Felszámolás,végelszámolás


Ballag # 2013.12.16. 17:30

Kedves Obudafan

Ha eddig a végelszámoló nem jelentette fel, ( tudomásom szerint a végelszámolás 8 hónapja kezdődött, ennek már 8 hónapja), akkor nemigazán fogja? Mennyi ennek az esélye?

zsian # 2013.12.16. 15:59

Tisztelt ObudaFan! Tudomásom szerint a férj sem akarja ezt a rendőrségi,és bírósági procedurát. Hamis tanuzás? Miért? A férj anno ismeretlen tettes ellen tett feljelentést de így hogy közel sem ismeretlen, még ha válnak is ezt azért nem szeretné egyikőjük sem. Szánja-Bánja, eddik ok. De még is! Mi lenne az enyhébb büntetés? (megjegyzem hogy szerintem már volt büntetve,bár ez nem hivatalos info.) Köszönöm a gyors segítséget!

ObudaFan # 2013.12.16. 14:59

zsian

És a férjnek miért érné meg ezt mondani? Inkább kockáztatná, hogy majd hamis tanúzás miatt ellene indul eljárás?
Be kell jelenteni, hogy az asszony visszahozta a kocsit, szánja-bánja, nem volt büntetve és akkor a büntetés enyhe lesz.

ObudaFan # 2013.12.16. 14:57

Ballag

Most akkor felszámolás, vagy végelszámolás? Mert ha felszámolás, akkor csak nem olyan mértékű a kéthavi munkabéred, amit a Bérgarancia Alap ne fizetne, a munkaviszonyt meg tudod igazolni a munkaszerződéssel.

zsian # 2013.12.16. 10:22

Pazs! Nem vádolják, egyenlőre tanu. De minden szál hozzá vezet. Megtalálták a feladott hirdetést.. stb.

zsian # 2013.12.16. 10:20

pazs! Azért mondaná mert nem akarja meghurcoltatni a nejét. Papirok nélkül lett eladva bontásra ha jól tudom. a Zrt tulajdonjogát nem ismerem, de az biztos hogy a feleség nem volt sem részvényes sem tulajdonos. Lehet baja? Köszi a gyors választ.

pazs # 2013.12.16. 10:02

Ballag: felszámolás vagy végelszámolás? nem mindegy. Ha más nem, a Bérgarancia Alap fog neked fizetni, jelentsd be az igényedet a végelszámolónak vagy a felszámolónak mihamarabb.

zsian: és ezt így hogy? Mármint a férj a részvényes (egyszemélyes társaság?) és a zrt. autóját eladta a feleség? Okirathamisítással vádolják vagy mivel? Miért mondaná a férj, hogy megkerült a kocsi, ha közben nem?

zsian # 2013.12.16. 09:59

Sziasztok! S.o.s. segítségre lenne szükségem! Barátnőm esete... Férjének adott egy ZRT amiben a feleség semmilyen tulajdonnal nem bír. Válásra került a sor, és közben a céget is felszámolás alá tették. A barátnőm jó poénnak tartotta ha eladja a cég egyik kocsiját(200.000.)Ft-ért csak kib@szásból. A férj feljelekntést tett ismeretlen tettes ellen, és hamar kiderült a ravaszság. A férj nem szeretné ezt megtorolni, de a feljelentés folyamatban van, ami ugye visszavonni nem lehet. Meguszhatja a barátnőm? És ha igen, hogyan? Előre is köszönöm.Lehetséges hogy a férj azt mondja hogy megkerült a kocsi? Vajon be kell mutatni? Vagy ha azt mondja hogy igen, a felesége adta el de majd"elintézi" magánvádas inditványba? Ez hogyan működik? Segítsetek!

Ballag # 2013.12.15. 20:07

Tisztelt Fórumozok ,

Ez évben egy KFT saját maga ellen végelszámolást indított, iratokat nagyon hiányosan adott le a felszámoló felé.A KFT tartozik nekem 2 havi béremmel. Tudtommal ( nem vagyok jogász) az irat le nem adása miatt feljelentést kellett volna tenni a KFT ügyvezetője ellen, de a felszámoló ezt nem tette meg, szerintem.Kértem tőle személyes tájékoztatást, de minduntalan elzárkózott. mennyi ideje van a végelszámolónak feljelenteni ez ügyből a volt cégvezetőt? Illetve, ha eddig nem jelentette fel, akkor ezután gondolom már nem is fogja?????Illetve azt sem értem, h az adóhivatal, ha látja a végelszámolásnál, h hiányosak az iratok, akkor miért nem indít büntetőfeljelentést? Vagy erre nincs is lehetősége, mert ez a végelszámoló jogában áll csak? Hogy tudok én a kifizetetlen munkabéremhez jutni? kezdjek el pereskedni, aztán 10 év múlva majd azt mondják, h nyertem, de nincs pénze a volt cégnek?
köszönöm a válaszaitokat.

ObudaFan # 2013.11.24. 12:17

Nézzétek meg, hogy a cégnyilvántartásban már a helyes székhelyadat szerepel-e.

csepke67 # 2013.11.21. 19:48

Érdekelne hogy a KFT 2010 árilisában meg ország másik végében eladásra került.Sajnos a mai napig jönnek céges papírok polgármesteri hivataltól stb, stb.Mindenhova jeleztük minden hivatalosan történt. Mit tehetünk?? postán azt mondták ne foglalkozunk a fel szólitókkal nekik kötelességük kihozni ,ha ez a cím van meg adva elméletileg minden tartozás rendezve van .Zavar hogy még mindig hozzánk dobják be a levelet ,ha nem ismerjük a postást.
Válaszát előre is köszönöm.Csepke

NagyZizi # 2013.11.19. 18:01

ObudaFan ,köszönöm.

