Cell Energy
A gyt max. 6 hónapra visszamenőleg végrehajtható.
Beszélj ügyvéddel, mielőtt bármit csinálsz.
Üdv
Cell Energy
A gyt max. 6 hónapra visszamenőleg végrehajtható.
Beszélj ügyvéddel, mielőtt bármit csinálsz.
Üdv
Sziasztok!
Gyerektartást megítélték 10 éve "X" fix összegben, melyet a tartásra kötelezett önként vállalt emelni minden naptári évben az inflációval megegyező mértékben.
Soha nem emelte meg, azóta is az "X" összeget kapom.
Két hónapja már annyit sem, csak a felét.
Kértem, hogy küldje a tartásdíjat. Nem hajlandó, csak a felét fizetni. (bírósági döntése erről nincs, ő döntött így)
Javasolták, hogy adjak be végrehajtást.
Ha megteszem, visszamenőleg kérhetem-e az elmaradt gyeremektartáson felül az inflációval megegyező mértékű emeléseket is visszamenően 10 évre?
Ha nem, mennyi időre visszamenően kérhetem az inflációval növelt gyerektartást?
Ha pl. 5 évre visszamenően, akkor hogy kell ezt számolni? 10-5 évig (5év elévülés) az "X" és onnantól számoljam az infláció mértékét? Tehát 5 évre visszamenően "X"+az infláció, VAGY 10 évre visszamenően számoljam az inflációt, de csak visszamenően 5 évre kapom meg?
Remélem, nem voltam túl bonyolult.
Köszönöm
Cell
Olyan részletfizetést, amire tekintettel a letiltást megszüntetik, csak a végrehajtást kérő adhat - de miért tenné?
Ami magát a tartozást illeti, ott valamit elhallgatsz, kihagysz. Nem lesz egy követelés csak úgy végrehajtható. (A nem létező tartozásból sem lesz pikk-pakk 170 ezer forint adósság, bár ez már nem lehetetlen.)
Tisztelt Szakértők!
Segítséget szeretnék kérni, fizetés letiltásról.A munkáltatóm kapott egy végrehajtói irodától letiltásról szóló értesítést.Az összeg 170000 ft. Azt szeretném megkérdezni, hogy most kérhetek-e én a végrehajtótól részletfizetést, hogy ne a vállalat vonja a 33%-ot.
A történet a következő, régen 2002- ben vettem fel hitelt 60 hónapra, amit fizettem is addig még volt munkahelyem.A bank fel mondta a szerződést,de közben a bank is megszűnt(Posta-bank)és az Erste vette át,Behajtócégnek adták át mert 4 hónap elmaradás volt.Ezt én csekken ki is fizetem meg is van.Azt gondoltam ezzel le van tudva az egész. 2012-ben kaptam az Erstétől egy értesítést, hogy 18002 ft-om(ez 2 hó részlete) túlfizetés van, vegyem át az összeget X napon belül mert akkor elveszik (erről is meg van az értesítés)az összeg és a számlát meg is szüntették.Azt gondoltam ezzel rendben is vagyunk. Eddig csak most jött a letiltás a végrehajtótól 4 hó elmaradás és a kamatok.Kérhetek rá részletfizetést vagy már nem?Mire be bizonyítom hogy ki fizettem addigra vonják is.Mert én a bankkal nem tudok szembe szállni, sokára derül ki az igazság,a vesztes én leszek úgy is.Mert mindig a kis ember veszít.
- Előveszed a végrehajtás kezdetekor kézhez kapott felhívást. Azon rajta van fehéren-feketén, hogy akkor mennyivel tartoztál. Elsős számtan.
- Ezután előveszed a felhívással egyidejűleg megküldött végrehajtható okiratot. Azon rajta van, mi, mikortól, milyen mértékben kamatozik. Kiszámolod, hogy a felhívás óta mennyit növekedett a követelés. Hatodikos számtan (2. félév).
- E kettőt összeadod, és megkapod a mai napra érvényes előírást. Másodikos számtan.
- Előveszed a nyilvántartásodat, hogy a végrehajtás kezdete óta mennyit fizettél meg akár saját teljesítéssel, akár nyugdíjlevonással. Harmadikos számtan.
