DunaCorp


Han Solo # 2016.01.11. 18:48

Kovács_Béla_Sándor 2016.01.10. 20:39

Nem.

6:194. § [Az engedményezhető követelések]

(1) A követelés akkor engedményezhető, ha az engedményezéskor már létezik az a jogviszony, amelyből a követelés fakad.

(2) Az engedményezett követelést a kötelezett, a jogcím, az összeg és az esedékesség megjelölésével vagy egyéb olyan módon kell meghatározni, amely az engedményezés időpontjában, jövőbeli követelések esetén legkésőbb a követelés létrejöttekor az engedményezett követelést azonosíthatóvá teszi.

6:88. § [Semmisség]

(1) A semmis szerződés megkötésének időpontjától érvénytelen. A semmisség megállapításához külön eljárásra nincs szükség; a szerződés semmisségét a bíróság hivatalból észleli.

(2) Ha a semmis szerződés más szerződés érvényességi kellékeinek megfelel, ez utóbbi érvényes, kivéve, ha ez a felek feltehető szándékával ellentétes.

(3) Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, a szerződés semmisségére az hivatkozhat és a szerződés semmisségével kapcsolatos peres eljárást az indíthat, akinek ehhez jogi érdeke fűződik vagy akit erre törvény feljogosít.

Nem. Nem az engedményező és az engedményes jogviszonya. Hiszen nincs is jogviszonyuk.
Ha, mint ahogyan mondtam, nem engedményezhető követelést engedményezett a bank.
(Nem valós a jogcím, nem valós az összeg...)
Tisztázza csak a bank és az adós egymás között, akár perben is.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.11. 19:29

Nem érted te ezt. Ami a kisebbik baj...

Han Solo # 2016.01.11. 19:31

Kelvin (törölt felhasználó) 2016.01.10. 20:13

Lehetséges.

Ha jól emlékszem elutasításnak is helye van, ha más eljárásnak kell megelőznie.
Bár a Ptk 6:88.§ (3)-ban leírt semmisséggel kapcsolatos peres eljárás megindítása az a jogkövetkezmények alkalmazására, és nem a semmisség megállapítására szolgáló perindításra vonatkozik.

Han Solo # 2016.01.11. 19:37

Kovács_Béla_Sándor 2016.01.11. 20:29

Akkor magyarázd el. Kérlek.
Már többen is erre várunk.
Tanulni sohasem szégyen.Több szem, többet lát.
Magyarázd el kérlek, hogy én is megértsem.

Sherlock # 2016.01.11. 20:11

Ne vámpírkodj már. Te is tudod, hogy nem a valóság érdekel, hanem valami, amire köpködhetsz.

Han Solo # 2016.01.11. 20:15

Sherlock 2016.01.11. 21:11

Azt is lehet tudni, hogy kinek írtad?

Immaculata # 2016.01.11. 20:52

Ez olyan, mint a jogutódlás. A jogutódot ugyan azok a jogok és kötelezettségek illetik, mint a jogelődöt.
A jogelőd helyébe tedd az engedményezőt, a jogutód helyébe az engedményest.

Immaculata # 2016.01.11. 20:55

Nem számít, mit akar az adós.A jogosult már eladta a követelését másnak, így az adós kizárólag az engedményessel áll jogviszonyban.

Immaculata # 2016.01.11. 20:57

Nem az engedményező és az engedményes jogviszonya. Hiszen nincs is jogviszonyuk.

Ez megint egy hülyeség. Az engedményező szerződéssel adja át a követelését az engedményesre. Nem olvasol, csak írsz, írsz, írsz, írsz.

GT07 # 2016.05.30. 08:07

Tisztelt Mindenki!

Kaptam egy levelet a Dunacorp Faktoring zrt.-től miszerint fennálló tartozásom van feléjük és amennyiben nem emelek kifogást az általuk küldött papír ellen az adósságot elismerem. Az adósság 2008-ban keletkezett.
Nem vagyok benne biztos de szerintem ez az adósság elévült. Nem tudok pontos részleteket mert külföldön éltem egy ideig és most találtak csak meg vele.
Mit tegyek? Esetleg válaszoljak a levére és hivatkozzak elévülésre vagy mondjak ellent?Ha igen hogyan tudom megtenni, hogy hivatalos legyen?
Próbáljak egyezkedni velük esetleg? Hogyan csináljam, hogy ne járjak rosszul?

A válaszokat előre is köszönöm.

Gábor

gerbera317 # 2016.05.30. 08:41

Biztos, hogy a Dunacorptól kaptad azt a levelet? Értsd: a Dunacorp a feladó, vagy valaki más?

GT07 # 2016.05.30. 09:02

gerbera317

Biztos.

A levélben fel van sorolva sok más cég is Pl:Credit Line Group; ManServ...+4 cég. De a levél a Dunacorp-tól jött.
Bár feladó cím nincs rajta de a logójuk rajta van.

végrehajtó1 # 2016.05.30. 09:19

tartozásom van feléjük és amennyiben nem emelek kifogást az általuk küldött papír ellen az adósságot elismerem

Jópofák.Még reagálnod sem szabad rá.Te mindent elhiszel amit leírnak neked?

Mit tegyek? Esetleg válaszoljak a levére és hivatkozzak elévülésre vagy mondjak ellent?Ha igen hogyan tudom megtenni, hogy hivatalos legyen?
Próbáljak egyezkedni velük esetleg? Hogyan csináljam, hogy ne járjak rosszul?

Millió ilyen kérdés van a fórumon.
Mindig leírjuk hogy amig fmht nem kapsz addig nem foglalkozunk velük.

