Végrehajtási jogi fórum


bubuci # 2010.08.05. 10:37

Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászolásokat! Holnap bemegyek ismét a Bankhoz, hátha találunk valami ügyfélbarát megoldást. Aláírtam, hogy levonhat ez igaz, de a jövedelmem 33%-ig terhelheti....nem pedig 100%-ig. Erről az oldaról is van igazság ill a Bank részéről is, én ezt nem is vitatom. De szerintem még mindig nem veheti el 100%-ot, hiszen így az adós megélhetését veszélyezteti..Illetve a kapott CSP nem az enyém hanem törvényileg a gyerekeké.

lewho # 2010.08.05. 08:03

A számlán nem csp meg gyes van, hanem pénz. Ahhoz nem is nyúlt senki. (egyébként a jogalap nélkül felvett családtámogatási ellátást lehet vonni a csp-ből, gyesből)

nandy # 2010.08.05. 07:44

De, hozzányúlhat, ha a hitelszerződésben hozzájárultál, hogy a folyószámládra érkezett összes jövedelemből levonhasson.

bubuci # 2010.08.04. 20:14

Köszi, ennyi? Már megtettem ma, kértem postai uton a jövedelmem megküldését! DE az e havit csak úgy benyelheti??? (60.000.-) ebből ÉLÜNK!!! Más NINCS! Miből etessem a 2 gyereket?!
Joghallgatóként tudomásom szerint NEM nyúlhat hoozá SENKI a CSP-hez! EZ Törvénytelen! Az nem jövedelem, csak a GYES! De ehhez még az APEH sem nyúlhat!
Esetleg valami más ill több vélemény? Valami törvényt vagy paragrafust keresnék ami alaján lehetne érvelni. Vagy egy bankjogászt.

végrehajtó1 # 2010.08.04. 20:07

utaltasd másik számlára.

bubuci # 2010.08.04. 19:51

OTP BANK!!!!!!!!!!!!

Üdvözöm,

Szeretném a tanácsát-tanácsotokat kérni. Tegnap az OTP Banknál vezetett lakossági számlámra érkező GYES-t ill emelt CSP-ot szerttem volna felvenni autómatából. Nem engedte. Majd személyesen bementem, és közölték velem, hogy a régen beállított "A" hitelemet visszaminősítették, azaz 220.000.-ről-124.000-e. Így a számlámra érkező jövedelmemet nem kapom meg, csak ha kötök velük egy szerződést a két összeg különbözete miatt, és azt 6 hónapih havi 16.000.-Ft al vonják, a fenmaradó összeget ami megmarad azt megkaphatom, ez kb: 20.25.000.-Ft!!! Kérdem én ezt megtehetik? Zárolhatja a beteg gyerekem után kapott emelt CSp-ot??? Mit tegyek?? Nagyon sürgöss lenne, szükségem lenne a jövedelmemre azonnal! Nem írtam alá semmit, nem mentem bele, semmilyen szerződés kötésbe, hiszen milyen jogon kényszerítenek erre????!!!

Köszönöm

kova77 # 2010.08.04. 18:07

Köszönöm a válaszát.

végrehajtó1 # 2010.08.04. 17:19

A vh kérő kötelessége a követelésének a csökkenése estén a végrehajtó felé való bejelentés.
Az egyezkedéssel a vh semmire nem megy.

kova77 # 2010.08.04. 14:37

Köszönöm szépen a tájékoztatást, annyi lenne még,ha sikerűlne valamilyen úton módón a bankkal egyezkednem értesítsem-e közben a végrehajtót is? Ugyan is tegnap kaptam meg az első felszólításomat.

nandy # 2010.08.04. 14:27

kova:

Meg lehet próbálni a bankot, hátha elengedik a kamatot, vagy legalább egy részét. Bár sok esély nincs, de ha meg sem próbálod...

A végrehajtási költségeket nem tudják elengedni, sem helyetted nem fogják kifizetni. A végrehajtó jutalékát akkor is ki kell fizetni, ha te közben megállapodsz a bankkal.

