bolti lopás? mit tehetek?


airis # 2010.04.06. 12:54

Tiszteletem minden kedves fórumozónak!

Az lenne a kérdésem a bírósági tárgyalás után mennyi időn belül küldik meg a csekket a bírósági költségekről? Vagy esetlegesen hol tudok érdeklődni hogy kiküldték e már vagy hol tudom befizetni?

Segítségüket előre is köszönöm.

szikkó # 2010.04.06. 10:26

Kedves knockout!
Köszönöm a válaszod, még egy kérdésem lenne ami az, hogy ez a figyelmeztetésről milyen formában kapok tájékoztatást? Mivel még nemvolt ilyen ügyem és nem ismerem az eljárást.

knockout # 2010.04.05. 14:37

Kedves Szikkó és Smaller!

Mindketten szabálysértési értékre követtek el lopást.Ha nem volt eddig ilyen ügyük akkor jobb esetben megússzák egy figyelmeztetéssel.

Smaller! megtagadhatja a személyigazolvány és lakcímkártya átadását de abban az esetben az áruház rendőrséget fog hívni.Az aláírást is megtagadhatja, de abban a helyzetben amikor az embert rajtakapják egy bolti lopáson nem érdemes súlyosbítani a helyzetet.Az eljárást így is úgy is le fogják folytatni.

knockout # 2010.04.05. 14:27

Kedves Airis!

Ahhoz, hogy segíteni tudjak, több információra lenne szükségem. Mennyi idős a fiú? Az elkövetéskor érték tetten, vagy másnap derült ki amikor visszament a boltba kifizetni? Mert ezt nem egészen értem.

knockout # 2010.04.05. 14:22

Kedves Atezz!

Valószínű,hogy több időbe telik míg a jegyzőtől megkapja a határozatot.Amennyiben az áruház vett fel jegyzőkönyvet, azt köteles továbbítani az illetékes hatóságnak.Olyan nem lehet, hogy elfelejtik.

szikkó # 2010.03.31. 18:16

Sziasztok az a kérdésem lenne, hogy 18éves vagyok és rajtakaptak egy kb 500Ft értékű lopáson, ahol jegyzőkönyv készült, és továbbítják a jegyzőnek. Kérdés a következő:Milyen mértékű büntetésre számíthatok,vagy egyáltalán lesz-e ebből valamilyen ügy?

Smaller # 2010.03.24. 15:20

Lécci segítsetek!!!
Jegyzőkönyvet vettek fel az üzletben elkérték a személyimet és alakcím kártyámat is , semmilyen tájékoztatást nem adtak ,h ezt a papirt köteles vagyok aláírni vagy sem.Tényleg köteles voltam vagy sem? azt mondták ,h küldeni fognak idézést és be kell mennem, ott mit fognak kérdezni mit kell tennem??? 1790ft értékben loptam nem is tudom miért, volt nálam pénz kitudtam volna fizetni de mégsem tettem. Milyen büntetésre számíthatók??? és mennyi idő alatt küldik ki az idézést ??? Kérlek segítsetek!!!

airis # 2010.03.14. 18:53

Tisztelt olvasók azzal a kérdéssel fordulok önökhöz hogy bolti lopáson kapták a fiamat sajnos nagy értékű 32000 forint volt de ott a helyszinen ki is fizette miután másnap megjelent a boltban és a biztonsági őrök elkapták. Az a kérdésem milyen büntetésre számíthat ezek után? Kérem mihamarabbi válaszuk.

Köszönöm

Atezz # 2010.03.02. 20:01

Egy olyan kérdésem van, hogy másfél hónapja történt, hogy bolti lopáson kaptak,3080Ft értékben de a mai napig nem jött semmi papír az üggyel kapcsolatba. Jegyzőkönyv készült. Most ilyenkor mi van? Esetleg elfelejtették a jegyzőnek adni a papírt és csak szívattak, vagy a jegyzőnek több időbe telik ennek elbírálása?

végrehajtó1 # 2010.02.24. 09:40

Máskor több odafigyelést kérek:)

az őr annyit szólt utánam, hogy úgyis ott van a felvétel

Ja ,ahelyett hogy megállított volna...

Én nem izgulnék a helyedben.

morzsedli # 2010.02.24. 08:31

Én is ezt hittem, de a cimkéje alatt ott volt a mágnescsík. Pedig csak egy 400 g-os sajt volt, nem is egy nagy guriga.

websas # 2010.02.24. 08:01

Javítsatok ki, de sajt nem szokott besípolni

websas

morzsedli # 2010.02.24. 07:23

Akkor sem lehet belőle semmi, ha nem azért nem vettek fel jegyzőkönyvet, mert nem akartak, hanem azért mert egyszerűen eljöttem, az őr annyit szólt utánam, hogy úgyis ott van a felvétel.

végrehajtó1 # 2010.02.19. 08:49

Nem lesz semmi ha akkor nem jegyzőkönyveztek.

morzsedli # 2010.02.19. 08:10

Nagyon szégyenlem amit tettem, de a 4 éves gyerekem sírva fakadt a boltban, hogy már nagyon enne sajtot. Pénzem nem volt megvenni, így beletettem a táskámba. Kifizettem a pénztárnál a többit amit vettem, csak a kijáratnál besípoltam. Kipakoltattak velem a biztonsági őrök, kérték a blokkot, amit nem találtunk meg. Nagyon ideges voltam, tagadtam mindent fogtam magam és a gyerekemet és eljöttem. Nem készült jegyzőkönyv sem rendőri intézkedés, lehet e ennek valami következménye.
Kamerás üzlet volt, ezt emberi jogaimra való tekintettel felhasználhatják?
Köszönöm a segítséget mindenkinek.

gattaga # 2010.02.19. 03:52

toprongyos

Ezt ORVOSSAL beszéld MEG !!!!
Nem viccből írtam!Itt senkit nem érdekel a másik "nyomora",hogy mit miért nem tud kifizetni.
A kleptománia egy betegség az pedig kezelhető,igaz a szégyenérzet felmerűlhet az orvos előtt is,de legalább ott különtudják választani,hogy kényszerű cselekedetről van-e szó vagy csupán anyagi megfontolás miatt jön létre a szabálytalan "vételezés".A topikban nyugodtan visszalahet olvasni a tisztelt kérdezőknek,bizton állíthatom,hogy meglettek válaszolva a kérdéseik.

