bankok inkasszó?


elobernadett # 2006.05.21. 09:19

Egy ügyfélnek több bvanknál van tarztozása.
Van azonban 2 olyan bank ahol számlát vezet de csak az egyik számláján van forgalom, nagyon ritkán.
Ilyen esetben ha egy inkasszót tesznek egy számlára, akkor azokra a számlákra is tesznek amiken tartozás van?
Pl.: Cib Otp tartozik de Mkb és Raiffeisennél nincsen. Ilyenkor a cib és otp-nél is inkaszo lesz a számlán?

ObudaFan # 2006.05.21. 09:29

Persze.

elobernadett # 2006.05.21. 09:54

De minek tesznek azokr a számlákra is inkasszot amiken eleve tartozás van?

Mit jelentene egészen pontosan az inkasszó hoygan lehet "felismerni" ?

Van a számlán pl.: 1000 Ft. Azt leemelik, vagy pedig ott marad csak nem tudom levenni?

Ha internetes szerződés van a számlára akkor ott is észre lehet venni az inkasszót?

Cola # 2006.05.21. 11:36

azért tesznek azokra is inkasszót, mert az inkasszót kezdeményező fél nem tudja, hogy azok egyenlege negatív, másrészt ha tudná, akkor is gondolhatná, hogy érkezni fog a számlára pénz...
Ha az inkasszó részteljesítésben is teljesíthető, akkor az ezer forintot le fogják emelni.
az inkasszó beérkezése megjelenik a számlakivonaton, akár papíron, akár elektonikusan.

elobernadett # 2006.05.21. 13:01

És mi van akkor ha 2 anknál van 2 élő számla egyiken van is nagyon ritkán forgalom. De nem azpn a cimen van bejelentve a számla mint amit a biróság tud?

Cola # 2006.05.21. 18:54

ezt nem értem...
ha az adósom tartozik, és tudom a bankszámlaszámát, akkor inkasszót nyújtok be ellene... ha nem tudom a számlaszámot, akkor nem tudok iylet benyújtani... ha a számlán van pénz, akkor az inkasszó értelmében azt leemelik...

rengeteg kérdést feltettél már az inkasszóval kapcsolatban, de nem igazán világos az sem, hogy mi a célod?

elobernadett # 2006.05.22. 05:14

én tartozok és szeretném azt elkerülni, hogy a számlámhoz a végrehajtó hozzányuljon.

Cola # 2006.05.22. 05:37

akkor a párna alatt kell tartanod a pénzt

Kovács_Béla_Sándor # 2006.05.22. 05:47

Azért az is tegyük hozzá, hogy az a tisztességes eljárás, ha az ember a tartozásait kifizeti.

Cola # 2006.05.22. 08:49

ez is igaz ...

ObudaFan # 2006.05.22. 17:11

Mindegy, hogy melyiket "tudja a bíróság", a végrehajtó megkeresi az APEH-et, az meg az összes számlaszámot kiadja.

elobernadett # 2006.05.22. 18:42

de az apeh egy magánszemélynek honnan tudja számlaszámát?

ObudaFan # 2006.05.22. 18:47

Onnan, hogy a bankok adatot szolgáltatnak.

Sasfioka # 2006.05.23. 19:37

Sőt azt is érdemes tudni az inkasszóval kapcsolatosan, hogy általában az inkasszó előbb nyer kielégítést, mint a bank saját követelése... Tehát ha van egy minuszos számlád, és érkezik rá inkasszó, akkor a bank az inkasszó összegének megfelelően zárol a számlán. Ha érkezik be pénz, akkor előbb a zárolt összeget fizetik ki, s utána a számlaminuszt...

Ha van okod végrehajtó elől menekülni, akkor mégcsak ne is a bejelentett lakcímeden tartsad a pénzed a párnád alatt, mert még megtalálja a végrehajtó...

SF

medvuszka # 2006.05.23. 20:13

Sasfióka!

A végrehajtó nem csinálhat házkutatást. :)

elobernadett # 2006.05.23. 20:16

nem is a bejelentett lakcimemen van a számlaszámoma banknak már jeleztem az "elköltözésem" hivatalos papirral. igy gondolom nem találják meg a számlámat sem.

