bolti lopás? mit tehetek?


btracker # 2023.01.10. 19:34

Kedves Jogászok, Fórumozók. Egy korábbi bejegyzést szeretnék konkretizálni, amit "Lopas" felhasználó néven posztoltam, de valamilyen rendszerhiba miatt azzal a regisztrációval sehogyan sem tudtam újra belépni, és a jelszóvisszaállítás sem működik.

Bolti lopás miatt ez áll a jegyzőkönyvben a kihallgatásról:
A fentiek alapján ön megalapozattan gyanúsítható 1 rendbeli, a Böntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C törvény 370§ (1) bekezdésébe ütköző és a (2) bekezdés a) pontja szerint minősülő kisebb értékre elkövetett lopás vétségének elkövetésével.

A jelentésben fel van tüntetve a cselekménnyel okozott kár, ami 201991 Ft, rongálási kár nem keletkezett. Az eltulajdonított tárgyak a bolt birtokába visszakerltek, azok eladható állapotban maradtak, így a lopási kár megtérült.

A vallomásomban szövegében ..."az elkövetést elsmertem, és nagyon sajnálom. Erre semmilyen magyarázatot nem tudok mondani, csak annyit, hogy nagyon sajnálom. Kérdésre elmondom, hogy sem iratismertetésen, sem szembesítésen nem kívánok részt venni, valamint a 30 napos időköz mellőzéséhez hozzájárulok. A káértéket teljes mértékben elfogadom..."
Miután majdnem végeztünk, még említették a közvetítői eljárást, így mivel jó ötletnek tűnt, kézzel ráiratták a lap aljára, hogy azt indítványozom.

A kérdésem a következő:

  1. Milyen büntetésre számíthatok (soha nem volt még semmi közöm a rendőrséghez)
  2. Ha pénzbüntetés lehet belőle, akkor kb. milyen összegre kell elkezdenem félretenni?
  3. Jól tudom, hogy lesz egy a bűnügyi költség, amit szintén meg kell fizetnem? Itt nagyságrendileg kb. milyen összegre számítsak?

4 Amíg nem születik meg az ítélet, addig ugyanolyan tiszta erkölcsi bizonyítványt kaphatok, mint az elkövetés napja előtt?
5 Mit jelent a "30 napos időköz mellőzéséhez hozzájárulok"
6. Kb mennyi ennek a rémálomnak a lefutási ideje?
Köszönöm a segítő hozzászólásokat, bocsi, hogy ilyen részletes lett :)

Majordomus # 2023.01.08. 21:27

Ezzel kellett volna kezdeni...

Lukacs Evelin # 2023.01.08. 13:23

köszönöm az eddigi válaszokat! Ügyész ismerősöm mindenre válaszolt. Nem kérek több kommentet. :) sziasztok

Lukacs Evelin # 2023.01.08. 10:01

igen...ez van a jegyzőkönyvben , de ott felis vannak sorolva hogy mikor mit nem huztam le minden egyes alkalommal és h mennyi pénzösszeggel karcsúsítottam meg....összesen elég sok volt sajnos....az össz összeg 120.000 forint....én ezért kérdezem h akkor miért nem üzltszerű...a rendőr nem hülye...hisz ő hallgatott ki...tudja mivan a jegyzőkönyvben és mit követtem el....ezért nem értem....

Szomorú örökös # 2023.01.08. 09:44

Lukacs Evelin

De többször....az nem üzletszerű elkövetés? és nem adódnak össze az összegek??

Szerintem a többivel most nem vádolnak. Már bocsi, de te írtad ide:

A rendőrség i jegyzőkönyvben ez szerepel : Ön megalapozottan gyanúsítható 1 rendbeli xxx törvény xxx bekezdése alapján kisebb értékre elkövetett lopás vétségével.

Lukacs Evelin # 2023.01.08. 09:37

De többször....az nem üzletszerű elkövetés? és nem adódnak össze az összegek?? ezt nem értem....

Szomorú örökös # 2023.01.08. 08:13

Lukacs Evelin

Nagyon félek h az ügyészség ezt átminősíti üzletszerűen elkövetett lopásra és akkor tényleg börtönbe megyek

Szinte teljességgel kizárt, mivel egy rendbeli lopással gyanúsítanak csak a nyomozás alapján.
Pénzbüntetés lesz belőle, főleg hogy max. szabálysértési érték alatt követted el.