GT07 # 2016.05.30. 09:55

"Te mindent elhiszel amit leírnak neked?"
Nem! Azért vagyok itt.

Köszönöm a választ.

atyca # 2016.06.23. 16:58

Üdvözletem!
Annak,hogy a tartozásom összege a Dunacorpnál ugyanolyan kondíciókkal "gyarapodik",mint amilyen kamattal a hitelt felvettem mennyi jogi alapja van?

Dr.Attika # 2016.06.23. 17:04

Ha a Dunacorp jogszerű engedményes, akkor jogosan. ha nem az, akkor semennyi.

atyca # 2016.06.24. 15:00

Köszönöm,értem.
Ennek hol tudok utána járni?

Dr.Attika # 2016.06.25. 06:20

Ha nem kapott értesítést az engedményezésről, akkor Ön számára az jogilag nem létezik.

atyca # 2016.06.26. 05:32

Köszönöm!
Tehát az én egyszerű nyelvezetemre lefordítva:
Amennyiben nem kaptam ajánlott levélben értesítést a bankomtól arról,hogy milyen kondíciókkal adták át a Dunacorpnak a tartozást,akkor csak az átadáskor fennálló összeget kell kifizessem?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.26. 07:03

Rossz a fordítás.

Dr.Attika # 2016.06.26. 08:58

Ha Önt sem az engedményező (bank), sem az engedményes(Dunacorp) nem értesítette az engedményezésről, akkor az Ön felé nem hatályos és csak a banknak köteles teljesíteni.

atyca # 2016.06.29. 03:21

Dr.Attika!
Köszönöm!

Dr_Kovács_Béla_Sándor!
Picit szűkszavú...
Bocsánat,hogy ezen a téren nem vagyok otthon.
A jogi témájú szövegek értelmezése mindig is problémát jelentett.Esetleg,ha bővebben kifejtené,megköszönném.Természetesen,úgy,hogy a nép egyszerű gyermeke is felfoghassa.
Köszönöm előre is!

Dr.Attika # 2016.06.29. 05:08

"nép egyszerű gyermeke is felfoghassa."
A 80-as években egyik katonatiszt társam a parancsnokhoz benyújtott panaszát a név és rendfokozata feltüntetését követően "A Nép Fia" titulussal egészítette ki. Erre a parancsnok felhívta, hogy igazoló jelentésben közölje, mit ért azon, hogy nép fia. Talán a népen gúnyolódik?

Mikie # 2016.08.22. 13:55

Udvozletem!

A kovetkezo kerdessel fordulnek a forumozo kozosseghez.

A kozelmultban A Dunacorp tobbszor is telefonon zaklatta a kb. 10 evvel ezelotti lakhelyemen elo edesanyamat valamint a szomszedait, egy allitolagosan fennallo tartozasom miatt.

Mivel 4.5 eve tartosan kulfoldon elek, itteni lakcimmel, gondolom nem talaltak jobb megoldast a kapcsolatfelvetelre mint a Magyarorszagon elo nyugdijas edesanyam fenyegeteset.

A mult het folyaman visszahivtam a megadott telefonszamukat, ahol sajnos csak a kozponti szamot tudtam elerni, az ugyintezomet nem.
A telefonos kisasszony nem tudott felvilagositast adni, hogy pontosan milyen ugyrol is van szo, ezert kulon megkertem, hogy sem edesanyamat, sem a szomszedait sem mas hozzatartozomat telefonon (es mint kiderult kesobb szemelyesen is) ne zaklassanak.

Keresem ellenere ma ismet felhivtak edesanyamat, akit az infarktus kerulget, hogy a fiat adossag behajto kergetik...

Ezt kovetoen ujbol felhivtam a Dunacorpot ahol is az ugyintezo minosithetetlen hangnemben beszelt velem.
Allitasa szerint mar tobb levelet kuldtek, de jo esellyes valamelyik regebbi cimemre.
Megkertem a holgyet, hogy e-mailben kuldje el nekem az ugy reszleteit, erre nem volt hajlando.
Mivel a ceget nem ismerem, ezert az e-mailen kivul semmilyen szemelyes adatomat nem voltam hajlando megadni, amivel termeszetesen sikerult a holgyet jol felbosziteni. Kertem, hogy adja meg a vallalkozasuk adoszamat, (mivel a nevet a telefonban nem ertettem) de erre sem volt hajlando.

Van-e arra jogi megoldas, hogy egy ilyen botcsinalta adathalasz vallalkozas ne zaklathassa a hozzatartozoimat illetva azok szomszedait?

Kotelezhetoek erre?

Elore is koszonom a segitseget!

ius latratus # 2016.08.22. 14:11

Van-e arra jogi megoldas, hogy egy ilyen botcsinalta adathalasz vallalkozas ne zaklathassa a hozzatartozoimat illetva azok szomszedait?

Igen. Jelentsd be nekik az új lakcímedet, máshonnan honnan tudnák, hogy ott már csak édesanyád él? A szomszédaidat sem hiszem, hogy zaklatják, pusztán arról lehet szó, hogy megkérik őket arra, hogy alkalomadtán jelezzék neked: ezt-meg-ezt a telefonszámot hívd fel. Ha azt is közölték a szomszéd Bori nénével, hogy Miki lelépett 20 millióval, s azért keresik, nos, hát akkor természetesen jogszabályt sértettek.
Ez viszont kizárt, s nem azért, mert olyan veszettül képzettek lennének DunaCorpék, hanem azért, mert annyira nem lehetnek hülyék.