértő!
Alapszabály módosítás esetén a közgyűlés jegyzőkönyv hitelesítése a régi, vagy az új alapszabály szerint kell történjen, illetve ha alapszabály és a vezetőség is változtatásra kerül, először az alapszabályt kell módosítani, vagy a vezetőség megválasztását kell elvégezni? Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2015.03.25. 14:07

Még a régi szerint. A sorrend általában nem túl lényeges, természetesen lehetnek specialitások.

ajakite # 2015.03.28. 21:24

Tisztelt Szakértő!
Az lenne a kérdésem, hogy az alapszabály módosítás során minden pontban történt módosítást külön, vagy egyben -egy határozatként- fogad el a közgyűlés? Az új Ptk.-nak való megfelelés miatt kb. 50 ponton módosul az alapszabályunk, akkor az 50 határozat?
Előre is köszönöm válaszát!