Mi van akkor ha kijelentkezek a lakcimemröl és nem lakom sehol sem? Akkor elvileg a lakásból sem vihetnek el semmit sem és nem is találnak meg ugye?

Kijelentkezek=olyan mint ha hajléktalan lennék. :P

ObudaFan # 2006.05.23. 21:27

medvuszka! A végrehajtó foglalhat a magánlakásban is.

elobernadett! Amíg a te neveden van a számla, ne nagyon reménykedj, hogy nem találják meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.05.24. 09:46

Khhm. Kedves Bernadett, bár annak keresésében lennél ilyen kitartó és leleményes, hogy hogyan lehetne előteremteni a tartozásod fedezetét.
Nem jogi kérdés, de azért megkérdezem: tisztességesnek tartod, hogy valaki vásárol valamit vagy igénybe vesz egy szolgáltatást, és aztán fizetés nélkül akar "meglépni"?

Sasfioka # 2006.05.24. 13:29

De azért tényleg mekkora "cúggal" kutat a kibúvók után. :)

De csak, hogy megnyugtassalak Bernadett, hazánkban a végrehajtói hozzáállás igazából nem éppen van toppon, így nem igazán végzik kellő lelkiismerettel a munkájukat...
De nyugodtan válhatsz hajléktalanná, nem a lakcímed alapján keresik meg a bankszámlaszámod, hanem a neved, születési helyed és időd, valamint édesanyád neve alapján... A címed akár naponta is változhat, ebből a négy adatból pedig három tutifix...

Amúgy a másik kérdés: Most ha van mit félteni a végrehajtótól a számládon, akkor nem tudom, hogy egy végrehajtásra került követelést (mely ezek szerint már többször átesett jogi procedúrán, tehát a jogossága majdnemhogy biztos, illetve eleddig ezt te sem cáfoltad, szimplán csak menekülsz előle...) miért nem rendezel, HA ERRE VAN LEHETÕSÉGED?
Ha meg nincs a számlán fedezet, odaseneki :P, nem lesz belőle semmi bajod, hogy 15 napra zárolnak xezer forintot a számlán.

medvuszka: a végrehajtó nem házkutat, hanem törvényi hatalommal foglal, és ha sor kerül ingóvégrehajtásra, akkor bizony meglátogat az elérhető és ismert címeden...

SF

elobernadett # 2006.05.24. 18:08

és ha külföldön ausztriába kimegyek és ott nyitok egy számlát? akkor ott nem tehetnek inkasszót rá ugye?

ObudaFan # 2006.05.24. 20:15

Hát az EU-n belül erre szerintem mindenhol van jogsegély.

Sasfioka # 2006.05.24. 21:17

De még mindig nem értem, hogyha a számlán épp a számlavezetési díjad van jelen, akkor ugyan miért érné meg Ausztriába kimenned??? Ha meg tele vagy pénzzel, de nem akarod hogy végrehajtsák az összeget, akkor menj be hozzá egy kellemes tartalmú kis borítékkal és beszélj vele. Amúgy én nem mondtam most semmit, úgyhogy ne is hallgass rám. Csak kicsit már nem értem, hogy egyszer azt állítod, hogy a számlákon nincs is igazából pénz, most meg Ausztriában akarsz számlát nyitni... Ha csak a pénzed akarod menekíteni, arra vannak "egyszerűbb" módszerek is...

SF

elobernadett # 2006.05.25. 05:17

nincsen egy fillér sem a számlámon, de ha inkasszot tesznek rá akkor ha kapok valahol munkát és ráutalják a fizetésemet, akkor az egész pénzem eluszik.

Cola # 2006.05.25. 05:25

Bernadett, többször elhangzott már: a bankszámlán (legyen az Mo. vagy az EU) tartott pénzedet nem tudod kivonni a végrehajtás alól. Esetleg egy dél-amerikai bankszámla segíthet, bár ott a készpénzfelvétel kicsit megnehezülhet...

lovasi # 2006.05.25. 07:34

vagy - szintén nem jogi jellegű -, de a tartozás rendezése... maximálisan Kovács_Béla_Sándornak van a legigazabb igaza