Végrehajtási jogi fórum


végrehajtó1 # 2011.02.21. 19:19

a vevő szerint az is az ővé,mivel az általa megvett ingatlanon áll.

igaza van.

A gázcsonkhoz nem tudok hozzászólni.

Javaslom szólitsa meg a fórumon lévő jogászokat.

sefi62 # 2011.02.21. 17:03

Tisztelt Végrehajtó !
Abban szeretném a segitségét hogy volt egy ingatlanom ami árverésen elkelt.A tulajdoni lapon kivett beépítetlen terület áll.Ezen az ingatlanon van egy nádtetős nyitott fa építmény,a vevő szerint az is az ővé,mivel az általa megvett ingatlanon áll.Ugyanezen az ingatlanon van a másik telken lévő ház gázcsonkja is azt lezárhatja -e?
Válaszát előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2011.02.20. 18:27

per vesztés

rokonfajta # 2011.02.20. 18:21

Tisztelt fórumozók!
Az adózás rendjéről szóló törvényben az áll, hogy amennyiben a magánszemély hallgatói hitel-törlesztési kötelezettségének nem tesz eleget, tartozását a Diákhitel Központ Rt. megkeresésére az Állami Adóhatóság adók módjára hajtja be.
Az adóhatóság mint végrehajtó szerv jár el. Tehát mint közhatalom lép fel a tartozás behajtása érdekében.
Mint ismert, a Diákhitel központnak nem lehet különös jogalanyisága , hogy mint az állam által működtetett gazdasági társaság és a diákhitelt felvevő közötti jogviszonyban egyoldalú jogosultságot érvényesítsen hiszen a diákhitel kölcsönszerződés polgárjogi jogviszony, (mellérendelt) az állam ebben a formában vagyonjogi forgalomban vesz részt így nem érvényesek a közhatalmi jogosítványok. Az adóhatóság a Diákhitel Központ megkeresése nélkül nem hajtja be a tartozást. A fentebb említett art. rendelkezés nem kötelezettség hiszen a diákhitelezés nem állami forrásból történik. Ez csak egy jogosultság. Amennyiben élnek vele a fenti probléma merül fel. Szerintem a Diákhitel Központ minden egyes Diákhitel Tartozás adóhatóság általi behajtása törvénysértő.
Mi a véleményetek a fenti problémakörről?
Ha az APEH-es végrehajtás alatt lévő Diákhitelesek pert indítanának a Diákhitel Központtal szemben, hivatkozva a fenti jogsértésre mi lehetne annak a kimenetele?

nyuszianna # 2011.02.20. 07:21

Kedves MonaLuis (monalisa 1)
Köszönöm gyors válaszod ! Sajnos ezeken a lépéseken amiket javasoltál már túl vagyunk .
Mivel tiltják a párom fizetését ezzel sejtetem is hogy Bár listások vagyunk .Ez által már minden hitelkiváltásunk megdőlt
A bankok elutasítanak minket. Belenyugodtunk az elkerülhetetlenbe : elmegy a ház !
De a hogyanja a nem mindegy számunkra .
Ennek a menetét nem tudjuk,erre szeretnénk felkészülni.
A bank ijesztget hogy áron alul árverez és még mindig marad a hitelből amit majd követel .
A végrehajtó magas díja plusz a bank igényei miatt nem biztos hogy a házunk elég fedezet .
Ami számomra azért döbbenet mert hát a tartozás jóval kisebb összegű mint a ház értéke még akkor is ha alacsonyabban ár alatt adnánk el a házat a jelen piaci pangás mellet is .
Igyekszem munkába állni ez számunkra is fontos,de a gyermekem még ennél is ...
Köszönettel a segítséget

monalisa1 # 2011.02.19. 22:44

Mivel a hitel még csak bedölni készül, haladéktalanul keressétek fel a bankot és kérjetek szerződésmódosítást: meghosszabodó futamidő havi alacsonyabb törlesztő - bár nem annyira...
Az új szerződésért is kell fizetni egy-két százezer forintot.

