Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni


gerbera317 # 2019.01.19. 14:42

:-) Ja, az tényleg szokott. Meglehetősen gyakran. Olyannyira, hogy szinte nem is szokott másként lenni. :-)

Potter2018 # 2019.01.19. 22:20

Köszönöm a válaszokat.
Még egy kérdésben szeretném a segítségüket kérni.
Lekértem a kinézett ingatlan tulajdonlapját, amin az árverés időpontja néhány nappal eltér a meghirdetettől. Ez normális lehet?

Adri001 # 2019.01.21. 22:28

Sziasztok,

Én megbíztam egy irodát.
Mindent intéznek a követelés megvásárlásától az árverésen keresztül végig visznek mindent.
Nekem két ingatlant intéztek (szerződéseket tudok mutatni).
Korrektek, megbízhatóak, törvényesen működnek a sok kamu irodával ellentétben.
Igaz, ennek volt egy kis plusz költsége, de biztosra mentem :)
Ha valakit érdekel, írjon, szívesen megadom az iroda elérhetőségeit.

Joko91 # 2019.02.08. 20:14

Üdv!

Vásároltam egy ingatlant árverésen. Meg jött a határozat, tulajdon lap ki kérve, a saját nevemen van!
Kérdésem az lenne, hogy tudom birtokba venni? Az ingatlan lakatlan! Az ex tulaj nem reagál a meg keresésésemre! Moratóriumi szabály április végéig szól, azt tudom, de akkor is ha az ingatlan lakatlan?

Köszönöm

drbjozsef # 2019.02.09. 09:43

joko,

ne kérdezd ugyanazt több helyen, ha nem muszáj, de ide is bemásolom gerberától az idézetet :

Hát ha üres az ingatlan (volt megtekintés, tehát tudja a kérdező, üres-e), akkor el kell foglalni és bejelenteni ezt a végrehajtónak, aki azután a 154. § szerint átadja az ingatlant. (Megismétlem: a moratórium csak a 154/A. §-ra vonatkozik, a sima 154-re nem!)

Joko91 # 2019.02.09. 11:17

Köszönöm a választ! Bár azt nem tudom hogy üres e, én azt írtam lakatlan! Így is birtokba vehetem? Feljegyezve minden ingóságot, stb?

drbjozsef # 2019.02.09. 17:01

Igen, én azt tenném.
Odamész két barátoddal, felnyitjátok, lefényképeztek, listáztok mindent, jegyzőkönyvezitek, két tanúnak aláírják.

Extulajnak írsz egy levelet tértivevénnyel - nem számít, hogy nem reagál ,csak az a fontos, hogy az aktuális címére küldd -, hogy holmijait elviheti 30 napon belül, utána lomként kezeled és kidobod. Addig is összepakolhatod egy szobába mindent, ha felújítani, lakni akarod. Várj 45 napot (kézbesítési fikció beálljon), aztán kidobhatod, vagy eladhatod.

MajorDomus # 2019.02.09. 18:31

Egyetértünk.
Fontos,hogy mindent dokumentálj,fotók,tanuk,jegyzőkönyv, stb. Ilyenkor szoktak eltűnni a családi ékszerek!

Adri0102 # 2019.02.20. 19:23

Sziasztok!

Szeretnénk venni egy 10-14 éve üresen álló és végrehajtás alatt álló házat.
2 tulajdonosa van a háznak. Az adós része van árverezés alatt, a másik tulajdonos, adóstárs.
Az lenne a kérdésem, hogy ha megvesszük az árverezett tulajdonrészt, és az összeg nem fedezi azokat a terheket amik az adóstárs nevén is vannak, akkor az ő részét hogyan tudnánk megvenni?

MajorDomus # 2019.02.20. 20:41

Kéritek a részének árverezését!

Pinkycirmi # 2019.02.21. 14:41

Tisztelt Fórumozók!
Azzal a tiszteletteljes kérdéssel fordulok felétek, hogy az MBVK által árverésre meghirdetett ingatlant más módon is meg lehet vásárolni mint licitálással? Közvetlenül a banktól vagy a végrehajtótól? Vagy esetlegesen csak egy vagy két sikertelen árverés után ?
Ha jelenleg is árverés alatt áll, de nincs rajta licit az segít valamit a helyzeten?

3 napja olvasom a fórumot, de még nem találtam a kérdésemre választ :)

drbjozsef # 2019.02.21. 15:10

Pinkycirmi,

Igen, de jópár feltétel együttállása kell hozzá.

Olvasd át alaposan a Vht 157§-át.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Pinkycirmi # 2019.02.21. 15:30

drbjozsef!
Köszönöm!
Akkor nekiállok felkutatni a jelenlegi tulajdonost, vagyis az adóst :)

MajorDomus # 2019.02.21. 20:47

Árverésen jobban jársz főleg ha nincs licit!
.
A végrehajtót Keresd meg!

tomiet111 # 2019.03.09. 22:26

Sziasztok!
Egy sikeres árverést követően elfogadja-e a NAV az árverési vételárat az illetékfizetés alapjának vagy a magasabb becsértéket veszi figyelembe? Mit érdemes ilyen esetben beírni a B400 adatlapra? Én legszívesebben az árverési vételárat írnám be, max nem fogadják el...csak nehogy akkor meg megállapítsanak esetleg a becsértéknél is magasabb forgalmi értéket...

MajorDomus # 2019.03.09. 23:33

Jól teszed!

drbjozsef # 2019.03.10. 08:22

tomiet111,

Én egészen biztosan az árverési vételárat írnám be.

