A nav nem szed jutalékot, hiszen magának (az államnak) hajt be. 6M forintnak, ha végrehajtó hajtja be 480 ezer forint lett volna csak a jutaléka.
Végrehajtói költségek és jutalék
Azért sokallom, mert volt egy másik kb 6 M Ft-s adótartozás, ami után 185e Ft VH költség jött, a GYT meg töredéke sem volt.
A kérdés még mindig, hogy a kifizetés után utólag lehet-e reklamálni.
A díjat törvény szabja meg.
Szerinted rosszul lett kiszámolva?
Vagy csak úgy sokallod?
Ha csak sokallod az nem hat meg senkit.
Szeretnék segítséget kérni az alábbi helyzetben.
Van egy végrehajtás alatt lévő (banki)ingatlanon bejegyzett elmaradt gyerektartás. A végrehajtás kérő kérte a gyerektartás behajtásának a megszüntetését, amire kiküldött a végrehajtó egy 203e Ft-s (jutalék, költség...) díjat.
Most ezt az ingatlant sikerülne eladni, miután a GYT is törölve van róla.
A VH költséget (a levélben volt) az adóstól illetve a VH kérőtől is beszedhetik.
A kérdésem az lenne, mivel szerintünk nem reális ez a 203e Ft, ha most ki van fizetve, hogy letöröljék a bejegyzést a tulajdoni lapról, később még lehet-e reklamációt benyújtani
a költség miatt, vagy csak a levélben említett 15 napon belül.
Köszönöm
Köszönöm szépen a válaszokat.
@picurka68: Ha a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar weboldalán található névjegyzékben (http://mbvk.hu/nevjegyzek.php) a korábbi végrehajtó nevére vagy a jelvényszámára (az ügyszám eleje, a V-betű előtt: pl. 987.V.6543/2100 esetén '987') keresel, akkor kiadja, hogy ki vette át az ügyeket.
Ha esetleg így nem találod meg (mert az új végrehajtónak más a jelvényszáma), akkor pedig az MBVK-t kell felhívnod és ott meg tudják mondani neked.
OFF Végrehajtási ügyben nem a végrehajtói iroda jár el, hanem a végrehajtó. Ő az, akit a miniszter kinevez az illetékes bíróság mellé. Ezután ő alapít egy végrehajtói irodát, amelynek keretein belül végzi a végrehajtói tevékenységét, de a hatóság továbbra is a végrehajtó személyesen, nem pedig az irodája. ON
Ha egy végrehajtó szolgálata megszűnik, akkor helyettes végrehajtó viszi tovább a hivatalát mindaddig, amíg új végrehajtót nem nevez ki oda a miniszter.
Tisztelt Ügyvéd úr!
Azután érdeklődnék, hogy ha egy végrehajtói iroda megszűnik akkor az folyamatban lévő ügyei hova kerülnek? Ha érintve van valaki akkor kinél érdeklődhet az ügyében?
Üdvözlettel
Ez a vitától messze van.
Kérdeztem.
Kielégíteni. Az nem ugyanaz, mint a viselni. A vh-költségeket a kérő előlegezi, és az adós viseli. Ezen semmi nem változtat. Ha az adós a kérőnek fizet, az köteles abból a végrehajtót kifizetni. De ez csak előlegezés. Ha ez azt jelentené, hogy az adós ezzel kibújhatna a költségek viselése alól, egy hülye sem fizetne a végrehajtónak, csakis a kérőnek.
Feltétlenül muszáj ezen vitatkozni?
Köszi KBS!
Én értelmezem rosszul vht 34 (5).-t?
Ha az adós a végrehajtási eljárás során a végrehajtást kérőnek fizette meg a követelés összegét, a végrehajtást kérő köteles a végrehajtási költségek kielégítéséről is gondoskodni.
Most akkor kinek kell fizetni?
Egyetemlegesen. Az azt jelenti, hogy a végrehajtó attól kéri, akitől akarja. (Megjegyzem, ha a végrehajtást kérő fizetné ki, akkor azt neki az adósnak meg kellene térítenie.)
A másik kérdés a ha a vh kérő kezéhez fizettem, akkor a ezt a jutalékot nem vh kérőnek kellene fizetni vagy közösen?
Vht. 34. § (5) Ha az adós a végrehajtási eljárás során a végrehajtást kérőnek fizette meg a követelés összegét, a végrehajtást kérő köteles a végrehajtási költségek kielégítéséről is gondoskodni. (...) Ennek elmulasztása esetén ezen összeg megfizetéséért az adós és a végrehajtást kérő egyetemlegesen felel. Adott esetben ez a teljesítés ki is kényszeríthető.
Köszi a választ.
Kifogással kell élni a végrehajtás ellen?
Jogilag az rendben van hogy 8 !!! Évig ül a pénzen?
A vht-ben nem találtam rá utalást hogy mennyi ideje van kiutalni az adós által befizetett összeget.
Támadd meg, a bíróság majd eldönti, jogos-e. A leírtak alapján, jogosnak tűnik.
Tisztelt fórumozók!
Segítséget kérnék hozzáértőktől.
