Ingatlanügyek


MajorDomus # 2014.03.11. 20:15

nem érdemes belevágni!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.11. 07:28

sharkbull

Nyilván átverés.
Valószínűleg a terület nem megosztható, így az be sem jegyezhető. Azt is gyanítom, hogy a te megvett területedet adta tovább zsebszerződéssel.

Elállhatsz a szerződéstől - ezt javaslom - mert ha nem vagy bejegyezve a földhivatalba, akkor a törlesztésed során az ingatlan másnak is értékesíthető.

MajorDomus # 2014.03.10. 22:10

feb
állj el a szerződéstől,és nem teljesités miatt kérdd
vissza a foglaló dupláját!

ügyvéd nélkül ne menj bele a meccsbe!

MajorDomus # 2014.03.10. 22:10

feb
állj el a szerződéstől,és nem teljesités miatt kérdd
vissza a foglaló dupláját!

ügyvéd nélkül ne menj bele a meccsbe!

MajorDomus # 2014.03.10. 22:10

feb
állj el a szerződéstől,és nem teljesités miatt kérdd
vissza a foglaló dupláját!

ügyvéd nélkül ne menj bele a meccsbe!

MajorDomus # 2014.03.10. 22:09

feb
állj el a szerződéstől,és nem teljesités miatt kérdd
vissza a foglaló dupláját!

ügyvéd nélkül ne menj bele a meccsbe!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.10. 11:39

Febnek ugyanúgy. Nyilván milliókról van szó, ebben senki nem fog neked állást foglalni a szerződés és a releváns körülmények részletes ismerete nélkül.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.10. 11:38

Sharkbull, ebbe jól belemásztál. Tartok tőle, hogy ez már nem a gratis online tanácsadás kategóriája. Keress fel egy ügyvédet.

bell2014 # 2014.03.10. 11:18

Köszönöm az ötletet és a segítséget is! Beszélek az ügyvédünkkel és meglátjuk mire jutunk. Köszi még egyszer!

feb85 # 2014.03.09. 12:47

Kedves Mindenki!

A következő kérdésem lenne:

  • 2013 júliusában aláírtam egy újépítésű ingatlan megvételéről szóló adásvételi előszerződést
  • foglalót fizettem, az ingatlan 10%-át
  • a szerződésben az van benne, hogy a végleges adásvételi szerződést 2014.szept.30-ig kell megkötni

Az a baj, hogy sajnos a szerződésben nincs semmilyen dátum az ingatlan átadásával kapcsolatban, csak szóban ígérte meg a beruházó, hogy 2013. szept-okt. hónapokban legkésőbb az ingatlan beköltözhető állapotban lesz. A mai napig azonban a ház nincs átadva, és a beruházó állandóan hárít, nem mond még csak hozzávetőleges dátumot sem.

A kérdésem, hogy ilyen esetben kérhetem-e, hogy adják vissza a foglalómat, vagy, amennyiben elállok a szerződéstől, mindenképp elveszítem-e a befizetett összeget. Esetleg van-e valamilyen kiskapu.

Előre is nagyon köszönöm!

sharkbull # 2014.03.09. 00:00

Jò napot!Nagyon nagy segìtség kellene nekem!Olyan gondom akadt,hogy vettem egy hàzat de olyan szerződéssel,hogy havi szinten törlesztem az eladònak,és mikor lejàr akkpr kerül a nevemre.Ezzel nincs is semmi gond csak kiderült, hogy a hàz mögötti területet eladtàk külön(50ezer ft)és azon van az emésztőm.Az én telkem meg nincs akkora,hogy egy emésztőt tudja csinàlni.Erről nem tudtam és most jött a föld tulaja,hogy vegyem meg 200ezer ft-ért vagy àssam ki és csinàljak egy emésztőt.Ő nem hasznàlja ezt a kicsi területet mert gazos tele van àggal meg törmelékkel.
Tudna valaki valami okosat mondani mit tejet ez ügyben?Előre is köszönöm:(

MajorDomus # 2014.03.06. 21:18

Én sem hagynám annyiban.

