Vízművek, vízórák kezelése


Bea1 # 2015.09.11. 04:34

a főmérő tulajdonosa intézkedhet az almérőröl is. Vagy zárt helyen van az almérő? be kell építeni egyet az elágazásnál, saját költségen, de előtte írásban felszólítani erre. utánna a beépítés költségét be tudod hajtani.

Szomorú örökös # 2015.09.11. 05:12

raptyle

Nem kényszerítheted a másik tulajdonost, hogy önálló hiteles vízmérővel rendelkezzen. Csakis szép szóval lehet próbálkozni, a jog ebben a témában semmit se segít. Én is ebben a cipőben vagyok, a szomszédom tojik rá, hogy felmondták a mellékmérő szerződését, azóta pedig röhög a markába és egy fillért se fizet a vízért. :-(

A vízműtől egy ember azt javasolta, hogy ikresítsem és az új ágra csakis saját magamat szereltessem rá, a másik ágat meg hagyjam "lekorlátozni". A tartozást kifizetem, a korlátozás visszaállítását pedig nem kérem és akkor neki nem lesz vize, nekem meg az ikermérőn igen. Egy dolgot felejtett ki a tanácsadó, mégpedig azt, hogy a jóindulatú szomszéd bármikor kiássa a vezetéket és önhatalmúlag ráköti saját magát a másikra, hogy legyen neki vize, mert azt hiszi, hogy bármit megtehet. És én még csak védekezni sem tudok ellene...

MajorDomus # 2015.09.11. 23:09

De az már nem téged terhel anyagilag.

MrWatson # 2015.10.24. 21:01

"honnan jön ez az 1 bekötés vagy 1db főmérő?"

Ma megkaptam a választ a Fővárosi Vízművektől: 38/2013 (II.27.) Korm r. 78.§ (1) "Egy felhasználási hely ellátására több ivóvíz-bekötővezeték csak katasztrófavédelmi vagy műszaki okból létesíthető."

Már pörgött is az agyam hogy mi az hogy "műszaki okból", mi az a "felhasználási hely" és kerestem a jogszabályt ... és lőn:

"A 78. §-t a 292/2014. (XI. 26.) Korm. rendelet 38. § (1) bekezdés 15. pontja hatályon kívül helyezte." 2014.12.11-től :D :D :D

akkor most mi van?

MrWatson # 2015.10.24. 21:03

helyesen ... 58/2013 ...

MajorDomus # 2015.10.25. 20:14

Bekötővezeték lehet, de helyrajzi számonként egy főmérő lehet, ez nem változott.

Gabo. # 2015.11.09. 12:55

Sziasztok.
Kellene egy pici segítség. Nem tudom, hogy jó helyre írom-e, de talán ide tartozik.
A minap birtokba vettünk egy árveréses ingatlant. A közművek ki vannak kötve. A vízóra szét van fagyva és szűkítő van a gerincen.
A közmű azt mondta, hogy 650eFt tartozása van a volt tulajnak. Átíráshoz és visszakötéshez nekünk kell fizetnünk az órát, ami 28eFt, valamint a szűkítő berakását és kivételét ami 2x85eFt.
Létezik az, hogy ez tényleg a mi pénztárcánkat terhelje? Az órát még csak megértem, de a szűkítős dolog az számomra új.
Köszönöm előre is a válaszokat és kisegítést.

MajorDomus # 2015.11.09. 23:28

Létezik.

Nem kell kifizetned, de addig nem lesz vized.

Úgy gondolom h 70 %-on megvetted az ingatlant,a nyereségből kítelik.

Gabo. # 2015.11.10. 00:37

Értem.
Ennek van valami jogalapja vagy csak azért fizessek, mert olcsóbban vettem?

nanemaaa # 2015.11.10. 08:50

Gabo.
Nem azért, mert olcsóbban vetted, hanem azért, mert így vetted. ;)

Gabo. # 2015.11.10. 11:02

Valaki megmondaná, hogy hol van ez leírva? Én nem találok róla semmit.

MajorDomus # 2015.11.10. 20:54

Használd egészséggel

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

http://dvcsh.hu/…to/_38-1995_(_iv5)_korm_rendelet.pdf

Zsankapanka # 2015.11.23. 07:51

Kedves Fórumozók!

