Nem mindegy, hogy bérbeadás vagy szállásszolgáltatás. De erről már volt szó.
Fórum → adózás, illeték és pénzügyek régebbi elöl új hozzászólás
Adózás bérbeadott lakás után
ok,nyaranta ki akarom adni, mivel vízparti, saját stéges, 1-2 hétre. nem mondod, hogy 1 hét kiadásért 60 napra ki kell függeszteni???? nem terműföldként, hanem rekreációs célból adom ki, nem pont ezt változtatták meg most a zártkertekkel kapcsolatban?
Köszönöm a válaszokat.
luck-666-nak köszönöm a napi.hu ajánlását.
Megkötöd a szerződést, kifüggeszteted a jegyzővel, vártok hatvan napot az előbérleti jogosultak nyilatkozatára, aztán engedélyeztetitek a megyei földhivatallal...
És majd aztán jöhet az adókérdés.
üdv, ezt olvastam ma az indexen: A személyi jövedelemadóról szóló törvény rendelkezései alapján a magánszemély termőföldnek nem minősülő ingatlan bérbeadásából származó jövedelme önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül, mely az összevont adóalap részét képezi.
mi van akkor, ha termőföldnek minűsülő ingatlant adok ki, mondjuk az én esetemben egy zártkertet? az után is így kell adóznom?
itt pontosan le van írva minden:
http://www.napi.hu/….591771.html
Az intelligenciának roppant kínos tulajdonsága, hogy nehéz leplezni...
Ha érted, ha nem, a lényeg az, hogy fizetni kell. Ha egyszer ez a helyzet, akkor úgyse tudunk mást mondani. Vagy hazudjunk?
Kedves Rexor!
A rezsi költséget, csekken befizettem a szolgáltatóknak és nem értem ezt az adózást, hogy olyan után kell fizetni, amit nem is használtam, amiből nem származott jövedelmem.De hát ez a törvény.
Köszönöm válaszát.
Üdvözlettel:
Kocsis
Nem az ingyenes használatba adás a probléma, hanem az általuk fizetett rezsi költség. Mivel azt kifizették, ezután sajnos adózni kell.
Kedves Rexor!
Sajnos önellenőrzést már nem tudok kérni,mert a NAV ellenőrzi a 2011-2013 évig ,3 év adóbevallásomat.
Van aki ezt írta, idézem: "A lakás használatának ingyenes átengedését a adóhatóság alapból nem veszi be. A törvényi vélelem ilyen esetben a visszterhes szolgáltatás."Hát most ezzel mit tudok kezdeni?Írásos megállapodás van, hogy nem fizetnek, és Ők is ezt nyilatkozták a Nav-nak.
Köszönöm segítő válaszát.
Üdvözlettel:
Kocsis
Igen, a rezsi költség után csakugyan meg kell fizetni a 16% személyi jövedelemadót (1 millió Ft éves összeg felett a 27% egészségügyi hozzájárulást is). Kamatmentes részletfizetést vagy elengedést kérhetsz jövedelemi helyzetre tekintettel, de első körben be kellene nyújtani az önellenőrzéseket.
Kedves Fórumozók!
Lakásomat 2011-évtől 2014-évig használhatta egy testi hibás pár, akik a rezsit fizették csak.A számlák az én nevemen voltak, és ők a csekkek alapján nekem adták a pénzt és én fizettem be.Most úgy néz ki, hogy fizetnem kell az " albérleti díj, és a rezsi után " adót,+késedelmet + kamatot..Albérletet amit nem fizettek, rezsit amit ők használtak, akkor most ez hogy van? Ha fizetnem kell, akkor az baj, mert nincs miből.El vagyok keseredve és nem tudom mi tévő legyek.Ki tud nekem ez ügyben segíteni, kihez fordulhatok?
Minden segítséget előre is köszönök.
Üdvözlettel:
Kocsis
Szép napot!
A kérdésem tömören próbálom feltenni.
A párkapcsolatom alatt az Úr ingatlana lett kiadva,persze semmi hivatalos formában nem lett ez lejelentve.Azóta azok az albérlők is eltűntek és a kapcsolatnak is vége.
