albérlet kiadása adózással


zsuzska263 # 2016.01.13. 11:47

Köszönöm

zsuzska263 # 2016.01.13. 11:55

Kérdezősködő
Olvastam a cikket, amit ajánlott, az előző zsuzsának. Kiváncsi voltam, de sajnos ebben nem ír arról, ha csekk bemutatás van, az bevételnek NEM számít.

MajorDomus # 2016.01.13. 22:28

AKKOR NEM BEVETEL! NINCS ADÓZÁS.

MajorDomus # 2016.01.13. 22:29

AKKOR NEM BEVETEL! NINCS ADÓZÁS.

zsuzska263 # 2016.01.14. 16:44

Mert, ha nem számít bevételnek, a 10%-os költségcsökkentést is választhatom.
Köszönöm a választ

b_tom09 # 2016.02.08. 05:29

Bevételnek számít!

"Bevételnek minősül a bérlő által fizetett bérleti díj, és az általa megtérített közüzemi díjak összessége."

http://www.napi.hu/….591771.html

Baba22 # 2016.02.15. 06:37

Kft. saját tulajdonú lakás-iingatlant ad bérbe. Szerepeltetni kell-e ennek a lakásnak a címét TELEPHELY-ként a Társasági szerződésben?

Rexor # 2016.02.15. 08:16

Igen, nem ártana (és a Cégbíróságnak is be kellene jelenteni).

bérbeadás # 2016.02.24. 17:34

Magánszemélyként egy kis üzlethelyiséget adok bérbe, eddig kft-ként működő bérlőnek, aki megszünteti a cégét, és egyéni vállalkozóként kívánja tovább bérelni az ingatlanomat. Eddig a cége fizette be helyettem az szja előlegeket. Kérdésem, hogy ezt követően jelent-e számomra bármilyen változást, ha egyéni vállalkozó lesz a bérlőm? Köszönöm előre a választ.

Immaculata # 2016.02.24. 18:58

Nem.

MajorDomus # 2016.02.24. 20:07

Ha viszont nem vonja le és fizeti be a 15 %-ot, akkor a törvény szerint ez a te feladatod lesz.

gybrilla # 2016.02.29. 15:59

Tisztelt Fórum,
Téma: Más helységben lévő albérleti díj elszámolása költségként.
Lányom a testvérével, Budapesten közös (osztatlan) tulajdonosa egy a tulajdoni lapon lakóházként nyilvántartott ingatlannak, melyet bérbeadnak.
Az ingatlan 40%-t egy kft veszi bérbe kereskedelmi tevékenységre, a 60%-t pedig egy magánszemély lakás céljára.
A lányom Szegeden albérletben lakik és ő számlázza a bérleti
díjat a Kft-nek.
Kérdés, hogy elszámolhatja-e költségként a szegedi albérleti díjat? A kérdés azért merül fel mert nem lakás céljára adja bérbe azt az ingatlanrészt amit leszámláz. Szükséges a levonhatósághoz, hogy lakás céljára legyen bérbeadva az ingatlnarész vagy csak a tulajdonlapon lévő bejegyzés számít?
Üdvözlettel Gybrilla

MajorDomus # 2016.03.01. 20:44

Nem.
A költséget azzal a jövedelemmel szemben lehet elszámolni, ahol az felmerült.

Rexor # 2016.03.02. 08:23

Lakás bérbeadása esetén (a lakás az, ami az ingatlan nyilvántartásban ilyen megnevezéssel szerepel) a bérbeadó levonhatja a más településen bérbevett lakás bérleti díját, ha az időtartam a 90 napot meghaladja. Tehát ha lakásbérbeadásról van szó, akkor megoldható ez, nem számít hogy milyen célra használják az ingatlant (feltéve, hogy más költséget nem számol el).

MajorDomus # 2016.03.02. 21:24

Én ezt nem hiszem. Be tudnád szurni a
Jogszabályt?

Papi07 # 2016.03.03. 11:56

Tisztelt Fórumozók!
Meg szeretném kérdezni, hogy ingatlan bérbeadásnál az adóalapból lehet-e értékcsökkenést levonni, ha igen, fel kell-e hivatalosan értékeltetni az ingatlant. Milyen büntetés jár azért, ha nem fizettem negyedévenként adóelőleget, csak most az éves bevallásnál fogom az adót egybe kifizetni.
A válaszokat előre is köszönöm.

