doktori cím


Avelina-Vivien # 2009.07.16. 15:31

Csipke,
Tudom mindkét végletre van példa nekem csak furcsa ha valaki minden félévben annyira szerelmes , hogy házasodni akar.

Mondjuk nem fejtettem ezt itt ki részletesebben de az egyik ismerősöm fél éve még mással ünnepelte az eljegyzését (képek iwiwen, hogy tudja mindenki)most meg azt látom , hogy egy másik fiúhoz ment hozzá és tett fel képeket az esküvőről.

Az teljesen igaz, hogy nincs recept..
Majd egyszer férjhez megyek..majd egyszer..., hogy tényleg egyszeri és megismételhetetlen legyen:D


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.07.16. 17:34

Vivien,

"annyit elmélkedsz mindenen, hogy a végén lemaradsz mindenről"

Ez hatásos volt. Van benne valami sajnos.

Más: a Pázmányos szellemiségtől nem tudom, miért akarsz elhatárolódni. Hogy tőlem miért akarsz elhatárolódni, azt sem értem, de ez nemis érdekes.

Impossible # 2009.07.16. 17:52

A célzott seggnyalás és a fénymásolás (vagy bármely munkához tartozó cselekmény) között van némi különbség. Nem azt mondtam, hogy nem kell dolgozni, hanem azt mondtam, hogy nem kell direkt segget nyalni. Nyilván felmerülnek értelmezési problémák a seggnyalás pontos fogalmát illetően, tehát a félreértések elkerülése céljából utólagosan adnék valamiféle meghatározást. Segget nyalni annyit tesz, mint saját magunkat - remélt előnyök kieszközölése céljából - megalázva keresni az elöljárónk - munkaviszony kereteit lényegesen meghaladó - kedvét.

Csipke # 2009.07.17. 07:08

Avelina,

ebben teljesen igazad van, én sem hiszem, hogy az ember félévente kuka szerelmes tud lenni. Nyilvánvalóan az ilyen emberek "szerelme" az én fogalmaim szerint igen sekélyes.

Ildikóka82,

nincs baj a házasság intézményével, a "baj" azokkal van, akik nem veszik komolyan.

Imp.,

no, így már érthető. Szóval a lényeg a lényeg: amíg nem a magad főnöke vagy, addig bizony a főnöknek van mindig igaza. :)

De, hogy témánál maradjunk kicsit:

Bevallom, nem néztem még utána pontosan, de tudja valaki, hogyan használja a dr. címmel rendelkező nő a dr. címét a nem dr. címmel rendelkező férjének neve felvétele után? Példa: Úgy emlékszem valahonnan, hogy férjhezmenetel előtt dr. Csipke vagyok, de férjhezmenetel után Csipkené dr. leszek. :)


Csipke

pazs # 2009.07.17. 07:13

Csipke, saját magadhoz mennél hozzá? :) amúgy az elv jó, tehát ha dr. Kis Ida hozzámegy Nagy Pál hogy, akkor Nagyné dr. Kis Ida lesz.

Avelina-Vivien # 2009.07.17. 07:38

vagy lehetsz dr.Nagy Ida is ha a férjed családnevét veszed fel a te keresztneved elé.:)


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Csipke # 2009.07.17. 09:20

Szia Pazs! :)

ja, igen, hozhattam volna más példát is, mert így tényleg magammal házasodnék... :) Ráadásul rájöttem, hogy én nem is né lennék, hanem amit Avelina írt. :)

Csak valahogy úgy rémlett, hogy ha dr. Kis Idaként hozzámegyek Nagy Tibihez, és csak a vezetéknevét veszem fel, akkor Nagy Ida dr. lennék, merthogy talán ez jelzi, hogy én vagyok dr. és nem a férjemuram... :) No, de ez legyen a legnagyobb gondom az életben... :D


Csipke

pazs # 2009.07.17. 09:33

szia Csipke :)

szerintem attól még dr. Nagy Ida lennél, de majd ha ott tartasz, mondd el.
Én mondjuk nem írattam bele igazolványokba a dr-i címet, mert ha ezen múlik a bánásmód, akkor annak már mindegy... no meg lusta is voltam hozzá.