A jutalék esetleg egy kicsit csökkenhet, ha a kamatot nem kell kifizetned.

kova77 # 2010.08.04. 14:18

A munkadíj+ ktg. átalány lemaradt a tételből.

kova77 # 2010.08.04. 14:15

Üdvözletem újra. Lenne egy kérdésem végrehajtással kapcsolatosan. A tegnap leírtam a dolgot nagyvonalakban, annyi kérdésem lenne,hogy a teljes összeg 8 tételből áll leírom,de gondolom tudják önök melyek ezek a tételek:

  • tőke
  • perkölts,okirat szerinti fix kamat
  • kamat
  • vh illeték
  • kamarai költs átalány
  • készkiadás
  • jutalék

az lenne a kérdésem,hogy van-e értelme próbálkoznom akár a banknál,akár a V.h-nál a behajtandó összegből, akár a kamatok,akár a perköltség fix kamat vagy a jutalék mérséklésére vagy bármi nemü csökkentésére. Ha netán felhívnám a bankot és egy összegben kifizetném neki a tőkét és valamennyi kamatot akkor a végrehajtónál már jutalékot nem kell?

Vagy felesleges bármit is tennem úgysem enged se a bank,se a V.h

végrehajtó1 # 2010.08.03. 17:08

Ha nincs semmi akkor értelemszerüen semmit.:)

kova77 # 2010.08.03. 09:50

Családi házról van szó és persze lakottan. A 3 testvér tulajdonbában van egyenlő arányban. De ha rárakják a végrehajtási jogot és már meghaladta az ingatlan részarányos értékét akkor mit tehet? Mit vesz el ha semmi nincs?

nandy # 2010.08.03. 09:46

Az nem irreális dolog picit,hogy 1.250.000 ft megfizetés miatt közel 4 millió ft értéket lefoglaljon??

Egyáltalán nem! Sőt, az eredeti tartozás egy-két év alatt a duplájára is emelkedhet, majd még tovább...

nandy # 2010.08.03. 09:44

Az talán egy picit jobb hír, hogy bár a te ingatlanrészedre be fogják jegyezni a végrehajtási jogot, de nagy valószínűséggel nem fogják tudni elárverezni, mert ki venne meg egy harmad részt, ráadásul lakottan (gondolom, a lakásotokról beszélsz)?

Azon viszont érdemes lenne elgondolkodnod, hogy mit csinálj a továbbiakban. A felmondott hiteled miatt esély sincs arra, hogy máshonnan hitelt szerezz. Ott van még az autó hitele is, ha azt sem tudod fizetni, előbb-utóbb mindenképp elveszik.

Az idő múlásával pedig emelkednek a kamatok, végrehajtás költsége, egyre nehezebb lesz kikeveredni belőle. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy jobb lenne mielőbb rendezni a tartozásod, mert szabadulni másképp nem fogsz tőle.

kova77 # 2010.08.03. 09:41

Az nem irreális dolog picit,hogy 1.250.000 ft megfizetés miatt közel 4 millió ft értéket lefoglaljon??

nandy # 2010.08.03. 09:39

Ha már végrehajtónál van az ügy, akkor csak rajta áll... Van, aki 1-3 hónapon belül elintézi, mások többet várnak. De az tuti, hogy az autódat, ingatlanrészedet mindegyik lefoglalja.

kova77 # 2010.08.03. 09:29

Katalin.
Köszönöm a tájékoztatásodat,annyit kérdeznék, hogy az első végrehajtói papír után amit megkaptál mennyi idő alatt kerülnek árverezésre a dolgok? Azért,hogy mennyi időm van megoldást találnom a dologra. Ez volt az első felszólítás..

Katalin 0925 # 2010.08.03. 09:19

Kova 77!