- Összehasonlítod a két összeget, melyik a nagyobb. Elsős számtan.
- - Ha a levonás messze elmarad az előírástól, akkor még tartozol.
- - Ha levonás kicsivel marad el az előírástól, kezded noszogatni a végrehajtást kérőt, hogy a Vht. 40. § szerinti kötelezettségének eleget téve, jelentse be az eddigi megtérüléseit a végrehajtónak, a részteljesítések napjának és összegének megnevezésével.
- - Ha a levonás egyenlő, vagy több az előírásnál, a kimutatásodat és az azt megalapozó okiratokat elküldve a végrehajtónak, kéred tőle a Vht. 41. § szerinti eljárás lefolytatását, mert már valószínűleg túlteljesítés történt.
- - Megpróbálkozhatsz a Ptk. 6:46. § (volt 293. §) alkalmazásával is, de az túl összetetté teszi a számolást.
Mindezt a letiltástól datálva is kiszámolhatod, azzal valamivel pontosabb lesz a számításod. Mellesleg, a Nyufignak elég jól megy ez a fajta számtan.
Semmiképpen ne hőzöngj, halmozott kérdőjellel, mert a végrehajtó a fentiekre nem kötelezhető (kivéve a vht. 41-et). A számolás a te dolgod. És 6 elemivel már abszolválható.
Te ki vagy az ügyben?
Üdv mindenkinek.
Lassan 2 éve nyugdíjból történik 50% letiltás.Vajon miért nem tudhatom meg, mikor fejeződik be a letiltás.Sehol nem adnak választ .Végrehajtó nem tudhatja ?????? Ez volt a válasz .Akkor ki.Addig vonnak,míg a szem ellát ? Hova fordulhatnék ?
Köszönöm.
Sorstárs vagyok ,szeretnék tájékozodni.
Nincs értelme. Végrehajtási kifogásnak akkor van helye, az a végrehajtó megsértette a végrehajtási eljárás szabályait. Mivel a szabály az, hogy az adós jövedelmét le kell tiltani, ezért itt a végrehajtó nem megsértette, hanem éppenséggel megtartotta a szabályokat. Ha a letiltást megtámadod, nem a végrehajtót támadod vele, és pillanatok alatt elutasítanak, és csak a 15 ezer Ft illetéket bukod. A letiltás vitatásával gyakorlatilag a végrehajtást kérő végrehajtáshoz és a kielégítéshez való jogát támadod, ami ellene mond a végrehajtható okiratban foglaltaknak, tehát eleve kudarcra van ítélve, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor sem végrehajtási kifogással kell megtámadni.
Szép Napot mindenkinek! Ma postán megkaptuk a végrehajtó által küldött letiltásról szóló értesítést, a munkáltató már tegnap tudatta a férjemmel.Rajta van hogy 15 napon belül az intézkedés ellen végrehajtási kifogás terjeszthető elő a letiltás ellen. Van-e neki értelme? Vagy már akkor is vonják a férjem fizetéséből?
„kértem a férjem nevében részletfizetést, de választ nem kaptunk még”
Dehogynem. A letiltás a válasz. A részletet nem egyszerűen kérni kell, hanem mindjárt meg is kell fizetni az első részletet. Különben miért is kellene komolyan venni a kérelmet?
És akkor még egyszer: A letiltással csökkentett munkabérnek már édesmindegy, hová megy, de ha nem akartok a letiltás mellé beszipkázni egy inkasszót is, akkor mégiscsak menjen a maradék fizu másik számlára.
OFF A kérdőjel (?) nem helyettesíthető 2 db. felkiáltójellel (!!). ON
Elnézést kérek lehet hogy egy kicsit zavaros a tőrténet!
Kezdem az elején. A férjemnek lesz letiltása amit a végrehajtókért és a munkabéréből.Tudtunk a tartozásról én kértem a férjem nevében részletfizetést, de választ nem kaptunk még, csak a munkáltató a letiltást.Ha az én számlámat adjuk meg a munkáltatónak akkor is vonják a tartozást? már a levont összeget fogják utalni!!
„a munkáltatónak el kell-e fogadni ha én más számlát adok meg” - Igen. De mi értelme?
