doktori cím


lewho # 2009.03.28. 11:14

Eeeemberök!

Neékünk még aztat tanították,hogy a jó jogász mindig kérdez! (még ha hülyeséget, is de kérdez:) Ne harapjátok mán le a feijt.

Továbbá: vazze negyedéves egyetemista hadd legyen mán annyire büszke/naiv/stb., hogy a drazsét tisztelje, értékelje stb, s aggódjon, lösz-e nekije.

sweetcherry # 2009.03.28. 19:34

köszi lewho!

beláttam én már rég a tévedésem..

Maple-Leaf # 2009.03.29. 08:34

Szia Sweetcherry!

Ne aggódj, jövőre is lehet még "Dr." a neved előtt. De annyira ne csináld össze magad ettől, mert senki nem fog emiatt hasra esni előtted, és senki nem fogja a "Dr." titulusod miatt felnyalni előtted az aszfaltot az utcán. Majd rájössz, hogy utána is ugyan olyan ember maradsz mint amilyen előtte voltál. Nem nőnek szárnyaid, nem fogsz gyorsabban futni, mint Ben Johnson, nem fogsz több pénzt keresni, mint Bill Gates, nem lesz ettől kevesebb a havi rezsid, és a határátkelőkön még a Dr-es igazoványoddal sem állhatsz be a CD sávba.

Legfeljebb csatlakozhatsz az iwiw-en azon szánalmas jogászok közé, akik még az ilyen kapcsolat-portálokon is fényezik a nevük előtt a Dr-t, csak azért, hogy a gyerekkori cimbik és a volt középiskolai osztálytársak, haverok, barátok láthassák, hogy XY-ból "menő" diplomás lett. :-)

Sweetcherry, nem akarok illuziórontó lenni, szép dolog a "Dr.", de többynire kenheted a hajadra. Majd ha geyzser talán megszerzed a Dr. akadémikus fokozatát, akkor biztos lesznek néhányan, akik nagyon fognak tisztelni a Dr. titulusod és a mögötte rejlő tudásod miatt, de hidd el, hogy a diplomához járó "grátisz Dr-től" legfeljebb csak a szüleid fognak hátast dobni (ami persze valahol érthető is), de más egész biztosan nem.

Szép napot.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.03.29. 09:18

A kérdezőnek: jövőre legalább 5 ezren kapnak dr. címet, ebben az évben is ugyanannyian. Tehát nem igazán különleges dolog.

Impossible # 2009.03.29. 11:48

Szerintem már akkor használhatja a dr.-t, amikor már doktorrá avatták, de még nem iratta át a személyiét, mert a felsőoktatási törvény felhatalmaz a használatára anélkül, hogy átiratná a személyit. Volt, aki viszont azt mondta nekem, hogy előbb át kell iratni a személyit. Érdekes kérdés. Szerintem nem kell átiratni. Ja és a dr. nem "előnév", előnevük a nemeseknek van.

Legislator # 2009.03.29. 12:25

Viszont sokmillióan nem kapnak:-).


Sunshine after the rain.

Maple-Leaf # 2009.03.29. 13:07

És ezt hogyan értsük Legislator? Akinek van az ....... ?

Impossible # 2009.03.29. 13:51

Mit nem kapnak sokmillióan? Nemességet vagy doktori címet? :) Amúgy mindegyikre igaz. :D

Legislator # 2009.03.29. 15:51

"A kérdezőnek: jövőre legalább 5 ezren kapnak dr. címet, ebben az évben is ugyanannyian. Tehát nem igazán különleges dolog."

Én Mohos doktor fentebbi állítására reflektáltam a dr. jur. címmel kapcsolatban. Mondjuk egy főhöz képest (évente ennyien kaphatják meg a Köztársasági Érdemrend Nagykeresztjét), az ötezer tényleg sok. A közel tízmillióhoz képest meg kevés (Mo. lakosságának azon része, aki nem dr. jur.). Minden relatív. Magyarországon a nemesi címek és rangok eltöröltettek 1947-ben. Magyarországon sokan csak a milliárdosokat tisztelik. Az eurómilliárdosokat. Azokból sem sok van. Bár minden relatív.


Sunshine after the rain.

Avelina # 2009.03.29. 16:41

Kedves sweetcherry!

"Negyedévesen illene tudni, vagy akár helyben is megkérdezni mert így azért cikis…"
Egyetértek Sz.Mártonnal.
Azért azt nehezen tudnom elhinni valakiről, hogy úgy vizsgázzon le polgári jogból, alkotmány jogból, büntető jogból, hogy mire elér 4.-g nem hogy a a felsőoktatási tv-ből nem tudja kimazsolázni az mit is jelent hanem egészen ideáig nem is érdeklődött utána milyen rendszerben hogyan tanul, mi lesz később.Ez több mint ciki..
A másik:mint már sokan elmondták a dr.juris cím mögött nincs semmi plusz tudás és nem ennek kellene lennie az elsődleges motivációnak, hogy elvégezd az egyetemet.