Kacsa1111 # 2009.07.17. 09:34

Kedves pazs,

pedig közúti ellenőrzésnél nagyon jól jön...;)))


Kacsa11

Impossible # 2009.07.17. 09:50

Dr. Lassúné Dr. Szájba Vera LL.M

Impossible # 2009.07.17. 09:52

30-06,

LOL

amúgy te témobájlos vagy?

Jobb Veled a T-ökfőzelék.

Impossible # 2009.07.17. 10:00

Reméltem is, mert én nem leszek

közel hozzád...

pazs # 2009.07.17. 10:08

Kacsa, közúti ellenőrzésnél én a szempillarezegtetésben is hiszek :) viccen kívül, eddig egyszer állítottak meg közúti ellenőrzésen, pedig igenis szoktam vezetni.
30-06: Kórházban szerencsére van hozzátartozó, szorosan a fehérköpenyes rokon nyomában haladni is beválik. Sajnos, mert ilyenkor nagyon sajnálom a többieket, akiknek a "rendes" ellátást kell kivárniuk.

_Wasp_ # 2009.07.17. 10:10

nem t-mobilos, hanem vadászik.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kacsa1111 # 2009.07.17. 11:26

Kedves wasp,

szerintem ez így még nem világos impiboynak...:)))


Kacsa11

_Wasp_ # 2009.07.17. 12:39

édesapám is vadászik (már ha az vadászatnak nevezhető, hogy kimegy az erdőbe sétálni puskával a vállán, és semmit nem lő le, amit nagyon nagyon nem muszáj, hanem inkább csak nézelődik), és a 30-06-os távcsövesével lőttem is régebben :)
szóval így könnyű volt...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Legislator # 2009.07.17. 13:05

OFF
Érdekes, hogy egy Dragunov nevű itteni nick is egy fegyverről kapta a nickname-jét. Igaz, egy orosz sinológust is hívtak így, én az utóbbit ismertem:-D.
ON


Sunshine after the rain.

bajussz # 2009.07.17. 14:30

ha dr címet kapsz, azt közelező beleíratni a személyibe?

vagy ha nem akarom, akkor nem?

pazs # 2009.07.17. 14:33

Nem kötelező. Amúgy a diplomát be kell mutatni az okmányirodában, nem bemondásra megy.

bajussz # 2009.07.19. 17:51

az amúgy szó azt sugallja, hogy én azt mondtam, hogy bemondásra megy, pedig ilyet nem is gondoltam

Impossible # 2009.07.19. 18:32

kacsa kedvéért: T-mobilos talán nem vadászhat? :D (Egyébként tényleg nem volt világos. Kacsa már ismer egy kicsit...)

pazs # 2009.07.20. 07:21

Dehogy, bajussz, nem akartam semmit sugallni, csak ezek szerint rosszul fogalmaztam.

Impossible # 2009.07.20. 18:13

Rosszul fogalmaztam...ez jó szöveg. Asszem szinte minden helyzetben haszonnal elsüthető. Mint a krumpli. Kevés az olyan ember, akinek az igene igent, a neme pedig nemet jelent, pedig milyen szép világ is volna, ha így lenne. Ez jutott eszembe most. :D

Avelina-Vivien # 2009.07.20. 19:28

"Kevés az olyan ember, akinek az igene igent, a neme pedig nemet jelent"

Imp, nem .Kevés az olyan ember aki felfogja , hogy az igen az igen a nem pedig nem:D


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.07.21. 18:52

Én nemis akarom felfogni, mert az emberek nagyon könnyen változtatják a véleményüket, könnyen befolyásolhatók, meggyőzhetők, és sokszor ők maguk sem tudják biztosan, hogy az igen igen-e vagy a nem nem-e. Ezzel függ össze az is (legalábbis az én fejemben :D ), hogy a lehetetlen nem létezik, hanem csak a kihívás, és hogy az akadályok arra valók, hogy átugorjuk őket, nem arra, hogy elhitessük magunkkal, hogy már nem lehet mit tenni, mert akkor épp emiatt nem tudunk mit tenni, nem pedig amiatt, hogy a helyzet valóban kilátástalan, hiszen nem az. :)