Végrehajtói költségek és jutalék


atika931 # 2019.01.10. 13:58

tehát ha jól értem , akkor ha nincs kérelem a visszautalásra akkor a teljes összeget kell visszautalni?

drbjozsef # 2019.01.10. 13:12

atika,

Igen.

Vht. 132/F. §(4) Ha az árverező vételi ajánlatának közzétételét követően az elektronikus árverési rendszer újabb vételi ajánlatot tesz közzé a licitnaplóban, az árverező kérelmére a végrehajtó 3 munkanapon belül intézkedik az árverési előleg átutalási költséggel csökkentett részének visszautalásáról; kérelem hiányában az árverési vevőn kívüli többi árverezőnek az előleget az árverés befejezése után kell visszautalni.

atika931 # 2019.01.10. 12:47

azt szeretném kérdezni, ha licitálok egy ingatlanra és nem nyerem meg a licitet, akkor ugye a végrehajtó visszautalja a z összeget. ez idáig rendben, viszont ha nem a teljes összeget utalja vissza, hanem levon belőle 5 ezer forintot visszautalási költség jogcímen. kérdésem, hogy jogos-e a levonás.

gerbera317 # 2019.01.09. 19:04

Timi, még véletlenül sem a kérdésre válaszoltál.
Ha a részletfizetésben az EOS-sal állapodtál meg, és neki fizettél, akkor mutasd be a végrehajtónak a teljesítés-listádat, kérd tőle a Vht. 41. § szerinti eljárás lefolytatását, ahol azt kérdezze meg az EOS-tól, hogy elismeri-e a te listád szerinti teljesítések idejét és összegét.
Ha elismeri, akkor a végrehajtó számítsa ki (kb. 5 perces meló), hogy mennyivel tartozol még.)

Vadsuhanc # 2019.01.09. 06:46

Bocs a kérdésem nem ebbe a topicba szántam.

A kérdéshez:

Lsd gerbera válaszát. Véleményem szerint további követeléssel fognak előállni. Azért nehéz tanácsot adni mert mindenki maga tudja eldönteni, hogy megéri-e harcolni. Ezek a cégek értetlenek csak hajtogatják a magukét minnél több pénzt akarnak kicsikarni attól aki fizet. A megoldás azért is nehéz mert elrendelt végrehajtás van és ha nem teljesítesz akkor a végrehajtó fog lépni.

Zöldövezeti11 # 2019.01.09. 05:02

Nos ezért szoktam simán a 'csába küldeni azt amikor nekem ilyent ajánlanak.

Timi1203 # 2019.01.08. 18:34

Gerbera 317 , Vadsuhanc: a részletfizetés megállapítása vh ügyben az EOS Faktor Zrt a végrehajtást kérő. Tehát ha jól értelmezem akkor jogosak a további követelései. Csak nagyon soknak tűnik nekem. Örültem hogy túl vagyok rajta kifizettem rendesen a 460ezer forintot 18hónapon keresztül és újabb fizetni való. Nem számítottam ilyen összegre. Amikor beszéltünk telefonon még 80 ezer forintra emlékszem annyit mondott, a papíron amit küldött már 100ezer szerepelt. Egy fél a4es oldal az egész: adós a mai napon egyeztetett a tartozás összegéről, hogy a még fennálló összeget 2019.08.10ig kiszámolva kamattal együtt 100 315Ft-ot 8 havi részletben fizeti meg. Ennyi volt. Ha ezt befizetem utána vége lesz? Tényleg nem értek hozzá ezért kérdem.

Vadsuhanc # 2019.01.08. 14:10

Timi1203

Jelenleg a CASH Cleim a végrehajtáskérő?

gerbera317 # 2019.01.08. 13:08

Két év részletfizetés alatt 86 ezer Ft növekmény simán lehet, ha a tartozás például hitelkártya-tartozás.
A részletfizetésben kivel állapodtál meg? Valószínűleg nem a végrehajtóval, mert az tokkal-vonóval közli a részletfizetés feltételeit.