Ha meg most felvételizel, akkor ajánlom a felvi.hu ott nem akadnak ki az ilyen kérdéseken:)

Üdv:Avelina


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Legislator # 2009.03.29. 17:41

Impi,

Mail ment.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.29. 18:37

Leg,

"Magyarországon a nemesi címek és rangok eltöröltettek 1947-ben"

Szerintem beirathatom a személyimbe, csak nem nemesi előnévként, hanem családi névként kezelnék. Tehát használható végülis (csak nem pont úgy mint régen).

Rexor # 2009.04.02. 14:42

Tényleg Legislator már doctor iuris vagy?

Dr.Attika # 2009.04.02. 15:07

Vegyétek elő a jogászi oklevelet ( diplomát ). A pöcsét felett az utolsóelőtti sorban az áll " a jog-és államtudományi doktori cím használatára feljogosítjuk." - mármint a záróvizsga bizottság. Ebből az következik, hogy nem attól lesz valaki doctor juris, hogy a dr-t bepötyögik a személyibe.

A doktori cím nem csak a viselőjét különbözteti meg, hanem az emberek elvárása is az, hogy gyógyításával, jogi ügyeik vitelével, mostmár ugye gyógyszerei felügyeletével doktorátussal rendelkező embertársa foglalkozzon. Az ötvenes években pár évig nem kaptak doktori címet az orvosok jogászok. Olyan nagy volt a felháborodás, hogy még a komenisták is megrettentek és visszaállították azt. Annak ellenére, hogy akkoriban két év alatt is lehetett jogi diplomát szerezni. Az első évben nyelvtan és helyesírás volt a tantárgy a másodikban jogi ismeretek.

Sz.Márton # 2009.04.02. 17:06

Persze, hogy használhatja a doktorit az utolsó záróvizsga után ezt már én is leírtam, de akinek egyszer erre már válaszoltam, az a "hivatalosra" volt kiváncsi, amely gondolom igazából be is vezethető az okmányaiba. Utána már mindenhol hivatalos ha mutogatni akarja, de ez részletkérdés és oda vissza irogathatunk, mert úgyis a tudás számít a későbbiekben.(Bár az álláspályázatok protekció és tapasztalat nélkül érdekesek, főleg ahogy bonyolítják őket)Az emberek elvárása a doktori cimmel rendelkezőkkel szemben pedig nagyban függ attól, hogy milyen emberekről van szó!

Impossible # 2009.04.16. 15:47

Van olyan, hogy DDR., azaz duplex doktor. Namost triplex doktorral még nem találkoztam...lehet, hogy van olyan is? :D Az már DDDR. lenne.

Volt nálunk egy tanszék, ahol volt kiírva olyan tanár, akine ka neve előtt kb. a fél ABC ott állt. :D

Prof. DDR. LL.M. habil. HC. ... valami ilyesmi.

Azon gondolkozom, odaírjam-e a nevem elé, hogy:

L.O.L. xy :D

Egyjogász # 2009.04.16. 15:50

Én láttam olyan aláírást (igaz orvosprofesszornál), hogy Dr.Dr. Prof.Dr. X.Y.

Sz.Márton # 2009.04.16. 17:19

A DDR az a régi NDK, ami ennél vagy egy dr.-nél több az már a gyógykezelésre is szorulhat (kivéve a prof. és a hivatalos hasonlók)

Legislator # 2009.04.16. 17:27

Max. Prof. dr. mert ez a helyénvaló sorrend.

Imp,

A habilos katyvasznál többet ér a DSc., vagy a C.M. HAS, vagy az O.M. HAS. Különben is, csak a legmagasabb megszerzett tud. fokozatot, vagy egyetem által adományozott címet illik feltüntetni.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.16. 17:48

Azér mondom, én majd írom, hogy L.O.L. Zoltán :D

briznya # 2009.07.08. 16:02

Nagyon mókás hozzászólásokat lehet itt olvasni. Még olyanoktól is akik teljes nevükkel vállalják a statisztikák terén az "ész osztását". Évente 5000 dr-i cím. Ez hogy kerekedik ki?
A tisztelt joghallgatók (mert az igyekezetet tisztelni kell) pedig szégyelhetnék kicsit magukat az itt felmutatott tudatlanságuk miatt.

Peace # 2009.07.09. 06:12

az itt megszólalók 90%-a már túlvan jogászi tanulmányain

Legislator # 2009.07.09. 12:23

Mi az ördög a H.M.S.?


Sunshine after the rain.

_Wasp_ # 2009.07.09. 12:48

őnagysága??
jaj. ez ütött.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kacsa1111 # 2009.07.09. 13:33

Her/His Majesty's Ship


Kacsa11