Önkormányzati lakás "eladása"


MajorDomus # 2015.07.03. 23:13

Először kérdezd meg a bérbeadót.

kszilaj # 2015.07.21. 08:14

I. kerületi önkormányzati lakásra örökbérleti jogom van. A kérdésem az lenne, hogy eladhatom-e az örökbérleti jogot. Ellentmondó információkat kaptam eddig, szeretnék tisztán látni.
Köszönettel

Immaculata # 2015.07.22. 12:11

Nem.

Immaculata # 2015.07.22. 12:14

RwnD

Nem örökölhető és nem tudod pénzzé tenni.

MajorDomus # 2015.07.22. 19:43

Talán nem kellene összetéveszteni a bérleti jogot a tulajdonjoggal.

rozsamaria4 # 2015.07.28. 13:54

T Cím!
Önkormányzati lakás bérleti joga családon belül átruházható e?, esetleg eladható? vagy az önkormányzatnak vissza lehet adni, hogy kifizessék. Köszönöm a segítséget

Immaculata # 2015.07.28. 13:59

Vissza kell adni, és ha vállalták, hogy fizetnek érte, akkor kifizetik. Ezt meg kell érdeklődni.

MajorDomus # 2015.07.28. 20:08

Kifizessék ?

Mit?
A saját tulajdonukat?

Te még a szocializmusban élsz?

Zoltanuss # 2015.07.29. 00:39

kszilaj
örökbérleti jogom van. ” Az meg mi ? Nekem a mennyországba van örökbérletem.

Dr.Attika # 2015.07.29. 08:13

Van ilyen, hogy örökbérlet. A római jogban is megjelent. Ma is lehetséges ilyen szerződés kötése, melyben a bérlet időtartamát örök időre szablyák meg. A lényeg, hogy a bérlő a bérleti díjat rendszeresen fizesse. (Nem keverendő a határozatlan idejű bérleti szerződéssel, mert ott van felmondási lehetőség, az örökbérlet esetében csak a bérleti díj nem fizetése eredményezheti azt.)

MajorDomus # 2015.07.29. 20:46

Igyekezzen sokaig élni.
Bár én önkormányzati lakásnál meg nem találkoztam ilyennel. Szerinte összetéveszti a határozatlan időre kötött bérleti szerződéssel.

Luzso197 # 2015.09.02. 18:15

Üdvözlök mindenkit.
Egy fura kérdésem lenne, a mostani önkormányzati bérlakás megvásárlására lenne lehetőségünk, ilyen esetben igényelhető a CSOK?
Nem bank hanem közvetlen az Önkormányzat nyújtja a “hitelt”.
Sehol nem találtam konkrét választ, hátha valaki tud segíteni.

MajorDomus # 2015.09.02. 21:34

Szerintem igen.
Használt lakásra is igenybevehető

sennen50 # 2015.10.21. 17:06

65 éves vagyok és szeretném lakottan eladni a kb. 7 milliót érő panel lakásomat. Vesznek még lakott lakásokat ? És kb. mennyiért lehet eladni - ha egyáltalán lehet -?Nincs örökösöm és szeretnék megszabadulni a tulajdontól, de visszabérelni sem akarom, mert nem akarok bérleti díjat vállalni. Különben is biztosra akarok menni, hogy életem végéig a lakásban élhessek és ne tudjon kirakni senki.

sennen50 # 2015.10.21. 17:06

65 éves vagyok és szeretném lakottan eladni a kb. 7 milliót érő panel lakásomat. Vesznek még lakott lakásokat ? És kb. mennyiért lehet eladni - ha egyáltalán lehet -?Nincs örökösöm és szeretnék megszabadulni a tulajdontól, de visszabérelni sem akarom, mert nem akarok bérleti díjat vállalni. Különben is biztosra akarok menni, hogy életem végéig a lakásban élhessek és ne tudjon kirakni senki.

Immaculata # 2015.10.21. 17:25

Mely helységben laksz?

