Zajos szomszédok


MajorDomus # 2019.02.20. 20:38

Pereljétek be a tulajdonost!

Vicky Mena # 2019.02.20. 18:16

Nagy az Isten állatkertje alacsony a kerítés!
Mennyi hülyének kellene tanyára menni.

Vicky Mena # 2019.02.20. 18:11

Egy ismerősömnek is meggyűlik a baja az idegbeteg alsó szomszédjával: 19-23 óra között üvölt,bömbölteti a tv-t, a gyereke hazudozik, a pár fenyegetőzik,ha szólnak,tiszta erőből becsapják az ajtókat(lakás,lépcsőház),rongálják a lépcsőházi dekorációt.
Csak albérlők.

Szóltak a tulajnak, a rendőrségnek,a közös képviselőnek- hiába szóltak ök is rájuk.

3 éve ez megy. Ne a normális,kultúrált lakók menjenek el!
Mikor lehet kitenni az ilyet?!

MajorDomus # 2019.02.18. 21:14

Dehogynem!
A tulajdonos felel a bérlője viselkedéséért!
Kérj a Jegyzőtől birtokvédelmet, majd ő elszámoltatja a lakásgazdálkodási osztályt.

MajorDomus # 2019.02.18. 21:14

Dehogynem!
A tulajdonos felel a bérlője viselkedéséért!
Kérj a Jegyzőtől birtokvédelmet, majd ő elszámoltatja a lakásgazdálkodási osztályt.

Vicky Mena # 2019.02.18. 09:10

Nem tudok kihez fordulni. 2 éve adta ki a nyíregyházi önkormányzat a lakást egy középkorú párnak.

  • Az asszony a mi emeletünkön száll ki a liftből,csapkodva annak ajtaját,kiabált többször,koszt hagytak maguk után.
  • Engem jelentett fel,hogy csúnyán beszélek a lépcsőházban.
  • Megrágalmazott,hogy valami levelet dobtam a postaládájába.

Az önkormányzat nem segít.

nonolet # 2018.11.17. 16:24

Norika12

0. lépés

Elolvasod

  • helyi önkormányzat "csend rendeletét"
  • a ház házirendjét

Amikor ezeket legközelebb megsérti,
akkor írásban azonnal felszólítod!!!
Jelezve, hogy legközelebb már a jogi út következik.

Azaz írd le, hogy mi a bajod és mit vársz el.
Aztán KÉT (nem beszari) tanú kíséretén add át neki.

Írd rá a példányodra, hogy

  • átvette/nemvetteát
  • keltezés
  • aláírás
  • két tanú aláírása

- -

Aztán, ha mégis újra zajong akkor...

Hangfelvétel és 2 tanús jegyzőkönyv!!!

  • mikor történt
  • mi történt

Ha ismétlődik, akkor újra és újra.

Utána ezekkel a jegyzőnél tudsz fellépni.
De csak akkor, ha 1 éven belül kezdődött az ügy.

HA már 1 évél régebbi téma, akkor viszont már a bíróságon kell pert indítanod.

- -

Ez az idővel vélhetően sikerre vezető módszer.

Sajnos a költségeket neked kell előlegezni közben.
Amik, ha nyersz megtérülnek majd a végén.

- -

Ha rendőrt hívsz és a rendőr hallotta a zajt, akkor

  • kérd, hogy rögzítse feljegyzésben a tapasztaltakat
  • mert kérni fogsz belőle és aztán
  • majd kérj példányt a kapitányságon
lajcsó # 2018.11.17. 08:12

Csendháborítás, birtokháborítás nagyon esélyes, hogy megállna. Sőt, szerintem a zaklatás vétsége is.
Zaklatást ugyanis hangos zenéléssel is el lehet követni.

Norika12 # 2018.11.16. 23:24

Sziasztok.

Kérlek olvassátok el.

Ti mit tennétek?

