doktori cím


Legislator # 2009.01.10. 11:39

Igen, igazad volt, bár szerintem logikusabb lenne másként, de mindegy. Egy DSc. és egy PhD között mérföldek a különbség, a DSc. javára. A DLA a Doctor of Liberal Arts, ha jól emlékszem, ez egyfajta művészeti tudományos cím (tehát ami sem nem társadalomtudomány, sem nem természettudomány, az tartozik ide). Egyébként lehet, hogy a DSc.-re is vannak egyes infók az Ftv.-ben (bár ez MTA kompetencia), de nem volt időm elolvasni az egész törvényt.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.01.10. 11:43

Na végre valami, amit nem fordítottál le üzbégre. :D

websas # 2009.01.10. 11:46

Kedves "Elvtársak"!

Azért az elgondolkodtató, hogy ezen a "cím" használaton ennyit lehessen vitatkozni.(jó tudni, hogy nem utasszállító repülőgépet vezettek).

websas

hunfrakk # 2009.01.10. 11:51

Kiszi!
A FRAKK és a hunfrakk nevű felhasználó is én vagyok.

hunfrakk # 2009.01.10. 11:53

Igen, Impossible, Kiszi, hunfrakk
= a Pázmány Jogi Karán végeztünk

Impossible # 2009.01.10. 12:43

és ne felejtkezzünk el HUNFAROK-ról sem, aki egyesek szerint létezik :D

Impossible # 2009.01.10. 12:45

hunfrakk,

ok, de ennél több infó már nem publikus, legalábbis ami az én személyemet illeti, ok? :)

Legislator # 2009.01.10. 13:28

Érdekes, én Hunfarkra emlékszem, aki egy I betűs felhasználó szerint létezik.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.01.10. 13:29

"üzbégre" lol


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.01.10. 14:43

én lennék az i-betűs felhasználó? sztem nem létezik hunfark, és valaki más szerint létezik hunfarok, ami ugyebár nem mindegy. :D

Legislator # 2009.01.10. 14:55

Immaculata az, ha nem tévedek:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.01.10. 15:22

Ja, és immaculata krisz rudi meg filmfelvevő volt riporter és a többi is, nem? :DDD

Legislator # 2009.01.10. 15:52

Krisz rudi az a Krisz nevű (aláírású?) néhai nick
be-cézve (hogy klasszikusokat idézzek, lol).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.01.10. 16:45

meg a volt fotóriporter krisztiánbp is, a többire nem emlékszem, túl sok volt :D

Legislator # 2009.01.10. 17:36

Nekem is túl sok volt:-)


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.01.10. 17:59

KrisztiánBp-nek voltak azért rendkívül értelmes hozzászólásai. Az volt a baj, hogy tényleg csomóan nekiestetek; én láttam benne a jót, amit a JF közössége nem hagyott felszínre törni. Ezt azért sajnálom.

Legislator # 2009.01.10. 18:23

Nihilista bölcsész volt. Néha volt egy-két villanása, de semmi több. Lejáratta a JF-et azzal, hogy egy másik néven nagymenő ügyvédnek adta ki magát, és szegény jogkeresőknek lekezelő baromságokat adott tanács helyett. Meg kell értened, hogy vannak dolgok, amik nem tolerálhatóak akkor sem, ha Te magad tennéd is azokat, vagy akár csekélységem. Érdekelne, ki volt valójában.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.01.10. 19:08

Igenis, mester. És a tanítvány egykor túlnövi mesterét... lol

sweetcherry # 2009.03.27. 19:34

Sziasztok!

Visszaolvastam kicsit a hozzászólásokban, de nem derült ki számomra egyértelműen, hogy mikortól lesz valakinek a neve előtt hivatalosan is dr? Az államvizsga után vagy csak a +3 év és szakvizsga után? Negyedéves vagyok és kezdek félni, hogy nem kapok jövőre "előnevet". A felsőoktatási törvény is csak nesze semmi rendelkezéseket tartalmaz.
Ha valaki tud valamit vagy van ötlete hol lehet ilyen speciális szabály után nézni azt megköszönném.

sc

hunfrakk # 2009.03.27. 19:38

a záróvizsgák (államvizsgák) letételét követően a diplomaosztó keretében "fogadnak doktorrá"

Kacsa1111 # 2009.03.28. 07:48

és rettegni kell attól, ha valaki nem kap előnevet...:)))


Kacsa11

Sz.Márton # 2009.03.28. 09:39

Azért (egyetértve Kacsa 1111) véleményével, szomorú ha a címért folyik a harc nem a tudásért, főleg ha egy azt megszerezni kívánó hallgató, az erre vonatkozó szabályokat a hatályos felsőoktatási törvény 63.§ szakaszából, ami azóta a gyógyszerészekkel (dr. pharm.) is kibővűlt nem tudja kiolvasni. Egyébként az utolsó záróvizsga után már doktori címet kap, ha hivatalosan megkaphatná a dipolomát (nyelvvizsga megvan, vagy felmentés), mert ha pl: betegség miatt nem megy el az avatásra akkor is doktor lesz!Negyedévesen illene tudni, vagy akár helyben is megkérdezni mert így azért cikis...

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.03.28. 10:03

A kérdező biztos viccel.

Sz.Márton # 2009.03.28. 10:14

Azért tényleg jóindulatból annyit még segítsünk, hogy hivatalosan az önkormányzat okmányirodáján kapja meg az új igazolványán előtagként a doktori címet, ha befizeti a nem nagy összegű illetéket, ha akarja még még a lakcím kártyára is megkapja. Oda pedig nem árt ha beviszi az eredeti oklevelet. Utána a cím mögöttes "de reméljük vaskos" tartalmát kéne érvényre juttatni, na az már nehezebb lehet!

Egyjogász # 2009.03.28. 11:01

"szomorú ha a címért folyik a harc nem a tudásért"

Nekem több évfolyamtársam is volt (unatkozó, a férje által eltartott háziasszony, befutott vállalkozó, akinek már az alkalmazottai vitték a céget, tanulásmániás filosz, akinek már egyébként is volt négy diplomája), akik kifejezetten megmondták, hogy baromira nem érdekli őket a jog, nem is akarnak jogászként dolgozni soha, csak el akarják érni, hogy a nevük előtt ott legyen a "Dr.", és szabályosan így a legkönnyebb.
(Tudom, hogy szabályszerűen "dr.", de a legtöbb akit ismerek úgyis "Dr."-nek írja.)

(Mondjuk a vállalkozó egy nehéz vizsga után kifakadt, hogy talán egyszerűbb lett volna venni az Ecserin egy tuti-eredeti jogi diplomát, ami alapján az okmányaiba simán beírták volna a "dr."-t, másra meg úgysem akarta volna használni...)