By
gattaga


By
gattaga

toprongyos # 2010.02.18. 21:50

Bolti lopást követtem el.Sajnos másfél éven belül 3.Szor. Most egy 190 ft os csokit vettem el és rajtakaptak.60 éves vagyok.Nem tudom miért emeltem el.Borzalmasan megbántam.Elözö pénz büntetést kifizettem Lehet már börtönbe is csuknak?Most már lehet ki sem tudom fizetni a büntetést.Nem tudom mit tegyek.Nem merek már boltba menni sem.És tényleg 100000 ft felett lessz a büntetés? Rokkant nyugdijas vagyok.Ez már sorozatos lopásnak számit?

istván007 # 2010.02.12. 17:37

websas

kivánom h ne legyen abba részed mint amiben nekem volt
amúgy meg hova írjak, kitől kérjek segítséget ?

a próblémámat már ismertettem lentebb

websas # 2010.02.12. 16:56

Mi lett itt ?

Tolvajok fóruma ?

istván007 # 2010.02.12. 16:33

SÜRGÖS

18 éves vagyok nyíregyházán lakok a mai napon sikerült elrontanom egy pár dolgot, nem vagyok büszke rá sőt hány ingerem van,
a lényeg a profiban megkiséreltem ellopni egy árút (nem emlékszem pontosan de talán 100 FT értékben, a lényeg h egy snickers csoki volt az) értékben, a pénztár után megállitottak elvezettek, az őr kitöltött egy papírt mondta h kivagyok tiltva, a sulinak ellesz küldve, ki is rúghatnak, büntetést küldenek majd nekem ami akár a 100 000 FT is elérheti

kérdésem mit tegyek ? tényleg ennyire rossz a helyzetem ? most lesz a továbbtanulás fel fognak tudni venni ? UGYE NEM ? NEM TUDOM H MIT TEgyek, kérem segítsenek

gattaga # 2010.02.10. 05:05

delikat

Annyit tehetsz,hogy még legalább 5-6 topicba beírod!!!!
Nem volna elég egyetlen helyen kapnál választ?

By
gattaga


By
gattaga

delikat # 2010.02.09. 23:17

Üdv emberek!!!!
Nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre!

Az a lényeg 20 éves vagyok!!
18 évesen elkÖvettem egy butaságot loptam egy büféből egy pénzes vödörből 2 haverommal 14.000ft-ot!
Voltak ebből szembesítések 1 targyalás is volt mar de egy tanu nem tudott megjelenni és elnapoltak ,de kihalgattak mar töbször a vallomásom is megvan vagy 100 helyen a rendőrségen!Annyinak utána jártam hogy max fél év felfüggesztettet kaphatok de ezt a legrosszab esetben.

Kérdésem az lenne hogy most lesz a tárgyalás megint (mert akkor nem volt ott egy tanu és elnapolták)
De én a tárgyalás előtt kimennék külföldre hosszú időre mert most van munka lehetőség!Szóval mit kaphatok ha nem jelenek meg a tárgyaláson???Nagyon nagy bűn ez???
ÉS ti mit tenntétek a helyembe kérlek segitsetek mert nem sokára indulnék és szeretnék kimenni!!!Kérlek írjatok !!Köszi mindenkiek
ide is írhattok: laonda1990@citromail.hu

Baj van # 2010.02.05. 14:17

15 éves fiú vagyok.
A TESCO-ban 01000 ft értékű lopáson kaptak kb 3 hete.
Jegyzőkönyvet írtak és kijött 1 rendőr is. most érkezett meg a levél amiben ez áll:Tanúit és bizonyítékait hozza magával.Magát meghatalmazottal is képviseltetheti,de vallomást csak Ön tehet.
Felhívom a figyelmét,hogy az igazságügyi és rendészeti miniszter,valamint a pénzügyminiszter bekezdése szerint "Az elővezetés,illetve a hatóság elé állitás költségének megtérítése az elővezetést,illetve a hatóság elé állítás elrendelő határozatban megjelölt személyt kell kötelezni,amelynek mértéke kilométerenként 450 ft,de legalább 7000 ft.

akkor most be kell mennem a megjelölt helyre és kb 10000ft os büntetésre számíthatok?
előre is köszönöm a válaszokat.

monalisa1 # 2010.01.23. 13:28

Ahogy vezetés közben ne (nagyon) telefonáljunk mert elvonja a figyelmet, lám hasonlóan járhatunk bevásárláskor is...

Malacod volt!

Üdv.

h_era # 2010.01.23. 12:44

Kedves Monalisa1!

Köszönöm válaszod. Én is abban reménykedem, hogy jegyzőkönyv nélkül nem megy tovább a dolog. A nevemen kívül az adataimat sem rögzítették.
A tanulság pedig valóban életre szóló. Nem is tudok napirendre téreni a dolog felett. Néhány percig fel sem fogtam, el sem hittem, hogy mindez velem történik. Ha csak rágondolok, remegni kezd a gyomrom. Ezentúl nem fogom ilyen lazán kezelni a dolgokat.
Még egyszer köszönöm. További szép napot!