albérlet kiadása adózással


Cartmen # 2012.11.15. 18:09

Tisztelt fórumozók,
Azzal a fura kérdéssel fordulnék Önökhöz ,hogy ingatlanom ki volt adva albérlöknek.
Természetesen ahogy az lenni szokott egyik naprol a másikra felmondták, majd közlik , hogy távoznak.
A lakást itt ott lelakták (szönyeg ,ablak, fürdöszoba, klíma stb...) ami gyakorlatilag velejárója , és ezzel számoltam is. A Kaukció az 80.000 Ft volt, de miután elmentek tartoztak is ám közüzemi számlákkal összesen 170.000 Ft-tal, amiröl sikerült papirt aláiratnom is velük, tanuval. Majd mikor felhivtam hogy rendezni kellene a tartozást egy szimpatikus kérdést kaptam..." Milyen tartozást ?"
Közöltem vele hogy feljelentem, mire ö elmegy a NAV-hoz és feljelent,mivel nem adóztam.
Kérdésem az lenne ,hogy mivel ténylegesen nem fizettem be az adót, visszamenöleg rendezhetem-e, vagy mit tudok tenni? A mai napig összesen 250.000 forinttal tartoznak.
Válaszukat elöre is köszönöm!

zsuzsa79 # 2012.11.15. 18:39

Tisztelt Jogi Fórum!!

Lenne egy kérdésem, albérleti adózással kapcsolatban. A családommal albérletben laktam 2007 től- 2009-ig, egy magánszemély lakásában amiből később sajnos bírósági ügy lett, azt szeretném megkérdezni, hogy tudhatnám hogy amíg ott laktunk fizettek-e utánunk adót?
Fontos lenne!!
Válaszát előre is köszönöm!!

katica22 # 2012.11.19. 19:13

Sziasztok!
Segitségeteket kérném!Albérletben laktunk,és mivel találtunk olcsóbb lakást elköltöztünk,viszont hagytunk hátra tartozást nem olyan borzasztó nagy összeget mivel a kauciót sem kaptuk vissza ,és a lakást is a saját pénzünkböl újitottuk fel(kb:100.000 ft) a tulaj most végrehajtóhoz adta az ügyet!Kérdésem az lenne mivel nem jelentette nAV-NÁL hogy kiadta,és ezáltal nem adózott (2 évig laktunk ott) ,igy nem követelhet semmit.Jól mondom?mivel hivatalosan nem bérlők voltunk,igy hivatalosan nem követelheti a hátralékot!Segitsetek mit tegyek,nagyon idegesit ez a dolog !

Köszönöm mindenkinek aki segit!

Zoltanuss # 2012.11.20. 17:16

zsuzsa79 !
Meg köll kérdezni !!

ius latratus # 2012.11.20. 18:36

Katica22

"a tulaj most végrehajtóhoz adta az ügyet!Kérdésem az lenne mivel nem jelentette nAV-NÁL hogy kiadta,és ezáltal nem adózott (2 évig laktunk ott) ,igy nem követelhet semmit.Jól mondom?"

Nem.

katica22 # 2012.11.20. 19:53

Kedves Ius latratus:!!

Miért is nem??

Ha én ,nem albérlöként vagyok a lakásodba ,csak ugy kiadtad nekem (hivatalosan nem) Akkor te hiába követelsz tölem bármit is!!!

ius latratus # 2012.11.21. 07:29

Tehetsz még ötször ennyi -önmagad megerősítendő- felkiáltójelet is, akkor sem jól tudod.

matthiasi # 2012.11.21. 09:15

katica22 katica22 !
csak azt nem tudjuk , hogy ti mennyivel tartoztok.

hagytunk hátra tartozást nem olyan borzasztó nagy összeget mivel a kauciót sem kaptuk vissza ,és a
Mennyi az a nem nagy összeg ?

Amúgy a tartozásotok (ha van olyan) érvénesíthető és a lakástulaj elmaradt adózása is érvényesíthető. A kettő egymást nem zárja ki.

De mi lenne ha megegyeznétek ??

kadaj01 # 2012.11.21. 09:40

Még mindig megy ezzel a nav /apeh dologgal a zsarolás? Mikor fogják fel, hogy nem kell bejelenteni sehová, semmit?

szeko # 2012.11.21. 10:42

Kedves Fórumozók,
egyszerű kérdésem lenne. albérleti díjról szóló számlán számlázni kell a rezsit is, vagy csak a bérleti díjat?
ez azért nagy kérdés, mert akkor nyilván azután is kell adóznom és minthogy azt negyedévente kell csekken fizetni, max az adóbevallásban kaphatnék vissza állítólag egyben, valamikor, ha költségként elszámoltatom. magánszemély vagyok, egyébként, 7-es adószámmal adom ki.
előre is köszönöm!

MajorDomus # 2012.11.21. 18:53

katica

fizesd ki.
igénybevetted a lakást,fizetned kell. a végrehajtási költség kB.40.000
ft lesz .

pengcso # 2013.02.25. 09:32

Kedves Fórumozók!

A lakásomban élek, a párommal, és anyósommal. Anyósom munkanélküli lett, és keresi a támogatásokat.
Kaphatna albérletre támogatást kb 20 ezer forintot, ha albérlőként lenne bejelentve hozzám.
Viszont, akkor nekem az jövedelemnek számítana, és nem tudom, hogy mennyit kellene adóznom utána. Meg azt is olvastam, hogy akkor vállalkozói engedélyt is kellene váltanom.

Kérlek titeket, lássatok el hasznos tanáccsal/információval.

vi555555 # 2013.02.27. 05:26

Ha úgy adom bérbe a lakást,hogy közjegyző előtt szerződünk,akkor ha nem fizet a bérlő azonnali hatállyal felmondhatom-e a bérleti szerződésünket és van-e jogom kirakni a lakásomból?Ilyen esetben megtarthatom-e a kauciót?Válaszát köszönöm!