„a munka bérből akkor vonnak-e le” - Igen. És a maradék megy az újonnan megjelölt másik számlára.
„alá kell-e írni a le tiltási beleegyezést” - Nem. A végrehajtás során semmihez nem kell az adós beleegyezése.
„mert neki lesz letiltása” - Ezt vagy én nem értem, vagy te. Őneki ettől nem lesz letiltása. Ha pedig mégis, akkor az azért lesz, mert ellene is folyik végrehajtás. Akkor viszont ne az ő számláját használd (meg ő se a tiedet).
„már kértem részletfizetést és még választ nem kaptam” - És mindjárt meg is fizetted az első részletet? Mert ha nem, akkor nem is lesz válasz. Illetve már van: a letiltás a válasz.
pazs!
Gondolom nekem válaszoltál, a munkáltatónak el kell-e fogadni ha én más számlát adok meg,a munka bérből akkor vonnak-e le. és alá kell-e írni a le tiltási beleegyezést nekem vagy is a férjemnek mert neki lesz letiltása.Tudom ki kell fizetni de már kértem részletfizetést és még választ nem kaptam. Közben a munkáltató kapott le tiltást a végrehajtótól.
Akkor is, ha nincs letiltás.
S.O.S. Tisztelt fórumozók!
Ha a családban végrehajtó által letiltás van akkor a fizetést lehet-e más családtag számlájára kérni a munkáltatótól.Nagyon várom a választ
Norcsy:
Itt továbbra is érvényes, hogy a nyugdíj 33 %-a vagy 50%-a az veszett ügy, de a "maradékot" postai kézbesítéssel kell kérni, készpénzben.
Niobee:
Én a 79/A. §-t javaslom átolvasásra, mert (ismétlem) a munkabérből letiltáson TÚLMENŐEN, már az V. fejezetnél járunk a törvényben (VÉGREHAJTÁS PÉNZFORGALMI SZOLGÁLTATÓNÁL KEZELT ÖSSZEGRE).
De felőlem őrölhetünk két malomban továbbra is...
79/A. §
(1) A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, az adóst megillető pénzösszeg teljes összegben végrehajtás alá vonható, kivéve a természetes személyt megillető pénzösszegeket, amelyek végrehajtás alá vonása a (2) és (3) bekezdés szerint történik.
(2) A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető összegből az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá.
(3) A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető pénzösszegnek mentes a végrehajtás alól az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének. Ha a végrehajtás gyermektartásdíj vagy szüléssel járó költség behajtására folyik, ennek az összegnek az 50%-a is végrehajtás alá vonható.
(4) E § rendelkezéseit a pénzforgalmi szolgáltató által több szerződés alapján kezelt, adóst megillető együttes összegre kell alkalmazni.
Norcsy
A nyugdíjából 1 végrehajtás miatt 33%-ot, több tartozás miatt max. 50%-ot a végrehajtó letilthat.
Elfelejtettem említeni, hogy apósom nyugdíjas.
Köszönettel: Nóra
Kedves Fórumozók!
A következő kérdéssel fordulok önökhöz:
Az apósomnak rengeteg adóssága van. Nincsen neki semmi komolyabb tulajdona, amit eltudnának venni tőle.
Mi történik, ha egyszer csak úgy dönt, nem fizeti tovább az adósságait?
Köszönettel: Nóra
Találtam a jogszabályban olyat, hogy kérhető a végrehajtás részleteinek csökkentését kérni, ha az az adós létfenntartását veszélyezteti.
Valamint a végrehajtás felfüggesztését, ha az adós ellen több végrehajtás van folyamatban. Ekkor az összes tartozását együtt kell kezelni, és a teljes tartozás összegéből kell kiindulni, és állapítják meg a végrehajtás részleteinek összegét?
Hol kell ezt kérni?
Mivel a végrehajtás levonása után nekem és a lányomnak összesen 61 000.- Ft a havi jövedelmünk, ami egy főre 30 500.- Ft. És ebből bölcsőde, bérletek, megélhetés nem jön ki.
Valamint a bérlet-visszatérítésem összegét is felezték, pedig ebből az összegből már le van vonva a tartozás havi törlesztése.