Bocsi hogy "beleszólók", de ilyen helyzetben vagyok, az tuti, hogy az autódat lefoglalja, és valószínű, hogy a lakás tulajdonrészedet is, majd elárverezi!!
Az meg nem érdekli, hogy az autód hiteles, te fizetheted tovább a hitelt a banknak, vagy törlesztve, vagy egy összegben.
Hidd el én már mindent végigzongoráztam, hogy legalább a hiteles autómat megmentsem, de a mai nap folyamán végig kell néznem, ahogyan a saját udvaromon elárverezik! :(

Nem okoskodásként írtam, csak saját személyes tapasztalatból, de azért olvasd el olyan emberek írását is, akik jogilag is értenek hozzá!

kova77 # 2010.08.03. 08:37

Tisztelt végrhajtó.

Egy olyan kérdéssel fordulok önökhöz, hogy ma kaptam egy felszólítást a végrehajtótól,miszerint be kellene fizetnem 15 munkanapon 1.250.000 ft-ot egy banki tartozás miatt. Mivel ezt az összeget én képtelen vagyyok kifizetni pláne ennyi idő alatt mi az amit fog tenni a végrehajtó és mi az amit én tehetnék. Van egy ingatlan ahol résztulajdonos vagyok 33%-ban az ingatlan értke 9 millió forintra tehető,állásom sajnos nincsen ezért is kerültem ebbe a helyzetbe,van egy autó /ami a banké/ de a nevemen van kb 800.000ft még a hitel rajta a mai árfolyamok szerint, az autó értéke a piaci árak alapján kb. 700-800.000 ft-ra tehető. hitelt nem kapok,pláéne ilyen rövid határidővel,és bejelentett munkahelyem sincsen. Alkalmi munkákból tartom fenn magam valahogy. Mi következik,vagy mit tehetek ez ügyben?

Köszönettel: Kovács Ferenc

KDITKE # 2010.08.01. 06:31

Tisztelt végrehajtó1

Köszönöm a válaszát !!!!

nandy # 2010.07.30. 12:07

Előbb-utóbb a nyugdíjból fogják levonni a tartozást, több hitelező esetén 50%-ot. Ha a feleséged adóstárs valamelyik hitelben, akkor az ő béréből is vonhatnak 50%-ot.
A lakást akkor is elárverezhetik, ha más bank jelzálogjoga rajta van. Nincs menekvés.

A 8 mFt-os hitel felvételét még rosszabb ötletnek tartom... adósságból adósságba... bár nem csodálkozom, hiszen ha képes voltál a lakáshitel mellé még (5 db!!!) bevásárló- és egyéb hitelkártyát is igényelni...

urbi62 # 2010.07.30. 04:57

Üdv.
Nyugdíjas vagyok havi110.000ft kapok
Nyugdíjkiegészítő foglalkozásom van, vállalkozó vagyok.havi 30.000ft körüli hasznos bevételem van.
Jelzálog hitelem van amit eddig rendesen fizetem.havi 40.000ft
Két éve vettem fel 3.500.000ft-ot svájci frankban
Most 5.000.000ft körül van a tartozásom,a forint gyengülése miatt.
Öt különböző banknál van bevásárló-hitelkártyám.
Most már havi 150.000ft a törlesztörészletem.
Ebben a hónapban nem tudtam befizetni a 150.000ft-ot mert közösköltség,villany, gáz,víz,fűtésdíj elmaradásomat kellet rendeznem.Feleségem minimálbért keres ami a megélhetésünkhöz is kevés.
A lakáshitelt együtt vettük fel.
10 éves kislányunk van.
Ha ezekután csak a lakáshitelt törlesztem kifizetem a rezsit akkor a hitelkártyás tartozásom miatt a bankok elárverezhetik a lakásomat? A Lakásom 5.000.000ft-ot ér és csak az a bank van jelzálogilag bejegyezve aki a kölcsönt adta.
Megkerestem a bankokat telefonon de nem ad haladékot,és fizetési könnyítést egyik sem.
Ha az összes hitelem egy bank átvenné ami 8.000.000ft
akkor havi 100.000ft részlettel tudnám fizetni.
De mindenkinek ingatlan fedezet kell ami nincs.
Autom sincs.
Mit tegyek, mire számítsak?
Előre is köszönöm a választ.
Üdv.
urbi62

végrehajtó1 # 2010.07.30. 04:49

zért jobb lett volna nevesíteni a z ingó vagyont.De szerintem nem .