végrehajtás kérdések


Llm # 2023.10.04. 18:43

Tisztelt Hoglyem / Uram ,

A következőkben kérném a segitsegüket:
1/2 rész van hirdetve egy ingatlanon " Lakottan thermentesen"
Az ingatlanon CHF hitel van/volt és egyeb tartozás , magas értékben

A CHF hitel a házon van, tehát mindkét fél egyetemlegesen kell, hogy feleljen a tartozásért.

Kérdésem :

  • Haa lakottan veszem meg az 1/2-et a bentmaradó házastarstol kérhetek bérleti diíjat vagy az ottlako egyáb felnőttkorútól: ?
  • Ilyen esetben a masik 1/2 részét is lakottan fogjak arverezni ?
    • azaz ha ezt is megveszem, akkor már biztosan kérhetek bérleti dijat ?
  • az adosok 50es évek közepén járnak : hosszu tavon akár az ott lako gyerekek is maradhatnak az ingatlanbban vagy egyszer véget ér ez az állapot ?

Tudom nem egszerű történet, de nekem nagyon tetszik az ingatlan , s ilyen parameterekkel a piacon nagyon ritkén jön fel lehetőség
Egyéb tanácsuk ?

Köszönettel

gerbera317 # 2023.09.20. 10:39

A szabály egyszerű: A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető összegből a 200 ezer Ft feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig a 60 ezer Ft és a 200 ezer Ft közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá.
Arról van szó, hogy a bank az átutalási megbízásnak a fedezet erejéig tesz eleget. Végrehajtás esetén a fedezet nem a teljes számlaegyenleg, hanem annak egy része. Három eset lehetséges:
1) Ha a számlaegyenleg nem éri el a 60e forintot. Ekkor a bank fedezet hiányában nem teljesít, illetve 35 napra sorbaállítja a megbízást, hátha érkezik pénz a számlára, és akkor lesz fedezet.
2) Ha a számlaegyenleg 60e és 200e Ft közötti összeg, akkor a fedezet a 60e Ft feletti összeg fele. Példák. 70e esetén 5e vonható le; 100e esetén 20e vonható le; 150e esetén 45e vonható le; 200e esetén 70e vonható le. Ha az így inkasszált összeg nem éri el az átutalási megbízás összeget, akkor jön a 35 napos sorbaállítás.
3) Ha a számlaegyenleg meghaladja a 200e Ft-ot, akkor levonható a) a 2) pontbelli összeg, valamint b) a 200e Ft feletti összeg korlátlanul. Nem írok példákat, mert akármennyi is az egyenleg, minden esetben csak kerek 130e Ft maradhat a számlán. Ha az így inkasszált összeg nem éri el az átutalási megbízás összeget, akkor jön a 35 napos sorbaállítás.
Gyermektartás esetén annyiban más a dolog, hogy a mentes rész nem 60e, hanem 30e, és gyakorlatilag 200e Ft-os egyenlegig az egyenleg fele inkasszálható, afölötti egyenleg esetén pedig kerek 100e Ft marad az adós számláján.
A 35 napos sorbaállítást nem a Vht., hanem külön jogszabály, a Pft. szabályozza. Ugyanitt van rendelkezés arról is, hogy ha van az adósnak hitelkerete, akkor a fedezet vizsgálásakor a hitelkeretet is figyelembe kell venni (tehát az inkasszóval akár 'mínuszba is átmehet' a bankszámla egyenlege).

drbjozsef # 2023.09.20. 04:32

FFlower,

Olvasd át még egyszer a Vht. vonatkozó részét.
Különös tekintettel a 79/A.§ és a 81.§ (2) szakaszokat.

A végrehajtó 45 napra adja ki az inkasszót, és szerintem a bankszámlapénz esetén már nincs olyan, hogy "öregségi nyugdíj". Csak nullák meg egyesek a számítógépben. A nyugdíj az a munkáltatói letiltásnál számít.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Majordomus # 2023.09.19. 20:50

Minden kivitelezhető ha a bank is tudja a jogszabályt.

