Bizalmatlansággal új miniszterelnök


Legislator # 2009.04.20. 08:07

OFF
Én a libát (és a kacsát-bocs, Kacsa) csak sütve szeretem vele sült burgonyával, vele sült almával, lilakáposztával. A szárnyasok ezen fajtáinak életmódja kevésbé köt le. Valami jobb borocska nem szokott mellé ártani. Ezt követően mokkatorta, vagy puncstorta, vagy fatörzstorta, majd feketekávé francia konyakkal (bár a cognac szükségképpen francia). Most teljesen Hamvas Béla-i hangulatba kerültem:-).
ON


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.20. 08:12

Persze értem én a kérdés iróniáját, csak ma sült kacsát:-) eszem ebédre s az lehet a lentebbi gasztronómiai fejtegetések oka.


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.04.20. 08:13

Legislator!

Hamvas Bélának nem mindig jutott ki a jó, eleget nélkülözött és előfordult, hogy a fizikai munka is kijutott neki rendesen, ha ez is jó hangulat....

Rexor # 2009.04.20. 10:00

Kacsa, Imp, egyjogász: alapvetően ezért mondtam az elején, hogy politizálni nem szerencsés, mert előbb utóbb úgyis pocskondiázássaá válik. Kacsa: érvelj ha más a véleményed, úgy mint egy értelmes ember, de hogy leidiótázz valakit, ahhoz azt hiszem nincs túl sok jogod. A második: nem tudom, hogy miért soroltál a közönyösök közé, de hogy teljesen őszinte legyek nem is nagyon érdekel :). Elmondtam már a véleményemet, ezt lehet cáfolni, de fikázáson és személyeskedésen kívül értelmes ellenérvet nem sokat hallottam még. Részemről ezzel zárnám itteni hozzászólásaimat :)

dr Zákányi Csaba # 2009.04.20. 10:27

Csatlakozom Rexorhoz, de előtte segítséget kérnék. Szeretnék tanácsot kérni, hogy Hamvas Béla melyik művét érdemes elolvasni olyan embernek, aki egyébként racionálisn gondolkozik. Én a "Scientia sacra"-t olvastam, de valakitől azt hallottam, ez hiba volt, mert van neki olyan is amit én is befogadhatnék.

Impossible # 2009.04.20. 13:24

Rexor,

Kacsa nem idiótázott le téged, csak megkérdezte, hogy idióta vagy-e (ezt már ő is írta egyébként). :D

Kacsa1111 # 2009.04.20. 13:40

Kedves Rexor,

1)
a politika kérdéskörében mit tartanál értelmes érvnek?
mert szerintem olyan nincs.

2)
arra volt reakció, amit írtál...a többit a diszlexiádra bízom.:)

3)
mindig megtiszteltetésnek veszem, ha olyan nagy formátumú személyiségek oktatnak ki, mint te...:)))

és végül:
akinek nem volt elege az elmúlt 7 évből az egyszerűen egy birka...mint ahogy az is egy idióta, aki elhiszi, hogy az elmúlt 7 évben nem lehetett volna sokkal jobban csinálni...


Kacsa11

Impossible # 2009.04.20. 13:53

és azt bezzeg lehagyja, hogy már megint igazam van. :D

Legislator # 2009.04.20. 14:23

Kedves Márton,

Nagyon is kár, hogy egy ekkora tehetséggel így bántak, de nem meglepő volt ez egy olyan korban, ahol a vármegyei rendőrfőkapitányok örülhettek, ha portások lehettek.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.20. 14:23

Kedves Márton,

Nagyon is kár, hogy egy ekkora tehetséggel így bántak, de nem meglepő volt ez egy olyan korban, ahol a vármegyei rendőrfőkapitányok örülhettek, ha portások lehettek.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.20. 14:25

A Hamvas Béla-i hangulatot annak tükrében értettem, amiként a szerző "A bor filozófiája" című művében ír.


