végrehajtás alá vonható jövedelem


monalisa1 # 2010.02.18. 20:38

Előszőr is ütemeztesd át az autóhitelt - bár számodra hosszútávon kedvezőtlen lesz, másodszor nem írtad hogy mi a másik tartozásod/kötelezésed (ca 40e Ft/hó) amít a jövedelmedből úgyszintén levonásba helyeznek.

A 33%-nak megindenképp maradnia kell, ha a 40e Ft/hó netán gyermektartás akkor az változatlan marad, tehát marad az autóhitel - belátásod szerint...

Egy esetleges másodállás és/vagy mellékfoglalkozás csak kihúzna a gödörből...

"Mona"
laikus hozzászóló

végrehajtó1 # 2010.02.18. 20:59

anyegin
A banki leemelést ne vedd bele.Az nem végrehajtás utján vonják.

anyegin # 2010.02.19. 08:37

monalisa: a 48e az autólizing, más levonás nincs + majd jön most a 33%. de már értek mindent, nincs mit tenni, sikerült egy bíróval beszélnem.

anyegin # 2010.02.19. 08:38

köszönöm a segítséget.

harl # 2010.02.26. 06:34

A következő kérdésben kérnék segítséget:
A férjem volt felesége ellen, tartozás miatt végrehajtást kezdeményeztünk, fizetéséből való letiltással. A munkáltató el is kezdte letiltani és átutalni a tartozást. Ám nem jól számította ki a kamatot, a letiltást és átutalást megszüntette, így még van fennmaradó tartozás. Ezért panaszt nyújtottunk be a végrehajtó szervhez. Most kaptunk egy 3 pld-os Fizetési Meghagyást, semmi kísérő szöveg hozzá. Tényleg újabb per elé nézünk ezzel? Hiszen az adós vitatni fogja a további tartozást, s úgy tudom, hogy akkor a Fizetési Meghagyásból per lesz. Már így is 2005 óta megy a huzavona, lehetséges, hogy folytatódik, hiába van jogerős ítélet a kezünkben? A végrehajtó szervnek nem az a feladata, hogy behajtsa a tartozást?

végrehajtó1 # 2010.02.26. 12:24

Szólítsa fel a vh-t hogy a törvény adta jogával kötelességével "éljen" és ha kell a helyszinen ellenőrizze a levonás szabályosságát.

Ha erre nem hajlandó akkor írjon vh kifogást .

Emperor # 2010.02.26. 19:42

Kedves Fórumozók!
A segítségeteket szeretném kérni egy olyan ügyben, hogy 14.000 huf-os parkolási bírságból lett egy 160.000 tartozása feleségemnek akinek a bankszámláját inkasszálta egy végrehajtó, amire a GYED és a családi pótlék érkezett. Az intézkedéskor érkezett a számlára 12000 huf amiből rajta maradt 28500 huf. A végrehajtó levelében az állt, hogy 33% vonható eljárás alá. Elolvastam a végrehajtási törvényt a 74.§ rendelkezik a mentes juttatásokról. Szerintem ide tartozik a GYED és a Családi pótlék is, de ebben a formában nincsen kijelentve."c) az anyasági segély,f) a törvényen alapuló tartásdíj, ideértve a bíróság által előlegezett gyermektartásdíjat is, a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényen alapuló gyermekvédelmi pénzbeli ellátások" A gyermekvédelmi törvényben nem találtam olyat, hogy a családi pótlék végrehajtásáról rendelkezne. Sokat kutakodtam a témában és eddig különböző véleményeket olvastam arról, hogy mi hajtható végre milyen mértékbe. Azt gondolom, hogy teljesen irreális az, hogy valaki nem fizet a parkolásért, ami egyébként úthasználat és súlyadó, benzin stb szóval nem részletezem és ebből az lesz, hogy 1 év elteltével egy 2 gyerekes családanyától elveszik a kenyeret.A bank azt állítja, hogy amint jóváírják a bevételt az egyszerű számlapénz lesz és nem nézik, honnan jött, viszont kölcsönt Gyedre, családi pótlékra nem adnak.? Összességében az a kérdésem, honnan tudom megközelíteni a történetet? Gyerekvédelem, végrehajtási törvény esetleg alkotmány vagy valamilyen nemzetközi jog ami szabályozza, hogy joga van a gyerekeknek a pénzükhöz vagy esetleg enni is? Sajnos nem vagyok jogász ezért túl sok időt venne. Ha valaki tudna szakszerű segítséget nyújtani úgy, hogy megadja a jogforrást is azért mindenképpen elmondanék egy imát :) Köszönettel