MajorDomus # 2015.10.21. 21:43

Akkor eladod, holtig tartó haszonélvezeti joggal terhelte, kikötve, ami egyébként ebből következik hogy a vevő csak halálod után veheti birtokba az ingatlant.

Vérmes reményeid ne legyenek, a fiatal korod miatt 40 %-ot kapsz érte.

Lyonee # 2015.10.22. 15:19
  1. Miért kéne kikötni, ha egyszer holtig tartó?
  2. A kérdező eltévedt? Mert, ha nem és önkormányzati lakásról van szó, azt nem adhatja el. Ez a topic erről szól.
MajorDomus # 2015.10.22. 19:53

Mert a kettő nem ugyanaz.

Tulajdonrol van szó, csak gondolom nem sűrűn jár ide, és ezért írt ebbe a topicba.

Gyuszika76 # 2015.12.13. 04:43

Üdv. Mindenkinek! A kérdésem ez lenne elsősorban:Azt már megtudtam ,(és remélem,hogy nem informált félre az ügyvéd ismerősöm.)hogy a testvérem átadhatja az Önkormányzati lakása, (amiben állandó lakó vagyok én is) bérleti jogát nekem,közjegyző előtt tett nyilatkozattal stb.De ha ez a bérlet jog átszáll rám,és bejelentek valakit,befogadó nyilatkozattal stb.,de úgy döntök utána ,hogy átadnám a bérleti jogot vagy,leadnám a lakást,akkor előjoga van e az állandó lakónak,a bérleti jogra? Erről szeretnék tájékoztatást kapni önöktől,tőletek a válaszokat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2015.12.14. 17:05

A bejelenteshez es a cserehez is foszabaly szerint kell a tulajdonos hozzajarulasa. Onmagaban a bejelentestol nem lesz eloberleti joga.

MajorDomus # 2015.12.15. 18:40

Senki sem adhat több jogot másnak mint amivel maga is rendelkezik(nemo plus juris)

A más tulajdonával nem rendelkezhetsz!

Csak a tulajdonos engedélyével adhatod át a lakás bérleti jogot.

momo1 # 2016.02.09. 11:30

T. ügyvédek
A következőben szeretném kikérni segítségüket,lakhatás ügyében.

Nem önkormányzati, hanem valamikor állami tulajdonba lévő lakásban bérlőként lakom 40-éve.
Azóta átvette már többször KFT, tudtommal most a Nemzeti vagyonkezelő tulajdonába van.

Az lakásbérleti szerződést még az eredeti,és nem tartalmaz semmit a megszűntetéssel kapcsolatban.

Edddig minden évben értesítettek a lakbér emelésről, és tájékoztattak ha nem értek vele egyet akkor peres úton fogják érvényesíteni.

Most kaptam egy értesítést, hogy az idelyi évben több lakóval is meg fogják szűntetni a szerződést.De ennek rélszleteire nem térnek ki.
És tájékoztattak a szokatlanul magas közel 30% os lakbéremelésről.

Kérdésem hogy ha a szerződésben erre nem térnek ki, van -e lehetőség cserelakás nélkül felmondani a szerződést, vagy hasonlóan az önkormányzati lakás jogokhoz valamiféle lakást vagy lelépést kell fizetniük.

Illetve mit tehetek az indokolatlanul magas lakbéremelés ellen, hiszen ahogyan megírták valószínűleg az a célja hogy ha esetleg nem tudom fizetni, szerződést A nemfizetés miatt meg lehessen szűntetni.

Eddig álltalában az inflációval emelkedett a lakbér, most a 30% szerintem teljessen jogtalan, bár még így is az albérleti díjjak alatt van.

Valószínűleg bírósági ügy lesz belőle, hiszen többen is kaptak ilyen levelet, és senki nem tud hová költözni.
Ha valaki vállal ilyen jellegű ügyet kérem válaszoljon.

momo1 # 2016.02.09. 12:20
momo1 # 2016.02.09. 14:17

Mièrt nem válaszol senki ?