Kérdésem,h utólag az az időszakot be tudja-e vallani illetve ha nem meddig lehet egy ilyen ügy kapcsán vkit büntetni?Erre is érvényes az 5év elévülés?
Köszönettel
nagyon szépen köszönöm a választ, sokat segített! üdv!
- A bérbeadónak. Az pedig megállapodástól függően lehet a haszonélvező és a tulajdonos is, megállapodás hiányában a haszonélvező.
- Igen.
- Lakás bérbeadása esetén a bérbeadó magánszemély a bérbeadásból származó bevételéből levonhatja a más településen általa bérbevett lakás ugyanazon évben igazoltan megfizetett bérleti díját, feltéve, hogy a bérbeadás, illetve a bérbevétel időtartama a 90 napot meghaladja és a bérbevett lakással összefüggésben a magánszemély más tevékenységéből származó bevételével szemben költséget nem számol el, vagy az igazoltan megfizetett bérleti díjat számára még részben sem térítették meg.
Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest
http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/
Tisztelt Fórumozók / Jogászok!
A következő kérdésben kérném a segítségeteket:
Édesanyám kiadná a lakását albérletbe, ő a haszonélvezője a lakásnak (63 éves), a tulajdonosa 1/2 arányban az unokaöcsém, aki kiskorú, illetve én volnék.
A kérdésem az lenne, h
- kinek kell utána az szja-t fizetni?
- Anyukám, mint haszonélvező bérbeadhatja-e az ingatlant?
- Mi a helyzet abban az esetben, ha ő bérel egy másik lakást hasonló árban.
Sziasztok!
Külföldön élek s itt bérelek lakást, mindeközben magyar lakásomat kiadom.
1353 kitöltási útmutató 34. old:
"Lakás bérbeadása esetén a bérbeadó magánszemély a bérbeadásból származó bevételéből levonhatja a más településen általa bérbevett lakás ugyanazon évben..."
Levonható-e a kölföldi bérlés összege?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Köszönöm az információt! Olvastam a NAV oldalát,de lehet, hogy az én hibám nem találok , vagy nem tudom értelmezni a kérdésemre a választ. könyvelőt is próbálok kérdezni, de sajnos akikekhez eljutottam nem foglalkoznak ezzel a témával. És még a NAV kék számát is hívtam több alkalommal, felolvassák amit már én is elolvastam, de el magyarázni azt még senki nem tudta.Lehet, hogy én vagyok gyenge felfogású. Köszönöm a segítőkész válaszodat!
NAV oldalán van információs füzet, egyebekben pedig nem árt megkérni egy könyvelőt, hogy segítsen.
Kedves Fórumozók!
Következőt szeretném kérdezni, tételes költségelszámolást szeretnék alkalmazni,ezzel kapcsolatosan kérnék információt, (lakásbérbeadás utáni adózásról van szó). Rendelkezem számlákkal, bútor, tűzhely, ágy, matrac stb.) ezeket a számlákat is úgy tudom kiadásba lehet tenni, van esetleg valami összeghatár, amit ellehet számolni?
köszönöm
Sziasztok!
Én most regisztráltam, és szeretném megkérdezni, hogy ahol a férjemmel lakom, ott a tetőtér most üres, és szeretnénk kiadni. Ez az anyósom tulajdona részben, de a férjem csinálta meg a tetőteret, és valahogy megoldották a tulajdoni viszonyokat is már, csak azt szeretném kérdezni, hogy ha kiadjuk, akkor lehet-e az anyósom nevén, ő nyugdíjas. Hallottam már ilyenről, de nem tudom, hogy mi a módja egyáltalán. Ha valaki tudna segíteni, akkor az írjon nekem legyen szíves ha lehet az e-mailemre.
Nagyon köszönöm!
Igen, lehet.
Mivel most már az is az összevont adóalapba tartozik, szerintem lehet.
Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest
http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/
Ingatlan bérbeadás után keletkezett adóból lehet e családi adókedvezményt érvényesíteni?
Önálló tevékenységből származó jövedelem soron kell szerepeltetni.