végrehajtás kérdések


ius latratus # 2011.10.11. 11:48

Jó, magyar nyelv: egyes.
Bocs, maradjunk annyiban, hogy ha évente próbálkozik, akkor nem évül el.
Pont.
Az utána lévő mondat a zárójelben felejtendő, kivétel, hogy a főadóstól követelheted az általad befizetett összege(ke)t.

ius latratus # 2011.10.11. 11:45

Ha évente "próbálkozik", akkor nem, nem évül el.
Az öt év -vegyük úgy, de csak azért, hogy egyszerű legyen, s ne kelljen a részletekben elvesznünk- akkor kezdődött, mikor megkaptad a végrehajtótól az értesítőt.
(persze -mivel igazság szerint ez nem így van- arra figyelj, hogy ez az összeg csak növekedni fog, ezért írtam, hogy próbálj valahogy megállapodni a hitelezővel. Ebben az esetben a teljesített összeget jogosan követelheted a főadóstól -polgári perben)

manko # 2011.10.11. 11:36

Szabad felhasználású jelzáloghitel, 25mft, ingatlanfedezettel. Kb. 10 volt vissza mikor kiszálltam. Olyan 3/4 év múlva a volt társ már nem fizette. Most 11mFt-ot követel a bank. A követelés felsorolásnál látok olyat, hogy perköltség (engem nem perelt senki(3mFt)).

Ha évente próbálkozik akkor nem évül el?

Vagy az öt év honnan számít?

ius latratus # 2011.10.11. 11:27

Nem ismerem a részleteket, - maradjunk az öt évnél. De nem ez a lényeg, hanem az, amiről írtam. Hogy szinte kizártnak tartom, hogy ne ...hogy írjam....próbálkozna legalább évente egyszer...
A lényeg, hogy végrehajtási eljárás során te magad is kérhetsz részletfizetési lehetőséget (a végrehajtó -a törvény szerint- egy évet ad(hat), de simán ad többet is, nem egy példa volt már rá), de a végrehajtást kérőt is megkeresheted, s kérhetsz lehetőséget a részletekben történő teljesítésre.
Mondom mindezt úgy, hogy nem ismerem a kölcsön jellegét, összegét stb...

manko # 2011.10.11. 11:17

Bocs de nem tudtam, hogy hol a helye.

Kösz a választ!

Az elévülés az hány év? Gondolom nem lehet a végtelenig húzni. Vagy igen?

ius latratus # 2011.10.11. 11:12

Arra mindenképpen fog "figyelni", hogy ne évüljön el, az biztos.

ius latratus # 2011.10.11. 11:11

Most ide is beírtad?
Végrehajtó1 meg itt válaszolt, én meg a másik topic-ban töröm magam, áh...

manko # 2011.10.11. 11:04

Meddig tart azzal azt próbálom kérdezni, hogy ha most nem tud végrehajtani akkor meddig fog "figyelni" vagy nem tudom pontosabban fogalmazni várni arra, hogy legyen valamim?

végrehajtó1 # 2011.10.11. 10:47

Semmi procedúra nincs vale.Enged be és jegyzőkönyvezi hogy nincs semmid.Max. fél óra az egész.
Ha majd lesz valamid akkor folytatják a végrehajtást.

manko # 2011.10.11. 10:10

Sajnos kezesként(céges kölcsön, kiválásom után a volt társam nem fizette) végrehajtanak, a pár éve történt válásom miatt nincs semmilyen ingó és ingatlan vagyonom se, illetve gyermektartásra megy a fizetésem fele. A végrehajtó mit tehet? Illetve meddig tart a procedúra?
Illetve ahol lakom az sem az én tulajdonom, ide bejöhet vagy sem? Elnézést de új vagyok.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.08. 12:11

A beszámítás mindközönségesen azt jelenti, hogy amíg a túlfizetésből futja, addig nem fizetsz.

berry38 # 2011.10.08. 11:26

Hogy számíttassam be?Mit tegyek most?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.07. 15:28

Nem jártak ezek a beadványok a bíróságon.

Ptk. 297. § (1) Beszámításnak nincs helye olyan szolgáltatással szemben, amelyet megállapodás alapján meghatározott célra kell fordítani, továbbá - a túlfizetés esetét kivéve - tartási, életjáradéki és baleseti járadékköveteléssel[...]szemben.

Vagyis a túlfizetést azért beszámíthatod.

berry38 # 2011.10.07. 13:49

Tisztelt Kovács Úr!

Köszönöm válaszát,de a helyzet más.Volt asszony,kevés elmaradt gyerektartás,amire végrehajtást kért. Nyilatkoztam a munkahelyről és vonták.Én meg csekken fizettem a szokásos összeget.Közben megnyertem gyerektartás csökkentésse pert,amiben visszamenőlegesen levitték a gyt-t.Minden ment tovább,aztán feltűnt,hogy most már talán nem kéne vonni,mert picit sok lesz.Végrehajtónak beadva a beadvány,bíróságnak címezve,minden papír lemásolva mellé,hogy úgyan döntsék már el,hogy mi legyen a nem gyenge túlfizetéssemmel.Vissza nem kaphatom,hát határozzák már meg mennyi ideig ne fizessek kéréssel.Pár nap múlva végrehajtó nem von tovább fizetésből,volt asszony jelzi,hogy olvasta a végrehajtónak beadott beadványom.És csönd,hónapokig,majd ma ez a végzés.Meg kell mondjam picit tartok attól,hogy tök mindegy mennyi a túlfizetésem,az senkit nem érdekel,az mintegy ajándék ott marad?A bíróság nem vizsgálja kérelmem?Végrehajtó egyáltalán elküldte azt a Bíróságnak?vagy várjak még egy végzést?Ilyenkor mi a helyzet,mert fogalmam nincs...Nekem ez egy kicsit úgy néz ki,hogy a végrehajtó miután jelentkeztem,hogy sok lesz a levonás,utána nézett,rájött valami tényleg nem jó, értesítette a feleségem,hogy gyorsan jelezze nekik,hogy már nem kell végrehajtani és valamilyen úton módon az ő beadványa érkezett előbb meg a Bíróságra.Nem akarok senkit vádolni,de nem értem mi történik.A végrehajtó csak von nem számít,ha túlfizetek azt én nem kapom vissza valamilyen formában?Szó sincs róla,hogy sajnálnám a gyerektől,de elnézést,ha van egy bírósági döntés azzal csak ő élhet?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.07. 10:54