Ha bedöl a hitel és a bank felmondja a szerződést, egyösszegben követelni az egész tartozást, és mivel fizetni nem tudtok sajnos az apósodék is nagy bajba kerülnek.

Próbálj mielőbb visszamenni dolgozni, nagyon kell a fizetésed.

Külön: körül kellene nézni néhány banknál/pénzintézetnél, hogy esetleg át tudnák-e venni a hitelt a jelenlegi banktól?! (Azt tudni kell, hogy a svájci frank kamata alacsonyabb mint bármely eurós hitelkamat, tehát a devizanem váltás nem lenne megoldás.)

monaLuis
laikus hozzászóló

nyuszianna # 2011.02.19. 22:11

Tisztelt Végrehajtó,Segítségnyújtók!

Segítségért fordulok önökhöz .Kérdésem egy svájci frank alapú lakáshitelünkkel kapcsolatos .
A hitel bedőlni látszik csak hónapjaink vannak vissza.
A hitelben férjem (adós) magam (adóstárs) .A férjem szülei kész fizető kezesek .
Kérdéseim: Mi történik velünk?
1.Ha a bank felmondja a hitelt A férjemnek van fizetése amit már más okból tiltanak .Jómagam gyesen vagyok októberig . Az apósom nyugdíjas az anyósom pedig szociális segélyen él.
2.Milyen lépéseket eszközöl a bank ? Itt értem hogy letiltást és árverezést eszközöl.
Ennek mi a menete ? Mennyi idő ? Mi a végrehajtási folyamat ???
A hitelt 2007 nyarán vettük fel akkor a kockázatviselési értéket 10,4 millió ft-ban állapították meg( a ház értékét 12,3 millióra becsülték). Ez 90 napig volt érvényben .Ha most újra felértékelik a házunkat,akkor ez az érték lehet drasztikusabban alacsonyabb is???
Itt a bankügyintéző menekülési értéknek nevezte .És jóval alacsonyabb összegről beszélve ijesztett ránk .
A 6 milliós hitelünk mindennap változik az árfolyam változása miatt jelenleg 7,5-7,8millió ft-tal tartozunk a banknak .

Előre is köszönet a válaszukért !

végrehajtó1 # 2011.02.19. 18:15

Biztos hogy kipostázták.
Menj be és tekints be az iratokba.És utána gyere vissza és írd meg mit láttál.

akiti # 2011.02.19. 16:44

De megtehetik azt, hogy a fizetésemből tiltsanak, anélkül, hogy egyáltalán a bírság tényéről értesítettek volna?

végrehajtó1 # 2011.02.19. 16:41

Ott a megkeresés van.De nbenne szokott lenni a határozat egy másolata.

akiti # 2011.02.19. 15:04

Miért, ott meg kell lennie annak is, ha a Növ.véd Hivatal tényleg felszólított, illetve értesített a bírságról? Tehát ha ott nincs ilyen, akkor azt jelenti, hogy nem értesítettek?

Egyébként végrehajtó létedre minden tiszteletem a tiéd a fórum miatt.

végrehajtó1 # 2011.02.19. 14:59

Menjél be a NAV-ba és ott kérd ki az erre vonatkozó iratokat.