Bonyolítja a helyzetet, hogy nem egy megyében vannak a végrehajtók (kettő cégnél).
Kinél kell kérni a felfüggesztést, illetve a részletek csökkentését?
„Nem erről volt szó, kedves Niobee, hanem arról, hogy a 33/50 %-os levonás UTÁN a kifizetendő MARADÉKKAL mi lesz.
A rossz esetben több levonás esetén a munkáltató az 50 %-ot utalja a végrehajtónak, a maradék 50 %-ot kifizeti a bankszámlára, melyen azonban inkasszó van, és melyről a bank a törvényi szabályozásnak megfelelően elutalja amit kell a végrehajtónak.”
Ne haragudj de nekem nem ez jött le... biztos nem voltam elég figyelmes. Javaslom olvassa át a 1994. évi LIII. törvényt. Különösképp az 58§-66§-ig.
"Niobee # e-mail 2014.03.12. 12:16
Ekkora hülyeséget ne írj légyszives, mert ha az adós munkáltatója megkapja a végrhajtótól a hivatalos letiltási végzést, akkor teljesen mindegy, hogy utal, vagy készpénzben kéri a fizetését az adós. A munkáltatónak törvényi kötelessége a munkabérét a végrehatás alá vonni, vagyis 33% (rossz esetben 50%)csökkenteni, és ezt a részt a végrehjató letéti számlájára átutalni!"
Nem erről volt szó, kedves Niobee, hanem arról, hogy a 33/50 %-os levonás UTÁN a kifizetendő MARADÉKKAL mi lesz.
A rossz esetben több levonás esetén a munkáltató az 50 %-ot utalja a végrehajtónak, a maradék 50 %-ot kifizeti a bankszámlára, melyen azonban inkasszó van, és melyről a bank a törvényi szabályozásnak megfelelően elutalja amit kell a végrehajtónak.
"nandy # 2014.03.11. 13:11
Anima1:
„Nem tudom, ez megoldható-e, de a munkahelynek elvileg tökmindegy, hogy kinek fizeti ki ugyanazt a térítést.”
Egyáltalán nem mindegy!! A munkabér és egyéb járandóságok jogosultja a munkavállaló, és nem pedig a kollégája, ismerőse stb... esetleg házastárs számlájára lehet kérni."
Az utazási költségtérítéshez írtam ezt a részt. A munkabért akár készpénzként is kifizetheti a munkáltató. Amikor én megadtam a munkahelyemen az új számlaszámomat, nem ellenőrizték, hogy az én nevemen van-e, hanem egyszerűen onnantól oda utalták a fizetésemet. Nem tudom máshol mi az eljárás.
"Továbbá költségtérítésről van szó, ami személyhez kötött, valószínűleg van belső szabályzat, plusz adófizetési kötelezettség. Hmmm?"
Ha a kollégája addig nem vette igénybe az utazási költségtérítést (mert pl. autóval járt munkába, vagy biciklivel, vagy gyalog, vagy más hozta be, ...stb.), akkor a rugalmas munkahelyeken ezt el lehet intézni, hogy ne kicsisissy kapja ezt a térítést, hanem más.
Mert ez nem csalás, és semmilyen káros következménnyel nem jár a munkáltatóra nézve.
Anima1:
kicsisissy:
A munkahelyen próbáld meg a fizetést vagy készpénzben kérni (ez szokott a nehezebb lenni), vagy kérd olyan bankszámlára, mely más nevén van.
Ha van a munkáltatódnál olyan lehetőség, hogy hóközi fizetési előleg (->kifizetés pénztárban), akkor ki kell venni a fizetést ilyen úton, hogy a munkahely ne utalja a bankszámládra.""
Ekkora hülyeséget ne írj légyszives, mert ha az adós munkáltatója megkapja a végrhajtótól a hivatalos letiltási végzést, akkor teljesen mindegy, hogy utal, vagy készpénzben kéri a fizetését az adós. A munkáltatónak törvényi kötelessége a munkabérét a végrehatás alá vonni, vagyis 33% (rossz esetben 50%)csökkenteni, és ezt a részt a végrehjató letéti számlájára átutalni!
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02