Ingatlanügyek


telek69 # 2016.02.17. 17:46

Tisztelt Fórumozók!

Következő kérdésem lenne.

Ha ingatlant árvereznek tartozás miatt, és az ingatlan kevesebbért megy el a fent maradó tartozással mi történik?
A behajtás milyen formái lehetségesek utána

*Laci* # 2016.02.17. 16:46

A tulajdoni lapon egyértelműen hivatkoznak Édesapám tulajdoni hányadára, illetve eddig mi nem kerültünk behajtás alá egyik üggyel kapcsolatban sem.
Időközben érkeztek levelek iratok bekérésére vonatkozóan. A feladóról a legrosszabbakat olvastam ezen a portálon, ezért az is érdekelne, hogy ha visszaküldöm a halotti anyakönyvi kivonatot, akkor az a tartozás elismerésének számít-e?! Az elévülés miatt ez fontos momentum lenne. Az öröklésről való lemondás a hitelek visszafizetése alól nem mentesít?
Tudnátok az ügyeimmel kapcsolatban egy megfizethető ügyvédet ajánlani? Veszprém megye előny lenne.
Köszönöm, üdvözlettel. E.Laci

MajorDomus # 2016.02.16. 19:48

Laci
Nézd meg a tulajdoni lapot, és keresd meg a, a, hitelezőket, és kérj részletfizetést.

Zoltanuss # 2016.02.16. 18:18

Hopp leírtam, hogy a vevő jelöltek komolytalanok !
legalább annyira mint az ingatlant kínálók. Megy a sok mellébeszélés sokszor.
Mert ugye van a szabványszöveg - pár sor, meg pár nagyjából érdektelen kép..
Ez alapján történik a mustra, a további infók legtöbbször csak szóban történnek. Ritka az olyan szituáció amikor a mustra végén az elhangzottakat írásba foglalják. Legalább is az ingatlanosok ezt ha tehetik, kerülik. A vevők meg ugyebár tapasztalatlanok.
Az un. vételi szándék egy ráhatás a vevőre a kihátrálás megakadályozására.
Javaslom inkább maradjon le valaki egy ingatlanról, mintsem elhamarkodottan pénzt adjon a vételi szándék alátámasztására.
A foglaló az egy más dolog. Ott elvileg már kell lenni végleges adásvételi szerződésnek.- Az összege is magasabb mint ez a vételi szándék pénz.

Zoltanuss # 2016.02.16. 18:03

zsoka176202 !

Az valószinűleg nem előfoglaló, hanem az un. vételi szándék megerősítése pár százezer ft-tal.
A lényege az hogy az ingatlanosok így már másnak nem mutogatják az ingatlant, igaz általában nagyon szoros határidőkre kötiok _ 1 - 2 hét.
Természetesen a vételárba beleszámít, de ritka, hogy az ingatlanost elhagyná. QAz ingatlanos jutalékának egy kis része. Biztos ami biztos alapon ragaszkodnak ehhez az ingatanosok. Hogy ne legyenek a vevőjelöltek komolytalanok.

ObudaFan # 2016.02.15. 18:50

Ha a nem fizetés miatt jegyezték be, akkor vélhetően nem jelzálogjogról, hanem végrehajtási jogról van szó. Ezek a hitelek elvileg édesanyátokat is terhelhették, így nem zárható ki, hogy a ti részetekre is végrehajtást vezessenek, de ez a leírtakból nem deríthető fel. Hogy elévülés lehet-e, ahhoz a végrehajtónál a végrehajtási iratokba be kellene nézni. A tartozás tényét az öröklés visszautasítása nem érinti.