végrehajtó1 # 2010.02.26. 19:47

Összességében az a kérdésem, honnan tudom megközelíteni a történetet?

Az anyuka kérje más nevén lévő bankszámlára a pénzeket...

Emperor # 2010.02.26. 19:56

Levonás a gyermekek ellátásához kapcsolódó juttatásokból (69. §)

A gyermekgondozási segélyből és a gyermeknevelési támogatásból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás és anyasági támogatás fejében.

A családi pótlékból és az iskoláztatási támogatásból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett családi pótlék, iskoláztatási támogatás és anyasági támogatás fejében.
Ja és ez mit jelent?

Köszi?

Emperor # 2010.02.26. 19:59

Kedves Végrehajtó1 !
Köszönöm a gyors reagálását ez már megtörtént egyből postára kérte. Viszont még mindig nem világos, hogy jogszerű volt-e az eljárás és ha nem akkor jogorvoslatért, hova tudunk fordulni.

Köszönettel

végrehajtó1 # 2010.02.27. 16:36

Viszont még mindig nem világos, hogy jogszerű volt-e az eljárás és ha nem akkor jogorvoslatért, hova tudunk fordulni

A vh-tó nem tudja milyen pénzek vannak a bankszámlán.A bank tudja de ő meg nem teheti meg hogy nem utalja el a vh-i letétiszámlára.
Na most elvben mindkettő jogszerű.

De én megpróbálnék egy pert amiben a vh-tól követelném vissza a levont összeget arra hivatkozva hogy arra a bankszámlára csak és kizárólag családipótlék érkezik.

Vagy írjon vh kifogást erer hivatkozva ,ez gyorsabb út és a bíróságidöntésből látni lehet hogy merre mozdul a jogalkalmazás e tárgyban .

József 3 # 2010.03.01. 11:18

Olvastam a Fórumban,hogy hitel tartozásnál a bankszámlát is zárolhatja a végrehajtó?
Több banki tartozásnál a jövedelem 50%-ig mehetnek el és plusz még a bankszámla?
Hálistennek engem még sehol nem tiltanak de közel állok hozzá sajnos.
Ha a bankszámlát is letiltaná a végrehajtó én azt előtte megtudom?Azért kérdezem mert akkor jobban járok ha szorul a hurok,akkor a párom bankszámlaszámára kérem a fizetésem,amit még nem nyúltak le?
Egyik kollegám azért rakatta a felesége számlájára a fizetést,hogy ne marják le a számlájáról és állítólag kapott levelet erről.Létezik ilyen ténleg hogy szólnak előtte?
Köszönöm a gyors választ!

babett 1 # 2010.03.01. 11:27

Én is azt szeretném kérdezni,hogy több banki tartozásnál a jövedelem 50%-ig tiltanak úgy tudom.Kérdésem,hogy ahhoz,hogy a bankszámlát is letiltsák bírósági végzés kell hozzá?
Nekem sem tiltanak még de én is közel állok hozzá sajnos.
Ha beadja több bank a tiltást akkor ténleg sorban állás van addig,amíg az előző bankot ki nem fizettem?
Szolgálati lakásban lakunk tehát az ingatlant nem tudnak elvinni.
Ami érték van a lakásban(Tv,Hűtők)azt a páromé.
Azt is elvihetik?

végrehajtó1 # 2010.03.01. 12:05

József 3

Olvastam a Fórumban,hogy hitel tartozásnál a bankszámlát is zárolhatja a végrehajtó?