Van egy 2008 óta folyamatban lévő végrehajtási ügyem,melyben mint adós vagyok érdekelt.
(Gyerektartási ügy)
Több esetben fizettem a végrehajtó irodában, majd 2010 ót folyamatosan végrehajtást kérő kezéhez közvetlenül fizetek minden hónapban.
Évekig nem beszéltünk egymással,így nem tudtam hogy áll az ügy ( mit kapott meg mit nem a végrehajtótól).Egy hónapja kaptam egy levelet hogy tiltani fogják a fizetésemet mert tartozásom van . Mivel szerintem nem volt és azt hittem már rég lezárták az ügyet, bementem megkérdezni hogy ez mi.
Nem voltak túl segitőkészek az üggyel kapcsolatban. Nem ragozom túl a történetet, se beszéltem a vh kérővel és kisakkoztuk hogy azért tartozom szerinte 424.000Ft-tal mert egy 2009-ben a vh irodában történt befizetésemet nem kapta meg. Nem akarják megmutatni az akkori kiutalás bizonylatát,állitólag akkor nem kereste felirattal visszakapták.
Most 2017-ben hosszas nyomozás után kiutalták neki kamat nélkül. Most hogy megkapta aa pénzt kérte a vh megszüntetését.
Viszont ma kaptam eg levelet a vh-tól hogy fizessek meg 250.000 ft jutalékot.
Érem hogy jár neki akkor is ha nem rajta keresztül teljesítek, de ha 2009 ben kiutalja akkor 2009 ben megszüntette volna a vh-t a vh-t kérő.
Kérdésem jogosan kéri a jutalékot napjainkig?
Dr. Attika!
Micsoda világot élünk??! Mi az, hogy az önálló bírósági végrehajtó nem a saját kockázatára és költségére hajtja végre a polgári ügyekben hozott határozatokat...
Eleve a végrehajtási jutalék nem összeegyeztethető a jogállamiság elvével. Törvényi kötelezettségét jutalék nélkül is köteles lenne teljesíteni.
Köszönöm szépen a válaszokat!
Értem a törvény ide vonatkozó részét és el is kell hogy fogadjam csak kicsit furcsállom, hogy a végrehajtó olyan tevékenységért kap jutalékot (sikerdijat?) amit igazábol nem végzett el sikeresen, nem hozott eredményt (ezért szüneltette a végrehajtást)
Márpedig ebben az esetben, ha a végrehajtást kérő bejelenti a magyar végrehajtónak a követelése megtérülését, a végrehajtó követelheti az elmaradt díjazását. És nem mástól, mint magától a végrehajtást kérőtől. Vht. 34. § (5) Ha az adós a végrehajtási eljárás során a végrehajtást kérőnek fizette meg a követelés összegét, a végrehajtást kérő köteles a végrehajtási költségek kielégítéséről is gondoskodni. (...) Ennek elmulasztása esetén ezen összeg megfizetéséért az adós és a végrehajtást kérő egyetemlegesen felel. Adott esetben ez a teljesítés ki is kényszeríthető.
OFF KBS is helyesen tudja, ilyenkor kicsit mindig visszatér a már elveszett hitem az ügyvédek ööö felé :-) ON
Akkor gerbera már válaszolt: jár a jutalék. És a végrehajtást kérő egyetemlegesen köteles azt megfizetni az adóssal.
Kedves Gerbera317!
Külföldi ügyvéd megbizásását, ügyvédi felszólitást. Külföldi végrehajtásra végül nem került sor, mert az adós fizetett ennek hatására (külföldi számláról)
Mit értesz "külföldön inditott külön eljárás"-on? Külföldi végrehajtó eljárását? Ebben az esetben a magyar végrehajtót nem illeti meg jutalék. Minden egyéb esetben, ha az adós a végrehajtást kérőnek teljesített, megilleti a végrehajtót, függetlenül attól, hogy a teljesítés a végrehajtóhoz vagy a végrehajtást kérőhöz pénzben vagy természetben történt.
Tisztelt Szakértők!
Amennyiben egy végrehajtási eljárás során a végrehajtó szünelteti az eljárást, mert a külföldre költözött adósnak nincs magyarországon vagyontárgya, fizetése, bankszámlája stb. és egy külföldön inditott külön eljárás hatására az adós mégiscsak fizeti az adósságát közvetlenül a végrehajtást kérőnek akkor a magyar végrehajtónak jár-e a jutalek? Tekinthető-e ez eredményes végrehajtási eljárásnak (254. §
(1)/4) annak ellenére, hogy a magyar végrehajtói eljárás eredménytelen volt?
Nehéz úgy kérdezni hogy nem vagyok jogász.
Az eddigiekből is sok infót kaptam amit köszönök mindkettőtöknek!
A történet ennyi:
Van egy ítélet ami szerint havi x részletekben teljesíthet az adós, ezt teljesítette is.
A jogosult meg beadta végrehajtásra, és a bíróság a vh lapot kiállította.
Per még nincs, de valami lesz, mert az adós most kapta meg a vh lapot a végrehajtótól.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02