*Laci* # 2016.02.15. 16:57

Tisztelt Fórumosok!
Segítséget és útbaigazítást szeretnék kérni az elég kesze-kusza ügyünkkel kapcsolatban.
Három testvéremmel örökölni fogunk két ingatlant. Édesanyánk után 2009-ben megörököltük az egyik ingatlan 50%-át, négyen egyenlő arányban. A másik 50%-ra ezután Édesapánk hiteleinek nem fizetése miatt jelzálogokat jegyeztek be. 2011-es bejegyzések, ezért felmerült az elévülés is?! Sajnos nem tudjuk, hogy érkeztek-e értesítések a követelők felől. Édesapánk halála miatt most örökölni fogjuk ezen ingatlan másik 50%-át is. A kérdésem az lenne, hogy a jelzálogokat (összesen 4) bejegyzik-e mindannyiunk 1/4 részére, illetve ilyenkor elárverezhető lesz-e az egész ingatlan? Amennyiben valamelyikőnk lemondana az örökségéről, akkor megvétózható lenne ez a folyamat? Az érintett ingatlanra nagyon komoly összeg került ráfordításra, teljes felújítás kívül-belül, illetve a kert rendbeszedése épp folyamatban. Emiatt mindenáron meg kívánjuk menteni, de a jelenlegi anyagi tartalékunk nem elegendő. A másik örökölendő ingatlan tehermentes, de abban a Nagymamánk lakik, 100% haszonélvezettel, tulajdonjog nélkül. Ő utána értékesítenénk a házat, majd rendeznénk a sorainkat a tehermentes örökség reményében. Édesapánk halála nagyon váratlanul ért minket, ezért abszolút felkészületlenül állunk az üggyel szemben. Minden építő jellegű hozzászólást köszönök!
üdvözlettel. E. László

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.15. 12:11

Előfoglaló... Ma is tanultam valamit...
Mondjuk, a többit se értem.

zsoka176202 # 2016.02.15. 11:03

Szép napot!

Kérdésem. Házam eladásánál előfoglalót kaptam, ingatlanosnál, tanúkkal aláírt nyomtatványon lett rögzítve.
Az adásvételi szerződés megkötésekor a vevők nem jelezték,
hogy ők már fizettek foglalót.
Az ügyvéd az adásvételi szerződésben az akkor kapott összeg-ből újra levonta a foglalót, a vevők alá is írták a szerződést, fizettek.
Ilyenkor ki a hibás? Mi a teendő?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.15. 08:31

Ha. :)

Rexor # 2016.02.15. 08:21

Adó nálad, illeték a vevőnél.

telek69 # 2016.02.14. 17:26

Üdvözlök Mindenkit!!

A következő kérdésem lenne amiben segítséget kérnék.
Válás után Ingatlanon fennálló házastársi vagyonközösséget megszüntettük,és tulajdon jog átruházással tulajdonomba került az addig közös építési telek.
A kérdésem az lenne ha most eladom akkor milyen anyagi vonzatai lennének. ( adó , illeték ) Ha kell fizetni akkor milyen arányban.

MissPantera # 2016.02.14. 14:10

Üdvözlöm Önöket!
Idén határoztuk el magunkat,hogy eladjuk félkész 1992ben épült házunkat . 8millióért van rá vevő,mi 7,3 millióért néztünk másikat.Hogyan lenne kevesebb a házeladással járó költség(ILLETÉK,ADÓ,STB.)? 1.Ha átírnánk az eladandó házat a nevemre és úgy adnánk el.
2.Ha átírnánk a nevemre miután az új házat vettük meg.Van e még más varriáció?

A ház anyum nevén van,ő 63 éves.Én 26 éves vagyok.

MissPantera # 2016.02.14. 14:10

Üdvözlöm Önöket!
Idén határoztuk el magunkat,hogy eladjuk félkész 1992ben épült házunkat . 8millióért van rá vevő,mi 7,3 millióért néztünk másikat.Hogyan lenne kevesebb a házeladással járó költség(ILLETÉK,ADÓ,STB.)? 1.Ha átírnánk az eladandó házat a nevemre és úgy adnánk el.
2.Ha átírnánk a nevemre miután az új házat vettük meg.Van e még más varriáció?

A ház anyum nevén van,ő 63 éves.Én 26 éves vagyok.

