Felszámolás,végelszámolás


Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.05. 12:16

A felszámoló egyébként nem állít ki és nem küld számlát. Senkinek.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.05. 12:15

Bt.?

PG2000 # 2013.11.05. 11:32

Köszönöm. Ha jól értem a választ, abban az esetben, ha a törvényes képviselő minden iratot átadott, amit a felszámoló az eljárás során kért, és a cég fizetésképtelen, akkor a felszámoló nem küldheti a törvényes képviselőnek a számláját. Jól értem?
Ezt ugye a felszámoló is kell tudja elvileg hivatalból is?

ObudaFan # 2013.11.05. 11:14

A Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatala a díjkiegészítési számláról fizeti ki. Illetve ha a cég törvényes képviselője nem adta át az iratokat a felszámolónak, akkor meg őt kötelezik.

PG2000 # 2013.11.05. 11:05

Nem találtam visszamenőlegesen a megválaszolt kérdéseknél hasonlót, ezért kérdezek.

Egy fizetésképtelensége miatt felszámolásra ítélt, nem működő és bevételeket nem termelő kft. felszámolása esetén ki kell megfizesse a felszámoló költségeit? Kinek kell számlázzon a felszámoló?
Ha a felszámolásra ítélt cég nincs miből fizessen.
Mi ennek a gyakorlata?

vadász1971 # 2013.10.21. 13:22

Köszönöm a segítséget!!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.21. 13:10

Ahogy így elnézem, semmilyen határidő nincs. Ha nem kötekszik senki, akkor két-három hónapon belül meg szokott lenni a végzés.

vadász1971 # 2013.10.21. 12:31

És szankció nélküli határidő az mennyi,vagy mi a gyakorlat kb.???

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.21. 11:06

Olyan, aminek szankciója is lenne? Nincs.

vadász1971 # 2013.10.21. 08:37
És ha a vagyonfelosztási javaslat elfogadására várok,ahogy írja az ügyvéd úr akkor az mennyi idő??Van törvényben előírt határideje amit be kell tartania az illetékes szervne
  • pl. 30 nap--?????
vadász1971 # 2013.10.18. 18:55

A cég is megszűnik.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.18. 15:10

Ahogy elnézem, nem. A vagyonfelosztási javaslat jóváhagyására várnak szerintem.

ObudaFan # 2013.10.18. 13:32

A cég fennmaradásával fog megszűnni a felszámolási eljárás?

vadász1971 # 2013.10.18. 11:54

A tartozások már ki vannak fizetve az ingatlan eladásokból amit a felszámoló eladott.Az egyezség sajnos nem tudom mit jelent ebben az esetben.

ObudaFan # 2013.10.18. 09:46

Egyezség lesz? Mert arra van 45 napos határidő.

vadász1971 # 2013.10.18. 07:59

Tiszteletem !

A KFT-met ez év január 13-án felszámolták és ingatlanjait eladták tartózás miatt.A felszámolásból befójt összeg fedezte a tartozásokat és még maradt is egy összeg amit a mai napig nem kaptam meg.A felszámoló még nyár végén leadott minden papírt a Budapest Környéki Törvényszéknek aki azóta ül az ügyön. Útólsó kérésük 1 hónapja lett teljesítve ami az ügyvezetőtől egy írásbeli nyilatkozat volt.Mai nap bent voltam személyesen és azt a felvilágosítást kaptam,hogy még nem került sorra a bírónál ,és a határidőben is benne vannak mivel 45 napjuk van az utolsó beérkezett papírtól számítva ,hogy lépjenek az ügyben. Kérdésem az lenne tisztelettel,hogy ez esetben tényleg 45 nap áll a rendelkezésükre??? Mert lassan 1 éve húzzák a kifizetést .

ObudaFan # 2013.10.14. 10:29

Nincs , de nem olyan hosszú idő, ha a cégnek se követelése, se tartozása, akkor 4-5 hónap alatt meglehet. (Mondjuk akkor, ha normál cégbírósági ügyintézést feltételezünk, nem azt, ami januártól volt. De talán annak az átmeneti időnek már vége.)

xedit # 2013.10.10. 11:59

Kedves Szakértők!

Van egy tartozásmentes, rendesen könyvelt, egyszemélyes Kft-m, de tavaly óta KATÁ-s egyéni vállalkozóként dolgoztam, a kft-ben azóta nem volt bevétel. Mivel már egyáltalán nincs megbízásom, az egyéni vállalkozást szüneteltetni szeretném. Sajnos ez esetben a kft-ben életbe lép a járulékfizetési kötelezettségem, tehát a kft-től meg kellene szabadulnom.
A könyvelőm szerint, ha végelszámolást indítok, akkor addig kell magam után a járulékokat fizetnem, amíg a cég meg nem szűnik. Tudtommal ez nagyon hosszú idő is lehet. Van valami kevésbé költséges megoldás a problémámra?