igen

Több banki tartozásnál a jövedelem 50%-ig mehetnek el és plusz még a bankszámla?
igen

Ha a bankszámlát is letiltaná a végrehajtó én azt előtte megtudom

nem

Létezik ilyen ténleg hogy szólnak előtte”?

nem

nferenc # 2010.03.01. 20:35

Üdvözletem!!

olvasgatva a forumot megragadta a figyelmemet egy törvényi rendelet!!régóta foglalkoztat emlitett rendelet értelmezése!!

mondván a bankoknak nem áll módjukba ellenőrizni a beérkezett összegek eredetét?
  • ami ebben a formában nem igaz hiszen a folyószámlán automatikusan kiiródik az utaló cég ,intézmény neve és természetsen az utalás kódja!!(államkincstár!!)

Kérném a hétköznapi emberek nyelvére lefordítani a lentebb idézett rendelet szövegét.

"Levonás a gyermekek ellátásához kapcsolódó juttatásokból (69. §)

A gyermekgondozási segélyből és a gyermeknevelési támogatásból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás és anyasági támogatás fejében.

A családi pótlékból és az iskoláztatási támogatásból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett családi pótlék, iskoláztatási támogatás és anyasági támogatás fejében...."

amennyiben változás lenne adott kérdésben akkor kérném szépen az új jogszabályi változás linkjét is!!

köszönettel N-Ferenc

végrehajtó1 # 2010.03.02. 06:35

Sajnos ennél jobban nem lehet elmagyarázni.

Mit nem ért?Konkrétan?!

nferenc # 2010.03.02. 09:30

Üdvözletem!!

konkrétan a kérdésem a letilthatóság kiterjedhet más úgynevezett intézményi/hatósági letiltásra is??

példa:Önkormányzat elmaradt súlyadó be nem fizetése miatti inkasszó??..stb

"Levonás a gyermekek ellátásához kapcsolódó juttatásokból (69. §)

A családi pótlékból és az iskoláztatási támogatásból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett családi pótlék, iskoláztatási támogatás és anyasági támogatás fejében…"

mert itt ugye nem erről szól a jogszabály!!!

extrém eset:bankszámla kizárólag a családi pótléknak!!bank viselkedése: nem vizsgáljuk milyen ref szám alapján jön be a pénz
  • ergo akár munkabér is lehetne!!
keresztkérdés bank igazgató felé:akkor a nemvizsgált rendszeresen beérkező összegre kaphatok e folyoszámla hitelkeretet? válasz bankigazgató: NEM
  • mert szociális alapú támogatási utalásról van szó!!
kérdem én
  • akkor most mit vizsgál a bank?? csak azt ami neki elönyös?? simán inkasszó alá engedi a megfelelő ref számmal ellátott MÁK által küldött összeget!!

Konkrétan ezt nem értem!!!

15 perce oktatott ki a K&H Bank vezetője ,szerinte nem jól tudja senki sem az adott alkalmazható jogszabályokat!!mindenképp bármikor tiltható a családi pótlék összege 33% értékben attól függetlenül hogy az milyen támogatási besorolás szerint van nyilvántartva!!

Megjegyzés: A magyar posta kiesik a végrehalytási körböl
  • csak az jár rosszul aki lakossági folyószámlára kérte a pénzt!!nem rendelkezhet vele!!

Ha lehetséges az új jogszabályi változások e témát érintő linkjét legyenszíves közre adni,mert ugy tünik hogy a kisember csak harcolgat ,majd belefárad és beletörödik!!más lehetősége ugysem nagyon van ebben a demokratikus rendszernek nevezett államban!!

köszönettel:N-Ferenc

végrehajtó1 # 2010.03.02. 14:16

konkrétan a kérdésem a letilthatóság kiterjedhet más úgynevezett intézményi/hatósági letiltásra is??

példa:Önkormányzat elmaradt súlyadó be nem fizetése miatti inkasszó??..stb

igen

akkor most mit vizsgál a bank?? csak azt ami neki elönyös??