MissPantera # 2016.02.14. 14:10

Üdvözlöm Önöket!
Idén határoztuk el magunkat,hogy eladjuk félkész 1992ben épült házunkat . 8millióért van rá vevő,mi 7,3 millióért néztünk másikat.Hogyan lenne kevesebb a házeladással járó költség(ILLETÉK,ADÓ,STB.)? 1.Ha átírnánk az eladandó házat a nevemre és úgy adnánk el.
2.Ha átírnánk a nevemre miután az új házat vettük meg.Van e még más varriáció?

A ház anyum nevén van,ő 63 éves.Én 26 éves vagyok.

MissPantera # 2016.02.14. 14:10

Üdvözlöm Önöket!
Idén határoztuk el magunkat,hogy eladjuk félkész 1992ben épült házunkat . 8millióért van rá vevő,mi 7,3 millióért néztünk másikat.Hogyan lenne kevesebb a házeladással járó költség(ILLETÉK,ADÓ,STB.)? 1.Ha átírnánk az eladandó házat a nevemre és úgy adnánk el.
2.Ha átírnánk a nevemre miután az új házat vettük meg.Van e még más varriáció?

A ház anyum nevén van,ő 63 éves.Én 26 éves vagyok.

Gergelly # 2016.02.13. 16:49

Nem vagyunk azonos pozícióban.

Én: Helyben lakó, őstermelő
Másik fél: Helyben lakó, családi gazda (vezető)

Még,ha családi gazdaság tagja lennék ,akkor sem tudnám megelőzni, mert nem én vagyok a családi gazdaság vezetője.

Ha az ajándékozás kizárt, a földcsere elképzelhető lenne? (1 településen belül, megegyező területek)

lajcsó # 2016.02.13. 16:38

Ha nincs a tulajdonosok között közeli hozzátartozód, akkor az ajándékozás kizárt!
Ha jól értelemezem, akkor az elővásárlási jogosultak között te a többi gazdával azonos pozicóban vagy. Ettől még lehetsz nyerő!

Gergelly # 2016.02.13. 14:00

Tisztelt Ügyvéd úr!

Egy szántóföldet szeretnék megvásárolni a faluban.
Sajnos több "nagy" gazda pályázik rá.

Egyetlen megoldás, ha föld-szomszéd lennék, de sajnos nem vagyok.
Ebben kérném a tanácsát, hogy miként szerezhetnék tulajdonrészt az egyik föld-szomszédtól (pl. csere,ajándékozás).

Én földműves vagyok, az adott faluban vannak földjeim, sajnos nem állok rokoni kapcsolatban a föld-szomszédokkal.

Minden tanácsért hálás lennék
Köszönettel
L.Gergely

SolnesM # 2016.02.13. 04:08

társasház építése során a vevőnek van-e joga bármikor az építkezési folyamatokat megtekinteni?

kérdezi jevi05

Érdekes ! Most akkor már tulaj vagy csak érdeklődő ?
Nyilván az építkezést zavarhatja, de amúgy mind a két esetben elvileg van joga. Az egyikben azért mert már tulajdonos, a másikban meg azért mert hát ha kekeckedik az eladó akkor egyszerűen otthagyom. De ezt azért az adásvételi szerződében is lehet szabályozni.
Amúgy az ilyen előre történő vételeknek a kora már lejárt. Csak naivaknak való !!

Rexor # 2016.02.11. 11:20

Akármikor nem, és ennek főleg biztonsági okai vannak, részben pedig az, hogy nem vagy még a lakás tulajdonosa. De minden építtető biztosít a megtekintésre egyztetett időpontokat.

jevi05 # 2016.02.11. 11:06

Tisztelt Hölgyek/Urak!

Azzal a kérdéssel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy egy újépítésű társasház építése során a vevőnek van-e joga bármikor az építkezési folyamatokat megtekinteni? (saját lakás építési folyamataira gondolok)

Válaszokat előre is köszönöm!.

fruzsi53 # 2016.02.03. 12:43

Köszönöm a segítséget, nagyon boldoggá tettetek.

lajcsó # 2016.02.03. 07:41

A lakás eladásából származó jövedelem a szerzést követő 5 év után adómentes!

Bea1 # 2016.02.02. 20:03

fruzsi, arra költi a pénzét, amire akarja.