Vízművek, vízórák kezelése


Majordomus # 2024.03.06. 20:59

Ráadásul úgy hogy nem is használod az ingatlant.

osztap # 2024.03.06. 20:56

Thomzon88,

Ha ennyire macerás megszabadulni tőle, ennyire zavar a dolog, és ilyen kicsi a tulajdoni hányadod, miért nem adod el valamelyik tulajdonostársnak? Vagy, ha másképp nem megy, perben kérheted a közös tulajdon megszüntetését.

Majordomus # 2024.03.06. 20:37

?
Nem régi ez egy kicsit?

Thomzon88 # 2024.03.06. 18:58

Sajnos nem mert minden tulajnak alá kell írnia. Csak akkor szerelnek le bármit.

drbjozsef # 2024.03.06. 05:55

Amire gondoltam, hogy lejelentek 1 m3 fogyasztást, nem fizetek aztán kikapcsolják maguktól

Szerinted a vízmű (áram, gáz, satöbbi) ha van egy köbméternyi (27 forint?) hátralék, akkor kiszalad azonnal órát leszerelni?
Szerinted hogyan képesek milliós tartozást felhalmozni egyes emberek?
Ez nem ilyen egyszerű.
Az viszont, hogy a szerződő fél kéri a szolgáltatás szüneteltetését, az egyszerű.

Thomzon88 # 2024.03.05. 21:16

sajnos ocska fárasztó jogszabályokkal kapcsolatban csak ocska fárasztó beszélgetést lehet lefolytatni

Thomzon88 # 2024.03.05. 19:39

jelenleg ezt csináljuk, de nekem ez a megoldás nem biztonságos hosszú távon.
A 58/2013. (II. 27.) Korm. rendelet 60. § 6. alapján be kellene jelentenünk, ami automatikusan új szerződés igényléssel jár

oligaliga # 2024.03.05. 19:11

Jelenthetsz 0 m3-t is, azt is tudják rögzíteni. Ha van fogyasztás, az leolvasásnál úgy is kiderül.

Thomzon88 # 2024.03.05. 18:42

Amire gondoltam, hogy lejelentek 1 m3 fogyasztást, nem fizetek aztán kikapcsolják maguktól. aztán kifizetem, a visszakötést meg nem fizetem ki... ultra gáz hogy ennyit ér a magyar jog, hogy egy örökölt szerződésből, nem lehet kilépni

Thomzon88 # 2024.03.05. 18:38

ma beszéltem a vízművekkel és a gázművekkel is. A vízműveknél ehhez az összes tulajdonos hozzájárulása kell, a gázműveknél csak nyilatkozni kell róla, hogy felelősséget kell vállalnom az érdeksérelmekért, ergó ez nem csak egy szimpla kérvény.

oligaliga # 2024.03.05. 18:30

Thomzon

Szüneteltetésnél nincs fogyasztás. A szolgáltató leszedi a mérőt, ledugózza a vezetéket, és ennyi. Nincs alapdíj, nincs fogyasztáa, nincs számla.

Thomzon88 # 2024.03.05. 18:23

Drbjozsef
Nekem a szüneteltetés nem tetszik, mert a fogyasztást behajtják rajtam
Ez a kötelező átírás ez törvény vagy a közműszolgáltató saját szabályzata?

drbjozsef # 2024.03.05. 06:28

Thomzon88,

Mondom : szüneteltetés.

Nem folyik a víz a falból, nem folyik az áram a vezetékben, nincsenek gázmolekulák a csővezetékben, nincsenek bitek az optikai kábelben. Nincs mit nem fizetni. Ez pedig még attól is viszonylagos védelmet ad, hogy bárki is beköltözzön, hiszen így élhetetlen az ingatlan.

Ezzel szemben ha egy másik tulajdonostárs beballag a szolgáltatókhoz, nevére veszi az órákat, használja a közszolgáltatásokat, de nem fizet azért, és többmilliós hátralékokat halmoz fel mire tényleg kikapcsolják a szolgáltatásokat (amelyek visszakötése is további sokszázezer forint lesz), azt tényleg behajtják egyetemlegesen az összes tulajdonoson, ha más nem fizetőképes, majd rajtad.

Thomzon88 # 2024.03.05. 06:07

Mert ha fogyasztás jelenik meg, pl nagynéni beköltözteti valamelyik rokonát, aki nem fizet, vagy csak szándékosan folyatja a vizet, akkor azt rajtunk kezdenék behajtani. Ezt szeretném elkerülni.

drbjozsef # 2024.03.05. 05:34

Thomzon88,

Helyesen : ha fogyasztás jelentkezik, akkora tulajdonosokon hajtják be végül, ez igaz.
Csakhogy akkor is, ha nincs a nevén az óra, ugyanis úgyis mögöttes felelőssége van.

Miért nem jó az, hogy ha átveszed a szolgáltatást, és kéred a szüneteltetést? Akkor nem lesz semmiféle fogyasztás.