Azt a két hónapot kérheted a volt munkáltatótól, kezesként felel.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.07. 10:27

Öröm bódottá', bery! A hiteleződ kérte, hogy szüntessék meg a végrehajtást ellened. Te szeretnéd, hogy folytassák?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.07. 10:23

Kristálytiszta tényállás...
Végrehajtási lap kiállításával szemben nem lehet kifogást emelni; a végrehajtási kifogást nem tárgyaláson bírálják el; hogy jön ehhez a MEP?

berry38 # 2011.10.07. 09:08

Tisztelt Mindenki!

Ma kaptam egy végzést,hogy végrehajtási ügyben a bíróság tájékoztatja az adóst,hogy a végrehajtást kérő a bíróság részére bejelentette,hogy kéri a végrehajtási eljárás megszűntetését.A beadványra figyelemmel a végrehajtási eljárás a Vht.55.paragrafus alapján történő megszűntetésének van helye.Ha az adósnak a bejelentésre figyelemmel-tőrvényes határidőn belül-nincsen egyéb igénye a bíróság a végrehajtást megszűnteti.
Kérem ha valaki ezt érti magyarázza már el nekem mit is jelent pontosan?Mennyi a törvényes határidőn belüli igény amit beadhatók.Milyen igényre gondolnak?Mi várható most a végrehatótól?

Köszönöm a válaszokat.

kiváncsiskodo vagyok # 2011.10.06. 15:56

Kérdezem hogy végrehajtási kifogás alatt amit a bírósági titkár már vizsgál a végrehajtó ez esetben milyen foganatosítást végezhet az ügyben? A panasznapon azt mondták ilyenkor a végrehajtó foganatosításokat eljárásokat a jogerős befejezéséig nem tehet? A végrehajtó nem ad erre a kérdésre válasz. Most mit kellene tennem az ügyben? Köszönöm szépen a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.06. 07:32

Miért kell a vh-lapot kézbesíteni az adósnak? Te kérted?

Valamint az Oep-től kikérte a munkáltatója adatait és ki is küldött egy fizetési letíltást a cégnek.De ennél a cégnél 4 ével ezelőtt dolgozott és több száz kilóméterre van a vélt tartózkodási helyétől!(azóta volt több mkhelye és be is volt jelentve)Ez,hogy lehet?
Sehogy. Ha be van jelentve, akkor most is az ő munkáltatójuk. Pont.

Mit tudnék tenni,hogy kicsit gyorsabban haladjon ez az ügy és végre eredménye is legyen?
Esetleg bízz meg egy ügyvédet. (Továbbá kérhetnéd a gyerektartás megelőlegezését.)

Frederico001 # 2011.10.05. 19:20

Császt és Szunicsól egy Önálló bírósági végrehajtó volt az aki a levelet hagyta, de úgy néz ki, hogy a mai nap egyességre jutottunk. Igazából attól ijedtem meg, hogy állítólag már inkább fizetésből vonnak, és nem számolnak fel vagyontárgyakat.

buldozer # 2011.10.05. 14:34

Csak azt nem értem,hogy a feleségem szökött el a sok pénzel,és nincs aki nekem adna igazat.Ő vitte el a sok pénzt a téli tüzelő árával együtt,csak nevet rajtam,mert neki van pénze mi meg sokszor éhezünk.Mit lehet tenni,tűrnünk kell,és a csodára várunk.Mindekitől csak azt kapjuk"én megértem de ez a törvény"Hát milyen törvény az,hogy olyan embereknek kell szenvedni éhezni akik nem hibásak.Közöz háztartásban voltunk,mikor ezek a számlák keletkeztek,Ő nem fizette ki,hanem eltette a pénzt,miért egyedül nekem kell mindent fizetnem?Ki adna nekem erre választ?

buldozer # 2011.10.05. 14:27

Igen tudom tegnap kaptam 2500ft-t +100ft támogatást az önkormányzattól.
Ez is valami,mert ez már 4-5 napi ennivalóra elég kettőnknek.

végrehajtó1 # 2011.10.05. 14:21

Lakásfenntartási támogatásra jogosult vagy.Tudom hogy nem sok de za is valami.

buldozer # 2011.10.05. 14:06

Egy végrehajtási ügyvédi iroda küldött egy levelet és egy emailt.
A nyugdíjam pontosan 93655ft.
2 fokú cukorbeteg is vagyok a gyógyszereimet sem tudom mindet kiváltani mert 10ezer ft. lenne havonta.
Már több alapítványt is megkerestem de sajnos senkitől sem kaptam semmilyen választ.