Ingatlanügyek


ChuckN # 2021.07.30. 10:23

semmilyen papír nincs = egyszer sem szerepelt hagyatéki leltárban

Kovács_Béla_Sándor # 2021.07.30. 13:19

Ingatlanügyek...

drbjozsef # 2021.07.30. 13:21

Bárminek nevezheted, és nem tilos feljelentést tenni.

Ha nincs semmilyen papír, miből gondolod, hogy az az ingóság a nagymamád különvagyona volt? Ezek szerint bizonyítani ezt nem tudod.

Zoltanuss # 2021.08.02. 02:25

ChuckN !

Hol élsz te ?

el két nagyértékű bútort a tudtom nélkül?

Úgy általában a hagyatéki bútorok lomok tűzre valók.

Persze értéke lehet bizonyos esetekben... pl. személyes kapcsolat stb.

Pl. az én egyik bérlőm kidobott három darab bútorfélét. /konyhapult, szekrény és falipolc / Azzal érvelt hogy értéktelenek voltak. Igen azok, de volt egy értékük. Ez az volt hogy ott voltak.
Levontam 10 eft -t a kaucióból és még méltatlankodott !!

Zoltanuss # 2021.08.02. 02:30

semmilyen papír nincs = egyszer sem szerepelt hagyatéki leltárban

Komoly leltárban nem is szerepel.
Van egy örökség 56 - 78 db különféle kacattal.

Aztán van ebben 2 db. un. nevezett nagyértékű bútor és ezen az örökösök összekapnak.

Zoltanuss # 2021.08.02. 02:33

Lehet ezt lopásnak nevezni ebben az esetben és büntető feljelentést tenni?

Lehet, de a hatóságok a megfelelő helyen kezelik !!

tomi0927 # 2021.08.04. 19:13

Amennyiben ingatlan átruházáskor a felperes (eladó) nem kapott az ingatlanját érintő változásról határozatot a Földhivataltól de bizonyíthatóan (rendőrségi feljelentés, tulajdonlap lekérés) tud az ingatlanját érintő változásról úgy a törlési per indítására nyitva álló határidő a közvetett jóhiszemű szerzőkkel szemben 6 hónap vagy 3 év? Mi ilyen esetben a bírósági gyakorlat? Az eladó és a közvetlen vevő között nem jött létre szerződés, az semmis.
Köszönöm a válaszokat!

ferencakiss # 2021.08.08. 19:39

Üdvözlök Mindenkit!

Segítséget, infót szeretnék kérni.

Van egy telek amire garázssort szeretnék kialakítani. Viszont a jelenlegi építőipari helyzetre való tekintettel magát a garázs épületet nem én szeretném megépíteni, hanem csak a garázshelyet kívánnám eladni. 
Jogilag lehetséges kiemelni a garázshelyet, mint épület kiemelés (pl csak az alapot megcsinálva) és külön hsz-ú ingatlanként eladni- mert simán felosztani nem lehet a telket?

Előre is köszönöm a segítséget, ötleteket.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.08. 19:52

Ha elolvasod újra a kérdést, magad is belátod, milyen képtelenség.

Kb. azt kérdezted: "lehet-e önálló ingatlan a telek egy része, ha a telek nem osztható fel".

Zöldövezeti11 # 2021.08.08. 20:15

Telek könyvileg nem lehetséges.
Viszont ha elég nagy a telek, ráadásul sarok telek és főleg jó helyen van, hasznosítható. Elsőnek pl. parkolónak.

Mondjuk a telek 25 x 35 m. 25 m az első front 35 m az oldal , ami szintén utcával van határolva. Ott egy más mellett akár 10 autó is elfér. ha van rá kereslet második lépésként olyan garázst/garázsokat húzol fel ami az építési szabályokba nem ütközik.

Nem most hanem már 20 éve is a digóknál közepes városban a turistákat csalogatták a magán területre. Parkolni . Természetesen fizetni kellett érte.

badamreg # 2021.08.08. 22:25

Sziasztok!

Valaki tudna abban segíteni, hogy szobává átalakított garázzsal járhatok-e rosszul? Elvileg szerkezethez nem lett nyúlva, garázsajtó méretű ablak lett beszerelve. Illetve a garázskapu nincs már meg, ergo megszűnt a gépkocsibeálló az udvaron is, ami elvileg nem kötelező? Van térkövezett hely az utcán mondjuk. Köszönöm.

nanemaaa # 2021.08.09. 06:33

Miből gondolod, hogy nem kötelező a lakáshoz előírt gépjárműveknek a saját telken történő elhelyezése? :O Létezik olyan helyi építési szabályzat, ami ezt kimondja?
Az utcán parkoltatás pontosan olyan, mintha a szomszédban akarnál parkolni. Ugyanis mindkettő a más telke.

badamreg # 2021.08.09. 08:08

Rosszul írtam...kötelező a beállò...gondolom az a kérdés, mennyire izmozik az önkormányzat, a ház előtt van parkolò és a fél világ ott parkol amúgy is a saját autòjával. Szellős külvárosi lakòrakròl van szò

nanemaaa # 2021.08.09. 08:20

Az önkormányzat nem hiszem, hogy foglalkozna a kérdéssel. A hatáskörrel rendelkező Kormányhivatal talán annál inkább. Főleg, ha valamelyik szomszéd feljelent, ami az esetek többségében meg szokott történni.

Ben10 # 2021.08.13. 13:04

Tisztelt Fórumozók!