Zoltanuss # 2013.03.01. 18:02

T. pengcso !
16 % lenne az adó.
Mondjuk kreáltok egy 40 eft -os bérleti díjat, akkor abból az adó 6400 ft/ hó. kérdés , hogy ilyen lakbérre adnak e 20 ft-os támogatást !!
Mert általaában csak a 30 -40 % szokott lenni a támogatás, sőt limitált is a támogatás. pl. úgy hogy 30 % , de max 25 eft.
Így hiába fizet valaki 90 eft bérleti díjat a támogatás nem a 0,3 x 90 eft = 27 eft csak a 25 öt kapja ( ha kapja egyáltalán ).
És van benne valami. Aki támogatásra szorul az ne béreljen drága lakást !!!
Mondjuk az ilyen Anyós reláció az meg surolja az összeférhetetlenségi esetet.
Persze meg lehet közelíteni onnan is a dolgot, hogy az anyósnak se vagyunk kötelezve az ingyen lakás biztosítására !!
Habár a Párod kötelezhető a szülő tartásra !!!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.01. 18:24

ogy közjegyző előtt szerződünk,akkor ha nem fizet a bérlő azonnali hatállyal felmondhatom-e a bérleti szerződésünket és van-e jogom kirakni a lakásomból?
Nem.

pengcso # 2013.03.04. 14:22

Nagyon szépen köszönöm a választ

eva85 # 2013.04.08. 12:48

Akkor miért jó a tulajdonosnak, ha közjegyzőnél írják alá a szerződést?
A bérlő nem fizet és mégsem lehet kilakoltatni? Nem érvényesíthető akkor sem az azonnali felmondás? Hogyan lehet kitenni a lakásból mielőbb?


gyerektartás nagykorú gyermek esetén

Melinda2239 # 2013.08.21. 12:21

Volt egy albérlőm,aki nagyon sok közüzemi számlát gyűjtött össze.Közjegyzőhöz fordultam,de ellentmondással éltek.
A Tiszaszolgban ügyvéd előtt elismerte a tartozását.
Nem hivatalos albérlő volt,szerződés volt,de nem volt bejelentve,viszont a siját illegárisan beköltöztette a lakásomba.Ezért kérhetek-e plussz bérleti díjat tőle?A bíróságon,ha perré alakul,nekem mennyit kell fizetnem,mikor látom a pénzem?Érdemes-e elkezdeni?Lesz-e tárgyalás,vagy csak a bizonyítékokat kell benyújtani?Kérhetek-e költségmentességet?

Őszikék57 # 2013.09.12. 10:14

Kedves Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy kis lakásunk amit szeretnénk bérbe adni. Nem most vettük. Ahogy utána néztem a dolgoknak, azt láttam, hogy két féle módszert választhatok az elszámolásnál. Az egyik amikor a bevétel 90 %-a után fizetem az SZJA-t. A másik az amikor a tételes elszámolást választom. Az addig világos, hogy ebben az esetben mindent számlával kell alátámasztani. Mi van az értékcsökkenéssel? Jól tudom, hogy a mértéke 2 %?
De milyen értékből kell kiindulni?
Egy 2011-es cikkben azt olvastam, hogy a költségekkel csökkentett bevételt szuperbruttósítani kell. Nem szüntették meg ezt azóta?

Mindenkinek előre is köszönöm a válaszát!

Őszikék57 # 2013.09.14. 15:56

Semmi válasz?

Zöldövezeti11 # 2013.09.21. 06:43

Menj be egy adótanácsadó irodába, ott majd elmondják !
Én egyébként a bevétel 90 % -a utáni adózást választanám.

BFKata # 2013.09.30. 09:40

Kedves fórumozók!
Az lenne a kérdésem, hogy kiadnám a lakásomat csak rezsiért + minimális albérleti díjért, ami a felújítást, javításokat fedezné. Létezik olyan, hogyha elég kevés pénzért adom ki, akkor gyakorlatilag ne kelljen adót fizetnem?
60 m2 -es, 45e Ft-os rezsijű lakást (főbérlő nélkül) 60e Ft-ért adnánk ki, csak azért, hogy ne kelljen rezsit fizetnünk ha már nem lakunk ott.

Válaszukat előre is köszönöm.

ttip # 2013.09.30. 12:46

Létezik. Ha nincs jövedelem, nincs jövedelemadó sem.

http://www.nav.gov.hu/…das_2013.pdf

soennecken # 2013.10.18. 14:06

Kedves Fórumozók!

Testvéremmel közös ingatlannal rendelkezünk 50-50 százalékos résszel, szeretném kiadni albérletbe a lakást.
Kérdésem, kiadhatom-e az ingatlant és ha igen, a bevétellel adózásilag mi történik?

Kell-e lemondó nyilatkozat az Ő részéről, ha nem tart igényt a ráeső részre? Ebben minek kell szerepelni.
Adózni én adóznék teljes részben az albérlet után.

Köszönöm válaszukat!

bika64 # 2013.10.29. 11:54

Tiszteletem!
Érdeklődni szeretnék, ha az ingatlanomat HASZNÁLATI SZERZŐDÉS létrejöttével, ellenérték nélkül, -csak egy egyszeri biztosítéki díjat veszek át, ami fedezi visszalépés esetére a felújítási költséget- adom oda a majdani vásárlónak, milyen kötelezettségeim vannak?

Üdvözlettel!


2007-ben bírósági végzés alapján a Groupamagar.Bizt.elvesztette a pert ellenem, jutalék visszaírás miatt.Velük 2004-ben szerz?dtem, de 2004.1o.hóban