Lukacs Evelin # 2023.01.08. 07:27

Igen értem. És vállalom is. A rendőrség i jegyzőkönyvben ez szerepel : Ön megalapozottan gyanúsítható 1 rendbeli xxx törvény xxx bekezdése alapján kisebb értékre elkövetett lopás vétségével. Nagyon félek h az ügyészség ezt átminősíti üzletszerűen elkövetett lopásra és akkor tényleg börtönbe megyek...:(

Szomorú örökös # 2023.01.08. 06:51

Lukacs Evelin

Az a baj az elsőnél tök véletlenül nem szkennelödött be valami aztán ˇugymond vérszemet kaptam. Fel sem mértem a lebukás veszélyét

Nagy valószínűséggel észrevették, hogy valaki rendszeresen lophat és onnan kezdve egészen konkrétan jobban figyelték a kamerákat.

Lukacs Evelin # 2023.01.08. 06:47

Köszönöm a hozzászólásokat! Megérdemlem......Az a baj az elsőnél tök véletlenül nem szkennelödött be valami aztán ˇugymond vérszemet kaptam. Fel sem mértem a lebukás veszélyét.....nagy hülyeséget csináltam.!! de már nem tudok mit tenni, csak tanulni ebből. Még azt szeretném megkérdezni hogy amit kaptam a rendőrtől jegyzőkönyvet amit több helyen is aláírtam az fog menni az ügyészségre?? illetve ő azt mondta nem mondjak fel mert nem lesz értesítve a munkahelyem erről....Na erről nem tudok semmit....de nagy érvágás lenne hisz jelen állapotban ez az egyedüli bevételünk......

Majordomus # 2023.01.07. 22:12

Börtön nem lesz. Pénzbírság.

Szomorú örökös # 2023.01.07. 15:21

Lukacs Evelin

szóval a kamera mindent lát és ráadásul oktüber havi felvétel is volt...azt nem tudom h tárolták passz.....

A jogszabályban meghatározott ideig - amely akár 60 nap is lehet - meg kell őrizniük minden felvételt.

volt amikor nem is voltam itthon olyan dátum van a részletes bolt által megküldött papíron (ezt igazolni is tudom)

Ha jót akarsz magadnak, akkor inkább ne kekeckedj ilyen infók bedobásával, mert csak rontasz a helyzeteden.
Loptál - ráadásul többször is - megfogtak, most viseld méltósággal, amit kapsz érte és legközelebb óvakodj az ilyenektől.

Vadsuhanc # 2023.01.07. 13:53

És még jó fej is a nyomozó.....

Azért mert a kiskorú gyermeked veled volt a lopásnál még egy kiskorú veszélyeztetés bűntettet is a nyakadba varrhattak volna.

A lopásért nem fogsz börtönbe kerülni, de a tűzzel játszol......Amennyiben pedig mentő körülmények is vannak azt célszerű most elmondani a nyomozati szakban.

Lukacs Evelin # 2023.01.07. 13:10

Sziasztok! Korábban már irtam ide.....és tettem fel kérdést....csak azért irok, v irom le hogy mások tanuljanak okuljanak esetleg belőle.....Szóval tegnap felhivott egy rendőr hogy menjek be kihallgatásra de semmit témát nem említett akkor már nagyon ideges voltam hisz előzőleg irtam h a biztonsági őr említette h több alkalommal látták h a gyorskasszánál nem húzok le termékeket....sajnos beigazolódott....több felvételt mutatott rólam....szóval a kamera mindent lát és ráadásul oktüber havi felvétel is volt...azt nem tudom h tárolták passz.....ritkán járok arra ez viszont tény...a nyomozó nagyon normális és segítőkész volt a jegyzőkönyvben leírt mindent ami enyhítő tényező lehet mellettem.....sok van persze ez nem ment fel......120.000 értékben találtak bűnösnek (ez nem tudom h jött ki...volt amikor nem is voltam itthon olyan dátum van a részletes bolt által megküldött papíron (ezt igazolni is tudom) szóval 1 rendbeli kis összegre történő lopással vádolnak.a remdőr szerint egy figyelmeztetés v max pénzbüntetés várható.(büntetve soha nem voltam) . Megkérdeztem egy ügyész ismerősőmet ő is max pénzbüntit v megrovást mondott...jajj remélem h hihetek nekik és nem kerülök börtönbe.....az ügyész szerint a munkahelyemet nem értesítik!!!! szerintetek???

Majordomus # 2023.01.02. 21:30

A kár megtérült. Nem kerülsz börtönbe.

Pénzbirság mivel első büntényes vagy.