Köszönöm a segítséget,
Edit

ObudaFan # 2013.09.17. 11:37

Hogy jogos-e éppen ennyi késedelmi pótlék tartozás, azt nyilván nem lehet ennyi adatból eldönteni, de ha jogos, akkor természetesen végre is lehet hajtani.
Ami a felszámoló költségét illeti, amennyiben azért volt egyszerűsített felszámolás, mert a mérlegeket nem adtad le, vagy az iratanyag nem állt rendelkezésre, akkor mindenképpen jogos. De szerintem bt-nél a beltaggal szemben egyébként is.

Tocek # 2013.09.14. 02:31

Tisztelt Forumozok !

Egy lezarult felszamolasi eljarasban szeretnem a segitseguket kerni .
Beteti tarsasagom ellen az adohivatal 2010 evben felszamolasi eljarast inditott 4,5 millio ft adotartozas + kesedelmi kamatai miatt .
2011-ben engem , mint beltagot a mogottes felelossegre hivatkozva megkerestek .
Ugyvedi segitseggel , es kisebb osszegu befizetesekkel sikerult elerni , hogy a teljes toketartozast , es az addig jovairt kesedelmi kamattartozasokat is elengedtek , ezek torlesre kerultek . A felszamolas egyszerusitett felszamolasi eljaras kereten belul 2013 Juniusaban lezarult.
A mult heten levelet kaptam az MKK ZRT.-tol amiben kozlik , hogy 2,5 millio ft “G” kategorias tartozasom van felejuk , amit a NAV engedmenyezett jaruk . ( 2011-12 ben jovairt kesedelmi kamatok , az eredeti befizetesi hataridotol az elengedes napjaig szamitva .)
Az elso kerdesem az lenne , hogy jogosan kovetelik e ezt rajtam , illetve lehet e kizarolagosan kesedelmi kamattartozas miatt ( toketartozas nelkul ) vegrehajtasi eljarast inditani ellenem .
A masodik kerdes is ugyanehez az eljarashoz vonatkozik , ugyanis kozben levelet kaptam a kijelolt felszamolocegtol is , amiben 150.000 ft + AFA felszamolasi koltsegterites megfizetesere koteleznek . Jogosan ? A felszamoloceg bevetele nem volt eleg a 300.000 ft felszamolasi dijminimum megfizetesere , de tudomasom szerint a kulonbozetetet az allamtol kell lehivniuk . Jol tudom ?
Koszonom segitseguket , es elnezest kerek az ekezetek elmaradasa miatt .

Tamas.

ObudaFan # 2013.09.05. 10:27

agota564

Van jogi képviselőd, neki kell látnia, hogy pontosan mi történik. Esetleg megkérdezheted tőle, hogy nem lenne-e célszerű neked kezdeményezni a felszámolást a székhely szerint illetékes törvényszéken.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.05. 08:16

A kültag addig se felel, amíg létezik a bt.

csakegynick # 2013.09.05. 07:28

Tisztelt Szakértők!

ha egy bt-t felszámoltak és 2013.05.02-án töröltek (ez látszik a lekérhető cégadatokból), akkor a bt kültagja mennyi ideig felel még a bt dolgaiért?

Köszönöm a választ előre is!
Csakegynick

agota564 # 2013.09.04. 21:25

Igen, az ügyvédi levélben kértük a végelszámoló céget. Azóta csak annyi válasz jött még akkor, hogy beküldték a felszámolás megindításához a kérelmet a cégbíróságra . Ma beszéltem a cégbírósággal is és ugyanezt megerősítette a bíró"szerkesztője", hogy még semmit sem küldtek vissza a végelszámolónak(valami miatt-ezt nem mondta, hogy miért, lehet, hogy csak ülnek rajta). Úgy olvastam, hogy kb. 1.5hónap alatt már ki kellett volna hirdetniük a közlönyben, hogy megindítják a felszámolást.(?)
Tehát senki(végelszámoló, ügyvéd) sem tud semmit.

ObudaFan # 2013.09.04. 21:17

Felszámolási kérelmet nyilván jogi képviselővel nyújtottál be. Akkor pedig szerencsésebb lenne őt megkérdezni, hogy hogy áll az ügy, mert ezt innen megmondani senki nem fogja tudni.