Ez az az ár, ami egészen biztosan a lehető legközelebb áll a "piaci érték" fogalmához. Két fél egymás közötti megállapodása könnyedén eltérhet a tényleges értéktől, de egy nyilvános árverésen kialakuló vételár maga a "piaci érték". Ha senkinek nem ért meg ennél többet, akkor nem ér ennél többet - akkor is így van, ha másnap a duplájáért tudod eladni. MOST ennyi volt az értéke.

ucandoit # 2019.04.13. 13:14

Üdv!
Szeretnék egy végrehajtás alatt álló ingatlant megvásárolni.
Milyen módok vannak a megtekintésre?
A végrehajtó válaszlevélben azt írta, hogy nem tud lehetőséget biztosítani rá.

Nekem kell az ottlakót/tulajdonost felkutatnom?

Illetve az árverési oldalon az szerepel, hogy tehermentesen kerül az ingatlan árverésre, de az árverési hirdetményen nem szerepel az összes tulajdonlapojn található végrehajtási ügy.

Tulajdoni hányad: 1/1-ed
Sikeres árverés esetén sem törölhető jogok: minden jog törölhető (tehermentes)
Beköltözhető : igen
Sikeres árverés esetén sem köteles kiköltözni: nincs ilyen személy

Ezek alapján a sikeres árverés után mikor juthatok hozzá az ingatlanhoz?

Üdv.
ucandoit

gerbera317 # 2019.04.13. 13:23

Az árverés utáni 30 nap elteltével. És ha rám hallgatsz, akkor nem az árverés adatlapját, hanem az árverési hirdetményt tanulmányozd!

ucandoit # 2019.04.13. 13:26

Ott ennyi szerepel " Az ingatlan tehermentesen kerül árverésre." - viszont mint ahogy írtam, több végrehajtási ügy a hirdetményből hiányzik ( több szerepel a tulajdoni lapon mint a hirdetményen.)

Grave7 # 2019.04.14. 16:41

@ucandoit: Lehet az ügyek egyesítésre ("összevonásra") kerültek a végrehajtási jog bejegyzése óta, vagy pl. az adott tartozás ki van fizetve, a végrehajtó elküldte a végrehajtási jog törlése iránti kérelmet, de annak a díját nem fizette meg az adós, ezért a földhivatal nem törölte a végrehajtási jogot.

112233 # 2019.04.17. 17:48

Tiszteletem! Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben. Árverésen január 16-án házat szereztünk. A régi tulaj, aki ugyan nem ott lakott, és más ingatlan is van tulajdonában, nem költözött ki a 30 napon belül. A jegyzőhöz került 60 napos ügy lett, még nem telt le. Közben a volt tulajdonos belül teljesen tönkretette a házat. Pl padló felszedése, fürdőszoba szétverése még sorolhatnám. Ház ki fizetve, kulcs átadás nem történt. Rendőrség a készitett képek alapján ismeretlen tettes ellen nyomozást indit rongálás miatt........Kérdésem, hogy hol történt hiba? Helyesen járt el a végrehajtó, mikor nem adta át 30 nap után sem, hiszen rá mivel van másik lakó ingatlana akkor nem vonatkozik a moraturium...a helyzet elszomoritó, én kilátástalannak látom. Ismeretlen a rongáló, holott tudjuk ki tette...tehetünk valamit? Köszönettel várom a lehetőségról a választ.

Grave7 # 2019.04.17. 18:16

@112233:
1994. évi LIII. törvény
182/A. §
(3) A bíróság - erre irányuló végrehajtási kifogás esetén - a kiürítés foganatosítására utasítja a végrehajtót, ha
. a) a kötelezett vagy a vele egy háztartásban élő személy a kiürítendő lakóingatlan helyett más beköltözhető lakóingatlan használatára jogosult,
[...]

Nyújtottál be kifogást?

hozee1 # 2019.06.19. 08:11

Kedves Mindenki!
Szeretnénk egy ingatlanra licitálni, amelynél elhalálozás miatt a jogi utód a magyar állam (vagyonkezelő). Hova, kihez fordulhatnék, ha szeretném az ingatlant belülről is megtekinteni. A végrehajtó saját elmondása szerint ebben nem tud segíteni, a hirdetmény szerint (is) a tulajdonossal kell egyeztetni.
Ha van valakinek ötlete, szívesen veszem, és köszönöm előre is

Szép napot! :)

gerbera317 # 2019.06.19. 08:32

Mivel az ilyen ingatlanok a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. ingatlan-portfóliójába tartoznak, a vagyonkezelő helyi kirendeltségén (megyei szintű szokott lenni) van ezeknek egy gondnokuk, akinek ezekhez kulcsa van és látogatja. Semmi extra, egy sima szerelőoverallos szakira kell gondolni. (Nyilván nem őt kell megkeresni, hanem a főnökét, aki aztán szól a szakinak.)
A Google a te barátod. Beírod: nemzeti vagyonkezelő , és már hívod is az ott talált telefonszámot. Ott a végrehajtás alatt álló ingatlanok ügyintézőjét kéred kapcsolni. Értelemszerű, hogy nem ebédidőben, vagy dologidő után. Például most, 10 óra 27 perckor még alkalmas.
Mondanom sem kell, hogy az ügyintézőt nem untatod nyökögéssel, bocsánatkéréssel meg érdem nélküli információkkal, hanem elmondod, hogy van egy ingatlanárverési hirdetmény, az elhunyt adós jogutódja a Magyar Állam, a hirdetmény ügyszáma , az ingatlan címe pedig . És hogy a végrehajtó közlése szerint a megtekintéshez a tulajdonossal kell felvenni a közvetlen kapcsolatot, és megkérdezed, hogyan lehet a megtekintést lebonyolítani.