Mindenesetre az tény hogy a megélhetési költségeken felűli összeg terhelhető és tiltható le.

FFlower # 2023.09.19. 18:22

Tisztelt Fórumozók!

Bankszámla + hatósági átutalási megbízás ügyben szeretnék információt kapni.

Ha jól tudom az inkasszóval érintett időszakban az öregségi nyugdíj összege feletti rész vonható, 100 eFt körüli összegig annak és a mentes rész különbözetének a fele, a felettes rész esetén pedig az egész.

A helyzet: bankszámla újból terhelt hatósági átutalási megbízással; a két inkasszó hatálya között volt 4 nap 'tiszta időszak'.

A rendelkezésemre álló információk alapján ez a pár nap azt eredményezi, hogy az öregségi nyugdíjnak megfelelő összeg ismét mentesül, tehát ha ekkora összeg érkezik, akkor az ezúttal megmarad érintetlenül a bankszámlán.

Szeretnék megerősítést kapni, hogy a jelen helyzetben tényleg 'így működik' a bankszámlát érintő inkasszó?

Szeretnék átutalni hivatalos helyre 24 eFt-ot; ez az egy számlám van, ezért kérdezem, hogy kivitelezhető-e ez úgy, hogy 25 eFt összeg érkezne és abból tudnám teljesíteni az utalást?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

gerbera317 # 2023.09.18. 10:21

Kedves gerbera, ezuton is bekaphatod
Pedig már éppen megírtam volna, hogyan lehet abból a plusz 20 ezerből csak 16 ezret csinálni, de akkor maradjon így...

avoid # 2023.09.18. 08:34

@Kovács_Béla_Sándor koszonom a segitsegedet!

avoid # 2023.09.18. 08:32

Megvan mi volt a 20000ft, a letiltas ellenere kiment lefoglalni a korabbi allando lakcimre, ami egy ures lakas igy be sem jutott. Oda dobta be az ertesitest, miszerint nem jutott be ezert sikertelen kiszallas miatt ilyen- olyan koltsegekre hivatkozva ratette a 20000ft-ot pluszba es magat a lefoglalast leallitotta a letiltasra hivatkozva, ami kulon erdekes hiszen tudnia kellett a letiltasrol mivel ok kezdemenyeztek es azt mar 2 hettel a kiszallas elott tudnia kellett. Az allando lakcimre errol semmit sem kuldtek, pedig a lakcimnyilvantartoban latniuk kell, hogy semmi kozom ahhoz a cimhez mar egy jo ideje. A masik, hogy 121000ft-ert kiakarnak menni lefoglalni mikor van bejelentett munkahelyem, nem is ertem. Valaszokat mar nem keresek, kifizetem amit most kitalaltak pluszba azt hagyjanak beken. Kedves gerbera, ezuton is bekaphatod a valotlanoddal egyutt, es a szuk rokoni kapcsolataidat alazgassad igy mint ismeretlen embereket anelkul, hogy okod lenne ra. :)

Majordomus # 2023.09.16. 21:10

Csak az alapkérdés nem oldódott meg..

drbjozsef # 2023.09.16. 17:32

Szerintem te is. Csak más a stílus.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.09.16. 13:00

irja, hogy keresné a végrehajtót, de nincs rá ideje.

E-papír. "Tisztelt Végrehajtó; Avoid adós a x. számú végrehajtási eljárásban kérem, szíveskedjen tájékoztatni róla, mikor, milyen végrehajtási cselekmények történtek; továbbá, hogy jelenleg mennyi a teljes tartozásom össszege, és milyen részösszegekből áll. Segítségét előre is köszönöm".
Nem agysebészet,

Kovács_Béla_Sándor # 2023.09.16. 12:56

„ez minden dokumentum amit kaptam”