Lopas # 2023.01.02. 20:29

Tisztelt Fórum!

201000ft-os bolti lopás következményeire lennék kíváncsi. Lidlben jött ez az eszement gondolat, kasszától biztonsági bekisert és a megvásárolt bőröndből előkerült több minden. Jött rendőrség, bevittek, vallomás stb. Együttműködő voltam, minden beismertem és kértem a közvetítői eljárást. Most nem tudom hogyan tovább, mire számíthatok. 2 év szabadságvesztést olvastam neten, ami nagyon megrémitett. Soha életemben nem volt még egy vezetői büntetésem sem. Ez volt az első és utolsó, hogy ilyen meggondolatlan voltam. Hogyan tudom elkerülni az elzárást? Kell már most ügyvédet keresnem?
Válaszát előre is köszönöm!

Szomorú örökös # 2022.03.26. 15:34

DCBA

Pedig ez még nagyon szépen a fórum szabályzatában is le van írva:

Egyes kérdések Fórumunkon való gyakori ismétlődése, a többszöri kérdésfeltevések zavarják a Fórum működését, megnehezítik a segítőkész Fórumozók számára a válaszadást. Kérjük, hogy kérdését - a tartalmának megfelelő téma kiválasztását követően - csak egyszer, egy topicban tegye fel. Amennyiben az nem tartozik szervesen a Fórumunkon már szereplő egyik témához sem, nyisson új témát.

Te még új témát is nyitottál tök feleslegesen.

DCBA # 2022.03.26. 15:13

Szomorú örökös! Ezer bocsánat, életembe elöször keveredtem ilyen fórumra, nem igazán tudtam, h. működik. további szép napot

Szomorú örökös # 2022.03.26. 15:04

DCBA

miért baj, ha újból leirtam

Ugyanazon fórumozók, jogászok ugyanazt a választ adnák itt is.
De előre szólok, hogy nem fognak reagálni rá, ne is fáraszd magad tovább.
Ők se szeretik, ha valaki így túráztatja őket.

DCBA # 2022.03.26. 14:53

igen, miért baj, ha újból leirtam. elnézést

Szomorú örökös # 2022.03.26. 14:50

DCBA

A másik topikban ez már ki lett tárgyalva! Muszáj újból ugyanazt máshol megkérdezni? :-O

DCBA # 2022.03.26. 14:17

T. jogi szakértők! Ebben az évben /2022/bolti lopáson értek. Eltettem egy parfümöt a zsebembe,a drogériában. Rá egy hónapra kb mentem vásárolni,és a boltosnő miután fizettem megkért menjek vele az irodába.Kérte vegyem ki a zsebemből amit elraktam.Természetesen kiraktama személyes dolgaimon kivül nem volt nálam semmi. Utána mutatott egy kamera felvételt /az 1 hónappal korábbit/, hogy én vagyok e rajta és hogy igazolom e magam, vagy hivjon rendőrt
természetesen odaadtam az igazolványomat és felirta az adataimat. ezután kérdeztem a továbbiakban mi a teendőm..... azt mondta a bolt feljelent majd a rendőrség keresni fog. Jegyzőkönyvet sem irratták velem alá. kérdésem a következő.. még nem volt ilyen ügyem soha, /nem is lesz/nem voltam büntetve.Ja,és aboltos megkért kerüljem az üzlet látogatását. Nyilván nem megyek oda ezek után, a képemről lesül a bőr. Mire számithatok ilyen esetben? a parfüm értéke kb
15 ezer ft, de lehet kevesebb. köszönöm a választ

DCBA # 2022.03.25. 16:42

T.Hozzászólók!Volt ,van vkinek ebben az évben /2022/bolti lopásos ügye, 50.000 ft alatti értékben?

Asdfeed # 2021.04.21. 17:57

Kedves Jogi szakértők!
Bolti lopás miatt,16000 FT értékben tehetnek e utólag feljelentést,illetve szoktak e,ha elismertem es kifizettem a helyszinen a dolgot.jegyzokonyvet sajnos vettek fel az adataimmal. Azt mondtak ez igy itt ennyi,szabálysértésnek veszik,de aztan elokerult h el lett tavolitva a biztonsagi eszkoz,igy egyszer azt mondtak hogy nem tesznek feljelentest,azutan hogy még meggobdoljak. Mire szamíthatok es milyen időn belul ertesulok ha bármi történik?koszonom

Rexor # 2021.02.25. 11:56

Esély van rá, arra viszont nincs hogy ne kelljen megtérítenie az okozott kárt.