Ingatlanügyek


limma # 2016.10.21. 15:00

Nekem a 7-re lett volna 21. Durván a háromszorosa.

Gréta99 # 2016.10.21. 13:40

15.000.000 akart lenni

Gréta99 # 2016.10.21. 13:38

Köszönöm, hát az lenne a cél , meg hát jogilag is tisztán tudjam eladni ,vettem másik ingatlant de hitelből szabadulni szeretnék vagy legalább tisztán látni mert azért 5.600.000ft-ra 15.00000000ft-ot vissza fizetni azért szerintem már uzsora :( remélem az otp-vel majd többre jutok

drbjozsef # 2016.10.21. 12:37

Hát ez tényleg nem az a szint, amire itt segíteni lehet.
Keress esetleg a Banki Adósok meg banki károsultak, meg ilyesmi egyesületeknél, hátha tudnak segíteni, akár csak a témában jártas ügyvéddel.

De ha a szerződésben benne van, nehogy eladjatok, a bank felmondhatja az egesz hitelt es egyben kovetelheti a hatralevo reszletek valoszinuleg. Varjatok meg a jogutodlast, aztan probaljatok az otpvel zoldagra vergodni.

Gréta99 # 2016.10.21. 10:54

Ingatlan a szerződésben fedezetként van meg jelölve de nem jegyeztették be!azért gondoltam arra hogy ha lehetőség volna maradna kettő helyett 1 fedezet.
de jelen pillanatban nem kapok a banktól információt axa bank kivonul és az otp-hez kerül a szerződés november 1.-vel!De a legjobb volna a hitelt minél hamarabb ki rendezni ,valami folytán minden értesítés szerződés módosítás nélkül 20 év helyett a rendszerben 29 futamidő lett amit egyáltalán nem értünk mi okból lett és ez a hitel svájci frank alapu !Jó volna egy banki ügyekkel foglalkozó ügyvéd környéken még senki nem tudott segíteni!

drbjozsef # 2016.10.21. 10:27

Egyébként, ha eleget törlesztettetek már, és a masik ingatlan mar eleg biztositeknak, akkor lehet kerni a bankot, hogy engedje ki a fedezetbol az egyiket. Ez persze koltsegekkel jar (ingatlanbecsles pl.), es nem is koteles ra a bank, de ha mar belefer biztosan, akkor szokott menni.

drbjozsef # 2016.10.21. 10:25

Gréta,

mi van a szerzodesekben, amit a bankkal kotottetek? Abban szerepel az ingatlan, mint biztositek?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.21. 09:47

Felelőtlenség lenne azt mondani az iratok és a részletes körülmények ismerete nélkül, hogy igen. Sőt, ennyi ismerettel is eléggé aggályosnak tűnne egy eladás.

Gréta99 # 2016.10.21. 09:16

Jó napot!
Következő kérdéssel fordulok az oldalhoz adott 2010-ben lakashitelre vásárolt ingatlan aminek a szerződésben 2 fedezet lett meg jelölve de a mi ingatlanunkra nem történt jelzálog bejegyzés tulajdoni lapon nem szerepel!Szeretnék eladni az ingatlant milyen formában működik ez bank így ki hagyható belőle?
Üdv

trozgan # 2016.10.20. 15:05

Köszönöm szépen a segítséget!

drbjozsef # 2016.10.20. 09:53

Szerintem, ahogy régen a szocpolnál, itt is elfogadják, hogy bontási engedélyt kérsz a házra, és elbontod. Ha az megvan, akkor új építésnek minősül a ház.

Az, hogy megmaradjon a régi, és mégis bármiféle építkezés azon a telken újnak minősüljön, egyszerre nem fog menni.

trozgan # 2016.10.20. 06:47

Köszönöm szépen. Kicsit félreértés történt. A telken nincs más tulajdonos, csak mi a feleségemmel 50-50-ben. Miénk a telek, a kisház (így vettük). De nagyobbat szeretnénk építeni... Bemegyünk a bankba és megérdeklődjük.