A bank nem vizsgálhat semmit.Sőt ha nem tiltja le akkor felel a vh-tó felé.

15 perce oktatott ki a K&H Bank vezetője ,szerinte nem jól tudja senki sem az adott alkalmazható jogszabályokat!!min­denképp bármikor tiltható a családi pótlék összege 33% értékben attól függetlenül hogy az milyen támogatási besorolás szerint van nyilvántartva!!

Nem jól tudja

Megjegyzés: A magyar posta kiesik a végrehalytási körböl

Miért esne ki?Nem esik ki.

Ha lehetséges az új jogszabályi változások e témát érintő linkjét legyenszíves közre
”adni

nincs új.

nferenc # 2010.03.02. 14:49

Tisztelt végrehajtó1!

köszönöm gyors reagálását és szeretném megkérni arra hogy amennyiben lehetséges és megoldható ,a válaszokban kitérne megfelelő részletességgel az adott témában.

A bank nem vizsgálhat semmit.Sőt ha nem tiltja le akkor felel a vh-tó felé.
  • kérdésem mi az oka annak sem a végrehajtó sem a bank nem vizsgál semmit,de a törvényességi keret betartása ott azon a ponton megáll hogy ha bank nem teljesít akkor felenie kell!!Maga végerhajtási eljárás is egy olyan procedura aminél mérlegelni kellene az eljáró szervnek - mit miből mikor tilthat!!!

„15 perce oktatott ki a K&H Bank vezetője ,szerinte nem jól tudja senki sem az adott alkalmazható jogszabályokat!!min­denképp bármikor tiltható a családi pótlék összege 33% értékben attól függetlenül hogy az milyen támogatási besorolás szerint van nyilvántartva!!”

Nem jól tudja
  • mely az a jogszabály ha szabad tudni ami alapján ezeket a kijelentéseket megteheti egy pénzintézeti vezető??ha nincs ilyen jogszabály akkor mit tehet a bankszámla tulajdonosa???mert ugye fel nem mondhatja mindaddig amig folyamatában az inkasszó legalább 30 napig nem jelenkezik újra!!

várom mielöbbi részletes válaszát!!

tisztelettel N-Ferenc

végrehajtó1 # 2010.03.03. 06:54

nferenc!

Ha a pénzforgalmi szolgáltató a végrehajtás alá vonandó pénzösszeget a végrehajtást foganatosító hatóság rendelkezése ellenére az adós vagy más javára teljesíti, a követelés összegéért felelős a végrehajtást kérőnek

mely az a jogszabály ha szabad tudni ami alapján ezeket a kijelentéseket megteheti egy pénzintézeti vezető??

Azt tőle kérdezze...

ha nincs ilyen jogszabály akkor mit tehet a bankszámla tulajdonosa???

Nem utaltat rá pénzt

kzsoli # 2010.03.03. 08:05

Tisztelt fórumozók!

Olyan kérdésem lenne,hogy amennyiben végrehajtás alá kerül az ingatlanom és az árverés után marad tartozásom a bank /végrehajtó/ felé,akkor azt le tudja-e tiltani külföldi jövedelmemből?

Pisti55 # 2010.03.03. 12:13

kzsoli

Igen, letudja tiltani

kzsoli # 2010.03.03. 13:42

Azt gondolom hogy van rá mód,de mennyire gyakorlat?
Illetve számit hogy eu-n belül vagy kivül él az ember?

Pisti55 # 2010.03.03. 14:50

kzsoli

Igen, számít.
Az eu-ban egyszerűen és könnyen levonják a fizetésed max 33%-át. Ha van más tartozásod is akkor 50%.

A tartozás levonásárol téged előre nem értesítenek, csak miután megtörtént a levonás, bejegyzés.
Értesíteni fog a végrehajtó és a munkáltatód is, de csak utána pár nappal.

kzsoli # 2010.03.03. 16:21

De ehhez gondolom tudnia kell a végrehajtónak hogy melyik országban él ill. dolgozik a delikvens.