A végrehajtást közjegyző rendelte el, tehát egy jogerős fizetési meghagyást hajtanak végre rajtad. Vagyis kapnod kellett egy fizetési meghagyást - nem mondtál neki ellent. (Ha "nem kereste" jelzéssel ment vissza a közjegyzőhöz, akkor is kaptad, a kézbesítést vélelmezik. Ráadásul, ha vélelemmel lett jogerős, akkor arról is küldtek neked egy iratot.)

gerbera317 # 2023.09.16. 12:53

@KBS
Írja, hogy keresné a végrehajtót, de nincs rá ideje. Való igaz, hogy a végrehajtó is azzal kezdené az ügyfélfogadást, hogy 'lássuk csak'. Meg mi is. Csak a végrehajtó látja is, mi meg k nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.09.16. 12:48

OFF
Na eppen ennyire vagy komolyanveheto.
Ha őt nem veszed komolyan végrehajtási kérdésekben, nem sok mindenki marad.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.09.16. 12:45

Ahogy gerbera mondja: ezt pótdíjnak hívják. Felesleges minden szó: csak a végrehajtó tud neked válaszolni, kérdezd őt.

gerbera317 # 2023.09.16. 12:12

Mégvalamit: amit feltöltöttél, az NEM a végrehajtható okirat.

avoid # 2023.09.16. 10:50

@Kovács_Béla_Sándor

Egy SZKT-s buntetes, egy lejart berlet miatt. Probalok minden informaciot leirni az uggyel kapcsolatban, biztos van ami felett elsiklok, de nem teljesen ertem ezt az arroganciat egyesek reszerol. En az iparialpinhoz meg a tavkozleshez ertek, ehhez sajnos nem. Bocs ha idonkent pontatlanul fogalmazok, szerencsere nincs gyakran ilyen ugyem.

avoid # 2023.09.16. 10:45

@drbjozsef

Kosz a tippet, feltoltottem.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?…

Semmilyen ertesites nem jott rola, ha hiszitek ha nem. Pont ezen ertetlenkedek, hogy ezzel hivott fel a munkaltatom, hogy kert a vegrehajto egy modositast a kovetelesere toluk amiben a 120.000ft-on felul meg hozzzatettek 20000ft-t. Nekem ezt kommunikaltak, eppen ezert nem tudok tobbet mondani errol. Es pontosan ezen haborodtam fel, hogy nem kapok rola semmit, egyszer csak ezzel hiv a munkaugy. Koszonom a segitseged.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.09.16. 10:42

Milyen bírság az, amit az önálló bírósági végrehajtó hajt végre? (Bár tulajdonképpen ezt sem mondta kifejezetten.) Ráadásul bírósági határozat van róla?

Nem adnál egy érthető tényállást? Annyira nem nehéz. Szerintem.

gerbera317 # 2023.09.16. 09:03

@avoid
Értem én, hogy nem akarsz vitatkozni, de akkor miért vitatkozol? Eddig még semmit nem tudtunk meg tőled a követelésről és a végrehajtásról (illetve csak valótlant), csak annyit, hogy nem értesz vele egyet.

drbjozsef # 2023.09.16. 08:56

avoid,

Bármelyik képfeltöltő oldalra feltolhatod, és belinkelheted ide. A személyes adatokat satírozd ki azért persze.

Erre kaptam most tovabbi 20000ft-ot
Ez így megint csak pongyola, így értelmezhetetlen. A végrehajtásban a végrehajtható okirat szerinti összeget számolhatják el. Nem lehet, hogy ez egy másik bírság? Milyen értesítéssel jött?
Valszeg a végrehajtó meg tudná mondani.