Rexor # 2016.03.03. 13:23

Szja tv. 17. § (5) bekezdés "Lakás bérbeadása esetén a bérbeadó magánszemély a bérbeadásból származó bevételéből levonhatja a más településen általa bérbevett lakás ugyanazon évben igazoltan megfizetett bérleti díját, feltéve, hogy a bérbeadás, illetve a bérbevétel időtartama a 90 napot meghaladja és a bérbevett lakással összefüggésben a magánszemély más tevékenységéből származó bevételével szemben költséget nem számol el, vagy az igazoltan megfizetett bérleti díjat számára még részben sem térítették meg."

DEszter # 2016.03.16. 14:45

Tisztelt Fórumozók!
Férjem és én is rendelkezünk egy-egy lakással. Bizonyos körülmények miatt mindössze pár évre lenne szükségünk egy nagyobb alapterületű lakásra, így arra gondoltunk, hogy mindkettőnk lakását bérbe adnánk, és a kettő összegéből bérelnénk egy nagy lakást. Mindkettőnk lakása Budapesten van, és bérelni is ebben a városban bérelnénk. Biztos, hogy a bérelt lakás bérleti díja nagyobb összeg lenne, mint amennyiért a tulajdonunkban lévő két lakást ki tudnánk adni.
Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben el lehet-e számolni költségként az általunk fizetendő bérleti díjat az általunk kiadott lakások adóalapjánál.
Köszönöm a választ.
DEszter

Rexor # 2016.03.16. 16:19

Szerintem megoldható a dolog, viszont két bérleti szerződést kellene kötni az általatok bérbevett lakásra (egyet a férjednek, egyet neked, külön bérleti díjjal).

MajorDomus # 2016.03.16. 20:03

Van rá példa, de két külön szerződést kell írni.

Rexor # 2016.03.17. 08:11

Elnézést, most láttam, hogy a másik ingatlan is Budapesten van. Akkor sajnos nem lehet (más településen kell lennie).

Zsazsagabor # 2016.08.18. 04:47

Kulfoldi allampolgar illetve kettos allampolgar de kulfoldon tartozkodik mennyi adot fizet a haz kiadas soran befolyt osszegbol? Kulfoldon (ausztralia ) fizetett lakbert lehet-e utkoztetni?

ageriba # 2018.04.30. 11:25

Tisztelt fòrumozòk!
Szeretnèm megkèrdezni,hogy a lakàskiadàsbòl szàrmazò bevètelemböl tèteles költsèg elszàmolàs esetèn a nyilàszàròk cserèjènek költsègei teljes egèszèben elszamolhatòak? Ha a cserèröl kapott szàmlàkat/előleg+a kèsőbb kifizetett munkadìj /különböző dàtummal,ezàltal különböző adòèvben kiàllitott dàtummal àllitottàk ki/ 2017.dec es 2018 jan/, akkor az előleget a 2017es bevallàsban,a többit a 2018as bevallàsban is elszàmolhatom? Megjegyzem a nyilàszàròra költött összeg 1.5szer nagyobb összeg mint az előző èvben az albèrlet kiadàsàbol szàrmazò jövedelmem.Igy az èvközben befizetett adòelőleget valoszìnűleg visszakapom.Jòl gondolom?
A vàlaszokat előre is köszönöm.
Tisztelettel egy kezdő adòzò:
Ageriba

drbjozsef # 2018.04.30. 20:43

agreiba,

én mindenesetre így csinálnám. Gondolom, akkor fizettél is, amikor a számlákat kiállították, úgyhogy a kiadások két évre oszlanak, a 2017-est abban az adóévben, a másikat a másikban számolnám el. Ez esetben viszont, ha értékcsökkenést is számolsz az ingatlanban, akkor annak alapját nem növelheted a nyílászáró cserével. Vagy-vagy.
Bár ha nem tudod elszámolni az egészet (több a számla mint a jövedelem), akkor érdemes számolgatni egy keveset, amortizációba számolással lehet hogy hosszú távon jobban jársz.

ageriba # 2018.05.01. 11:29

Drbkòzsef

Nem teljesen èrtem ezt az amortizàciòs dolgot. Èn örököltem ezt a hàzat, ès a kèsőbbiekben sem ķivànok ott èlni. Ez az amortizàcios èrtèkcsökkenès kèsőbbikben nem üthet vissza? Vagy hogy èrnè ez meg nekem hosszabb tàvon? Elnèzèst ha alapvetőnek tünő dolgokat nem èrtek. Köszönöm a vàlaszàt.