Foglaló visszajár?


MajorDomus # 2015.09.19. 21:23

És Igaza van. Tanulopenz

MajorDomus # 2015.09.19. 21:24

És igaza van. Tanulópénz

bundori # 2015.09.20. 05:20

Ezt " szeretem" a magyar mentalitásban: hogy ne adjuk vissza a potyát.

Immaculata # 2015.09.20. 05:41

Sfintu

Az adásvételt úgy is lehet kötni, hogy a vételárból a végrehajtást rendezed először és a maradékot kapja az eladó. Csak rugalmasság kérdése.

Immaculata # 2015.09.20. 05:47

bundori

Megtapasztaltam, hogy az elégedetlen emberek, akiknek mindig van valami bajuk, akik mindig másokban keresik a hibát, akik összevesznek az eladóval, a pénztárossal, akik panaszkönyvekbe irkálnak, feljelentéseket tesznek, önmagukkal elégedetlenek. Dolgozni nem tudnak, mindig mások segítségére szorulnak. Töketlenek és tehetetlenek. Egyszóval mások segítsége nélkül, életképtelenek.

matthiasi # 2015.09.20. 07:49

Sfintu !

Foglalót csak nagyon tiszta ügyben érdemes adni.

MajorDomus # 2015.09.21. 20:46

Nagy igazság!

Mist111 # 2015.09.30. 12:30

Tisztelt Fórumozók!

Albérletet kerestem az utóbbi időben, és a napokban találtam is egy megfelelőt. Ezen a héten hétfőn le is foglalóztam, a bérbeadó a kaució összegét kérte el foglalóként. Ezt a bérleti szerződésbe bele is foglaltuk. Viszont a mai napon az egyik rokonom felajánlotta, hogy mégis beköltözhetek az ingatlanába, sokkal jutányosabb áron, mint a talált albérletbe. Tehát a foglalózás óta 2 nap telt el. A kérdésem az volna, hogy ha visszavonnám a szerződést, akkor van-e lehetőségem ilyenkor még visszakapni a foglaló összegét a bérbeadótól? Arra gondoltam, hogy ha jól tudom, vásárlás esetén is van lehetőségem egy pár napon belül visszavinnem a bontatlan terméket az eladónak, ha mégsem szeretném használni azt. Ha valóban létezik ilyen fogyasztóvédelmi rendelet vagy törvény, akkor az alkalmazható-e a foglaló esetében is?

MajorDomus # 2015.09.30. 22:17

Nem
Nem

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.01. 04:59

Sőt, tulajdonképpen a szerződést sem lehet azonnali hatállyal felmondani. A foglaló nem bánatpénz.

Bea1 # 2015.10.01. 05:30

felmondhatod, viszont buktad a foglalót. gondolj bele: mikor megegyeztetek, a bérbeadó megszüntette a hírdetést, nem keres mást. most kezdheti újra.

ezért van bolondítási díj.

MajorDomus # 2015.10.01. 20:11

A foglaló volt a kérdés, nem a felmondás, az nem kérdés.

Zöldövezeti11 # 2015.10.03. 15:06

b Mist111 !

Mint írták bukta. De miért kell kapkodni ?

Lizz77 # 2016.03.04. 21:16

Kedves Fórumozók!
Lefoglalóztunk egy telket, a teljes fennmaradó vételár kifizetése a napokban esedékes. Időközben felmérettük geodétával, és kiderült, hogy a telek fizikai határai - részben kerítés, részben támfal - nagyságrendileg térnek el a földhivatali állapottól, valamint két szomszéd is úgy használja a telek feléjük eső részeit, hogy épületet épített rá.
Nyilvánvalónak tűnik, hogy az eladó nem fogja tudni birtokba adni azt a telket, amire szerződtünk, hiszen fizikailag nem, illetve csak részben létezik, természetben közel 15%-kal kisebb a területe, mint a földhivatali nyilvántartásban, így be sem építhető. A teljes vételár kifizetését követő két napon belül kellene birtokba adnia az eladónak, de nyilván ebben a helyzetben nem szeretnénk további összegeket átutalni.

Az lenne a kérdésem, hogy ahhoz, hogy a foglalót (vagy kétszeresét) visszakapjuk hogy kellene eljárni (vagy elállni?), mi történhet, vagy milyen lehetőségeink vannak akkor, ha az eladó nem adja vissza a foglalót és mennyire egyértelmű ilyen esetekben a bírói gyakorlat?