avoid # 2023.09.16. 07:07

Vitatkozhatunk ezen, semmi okom idegeneknek hazudni a tenyekrol, plane ugy, hogy segitseget kerek. Ha lehetne kepet feltolteni csatolnam szivesen amiben szerepel, 26250ft a toke tartozas, ez alatt sorakoznak az eljaras koltsegei ami elsokorben 121588ft osszegre vegzodik. A ketto kozti osszeg levan vezetve vegrehajtast keronek felmerult koltsegek es stb jogcimekenek. Erre kaptam most tovabbi 20000ft-ot amit aztan vegkepp nem ertek. En sem gondolnam, hogy 26250ft-ra ez realis! De mivel mar tiltjak, reklamacionak nincs helye ebbe mar beletorodtem, abba viszont nem, hogy milyen jogon emelik meg 20000Ft-al. Kilehetne azt is kohogni termeszetesen, de nagyon bosszanto, hogy se nem kapom vissza se nem szamitjak bele, de meg ra is teszik pluszba. Koszonom a segitseged.

gerbera317 # 2023.09.16. 06:38

20 ezer forintos bírságból nem lesz 145 ezer. Másból lehet, de ebből nem. Nem akarod a valós tényeket feltárni? Például úgy, hogy elolvasod azt az okiratot, amivel a végrehajtást elrendelték, és abból közlöd az érdemi információt.

avoid # 2023.09.16. 05:58

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni. Volt egy 20000ft-os birsagom, ami 40000ft-ra emelkedett a behajtas okan. Ket reszletben allapodtunk meg, ebbol a masodikat sajnos kesve fizettem be es emiatt elindult a vegrehajtas. Igy mar 125.000ft-ot koveteltek tolem, ezt en toltam el ebbe mar bele is torodtem, errol hatarozat szuletett es most tiltjak a fizetesembol. Viszont, mivel a masodikreszletet befizettem, ezert felhivtam a vegrehajtast kezdemenyezo felet, hogy azzal az osszeggel mi tortent. Azt az igeretet kaptam, hogy megprobalja leallitatni a vegrehajtast, mert vegul is befizettem a letiltas elott ill. Ha ezt nem is tudja a masodik reszletnek utana jar. Ketto hetig nem tortent semmi, majd a tegnapi napon hivott a munkaltatom, hogy modositast kertek a behajtasra, es nem hogy nem allitottak le, nem kaptam vissza a befizetett 20.000ft-ot, meg megtoldottak ennyivel a tartozast es igy mar 145000ft-ot kovetelnek tolem. Ez hogyan lehetseges? Kaptam egy birosagi hatarozatot, 125000ft-rol, ezt kezdtek el behajtani. Milyen alapja van ennek a tovabbi emelkedesre? Raadasul szo nelkul? Milyen lehetosegeim vannak? Legyszives segitsetek, mert ezt nagyon nem tartom korrektnek. A vegrehajtonal lehetetlen idopontokban van ugyfelfogadas, az is szemelyesen, es egy heten 3 alkalommal, de. 8-10-ig. Semmilyen megkeresesre nem reagalnak, elerhetetlenek, nem tudok sehol utana jarni az ugyemnek.

gerbera317 # 2023.09.14. 10:42

Az ilyen teljesítéstörténetben mindig 4 összeg kóvályog össze-vissza: 1) a banknak megfizetett összeg, 2) amiről ebből a végrehajtó tud, 3) A fennmaradó tartozás a vh-kérő állítása szerint, 4) a fennmaradó tartozás, amit a végrehajtó mond.
Ebből a legfontosabb, hogy az 1) és 2) ugyanannyi legyen. Ha ez stimmel, akkor a 4) számít, akármit is mond a bank. kivéve, ha a bank szerinti összeg a kevesebb, de akkor vissza kell térni az 1) = 2)? kérdéshez.
A jutalék kérdése a végrehajtási kényszerrel nem kérdés, arról kár is vitát nyitni. Mint ahogy arról is, hogy a jutalékot egyetemlegesen, csak egyszer kell megfizetni.
Ellenben, ha a másik adós is teljesített, az itt eljáró végrehajtónak arról is kell tudnia!
Azt még jegyezzük meg, hogy zálogkötelezettnek nem tiltják le a jövedelmét, de valahol le is van írva, hogy az "adós és zálogkötelezett"; márpedig ebből a párosításból az 'adós' a fontos, a 'zálogkötelezett' csak vízfesték.