Azért regisztráltam ide, mert eddig sehol sem kaptam választ kérdésemre, ezért kérem segítségüket!
Édesapám után örököltünk egy ingatlant, amelyen jelentős összegű vízdíj tartozás halmozódott fel. Az ingatlanban 3 éve nincs hiteles vízóra. A vízdíjat 10 m3/hó/fő (édesapám egyedül lakott a lakásban) összegben állapította meg és vetette ki a Tárasaház közössége. Ezt SZMSZ-ben rögzítették. Becsléseink szerint ez alatt az időszak alatt valójában csupán 99 m3 víz fogyott el, ezzel szemben mindösszesen 400 m3 vízet szeretnének velünk kifizettetni. Miután kézhez kaptuk a hagyatékátadó végzést, természetesen gondoskodtunk hiteles vízmérő beszereléséről, de ez a folyamat fél évig húzódott. Ezalatt az időszak alatt is folyamatosan számlázta a közös képviselő a havi 10 m3 vizet, miközben a lakásban senki nem lakik édesapám fél éve bekövetkezett halála óta. Kérdésem arra vonatkozna tehát, hogy a Társasház jogosan akarja-e velünk kifizettetni az el nem használt vízet? Vagyis a mellékvízmérők és a főóra által mutatott vízóraállás különbözetén felül számlázhatnak-e ki vízdíjat? A társasház a 400 m3 vízet nem fizette ki a Vízmű felé, tekintve, hogy azt senki el nem használta. Várom szíves válaszukat, melyet előre is megköszönök!

MajorDomus # 2015.11.23. 23:06

Döntetlen

A társasház az szmsz alapján joggal követelheti a vizdijat, mert nem tudod bizonyítani a fogyasztást, ha már édesapadnak nem volt annyi esze hogy vizórát szereltessen, és háromszor annyi vizdijat fizetett ki, mint amennyit elfogyasztott .

A halála után, nincs jogalap követelni a vizdijat, mert az személyhez kapcsolódó fogyasztás, aki már nem lakott a lakásban.

A halála után a felújítási alapot pld. köteles vagy fizetni, de vizdijat nem.

MajorDomus # 2015.11.23. 23:08

Ja, és a társasház kifizette a 400 m3 vizdijat még többet is, de nem tudni hogy abból mennyi a tiétek.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.24. 06:13

Nem vízdíj ez, hanem a közös költség egy része, úgy is kell kezelni.

Zsankapanka # 2015.11.24. 07:22

Köszönöm a válaszokat! Ha jól értelmezem, akkor nem tudok mást tenni, mint fizetni?!

MajorDomus # 2015.11.24. 20:49

Kbs
Nem!
Éppen azért nem, mert külön vizóra nélküli tarifa van.

Az kétségtelen, hogy a halál napjáig a társasház követelheti a vizóra nélküli közös költséget, de utána nem.
Az már jogalap nélküli gazdagodás lenne.

A kérdező kössön egyezséget a tarsashazzal.

Ispy # 2015.12.02. 16:53

Sziasztok!

A következő gondom támadt:

egy 4 lakásos társasházban lakunk, mindenkinek saját almérője van, 8 éve mindenki fizeti a saját számláját. De most szolgáltató csere történt, átkerültünk a Fővárosi Vízművekhez, akik ki jöttek nyáron, hogy az almérőket lecserélik. De kiderült, hogy az összes óra főmérőként van bejelentve, nem almérőként. Tudtommal társasházzá nem alakultunk anno, most akkor mi lenne a helyzetnek a normális rendezése? A vízmű egyénenként nem hajlandó lecserélni az órákat, társasházzal akar szerződni.

MajorDomus # 2015.12.04. 18:46

Eleve hülyeség.
Egy ingatlanon egy hrsz alatt, egy darab főmérőt engedélyez a törvény.
6 lakás alatt nem vagytok kötelesek társasházként működni, és nem vonatkozik rátok a társasházi törvény.
Vagyis szerződjon veletek a vízmű.

groszfater@gmail.com # 2015.12.04. 18:53

Egy ingatlanon egy hrsz alatt, egy darab főmérőt engedélyez a törvény

Másold ide légyszíves ezt a törvényt!

MajorDomus # 2015.12.04. 18:59
groszfater@gmail.com # 2015.12.04. 19:34

10. ivóvízszolgáltatásba bekapcsolt ingatlan: az az ingatlan, amelyen legalább egy olyan vízvételi hely található,
amely a közműves ivóvízszolgáltatásra lehetőséget ad;

És ezt a "legalább egy"-et értelmezed úgy, hogy az EGY ?!

MajorDomus # 2015.12.05. 21:19

Nem az a lényeg, hogy mi itt mit és hogyan értelmezünk, hanem hogy az van, amit leirtam. Pont.

groszfater@gmail.com # 2015.12.05. 21:27

Én meg azt írom le, hogy nálam is két mérő van és csak egy helyrajzi szám van, az van amit leírtam, pont.