2021.május 12-én eladtam egy ingatlant, melynek az utolsó vételárrészletét a vevő CSOK-ból finanszírozza és az utolsó fizetési határidő augusztus 31. Sajnos a birtokbaadási papírt már megírtuk, mivel "albérlőként" bent lakik az ingatlanban. Mi történik akkor, ha augusztus 31.-ig nem tud fizetni? Milyen lehetőségeim vannak? Én vásároltam egy új ingatlant, ahol nekem is fizetnem kellene.

Köszönöm a válaszokat!

Majordomus # 2021.08.13. 17:33

Az baj.

Szerintem néhány napon nem múlik a dolog,kérj tőle egy banki nyilatkozatit hogy a pénzt neg fogja kapni.

Legrosszabb esetben ha nem fizet,elállsz a szerződéstől és visszakéred a pénzt.

De miért nem az ügyvédedtől kérdezed ezt meg? Van.

Kogeza # 2021.08.16. 13:38

Amennyiben valamely jogot, pl. jelzálogjog vagy haszonélvezeti jog töröltetni szeretnénk az ingatlan-nyilvántartásból, akkor a jogosulti törlési engedélynek (hozzájáruló nyilatkozatnak) tartalmaznia kell, hogy feltétlen és visszavonhatatlan a törlési nyilatkozat (engedély)?

Ha a nyelvtani értelmezéshez nyúlok, szerintem nem, de nem tudom, a földhivatali gyakorlatban mi a helyzet.

Köszönöm szépen!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.16. 15:11

Az a biztos. :)

Kogeza # 2021.08.16. 16:24

Kicsit jobban utánaolvastam, azt látom, hogy a földhivatali és bírói gyakorlat a törlési nyilatkozat esetén is elvárja a "feltétlenül és visszavonhatatlanul" kitltelt.

Majordomus # 2021.08.16. 17:57

Mondjuk némi joggal....

Art4 # 2021.08.18. 11:31

Udv!

Erdeklodnek hogy mit lehet csinalni akkor ha elalltam egy ingatlan veteltol es elkuldtem az Eladonak az elallasi nyilatkozatomat amit O atvett de nem ismerti el hogy az volt a levelben?

Altalanossagban hogyan bizonyhatja valaki hogy mit kuldott a levelben?

Koszi

pais # 2021.08.18. 11:52

Üdv.
Generálkivitelezővel kötöttünk szerződést ház kulcsrakész kivitelezésére. 2021.05.31. volt befejezési határidő. Már bent lakunk, minden szükséges engedélyt megkaptunk a hatóságtól. Anno úgy fejezték be a munkát, hogy máshova kell menniük, az elmaradt dolgokat, hibajavításokat később befejezik. Erre a befejezésre várunk már lassan 4 hónapja, de csak nem akarnak visszajönni teljesen befejezni a már 100%-ban kifizetett munkát.
Mit tehetek ilyenkor?
A szerződésben szerepel napi 20e Ft-os kötbér összeg ha nem időre készül el az ingatlan, ez ilyen esetben érvényesíthető?

Köszönöm.

nanemaaa # 2021.08.18. 11:57

Az attól függ, hogy maga a szerződés részletesen rögzítette-e, hogy a felek mit tekintenek kulcsrakésznek?
Ha olyan részmunka van hátra, ami elvégzendőként szerepel a szerződésben, akkor persze lehet kötbérigénnyel élni. Ellenkező esetben szép hosszú per elé néznél, ami vélhetőleg többe kerülne, mint a hátra lévő munka értéke. És ezt a kivitelező pontosan tudja.

Majordomus # 2021.08.18. 16:22

Ez így van, tapasztalatból tudom,hogy ilyenkor az ékezetekbe is belekötnek.
.
Az a kérdés,hogy funkcionális munka, vagy esztétikai javitás maradt el.

Példa: a konyhai elszivó helye megvan, de a cső nincs kiépitve,vagy a fürdőszoba világitás még egy szál drót szintjén van a plafonból.

Esztétikai dolgok: elmaradt a konyha kifestése,az erkélyen a járólap nincs kifugázva stb.

Egyetértek nanestb... véleleményével,árazd be az el nem végzett munkákat. De. 1 éven belül esedékes a garanciális bejárás,ott leverheted rajtuk,ha még megvan a cég.

Ha társasházban laksz,a közös képviselőnek add le a hibalistát

imi6355 # 2021.08.22. 10:02

Tisztelt Forumozók!

Adott egy mezőgazdasági ingatlan, ahol 4 tulajdonos van, a többségi tulajdonos már 1994-ben meghalt, de nem lett lehagyatékolva a tulajdonrésze, tavaly a felesége is elhalálozott, ezért az egyik másik kisebbségi tulajdonostárs kérvényezte a dolgok rendezése végett, a póthagyatéki eljárás megindítását.

A közjegyzőtől kapott egy levelet amiben megidézték a hagyatéki tárgyalásra.

A közjegyzőtől kapott levélből, az olvasható ki, hogy az eddigi rendelkezésre álló adatok szerint, az örökhagyó után végintézkedés maradt. Valamit, hogy az eljárási költségeket,
a póthagyatékot megindító tulajdonostársnak kell fedeznie fedeznie, ami több mint 150 e Ft.

A kérdésem az lenne, hogy mit jelent hogy az örökhagyó után végintézekedés maradt? Miért a póthagyatékot megindító tulajdonostársnak kell rendzenie az eljárás költségeit? Valamint lehetséges, hogy a póthagyatékot megindító tulajdonostárs fog örökölni?

Előre is köszönöm a válaszokat!