SolnesM # 2016.03.05. 03:12

nagyságrendileg térnek el
Vajon hány nagyságrenddel tér el ??
Jó ha a foglalót simán visszaadják.
Amit a földhivatal állít az az igazság.
Holmi geodéta állítása még nem mérvadó.
Hoz majd az eladó egy másik geodétát aki a földhivatali adatot hozza ki- Tehát . visszakérni a foglalót és máskor nem kiadni meggondolatlanul.
Ha rajtam múlna én azért kb. 30 % levonnák abból a visszaadandó foglalóból.

SolnesM # 2016.03.05. 03:21

és mennyire egyértelmű ilyen esetekben a bírói gyakorlat?
Jó kérdé !
most hogy 13 embert megvádoltak valamivel és a végén kiderült hogy egy sem érintett az ügyben. Előfordulhat ilyesmi, nade nem 286... nap után. Ilyennek már kettő hét után illene kiderüni és szólni annak aki odacitálta azokat az embereket, hogy megálljon a menet, nem ezek azok.
De nem, eltárgyalgatnak a biróink a közösség pénzén.
Mert ők függetlenek.
Mert ha legalább egyet is elítéltek volana , de nem....

Lizz77 # 2016.03.05. 08:48

Koszonom a valaszt. Ezzel azt mondjuk, hogy ha eladom a lakasomat, es az egyik szobat a szomszed csalad hozzacsatolta a lakasahoz idokozben, azaz termeszetben a lakasom nagysagrendileg (=egy szobanyival) kisebb, mikozben a Foldhivatal nyilvan az eredeti allapotot tartja nyilvan, amire szerzodtunk, akkor nem jar vissza a foglalo ketszerese? Es a foglalo is csak 'jo esetben'? A telek ugyeben 15 metert nem gondolom, hogy barmely geodeta tevedne.

Grave7 # 2016.03.05. 09:47

@Lizz77: Hozzászólása alapján SolnesM "érdeklődő laikus", így noha véleménye értékelhető, de nem mérvadó.

Javaslom, hogy várja meg egy-két ügyvéd/jogász válaszát is, vagy ha sürgeti az idő, forduljon saját ügyvédhez.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.05. 10:13

Lizz, nem megtekintett állapotban vásároltad azt az ingatlant?
Egyébként is az eladó a telekkönyv szerinti ingatlant adta el neked, érvényesítheted a jogaidat a szomszédokkal szemben.

Immaculata # 2016.03.05. 10:20

Ráépítésnél már nemigen.

Mivel a telek beépíthetetlen, így az nem is lakóingatlan.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.05. 11:35

Miért, a ráépítésnek nincsenek jogkövetkezményei? Vagy az nem látszik?

Immaculata # 2016.03.05. 11:46

:) Ha az elbirtoklástól elvonatkoztatok, azt is mondhatnám, hogy ..... a ráépítés miatti 2m megváltást.

Lizz77 # 2016.03.05. 14:10

Szandekosan kihuzattuk a szerzodesbol a megtekintett allapotot, mert a dzsungel miatt megkozelithetetlen volt a nagy resze es nem latszott semmi. Ha egy mod van ra nem szeretnenk 6 szomszedos telek ki tudja hany tulajdonosaval eveken at a "jogainkert" kuzdeni.

@Immaculata: Hogy erted, hogy nem lakoingatlan? Lako besorolasa van, de igy kisebb, mint a legkisebb eloirt telekmeret.

Szoval meg mindig motoszkal bennem a kerdes, hogy ha megszivatott (becsapott) az elado, kifizettuk a foglalot, de meg nem fizettuk ki a maradek vetelarat. ugyanakkor idokozben rajottunk, hogy at akarnak verni, akkor van kiszallas foglalo bukta nelkul? Es ha van, akkor hogyan?

Nagyon koszi a valaszokat!

Immaculata # 2016.03.05. 14:22

Ha az építési telek nem éri el a helyben előírt legkisebb méretű telek nagyságát, akkor nem kaphatsz rá építési engedélyt.

Hiába vagy az eladó jogutóda, vagyis rádszállnak azok a jogok, amik az eladóé voltak, de egy támfallal megerősített határmezsgyéből nem tudsz visszakövetelni.

Hibás az ingatlan, nem tölti be azt a funkciót, amire hirdették.

Szerintem kétszeresen jár vissza a foglaló.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.05. 14:51

Ha.