Thomzon88 # 2024.03.04. 22:48

de ha fogyasztás jelenik meg, azt úgyis az örökösön hajtják be... és ez már nem is az örökség része, mert halál után keletkezik. Ha esetleg eddig nem volt tiszta, tartok tőle, hogy szándékosan fogyasztást generál majd vagy a kedves rokonság, vagy valaki más

Majordomus # 2024.03.04. 21:13

Hát akkor nem iratod át és diktálod a 0 forintos fogyasztást.
Ha pár millió ide vagy oda nem számit.

Thomzon88 # 2024.03.04. 18:15

Köszönöm a válaszokat!
Tulajdoni hányad: 3 örökös testvér 3x1/9 + 2/3 örökhagyó testvéréjé.
Örökhagyó nevén volt a víz+gáz, anyjával lakott ott. Anyját átrakták idősekotthonába, cserébe a nevére iratta az ingatlant a nagynéni. Örökhagyó halálakor 350e gázszámlát már fizettünk, ez 2022 nov-dec számla volt, 1 hét hideggel! vízre 160e-t, ez elmaradás volt. Természetesen mindent nekünk kellett, mert az örökhagyó nevén volt a szerződés. A házzal kapcsolatban már hívott csöves, hogy had kapjon egy szobát, mert milyen jóban volt a nagyival, és az erdőben él jelenleg.
Tudom, hogy csökken az ingatlan értéke ha leszereljük az órákat (sógorral már beszéltük, gázszerelő), de számomra sokkal nagyobb kockázatnak tűnik, egy óra a nevünkön, amit nem tudunk ellenőrizni, mint 3 m forint értékvesztés. Amúgy épeszű ember azt a házat úgyis elbontaná, amilyen állapotban van.
Talán így érthető, miért ragaszkondék ahhoz, hogy ne a nevünkön legyen az óra

oligaliga # 2024.03.04. 12:04

Thomzon88

Lakatlan az ingatlan? Az örökhagyó volt a szerződő? Ha mindkettőre igen a válasz, akkor levesebb macerával jár, ha átiratjátok a mérőket, és egyidejűleg kéritek a szolgáltatás szüneteltetését. Egyik sem jár pluszköltséggel, ráadásul az alapdíjat sem kell fizetni.

gylab # 2024.03.04. 08:25

Csak egy megjegyzés: ha a szolgáltatást megszünteted, annak "visszakötése" nem azt jelenti, hogy ugyanoda visszarakják azt az órát, amit leszedtek. Ez új bekötés lesz, azaz mindenben az épp aktuális szabványoknak kell megfelelni. Könnyen előfordulhat, hogy már a vízóra aknát sem veszik át, ez bizony visszatartó erő lehet a vevőnek egy eladás során, mert még nem is tudja, mire számíthat.

Zöldövezeti11 # 2024.03.04. 07:41

LEszedethetjük a gázórát és a vízórát?
Semmi akadálya , csak éppen az ingatlan értékét csökkentitek ezzel a lépéssel.
A visszakötés költséges és macerás.
Egyébként mint résztulajdonos nem dönthetsz egyedül.

1/9 és a kétharmad , sőt a nem említett maradéknak csak van beleszólása.
1/9+2/3......hiányzik még 2/9.
Várni kell!

Szomorú örökös # 2024.03.04. 06:27

Thomzon88

nincs olyan opció, hogy ne kerüljön a nevünkre a közmű? csak ha eladjuk az ingatlant?

Amikor én a jelenlegi ingatlanomat vettem, a kettővel korábbi tulajt kellett előkeríteni a vízműnél, mert akitől én vettem, az nem íratta át a nevére a vízszolgáltatást. Kétségtelen ez egy nagy hiba volt részéről, de semmilyen szankcióval nem járt. Szóval ilyen is előfordulhat.

Thomzon88 # 2024.03.04. 05:59

nincs olyan opció, hogy ne kerüljön a nevünkre a közmű? csak ha eladjuk az ingatlant? a legnagyobb tulajdoni hányaddal rendelkezőnek nem lenne kötelessége az ő nevére iratni? miért az 1/9ed tul.résszel rendelkezőnek kell a nevére venni nem a 2/3dal?

Majordomus # 2024.03.03. 21:27

Mindenképpen a nevedre kell venned az órákat mert különben nem járhatsz el az ügyfélszolgálaton.

Minden megyében más a rend.kérheted a szolgáltatés szüneteltetését is. De félévente bediktálhatod telefonon a 0 fogyasztást.

Fotózd le az órákat! Fontos.
Ha a vizmű beleegyezik le is plombáltathatod a szerelvényeket.egyeztess velük.

Thomzon88 # 2024.03.03. 19:18

Feleségem örökölt egy háznak a részét. Mivel nem tudunk a házra gyakran ránézni, szeretnénk az órákat nem a nevünkre iratni. Másik tulaj nem akarja magára iratni. LEszedethetjük a gázórát és a vízórát? Nem lakik a házban senki