Kérlek szépen adjatok tanácsot. Mit tudok tenni a felettem lakó 2 nővel? Folyamatosan elviselhetetlenül zajol. Dübög, odaveri erősen hangosan lábát és dübögéses járásal közlekedik a lakásban még s plafonom is beleremeg. Meg kopogós cípővel közlekedik direkt, meg csapkodja az ajtót meg hangosan hallgatja a zenét. Már szóltunk nekik szóban nem egyszer. Sőt úgy tett mikor mondtam neki, hogy ha nem hagy föl ezzel a kellemezlen késő esti és kora reggeli elviselhetetlen zajolásokkal akkor a rendőrség segítségét fogom kérni. Úgy tetett nekem, hogy ö mivel a NAV-nál dolgozik bár mit megtehet és ö bármit el tud intézni sőt az Önkormányzatnál dolgozó testvére is segít elintézni. Még hozzátette hogy ha nem tetszik költőzzek el tanyára mert ők úgy sem haggyák abba. Ígyse volt semmi hatása. Szóltunk én is meg egy másik lakó is a közösképviselőnek hogy szólítsa fel őket, meg is tette de mindhiába. Felszólítottuk írásban is és csatoltam a társasházi szabályzatot de ennek sem volt eredménye.
Szóltam a rendőrségnek is 2x de alig intéztek valamit mivel ez a nő nagy hazudozó és elhitette hogy ő nem csinál semmit, az egyik rendőr úgy tett nekem, hogy miért nem költőzünk el innen. Én mondtam a rendőröknek miért én költőzzek el én 15 éve lakom itt ők meg csak 3 éve. Én betartom az együtélési normákat. Kihívtam a mai nap 3x a rendőrséget mivel bömböltette a zenét, még akkor is bömböltette amikor kijöttek a rendőrök és még is a rendőrök nekik adtak igazat nem nekünk!
Ez hogy van? És úgy tett a rendőr hogy engem visznek be és elzárnak 72 órára ha még egyszer segítséget merek kérni tőlük.
Mióta elmentek a rendőrök még hangosabban dübögnek. Nem tudom hatalmat kaptak a rendőröktől, hogy bátran zajoljanak vagy mi!?
Hol az igazság? A szebbiknem meggyőzte a rendőröket és akkor is nekik adnak igazat ha törvénybeütközőt követnek el és csendháborítást?!
Vagy a NAV-nál dolgozók tényleg bármit megtehetnek az embertársaikkal mert ők mindent eltudnak intézni??!

MajorDomus # 2018.11.12. 19:17

Vegyél neki egy hús mángorlót! Az csendes.

nonolet # 2018.11.12. 15:09

mreni85

Ha pedig netán nem padlón+falakon át jut fel a zaj...

Akkor méltóztatsz HANGSZIGETELNI a plafont!!!! helyiséget.
Szükség szerint.

wers # 2018.11.12. 13:51

Én vastag konyharuhát teszek alá. Pedig csak mi halljuk.

alfateam # 2018.11.12. 13:44

Nem elég nagy a tömege és nincs kellően elhatárolva a környezetétől. A lábai alá vastag filc és ne legyen közel a "dobozszerű" bútorokhoz...

alfateam # 2018.11.12. 13:15

Tényleg nem kell a húsklopfolásnak hangosnak lennie!
Készíttess egy asztalossal "keresztbe-szálú" lapot bükk fából. (olyasmi mint a hentesnél a húsvágó tőke csak nem olyan hatalmas)
Az aljára filckorong lábakat, csendes lesz a kalapálás...

wers # 2018.11.12. 12:30

örök érvényű: a szomszéd zaja mindig hangosabb :D

Vegyél zaj nélküli húsklopfolót.

alfateam # 2018.11.12. 12:24

Ha már több mint 1 éve megy a klopfolás akkor nem a jegyző illetékes...

nonolet # 2018.11.11. 21:17

Mert ... küzdesz, de sokra nem jutsz.

Ebben az országban a hatósághoz fordulás
az alkalmatlan-töketlen hivatalnokok miatt
kb. hatástalan módszer.

lajcsó # 2018.11.11. 21:08

Úgy beszéltek a kérdező elköltözéséről mintha ez természetes lenne.
Miért neki kellene költözni, miért nem annak aki zavarja a lakótársak nyugalmát?

Sentinel01 # 2018.11.11. 18:59

Vegyetek egy külvárosi olcsó házat ahol távolabb van a mindenkori szomszéd mint a panelban. Ha nincs rá pénzetek megveszitek hitelre, a lakást meg kiadjátok albérletbe, az abból befolyó pénz lehet, hogy fedezi a hitel törlesztést. Úgy kell házat találni, hogy fedezze.

nonolet # 2018.11.11. 12:34

Az mindegy

  1. elköltözöl
  2. hangszigetelsz
  3. küzdesz, de sokra nem jutsz...

- -

Mi van többi lakóval?
Őket nem zavarja?

lajcsó # 2018.11.11. 09:39

"Reggel 6tól hajnali 2-ig zenét hallgatnak, vagy pakolnak, tologatják az asztalt, székeket, csapkodják az ajtót, nem tudom mit, de folyton leejtenek, zörögneg."
Minden attól függ, hogy mióta folytatják ezt a tevékenységet? He nemrégen, akkor lehet egy lakás átalakítás vagy felújítás is. Ebben az esetben - egy bizonyos határig - megértőnek kell lenned!

