Végrehajtási jogi fórum


ddave # 2010.01.14. 15:22

Üdv. Mindenkinek!
önhibámon kívül,nehéz helyzetbe kerültem.elmentem kezesnek,és most rajtam követelik az összeget,amit az illető nem fizet.2millió forintról van szó.én nem tudok fizetni,az ismerősöm meg nem fog szerintem.
van egy öreg 1979es évjáratú Opelem amiről lejárt a műszaki vizsga,és van egy öreg vw golfom is 1981-es évjáratú,ami ideiglenesen ki van vonva a forgalomból.az lenne a kérdésem,hogy a végrehajtó elvesz ilyen öreg roncs autókat is?csak azért kérdezem,mert tervben van mindkét autó felújítása.de ha ezeket is elárverezik,akkor 10 fillért nem költök az autókra.
még egy kérdésem lenne.van még egy autóm,szintén öreg.ez van napi használatban.ha végrehajtás folyik ellenem,mik a feltételei,hogy eladjam az autómat?az autókkal kapcsolatban nem kaptam még semmilyen papírt a végrehajtótól.
előre is köszönöm a választ.

Izabella Maria # 2010.01.14. 15:12

Üdv. Mindenkinek!
Remélem tudnak nekem segíteni:
Egy Felperesként megnyert jogerős ítéletben foglaltak - amely az Alperest (önkormányzat) bizonyos összeg megfizetésére kötelezi 15 napon belül - betartatására milyen jogi vagy egyéb eszközök állnak rendelkezésre?
Magyarán, mit tudok tenni, hova fordulhatok, ha az Alperes a megszabott határidő letelte után sem tesz eleget az ítéletben foglaltaknak?
Előre is köszönöm válaszukat!

végrehajtó1 # 2010.01.13. 11:51

Olvasgassa vissza a fórumot minden le van írva többször is.:)

hajnalka1980 # 2010.01.13. 10:49

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget kérnék, van egy vodafonos behajtásom már felét befizettem még 70ezer forint van fennmaradva. a férjem elvesztette munkahelyét én pedig gyeden vagyok 14 hónapos kislányunkkal a behajtó cég(creditexpress) kiküldte a levelet hogy egyössz. fizessem be de sajnos nem tudom. Mit várhatok? a polgári perrel fenyegetnek.
Köszönöm a segítséget.

agnes111 # 2010.01.12. 14:54

Tisztelt Fórumozók!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hazánkban a szóbeli megállapodásnak mennyire van súlya? Tehát ha szóbeli megállapodással lett megegyezve és tartoznak nekem, van e módom a törvény segítségével behajtani a pénzt?

A válaszokat előre is köszönöm

katarzis # 2010.01.10. 17:26

köszönöm a válaszokat. marad a rendőrségi feljelentés.

végrehajtó1 # 2010.01.10. 11:02

nem

ObudaFan # 2010.01.10. 11:01

Ha közjegyzői okiratba foglaljátok a tartozást, igen. Ha nem, akkor nem.

katarzis # 2010.01.10. 10:53

Tisztelt forumozók!

Szeretnék tanácsot kapni...
én egy kereskedelmi cégnek vagyok a képviselője. élelmiszer szállítással foglakozunk. nagykerként szolgálunk ki vevöket. Amiről miatt kérném a segitségüket... van egy aktuális problémánk. átutalásra adtunk ki árút 14napra.. átutalási szerződést kötöttünk ami tartalmazza, hogy amig nem fizeti ki az árút addig a cégem tulajdona az árú. A szerződéshez tartozik egy polgári személy kezesként kinek személyi okmányai fénymásolva lettek. a vevő elismeri a tartozását,DE nem tud fizetni. a bolt bezárt, az árú sehol. a bolt 2 hónapot volt nyitva. milliós összegről van szó. A kérdésem, hogy végrehajtás, behajtás megtörténhet e birósági határozat nélkül?
Előre is köszönöm válaszukat.