Üdv.

nanemaaa # 2016.10.20. 06:44

A bank megmondja. A legutóbbi általam ismert információ az, hogy olyan telken nem lehet érvényesíteni CSOK-ot, ahol van más tulajdonos is. Még akkor sem, ha teljesen új épületet építene az igénylő. Az első verzióban még lehetett ilyen, de tavaly megszigorították. Bár most voltak hírek felpuhításról, de hogy az miben áll, sajna nem követtem.

trozgan # 2016.10.19. 18:24

Ajjajjj... Akkor van erre valami megoldás, hogy arra a telekre építkezzünk és újnak minősüljön? Sajnos így ebben a témában teljes a tanácstalanság... Megoldható egyáltalán, vagy felejtsük el?

Köszönjük...

nanemaaa # 2016.10.19. 13:06

Ugyanaz a helyzet.

trozgan # 2016.10.19. 07:51

Kedves nanemaaa!

Köszönöm a választ. Sajnos ez megerősítés, én is így értelmeztem... :(

Még egy kérdés. Ha a jelenlegi épületből garázs + műhely lesz, és ehhez kapcsolódva épül a ház... :) Akkor ez megoldás?

Köszi!

nanemaaa # 2016.10.19. 07:05

trozgan

  1. Nem.
  2. Nem. Építési engedély köteles.
trozgan # 2016.10.19. 06:18

Tisztelt Jogi szakértő!

Építkezni szeretnénk és erre a számunkra megfelelő ingatlan már kiválasztásra került. Most állunk a papírozás és megvásárlás előtt, azonban szeretnénk még előtte tisztázni 1-2 építésjogi kérdést, ami számunkra nem teljesen egyértelmű.

A telken jelenleg egy 50m2-es lakóingatlan van. Nagyon jó, mondhatni kifogástalan az állapota, így az első tervünk az, hogy ezt megtartanánk és hozzáépítenénk egy új épületet. A teljes lakóterületet 140-150m3-re tervezzük, tehát kb 100 m2 kerülne hozzáépítésre.

Az építkezésre szeretnénk CSOK-ot (2 gyermek) igényelni, valamint az építkezést mi szeretnénk lefolytatni, nem generálkivitelezővel. Az ÁFA visszaigénylést is szeretnénk igénybe venni.

Ezzel kapcsolatban adódnak is a kérdéseink.

A jogszabályok ugye minden esetben különbséget tesznek Új lakóingatlan és felújítás között. Első kérdésem az lenne, hogy ha aa jelenlegi kisháznak megtartjuk a külső falait és hozzáépítünk 100m2-t, az új ingatlannak számít-e? Tehát az emelt CSOK-ot és az ÁFA visszaigénylést ki tudjuk-e használni?

Második kérdés az lenne, hogy erre elég-e az egyszerű bejelentés, vagy ezen kívül kellenek-e még egyéb papírok, engedélyek hozzá?

Előre is köszönöm megtisztelő válaszukat!

drbjozsef # 2016.10.18. 13:29

Nem. De ha az állagmegóvást rendesen csinálod, nem dőlhet le a kémény, vagy szakadhat be a tető, csak valami nem várt baleset történik (pl. rádől egy fa, vagy a vihar letépi). Erre viszont ott vannak a lakásbiztosítások.

Csuklósbusz # 2016.10.18. 12:38

Az állagmegóvással pontosan mi a feladatom? Tehát ha ledől a kémény, vagy beszakad a tető köteles vagyok megcsinálni?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.16. 20:43

Az a tapasztalatom, hogy ahhoz, hogy mindkét félnek jó legyen, nem szerződésminta kell...

Csuklósbusz # 2016.10.16. 19:28

Szívességi lakáshasználathoz ez a szerződés megfelelő szerintetek?
http://data.hu/…asznalat.pdf

Mit módosítsak még rajta hogy mindkét félnek jó legyen?

limma # 2016.10.16. 17:02

Hustla, ez tulajdonképpen lízing.

Immaculata # 2016.10.16. 15:56

hustla

:) Ha nem ilyen tartalommal, akkor nem ajánlott a Te érdekedben.
Részletfizetéses vásárlásról kell adásvételi szerződést kötni.

hustla # 2016.10.16. 15:01

Köszönöm a válaszokat, a lényeg, hogy lehet ilyen szerződést kötni a többi a mi problémánk.