doktori cím


Legislator # 2009.07.14. 05:45

Azt már megoldotta más.


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.07.14. 06:03

Az eredeti problémának ott nincs megoldása, az a más is azt bizonyítota be a "gráf" elméletével. Végül az is egy megoldás, de egyéb síkon a tudomány még tovább léphet....

Sz.Márton # 2009.07.14. 06:22

Bocs, a rohanásba a bizonyította szót elírtam, de a lényeg marad ugyanaz.

Legislator # 2009.07.14. 06:57

A matematika nem az én világom. Te matematika szakos is vagy?


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.07.14. 08:29

Csak hobbi, de egykor komolyan követelték.

websas # 2009.07.14. 08:58

"Mondj egy szakmát ahol a fizikán kívűl van félvezető?
"

Kertész: amikor az elektromos fűnyíró vezetékét félbevágta.

websas

Sz.Márton # 2009.07.14. 09:09

Végül is egynek jó...bár én néhány állami cégen kívűl a pártokon belülre is tipppelek, pedig a fizikán kívűli területeken kizárt lenne ez.

Impossible # 2009.07.14. 09:23

Nem topográfia, hanem TIPOGRÁFIA a mikroelektronikai félvezetőknél!

Az sem mindegy, hogy a vádat elejtették, vagy a vádat elfelejtették. Volt, aki ezeket is keverte. :D

Legislator # 2009.07.14. 09:43

Lehet, hogy a Szentkirályi utcában helyben szokásos jog szerint a mikroelektronikai félvezetőknek tipográfiája van, de a mikroelektronikai félvezető termékek topográfiájának oltalmáról szóló 1991. évi XXXIX. évi törvény, valamint a Kengyel Miklós: Magyar polgári eljárásjog. Budapest, 2003. Osiris 461-462. lapokon, valamint a Kiss Daisy-Rónay Zoltán-Sántha Ágnes- Szabó Péter: A különleges perek. Kérdések és válaszok a Polgári perrendtartás Különös részéből. Budapest, 2006. HVG-Orac 198. lapokon írtak, valamint a fellelhető google találatok is nekem adnak igazat, szóval csak megalapozottan legyél kedves kijavítani a jövőben, ha megkérhetlek.


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.07.14. 09:57

Impi kirándult a tereptanba, nem baj legalább elmélyül benne

janoo # 2009.07.14. 10:03

Legislator!
a Szentkirályi utcában is topográfiájuk van, bár sosem tudtam még a címet sem értelmezni.
ld: Tattay Levente: A szellemi alkotások joga (Szent István Társulat 2007 42. oldal )

Sz.Márton # 2009.07.14. 10:03

1991. évi XXXIX. törvény a mikroelektronikai félvezető termékek topográfiájának oltalmáról

I. Fejezet
AZ OLTALOM TÁRGYA ÉS TARTALMA

Az oltalmazható topográfia

1. § (1) Oltalomban részesülhet a mikroelektronikai félvezető termék topográfiája (a továbbiakban: topográfia), ha eredeti.

(2) A topográfia a mikroelektronikai félvezető termék elemeinek, amelyek közül legalább egy aktív elem, és összekötéseinek vagy azok egy részének bármely formában kifejezett, térbeli elrendezése, vagy egy gyártásra szánt félvezető termékhez készített ilyen térbeli elrendezés.

(3) A topográfia eredeti, ha az saját szellemi alkotómunka eredménye és megalkotása idején nem szokásos az iparban.

(4) A szokásos részekből álló topográfia oltalmazható, ha azok elrendezése eredeti

Impossible # 2009.07.14. 10:07

Marci, a tereptan a topográfia. Ez meg tipográfia. Nem érdekel, hogy ki hanyadik lapon mit ír. :D

Sz.Márton # 2009.07.14. 10:20

Imp!

A tipográfia nyomdai betűszedéssel kapcsolatos szakmai megnevezés, hagyjuk a drága egykori neves Kner Imre nyomdász bácsira definiálni: "A tipográfia nem más, mint a szétszedhető betűk segítségével sokszorosított írás”

A topográfia meg valóban térképészeti fogalom (azért mondtam, hogy abba is kirándulhatsz megismerni) csak az általunk taglalt törvény, a műszaki elemek megjeleníthető és törvénybe foglalhatóan is alkotói jogait biztosító feltérképezésére használja speciális értelemben.

Legislator # 2009.07.14. 11:10

Kedves Janoo,

Ezért írtam, hogy "lehet", és egyben elnézést is kérek, csak zavaró, amikor az embert hibásan javítja ki valaki (bárki, akárki), jelen esetben Imp.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.07.14. 18:54

Leg. mestertől elnézést kérünk, de én továbbra is TIPOGRÁFIÁNAK mondom, ha nem veszi zokon. :D

Legislator # 2009.07.15. 05:17

Impi,

Ez legyen a Te bajod. Végül is a jogot is mondhatod dzsognak, legfeljebb senki nem ért meg:-D.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.07.15. 10:10

De dzsogom van hozzá! :D

(A hülyeség nem alkotmányellenes. :D )

Legislator # 2009.07.15. 11:11

lolz:-DDD


Sunshine after the rain.

_Wasp_ # 2009.07.15. 11:31

a topográfia nem a jogok feltérképezésére szolgál, hanem a mikroelektronikai alkatrészek elhelyezésének rendjét írja le, és épp ez a szellemi alkotás


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Legislator # 2009.07.15. 12:05

Wasp,

Te ezt biztos tudod, korábban már kérdeztem:

Egyébként mi az a félvezető? Mikroprocesszor? Chip? Vagy mi?


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.07.15. 12:14

WASP!

Írod:
"a topográfia nem a jogok feltérképezésére szolgál"

Nem is így írtam, volt ott az eredeti: "jogait" után még egy szó!!!

Még a mezei magyarázatként írott, fórum utalásban is a "jogait biztosító" feltérképezést írtam, ami a már régebben is használt több esetben a műszaki rajzokon megalkotott térbeli elrendezéseken általad is említett: "mikroelektronikai alkatrészek elhelyezésének rendjén" túl, maga a törvény - nem csak a műszaki magyarázatokat- és speciális fogalmak tisztázását írja le, hanem az abban leírt szellemi alkotások jogainak védelmét, oltalmát szolgálja. Tehát célja van az ilyen műszaki topográfia, mint fogalom ekként történő használatának törvényes bevezetésére az oltalom érdekében is.

(de előtte egy hozászólásban idéztem már a jogszabályt is és mindannyian tudjuk mi ez, én meg csak tudom mire gondolok)

Sz.Márton # 2009.07.15. 12:20

"Concordia parvae res crescunt, discordia maximae dilabuntur."

Kacsa1111 # 2009.07.15. 12:29

impi bakter! és még csdálkozol, hogy nem vesznek fel sehova...:)


Kacsa11

Impossible # 2009.07.15. 17:56

csak mert egy kicsit különc vagyok...hát akkor ne vegyenek, ők járnak rosszabbul (szerintem) :D