Timi1203 # 2019.01.08. 10:27

Szép napot Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. Röviden tömören a lényeget megpróbálom összefoglalni:
Hitelkártya szerződés miatt lett egy bírósági végrehajtás. Tőke: 112 870Ft Tőke kamata 264 659 Ft Perköltség: 10 000 Ft Perköltség kamata: 0 Ft végrehajtást kérőnek felmerült költség: 9000 Ft végrehajtást kérőnek járó költségrész 14574 Ft MOKK költségátalány: 0 Ft munkadíj 6382 Ft munkadíj dsz 10. paragrafusa szerint: 0 Ft költségátalány: 3192 Ft készkiadás: 3000 Ft utazási költségátalány: 0 Ft MBVK általános költségátalány: 1000 Ft jutalék: 31 722Ft
ÖSSZESEN: 456 399Ft. Ez az összeg 2017. 05. 03.- án volt. A tartozást elismertem, de egy összegben nem tudtam megfizetni ezért kértem részletfizetést amit meg is adtak 40 000Ft azonnali befizetéssel. A részletfizetési megállapodásos papírona fennálló tartozás: már 458 156 Ft volt. 15 havi részletben állapodtunk meg : 23 099ft. Minden hónapban időben rendeztem. A részletfizetési megállapodásban szerepelt egy olyan rész, hogy a részletfizetés nem tartalmazza a várható késedelmi kamatot valamint a végrehajtási költségeket, ezért az utolsó cskk befizetésekor érdeklődjek hogy mennyit kell fizetnem. Jött az utolsó csekk, telefonáltam hogy mennyi az annyi : a telefonba 86 000ftot mondott. Szerintem sokkot kaptam kérzem részletfizetést. Küldött egy olyan papírt hivatalos feljegyzés végrehajtási ügyben . Ahol már 100 315 Ft a követelés.
Így is már kifizettem egy halom pénzt és most még ezt is? Jogosak ezek a túlzások? Ha ezt az összeget is rendezem utána nem kapok még újabb követelést hogy a késedelmi kamatok késedelmi kamatainak a késedelmét is fizessem be? Sosem lesz vége? Van esélyem egy önálló bírósággal rendelkező behajtóval szemben? Kétségbe vagyok seve. Kérem aki érdemben hozzá tud szólni tegye meg. Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.12. 12:35

Azt mondtad, felszámolás alatt álló cég. Ha befejeződött a felszámolás, akkor az a cég már nincs is.

hansa # 2018.12.12. 11:20

Elfelejtettem beírni,hogy nekem is tartoznak nagyobb összeggel,vagyonuk viszont nincs.
Hitelező voltam, vagyonfelosztás,részleges kifizetés már megtörtént.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.12. 10:39

Igen. Sőt, köteles rá.

hansa # 2018.12.12. 10:38

Felszámolás alatt lévő cég indíthat végrehajtást az ő javára megítélt perköltség vonatkozásában?

Előre is köszönöm!

gerbera317 # 2018.12.12. 09:26

Ez sehogyan nem értelmezhető, mert erősen hiányos a kérdésed. A végrehajtó díjazása áll a) munkadíjból, b) költségátalányból, c) készkiadásból, d) általános költségátalányból, e) jutalékból. Az a)-d) tételek nem változnak (illetve a d) készkiadás változik, de az nem jelentős). A jutalék pedig a behajtott ügyértékhez igazodik.
A végrehajtó valószínűleg nem tud arról, hogy a 14 M helyett csak 2 milliót fizettél meg. De ez nem az ő mulasztása.

StellaB # 2018.12.11. 14:19

Szép napot mindenkinek!