"Van hogy reggel 6tól este 9ig fúrnak stb, majd kezdődik a családi este ami miatt nem lehet aludni."
"Ezek nem alszanak többet 4 óránál, és egész hétvége azzal telik, hogy fúrnak faragnak stb.."
Ha ez nem a lakás átalakítás/felújítás zaja, akkor feltételezem, hogy valamilyen illegális, tevékenység zajlik a lakásban.
Tehát figyeld őket folyamatosan! Mit visznek be a lakásba, illetve mit visznek el onnan? Ha úgy látod, hogy valamilyen (illegális) vállalkozói tevékenység zajlik a lakásban (én erre gyanakszom), akkor irány a NAV!

Egyjogász # 2018.11.11. 06:35

A jogi eszközök egy ilyen hozzáállású ember ellen nem sok eredményre vezetnek (tapasztalatból mondom), sőt, csak még agresszívabbá teszik őt.

Sajnos, a rendőr által adott tanács a legcélravezetőbb...

Szomorú örökös # 2018.11.11. 05:43

Az mindegy

A városban mindenki ismeri ezt a rohadt állatot , feltételezem a rendőrök is cimborák vele.. pénze van dögivel, szóval pereskedés és ügyvéd neki meg sem kottyanna, nem úgy mint nekem

Én azért a helyedben egy jegyzői birtokvédelmi eljárással megpróbálkoznék, annak az illetéke se túl sok és nagy valószínűséggel helyszíni szemlét fognak tartni - persze nem nála, hanem nálad, azaz felmérik a hangszintet. Ők nem a rendőrség, de mégis hatóság, akik felszólíthatják a tevékenység befejezésére, ha az valóban zavaró törvényi értelemben is.

Egy biztos, ne a közös képviselőn keresztül tedd, ahogy nagyon sokan gondolják, mert ez nem az ő feladata. :-)

A lakásuk előtt, ahol a lift van , egy rács akadályozza meg, hogy bárki bemenjen oda . Tehát villanyóra lekapcsolása és hasonlók lehetetlen.

Jelentsd a katasztrófavédelem felé ezt a rácsot, nagyon gyorsan le fogják vele szereltetni, mint mindenütt máshol, ahol ilyet tapasztaltak. Ez mostmár előírás, hogy nem lehet ilyen, mert akadályozza tűz esetén a menekülést vagy a tűzoltók bejutását.

Az mindegy # 2018.11.11. 00:40

Sziasztok.
Könyörögve kérlek titeket segítsetek, mert megőrülök.

Két éve egy panel lakásban lakunk párommal, ahol a felső szomszéd megkeseríti minden napunkat.
Reggel 6tól hajnali 2-ig zenét hallgatnak, vagy pakolnak, tologatják az asztalt, székeket, csapkodják az ajtót, nem tudom mit, de folyton leejtenek, zörögneg. Ha sikerul is a végkimerültségtől elaludni,felébredni rájuk. Olyan hangosan beszélnek, röhögnek, vonyítanak, hogy ilyet még embertől nem láttam/hallottam. Néha házibuli is van 3-4ig. 4szer szóltam nekik , kedvesen, kérve, dühösen. Az eredmény, hogy a faszi megfenyegetett, ha még egyszer fel megyek hozzájuk, baj lesz. Rendőrség 2szer ki lett hívva, elkuldtek engem a francba, hogy minek hivogatom őket, ok nem hallanak semmit, amúgy is nem tudnak segíteni, költözzek el. A városban mindenki ismeri ezt a rohadt állatot , feltételezem a rendőrök is cimborák vele.. pénze van dögivel, szóval pereskedés és ügyvéd neki meg sem kottyanna, nem úgy mint nekem .nem tudom szavakkal leírni, de ezek állatok... Van hogy reggel 6tól este 9ig fúrnak stb, majd kezdődik a családi este ami miatt nem lehet aludni. A lakásuk előtt, ahol a lift van , egy rács akadályozza meg, hogy bárki bemenjen oda . Tehát villanyóra lekapcsolása és hasonlók lehetetlen. Mit csináljak ? Megőrülök! Azóta annál jobban csinálják. Ezek nem alszanak többet 4 óránál, és egész hétvége azzal telik, hogy fúrnak faragnak stb.. mit tegyek , amivel a többi szomszédot nem zavarom ? Ha bömböltetném a zenét, az más szomszédot is zavarna. Olyat nem akarok, ami más szomszédnak is rossz lenne . Senki nem áll mellém, mert ebbe a lakóépületben senki nem mer szólni senkinek.. önbíráskodni nem akarok , a következmények miatt..

Vadsuhanc # 2018.10.10. 07:51

Lekapcsolnám a villanyóráját:-) ( Neki is )