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.04.20. 14:29

Sejtettem a költészeti hátteret, sajnos sok hozzá hasonló megszenvedte a múltat azoktól (...) akiknek a gyemekei, tanítványai ma a jelent akarják megmagyarázni és önmaguknak tovább biztosítani...

justizmord # 2009.04.21. 03:15

Ma lúdláb tortát ettem, és közben azon gondolkodtam, mi a túró lehet az az Oszkó Péteres Deloite-os 30 MILLIÁRD (nem millió) forint, amiről pereskednek. Mert, lássuk be, azért az olyan tiszta, mint a fehér pecsenye liba, hogy valami nem kóser az Oszkó Péteres 30 milliárd körül. Ugyanis még az is lehet, hogy neki tartozik azzal a 30 milliárddal az állam. Még a perben az foga végén kiderülni, hogy nem ő, hanem neki.


Iniuria non excusat iniuriam

Impossible # 2009.04.21. 07:25

Friedrich Nietzsche volt az, akinek egy cukrászdában ülve egy sütemény illatáról eszébe jutott a gyerekkora, vagy valami ilyesmi...ugye?

Kb. ilyen ez a lúdlábtorta és a 30 miliárd is. :D

justizmord # 2009.04.21. 17:30

Nietzsche-nek sok minden más is eszébe jutott sokmindenről. Neki például eszébe jutott az Übermensch, nekem pedig nem. Nekem csak az jutott eszembe a lúdláb torta közepén, hogy ki lehet a ludas a 30 milliárd ügyében, mert az világos, mint a pecsenyeliba tolla, hogy valami nem kóser. De aztán este lefeküdtem a lúdtollas párnámra, és abbahagytam a gondolkodást. Elalvás előtt még ludakat számoltam, hogy könnyebben jöjjön álom a szememre.

Amúgy meg, ezért a jelenlegi gazdasági helyzetért elsősorban József Attila felelős...


Iniuria non excusat iniuriam

Dr.Attika # 2009.04.21. 17:40

Én indítottam a topicot és szeretném azzal lezárni, hogy az alp felvetésre alkotmányos jogászi válasz nem érkezett. Az, hogy egy liba tolvaj hogyan és miért lehet a mai Magyarországon miniszterelnök az nem jogi, hanem erkölcsi kérdés.

justizmord # 2009.04.21. 17:44

:)))) értettem, lezártam


Iniuria non excusat iniuriam

Legislator # 2009.04.21. 18:04

OFF
Impi,

Az nem Nietzsche volt, hanem Marcel Proust, és ezt egy regényében írja le, tehát I./1-ben a főhősre kell vonatkoztatni (ő Swann néven fut). Ez a regény "Az eltűnt idő nyomában" (fr. Á la recherche du temps perdu), és a kisméretű Madeleine nevű, talán kagyló alakú édes, töltetlen teasüteményről van szó. Nietzsche az, aki 14 évesen a nagy esőben fedetlen fővel, méltósággal sétál haza, miközben mások rohannak (ezt 15 éves koromban Bibó István Nietzsche c. könyvében olvastam, de ez az idősebb, a filozófiatörténész Bibó, nem a jogászakadémikus politikai író és államminiszter. Így múlik el a világ dicsősége.
ON


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.22. 12:49

Sic transit gloria mundi. De ez most hogy jött ide? Egyébként köszi a korrekciót.

dr Zákányi Csaba # 2009.04.22. 16:42

Impi!
Hogy jön ide Gloria Mundi, meg hogy lekéste a csatlakozást?

Impossible # 2009.04.22. 16:44

Kedves Csaba,

nem értem, miről beszélsz. :D Tényleg nem.

dr Zákányi Csaba # 2009.04.22. 19:51

Jaj, Impi, lazulj el egy kicsit! Csak vicceltem.
Mint a latintanár, mikor azt mondja, "Hannibál azelőtt portás volt" (Hannibal ante portas).
"Sic transit gloria mundi"="Így késte le Gloria Mundi a csatlakozást"

Impossible # 2009.04.23. 16:02

Ja értem, de ezeket a "poénokat" azok tudják értékelni szerintem, akik szinte semmit sem értenek latinul. De pár liter sör után tudnék rajta röhögni, ez valószínű. :D

dr Zákányi Csaba # 2009.04.24. 13:58

Jelentkezzen, aki szinte frankón tud latinul, és mégis tetszett neki a poénom!

Kacsa1111 # 2009.04.24. 14:13

Kedves Zákányi doktor,

szerintem ezeket a poénokat pont kizárólag azok tudják értékeleni, akik tudnak latinul...
nekem tetszettek, de ismertem őket:)


Kacsa11