akiti # 2011.02.19. 14:20

Akkor leírnám a saját ügyemet is. A mostani bejelentett lakhelyemtől 200km-re van a nevemen egy föld, amit a szüleim használtak, nekem semmi hasznom nem volt belőle. A januári fizetésemből levont 30ezer Ft-ot az Apehen kersztül a Növényvédelmi Hatóság, előtte egy ajánlott levelet kaptam, amit nem tudtam átvenni, feltételezem ebben közölték a levonás tényét. Mint anyámtól megtudtam, kb. két éve megbírságolták őket, mert nem tudták levágni a parlagfüvet, de anyám állítja, hogy megfellebezték, és a bírságot 15ezer Ft-ra mérskelte a Növ.védelmi H. Ebbe a levonásba bele is nyugodtam, hiszen az én nevemen van a föld, megbüntettek, levonták, gondoltam ennyi. Tegnap viszont kaptam egy ajánlott levelet a NAV-tól, hogy növényvédelmi bírság miatt a fizetésemből 45e Ft-ot letiltanak :o Én ezen kívül semmilyen levelet nem kaptam a mostani címemre, és anyám is esküszik, hogy a régi címemre sem kaptam semmit (a mostani a hivataos címem kb. 2 éve). Sőt, a helyi önkormányzat sem kapott semmit arról, hogy ezt a bírságot kiszabták rám. Nem tudom, mit tegyek, ha feltételezzük, hogy anyám igazat mond és tényeg nem kpatam semmilyen értesítést a bűntetés tényéről, sőt a szüleim állítása szerint a parlagfüvet irtották, van esély arra, hogy mégse tiltsák le a fizetésemből ezt az összeget?

akiti # 2011.02.19. 14:04

Köszönöm a választ. Azt is itt olvastam, hogy a fizetés 50%-át vonhatják maximum, viszont a végrehajtó ráteheti a kezét a bankszámlára érkező maradék pénzre is, ami tulajdonképpen azt jelenti, hogy az adós fizetésének 100%-át elveszik. Ez jogszerű, hogy a megélhetéshez szükséges minimumot sem hagyják meg?

végrehajtó1 # 2011.02.19. 13:57

ilyenkor A bank elesik a hitel fedezetétől?

nem.Ha a B bank végrehajtást kér akkor az A bank jelzálogával biztosított ingatlanára bejegyeztetik a vh jogot.Ekkor az A bank felmondja a hitelszerződést és bekapcsolódik a végrehajtásba már ő is mint végrehajtáskérő.És ha árverezik az ingatlant a befolyt összeg először az A bank kapja majd a B bank.

akiti # 2011.02.19. 13:46

A fórumon olvastam valamit, ami nem világos, vagy rosszul értettem. Adott egy ingatlan, és adott A kölcsön A banktól, amiben az ingatlan jelzálogként szerepel. Van egy B kölcsön B banktól, aminek semmi köze az ingatlanhoz. B kölcsön bedől és B bank ezért elárvezetetheti a házat, amire A banknak jelzálogjoga van. Ezt a szituációt nem értem, ilyenkor A bank elesik a hitel fedezetétől? De ha az adós nem fizeti többé A hitelt sem, akkor A bank azt már nem tudja sehogy behaajtani..Elmagyarázná ezt valaki, aki tényleg képben van?

végrehajtó1 # 2011.02.18. 20:01

Meg kell nyugtassam nem fog foglalni ha tényleg csak azok az ingóságok vannak.
Az ingóságot szinte lehetettlen értékesíteni.Az ingatlannal kevés kivételével ugyan ez a helyzet.
Ma a végrehajtás inkább a bankszámlák munkabérek végrehajtása.

A padlásra nem hiszem hogy felmenne a vh-tó.
Ez az 50-es években volt jellemző.
A vh-nak van olyan rutinja hogy belép egy ingatlanba és látja hogy jómodu vagy nem jómodu az adós.

Földönfutó # 2011.02.18. 17:18

Rendben, akkor fussunk neki még egyszer.

Egy korábbi, mintegy 580 ezer forint összegű Cetelem-es hitel került behajtásra négy hónappal ezelőtt. Az Intrum Justitia-nak eddig tudtam fizetni, ebben a hónapban már nem tudtam megoldani a törlesztést, a részletfizetési szerződés szerint 24 hónap alatt havi 20 680Ft-tal kellett volna fizetni. Emellett van még egy Citibank hitel is, ami jelenleg még nem került át behajtásra sem, de nincs messze tőle.