Big Joe # 2009.12.30. 18:17

Azután érdeklődnék,hogy ha volt egy sikertelen végrehajtás az adóssal szemben,akkor milyen időkorlátok vannak arra,amin belül újra kell próbálkozni? Egyáltalán van-e időkorlát?
Kb. 1 éve volt egy sikertelen kísérlet, a végrehajtó nem tudott mit behajtani az illetőn,mert nem az ő nevén vannak az ingóságok,és ingatlan.Jött már egy levél is az Államkincstártól,hogy nem behajtható rajta.
Milyen lehetőségeim vannak,hogy valahogy visszaszerezzem a pénzt a csalótól? Sajnos átvágott bennünket és csak nevet rajtunk (is).

érdeklődés # 2009.12.30. 18:11

Problémám a következő:
Egy társasházat építő Kft.-t (Eladó) képviselő ügyvéd elmulasztotta a Vevők részére földhivatalhoz benyújtani egy társasház több teremgarázs beállóhelyére a Kft. tulajdonjog bejegyzési engedélyét.

  • A problémáról csak 2009. januárban értesültünk az Eladó elleni ingatlanvégrehajtás becsérték közlése kapcsán. Birtokbaadások 2006-ban megtörténtek!!!
  • Ekkor (2009. febr.-márc.) a károsultak azonnal felvették a kapcsolatot ügyvédnővel. Máig érthetetlen, hogy történhetett meg, hogy a lakásokra benyújtotta a Földhivatalhoz a papírokat, míg a garázsra nem.
  • 2009. februári dátummal a Kft. tulajdonjog bejegyzési engedélyét beszereztük.

Földhivatalhoz benyújtottuk. Tulajdonjogi határozatokat megkaptuk.

  • Ezt fellebezte meg a végrehajtó iroda most. Mivel időközben az Eladó tulajdoni hányadára végrehajtási jogok lettek bejegyezve, így a késedelmesen benyújtott engedéllyel Földhivatal a Vevők tulajdonjogát végrehajtási joggal terhelten jegyezte csak be.

Mit tehetünk? Kamarai panasz? Végrehajtási jog törléséért lehet valamit tenni? Mi a legcélszerűbb?

Előre is köszönöm!

miss x # 2009.12.18. 08:27

Értem! Köszönöm!

ObudaFan # 2009.12.17. 12:42

Inkább hetek.

miss x # 2009.12.17. 12:34

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Azt még meg tudnátok nekem mondani,hogyha ma kértem a végrehajtót levélben az autó vh. alá vonására,akkor kb. mennyi idő múlva kap az adós erről tudomást?Csak kb. kérdezem.Kb. hetek,vagy hónapok?

Csirke Gábor # 2009.12.17. 11:42

végrehajtási kérelmet valahonnan lehet letölteni a netről?

VMVM # 2009.12.17. 10:26

Persze nem a legegyszerűbb megoldással kezdtem - felhívtam a bíróságot, és pont most küldték el, szóval marad a végrehajtó..

Szerencsére nem PKKB, felüdülés néhány vidéki bíróság gyors ügymenetét megtapasztalni :-D

thx

Mallinalli # 2009.12.17. 10:10

Ha még nem állította ki a vh lapot, akkor a bírósághoz.

Az igaz, hogy lassítja dolgot, emiatt én csak jelentős teljesítést jelentek be a bíróságnak, máskülönben megvárom, míg megvan a végrehajtó.
Ha viszont az eljáró bíróság a PKKB, akkor érdemes bejelenteni a teljesítést, mert az ő ügyintézésüket még lassabbá tenni semmi sem tudja és ráadásul akkor már küldhetsz nekik egy helyes kis levelet, hogy különben csináljanak már valamit a kérelmeddel, mert rég letelt a határidő :-)

VMVM # 2009.12.17. 09:47

Üdv,

Következő lenne a kérdésem :

Szerintetek ha az adós a vh-lap bírósághoz történő beadását, de még a végrehajtó kirendelését megelőzően teljesít, de csak részben, hová célszerűbb ezt bejelentenem?