ObudaFan # 2013.11.13. 06:14

Igen, követelhetitek a társaságtól.

NagyZizi # 2013.11.12. 18:38

ObudaFan,köszönöm a választ.

Az a helyzet,hogy még két tagnak van tagi hitele,igaz,hogy fele összegben az övéhez képest,amit mi nem tudtuk kivenni,mert nem voltunk a pénz közelében. Így akkor mi is követelést nyújthatnánk be a társasággal szemben?
Olyan naív voltam,hogy azt gondoltam nem veszi ki a sajátját,én nem is kértem az enyémet,hadd menjen ki először a köztartozás.

Ismét rá kellett jönnöm ,hogy nem szabad megbízni ennyire az emberekben. De ez már az én hibám.
Remélem sikerül mielőbb rendet tenni a házunk táján.
Üdv.

ObudaFan # 2013.11.11. 22:09

Tulajdonképpen nem tehette volna meg szerintem, de neked, mint tagnak mindegy, mert ha nem vette volna ki, hanem a többi tartozásra fordította volna, akkor a saját követelését hajthatná be rajtatok. Akinek ez igazából nem mindegy, az a ki nem elégített hitelező, amíg nem tudja ezt rajtatok behajtani.

NagyZizi # 2013.11.11. 20:43

Tisztelt Fórumozók!

Az Ügyvéduraktól szeretnék választ kapni a kérdésemre.

Egy megszűnés előtt álló KKT megbízott képviselője évekkel ezelőtt adott a társaság részére hitelt,és most,hogy el sikerült eladni az ingó és ingatlant ,a vételárból ki lett fizetve a felhalmozódott adósság nagy része,de most ő kivette azt a fent említett pénzt,így maradtak tartozások a társaságnak.
Ezeket a követeléseket behajtják a tagokon ,mivel még 5 évig egyetemleges ,korlátlan felelősségük van a tagoknak.

Megteheti-e a képviselőnk,hogy kiveszi pénzét amíg nincs minden tartozás kiegyenlítve? Én úgy tudom,hogy nem. És mi van ha nem fizeti vissza ?

Hová tudok fordulni ,hogy igazamat érvényesíteni tudjam?
4 tagról van szó,kb .600 ezres tartozás nincs kifizetve,érdemes-e elkezdeni a bíróságra járni, milyen esélyeim lehetnek?

Köszönöm előre is a válaszotokat,további szép estét mindenkinek.

PG2000 # 2013.11.05. 14:05

Köszönöm szépen a válaszokat.

xdri # 2013.11.05. 13:59

Kedves PG2000!
A felszámoló díját és költségeit jogszabály állapítja meg és a bíróság hagyja jóvá! Normális esetben a felszámoló a felszámolandó cég felé állít ki számlát és fizet Önmagának! Ha a cég üres és nincs pénze a felszámoló nem jut bevételhez és nem kell számlát kiállítania. Az üres cégek után megkapja a díját abból az alapból amit képeznek a felszámolások során!
drhalasz.eoldal.hu

PG2000 # 2013.11.05. 12:31

Az előzőből kimaradt egy szó.
Helyesen írva: „ki állapítja meg a díjat
Illetve az előzőben leírtak mellett még az is érdekelne, hogy adott esetben mikor mondhatja a felszámoló a vállalkozás volt törvényes képviselőjének (ügyvezető,tag), hogy az számítson rá, hogy majd neki kell megfizetnie az eljárási díjat, stb.?

PG2000 # 2013.11.05. 12:20

Kft-vel kapcsolatban kérdeztem.
Ha felszámoló nem küld számlát senkinek, akkor ki állapítja a díjat és ki küldi, kinek küldi a számlát... vagy bármit, ami alapján ki kell fizetni a felszámoló díját?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.05. 12:16

A felszámoló egyébként nem állít ki és nem küld számlát. Senkinek.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.05. 12:15

Bt.?

PG2000 # 2013.11.05. 11:32

Köszönöm. Ha jól értem a választ, abban az esetben, ha a törvényes képviselő minden iratot átadott, amit a felszámoló az eljárás során kért, és a cég fizetésképtelen, akkor a felszámoló nem küldheti a törvényes képviselőnek a számláját. Jól értem?
Ezt ugye a felszámoló is kell tudja elvileg hivatalból is?

ObudaFan # 2013.11.05. 11:14

A Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatala a díjkiegészítési számláról fizeti ki. Illetve ha a cég törvényes képviselője nem adta át az iratokat a felszámolónak, akkor meg őt kötelezik.

PG2000 # 2013.11.05. 11:05

Nem találtam visszamenőlegesen a megválaszolt kérdéseknél hasonlót, ezért kérdezek.

Egy fizetésképtelensége miatt felszámolásra ítélt, nem működő és bevételeket nem termelő kft. felszámolása esetén ki kell megfizesse a felszámoló költségeit? Kinek kell számlázzon a felszámoló?
Ha a felszámolásra ítélt cég nincs miből fizessen.
Mi ennek a gyakorlata?