Minden valószínűséggel záros időn belül mindkettő végrehajtásra kerül, viszont; az állandó lakcímem egy vasúti szolgálati lakásba van bejelentve, amelynek a bérleti szerződése anyám nevére szól, a benne található berendezési tárgyak, úgy mint 3 szekrény, 2 asztal, egy ágy, egy gáztűzhely és egy tv, egy számítógép, ami apám nevére lett véve, valamint egy kerékpár, ami a bátyámé, de papír arról nincs.

Az első kérdés, hogy ebből mit tudnak lefoglalni, érnek e annyit, hogy a foglalást megkezdjék.

Továbbá. Ez egy szintes ház, négy lakással, közös padlástérrel és pincével, így az ott található dolgokról ránézésre nem állapítható meg egyértelműen, hogy kinek a tulajdona.

A kérdés; mit tehet a végrehajtó a közös helyiségekben? Kell e és ha igen, akkor mégis milyen módon, akár tételesen bizonyítanom, hogy az ott tárolt dolgok más tulajdonát képezik?

Amit semmiképpen sem szeretnék az, hogy valószínűsítés hiányában olyan dolgok kerüljenek lefoglalásra, amikhez semmi közöm, mivel nekem csak a lakáson belül vannak személyes használati tárgyaim, mint ruházat stb.

végrehajtó1 # 2011.02.18. 16:49

Nem volna egyszerübb ha leirnád a konkrét pronblémádat?
Hogy mi történt?Mit szeretnél stb...

Földönfutó # 2011.02.18. 16:08

Ez idáig rendben is van. De akkor most írjak listát arról, hogy az utóbbi két évben kinek mit adtam oda? Nem világos, hogy miként állapítja meg valaki, aki először jár itt, hogy milyen ingóságaim vannak.

Mi a helyzet a közös használatú helyiségekkel? A szomszédom holmijáról is nekem kell valószínűsítenem, hogy nem az enyém? Mi alapján, ha nincs egyértelmű jele ennek?

Van értékhatár a forgalomképtelen kategóriához az ingóságok esetében? Milyen összeg alatt számít valami eladhatatlannak?

végrehajtó1 # 2011.02.18. 11:46

Ez abban esetben van ha az adós vagyontárgya valaki másnál van.Pl:kölcsönadta a barátnak aki máshol lakik. a a házimozirendszert.
Ekkor a avh felhivja a 3. személyt hogy nyilatkozzon erről.

Földönfutó # 2011.02.18. 10:45

Jó napot!

Támadt némi értelmezési gondom.

"Abban az esetben ha az adós tulajdonában levő ingóság más személynél van, a végrehajtó nyilatkoztatja ezt a személyt és figyelmezteti a nyilatkozattételi kötelezettségére."

Ez csak a lakáson belül értendő? Vagy végigkopogtat mindenkit a környéken? Nem világos az sem, hogy milyen ingóságra érti, hiszen egészen addig, amíg át nem lépi itt a küszöböt, fogalma sincs, hogy nekem milyen ingóságaim vannak.

papeerkind # 2011.02.16. 10:44

Igen ,ezt mondta,mikor múltkor megijedtem és megkérdeztem,hogy a 100% letiltás lehetséges-e,akkor is ő monddta,meg ezt a közjegyzőit is,pedig sima erstés személyi kölcsönről van szó. Dr az emberünk,viszont eléggé arrogáns,és ezért érdeklődtem,de köszönöm,akkor ez nem lehetséges akkor. Mindenesetre valahogy befizetem a min összeget hogy ne pattogjon,aztán meglátjuk.

végrehajtó1 # 2011.02.16. 10:25

papeerkind

hogy a tartozásom foglalja köziratba

Nélküled nem tudja.
Tényleg ilyen sületlenségeket mond?:)

papeerkind # 2011.02.16. 10:23

Jaj,bocsánat,azt mondta,hogy a tartozásom foglalja köziratba és elkezdődik a végrehajtás.