Ha a bírósághoz adom be, lehet h lassítja a dolgot, de ha a végrehajtó jelentkezik, akkor a munkadíját+ktg-eit is a magasabb összeg után kellene megfizetni, szerintem azt nem csökkenti ha akkor jelentem be, bár ez tűnik az egyszerűbbnek.

Előre is kösz, üdv

Mallinalli # 2009.12.16. 13:45

Tapasztalat. Kb. 100e Ft-ot kérnek megelőlegezni a tárolás költségeként. Ha végrehajtó vagy, ne vedd magadra, semmi támadó szándék nem volt benne. Amire utalni akartam, és ezt tartom is, hogy nagyon ki lehet babrálni az adóssal plusz 100e Ft körüli összeg beáldozása esetén. Most képzeld, mikor viszik a bömöst.
Ehhez viszont az kell, hogy elektronikus árverés legyen, mert máskülönben tényleg nem viszik el fizikai valójában az autót.

végrehajtó1 # 2009.12.16. 13:36

Praktikusan egy százast leakasztanak ezért, viszont így aztán jól ki lehet babrálni az adóssal.)

Erre a "százasra " affektáltam mert ezt honnan vetted?:)

Mallinalli # 2009.12.16. 13:28

Egyébiránt, az nem úgy igaz, hogy "A lefoglalt ingóságot az adós őrizetében kell hagyni."

Idézem a Vht-t:
104. § (1) A lefoglalt ingóságot - ha a törvény másképpen nem rendelkezik - az adós őrizetében kell hagyni.

a 132/B.§ pedig elektronikus árverés esetén biza másképp rendelkezik. ;-)

Mallinalli # 2009.12.16. 13:24

Idézem a Vht-t:
132/B. § (1) A végrehajtást kérő kérelmére a 100 ezer Ft-ot elérő becsértékű ingóságot a végrehajtó elektronikus árverés útján értékesíti, ha a szállítási és tárolási költségeket a végrehajtást kérő megelőlegezte.
...
(3) A végrehajtó az ingóságot elszállítja és gondoskodik a tárolásáról.

végrehajtó1 # 2009.12.16. 12:32

Nem teljesen így van ugyanis:

A lefoglalt ingóságot az adós őrizetében kell hagyni.

A végrehajtó a lefoglalt ingóság megőrzésére zárgondnokot jelöl ki,
az adós a megőrzésre nem vállalkozott,
az adós hosszabb ideig távol van,
a végrehajtást kérő zárgondnok kijelölését kérte, és ez az ügy körülményeire tekintettel a végrehajtó szerint indokolt,
ezt az eljárás eredményessége szempontjából szükségesnek tartja, és a zárgondnok kijelöléséhez a végrehajtást kérő hozzájárult.
A zárgondnok költségét és díját a végrehajtó állapítja meg.

Tehát ez nem arról szól hogy jól kilehet babrálni az adóssal.

Vagyis a lefoglalt ingóságok tárolásának semmi köze ahhoz hogyan történik az árverés.

Mallinalli # 2009.12.16. 09:58

Elektronikus árverés esetén tárolja is a végrehajtó az autót, ha a végrehajtást kérő megelőlegezi a költségeit.
(Praktikusan egy százast leakasztanak ezért, viszont így aztán jól ki lehet babrálni az adóssal.)

miss x # 2009.12.16. 09:37

Köszönöm a válaszokat!

Én az az ember lennék,aki a végrehajtást kérné a kocsira.Azért kérdeztem,mert az adós nem a bejelentett lakhelyén él,hanem egy ismerősénél,vagy a szüleinél.Így akkor most közlöm a végrehajtóval a tartózkodási helyének a címét.