Végrehajtói jutalékkal, ill. elszámolással kapcsolatos a kérdésem.
14 millió forintos tartozásról van szó bank felé, az ingatlanra végrehajtási jog került bejegyzésre.
A végrehajtó júliusi tájékoztatása szerint ezen összeget alapul véve 470 ezer forint jár neki.
A bankkal októberben sikerült megegyezni 2 millió forintban,
ami kifizetésre is került.
A végrehajtó aktuális elszámolása szerint 560 ezer forinttal tartozom neki.
Tudna segíteni valaki, ez hogyan értelmezhető?
Előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.03. 11:42

De majd csak akkor.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.03. 11:41

Akár egyezséggel, akár bírói határozattal rendelkeznek az adósságrendezésről, a meghatározott időszak leteltével a tartozások megszűnnek. Értelemszerűen a végrehajtási jog is.

gerbera317 # 2018.12.03. 11:24

Arra csak nem akartam kitérni. De nyilván a családi vagyonfelügyelőnek is lesz beleszólása az ingatlanértékesítésbe. Meg a végrehajtónak is. Ott van mindjárt a bejegyzett végrehajtási jog. Azokat a végrehajtó egy felfüggesztett végrehajtásban nem törltet(het)i.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.03. 09:40

Nem biztos, hogy jó a kérdése - és rossz kérdésre nem lehet jó választ adni. Ne felejtsd el, hogy azt állítja, magáncsőd eljárás alatt áll. (Azért függesztették fel a végrehajtást.)

gerbera317 # 2018.12.03. 08:18

De hogy a kérdésre is kapjon választ: Vht. 254. § (4) Jutalék a végrehajtási eljárás eredményessége vagy részbeni eredményessége esetén jár a végrehajtónak függetlenül attól, hogy a teljesítés a végrehajtóhoz vagy a végrehajtást kérőhöz pénzben vagy természetben történt.
Tévedsz, amikor azt mondod, hogy az értékesités nem Vh közreműködésével jött létre. Hát dehogynem. Te az ingatlant magadtól el nem adtad volna. De még most sem adnád, hanem magasról tennél a bank ajánlatára, ha nem állnál végrehajtási kényszer alatt.
A kifogásod halva született ötlet.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.02. 21:41

Más hiteleződ nincs, csak ez az egy bank?

lara91 # 2018.12.02. 19:56

Segitséget kérnék. Család és csődvédelmi programba felvettek, és az a végrehajtóhoz is megérkezett a Végrahajtás felfüggesztési határozat.Telefonon a hitelező bank megkeresett és felajánlotta 6.000.000 Ft befizetéssel megszűnik a hiteltartozásom és a fennmaradó hitel meg elengedi.Ez mind szép, várom a Megállapodást a banktól. Voltam a Végrehajtónál akitől megkaptam a Költségeinek az elszámolását, ez is rendben van amit hajlandó is vagyok majd megfizetni. De a bank felé a befizetést az ingatlanom értékesitésével tudom teljesiteni, vagyis az új tulajdonos. Viszont a végrehajtói elszámolásban még szerepel a következő tétel:Behajtási jutalék. Ezen tétellel nem értek egyett, mivel az értékesités nem Vh közreműködésével jött létre.
Ebben az esetben mi alapján kéri a jutalékot.
Ha lehet akkor törvényszámokkal, paragrafusokkal alátámasztott hozzászólásokat kérnék, ami alapján kifogásolhatom a Vh-nál. Köszönöm


Üdvözlök Mindenkit.
Segitséget , információt kérnék.
Ha nem Végrehajtó által lett értékesitve az ingatlan, kérhet-e Behajtási jutalékot?

Szilard__ # 2018.10.24. 18:40

@Grave7: Igen, még határidőben beadtunk mindent. :)

Grave7 # 2018.10.24. 17:10

@Szilard__: 2018.10.09-én írtad, hogy aznap voltál a végrehajtónál és befizetted az összeget, átvetted a díjjegyzéket.
A kifogás benyújtására fennálló 15 napos határidő ma telik le, tehát remélem a délelőtt ~11 órás hozzászólásod után már a postára vagy a végrehajtóhoz mentél.

Ha lesz eredmény, kérlek írd meg azt is.