Közlekedési baleset


xmad # 2016.04.02. 18:32

könnyen megállapítható, hogy a lökhárító mögött a tartó vas görbült, javított-e....

a vissza kalapálás igencsak meglátszana

xmad # 2016.04.02. 18:33

de gondolom az autóm eleje meg újra fújt természetesen :)

xmad # 2016.04.02. 22:07

*autója

thomaser # 2016.04.09. 10:26

Pontosan

biucika800 # 2024.01.09. 20:17

Érdeklődni szeretnék, hogy az alábbi esetben mi a teendő:
Egy alsóbbrendű útról, ahol csak balra kanyarodással lehet kihajtani, a merőleges úton két oldalt biciklis út megy keresztül alap esetben ez az út egy irányú lenne, csak a bicikliseknek két irányú. Mivel elég magas a fal a kijáratnal ezért kicsit kiengedtem az autó orrát rá a járdára kicsit, hogy lássam jön e valaki most is lassan engedtem az autót ki hogy lássam jön e valaki. Pont jött egy autó jobbról, balról meg nem jöhet megálltam. Körbe néztem akkor még sehol nem volt balról a biciklis, jobbról viszont érkezett egy gyalogos kis hölgy/lány, aki meg is állt. Elhaladt az autó gondoltam, akkor indulok. Erre már előttem is volt a biciklis. Fekete kötött sapka volt rajta hosszú fekete kabát, arcát nem láttam átlagosan magas/testalkat. Szerintem nő lehetett. Kis koppanást hallottam. Semmi több gondolom a pedál ment neki a rendszámtáblának. Félreálltam, hogy kiszáljak, kiraktam az elakadás jelzőtt, néztem a visszapillantóba a biciklist. Nézegette a biciklijet de én úgy láttam nincs baja. Folyamatosan néztem a bal oldali tükörben mikor tudok kiszállni, mert senki nem állt meg, folyamatosan jöttek az autók. Mire ki tudtam volna szállni addigra a középső tükörbe nézve már a hült helyét se láttam. Ez kb. nagyon maximum 1,5 perc lehetett. Gondoltam, akkor nagy baj nem lehet ha elment.Így úgy döntöttem nem szállok ki, haza megyek, a parkolóban megláttam nincs meg az első rendszám egyből visszamentem. De már addigra elvitték..valaki leadta a rendőrségen. Kerdésem, hogy ebben az esetben, hogyha a biciklis mire beszélni tudtam volna vele elment, ez cserbehagyásnak számít részemről? Úgy láttam neki nem volt baja, nem esett el, tényleg csak a biciklijét nézte. Nem tudom ilyenkor mit tudok tenni ha nem tudom ki lehetett a másik fél..

Majordomus # 2024.01.09. 20:39

Vedd át a rendszámot.
Addigra kiderűl tett e feljelentést!

biucika800 # 2024.01.10. 04:46

Tegnap voltam bent a rendőrségen, nem tett feljelentést. Legalábbis a rendőrségen nem mondták. Nízom benne tényleg nem lett semmi baj ha elment.

biucika800 # 2024.01.10. 05:27

És még egy olyan kérdésem lenne hogy, ha időközben meggondolta magát a másik fél és mégis feljelentést tesz ellenem, mert miért ne tehetné még. Holott szerintem mind a ketten hibásak vagyunk ebben a szituációban. Akkor ennek milyen következményei lehetnek rám nézve? Vagy egyáltalán mit tudok tenni az ügy rendezése érdekében. Vagy csak várjak? Aztán vagy jön idézés vagy nem?

drbjozsef # 2024.01.10. 05:40

biucika800,

El sem esett? Akkor baja biztosan nincs, ha elment, mert ha megsérült volna, akkor ő ugyanúgy megszegte a szabályokat, mintha te mentél volna el (KRESZ 58.§).
Nincs teendőd, ne is izgulj miatta, felesleges. Nem élt a jogával, nem lett kára sem feltehetőleg. Utólag meg már eső után köpönyeg.

(„Holott szerintem mind a ketten hibásak vagyunk ebben a szituációban.” Ha a közlekedési szabályok szerint elsőbbsége volt, akkor érdekes vélemény, de téves.)

biucika800 # 2024.01.10. 05:49

Nem nem esett el. Azt biztosan láttam, csak leszállt a bicikliről és nézre azt. Persze nyilván itt az én felelőssegem a nagyobb, sőt. Köszönöm szépen!

Szomorú örökös # 2024.01.10. 06:14

biucika800

szerintem mind a ketten hibásak vagyunk ebben a szituációban

Ez nem teljesen igaz. Te írtad ugyebár: „Egy alsóbbrendű útról, ahol csak balra kanyarodással lehet kihajtani, a merőleges úton két oldalt biciklis út megy keresztül alap esetben ez az út egy irányú lenne, csak a bicikliseknek két irányú.....Pont jött egy autó jobbról, balról meg nem jöhet megálltam. Körbe néztem akkor még sehol nem volt balról a biciklis, jobbról viszont érkezett egy gyalogos kis hölgy/lány, aki meg is állt. Elhaladt az autó gondoltam, akkor indulok. Erre már előttem is volt a biciklis.

Ergo a biciklis akármelyik irányból érkezik, elsőbbsége van és irreleváns, hogy milyen ruhában közlekedett (bár sötétben én kötelezővé tenném a láthatósági mellényt lakott területeken is). Max. az számíthat, hogy volt-e előírás szerinti világítása - ami ugyebár akkora fénnyel kell világítson, hogy tiszta időben legalább 150 méterről jól észlelhető legyen. Figyelmetlen voltál, ha feljelentett volna, akkor téged megbüntetnének elsőbbségadás elmulasztása miatt. Eléggé egyértelmű a helyzet.

biucika800 # 2024.01.10. 06:28

Persze ez természetes, hogy én vagyok az a fél aki fekelősségre lenne vonható.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.10. 08:01

Ha egyszer te mulasztottad el az elsőbbségadást.

biucika800 # 2024.01.10. 08:06

Igen ezzel teljes mértékben tisztában vagyok!