Benéztem,tényleg n e m írták alá a szerződést.

bell2014 # 2014.03.06. 09:54

Köszi a válaszokat! Nem fizettünk semmit még az eladónak. A foglalót a szerződéskötéskor utaltuk volna a számlájára. Költség idáig 1.000,-Ft tulajdonilap lekérés, illetve az elvesztett kamatok a mi részünkről, az ügyvéd pedig a tiszteletdíját bukta. Azt hallottam, hogy ilyen esetben az ügyvéd felszámolhat ügyvédi munkadíjat 4-6 óra + ktg átalányt, szokásosan min. 12 max. 18 eFt/ó díjjal.
Az alapja ennek, hogy az ügyvédi megbízás nem eredménykötelem vagyis az elvégzett ügyvédi tevékenységért és nem az eredményért fizet az ügyfél. Ezt a díjat nem lehet ráverni az eladóra?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.06. 06:02

a 20%-ot ajándékozza neked illetékmentesen!
Nem praktikus dolog színlelt szerződést kötni, különösen, hogy a visszterhes ügylet is illetékmentes.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.06. 06:01

kérdd vissza a foglaló dupláját!
Nem is kötöttek szerződést. Ergo, amit adott, az nem foglaló.

MajorDomus # 2014.03.05. 21:48

bell

kérdd vissza a foglaló dupláját!
oliver

sima ügy!

mivel mindketten akarjátok semmi gond!

állapodjatok
meg az arányokban,mondjuk 70-30%
a 20%-ot ajándékozza neked illetékmentesen!
,

oliver777 # 2014.03.05. 20:43

A következő problémám lenne:
Édesapámmal 1/2-1/2 tulajdoni hányadban van egy kertes házunk. Az ő lakrészét én újíttattam fel, továbbá a tetőtér is az én költségemen került beépítésre, valamint a pinceszint megcsináltatva. A ráköltött összegnek megfelelően szeretnénk a tulajdoni hányadokat módosítani. Ennek van valamilyen egyszerű módja, ami nem illetékköteles tulajdonátruházás, mert ebben az esetben annak a megszerzésért fizetnék illetéket, ami kvázi eddig is az enyém volt.

A választ előre is köszönöm.

bell2014 # 2014.03.05. 14:45

Sajnos az ügyvédnek még nem volt ilyen jellegű ügye, illetve nagyon dühös volt az eladóra és szerintem nem akar terhelni bennünket az ő tiszteletdíjával. Nem tudom mi lehet a megoldás. Ötlet?
Köszi a választ!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.05. 14:37

Igen, az ügyvéd erről is fog tájékoztatni.

bell2014 # 2014.03.05. 14:28

Tisztelt Fórumozók!

Ingatlant szerettünk volna vásárolni. Megállapodtunk az eladóval mindenben és egy ügyvéd elkészítette az adásvételi szerződést mindenre gondosan kitérve, precízen. Mindez kb. 1 hét leforgása alatt történt, amíg a szerződés minden részletét telefonon és e-mail-en az ügyvéd és az eladó közreműködésével végleges verzióba öntöttük. Eladó a szerződéskötés előtt 2 nappal még azt írta e-mailben, hogy minden rendben a megbeszélt időpontban találkozunk az ügyvédnél. Kevesebb mint 24 óra volt már csak a szerződés aláírásáig, amikor eladó felhívott telefonon és közölte, hogy talált egy másik vevőt, aki többet fizet az ingatlanért és annak adja el a házat. A kérdéseim a következők lennének: Feltételezem, hogy mivel nem volt aláírva a szerződés, az eladó jogilag megtehette egy szóbeli megállapodás felrúgását. Azonban: az ügyvéd elvégezte a vállalt munkáját, nem rajta múlt, hogy a szerződést nem írtuk alá. Mi felbontottuk a bankban lekötött megtakarításunkat idő előtt, így a kamatoktól elestünk. Létezik e olyan lehetőség, hogy az eladó az inkorrekt módon történt elállása miatt a károkat fizesse meg? Tudom, hogy ő nem állt szerződéses jogviszonyban sem az ügyvéddel, sem velünk, de nem tartom igazságosnak, hogy csak bennünket érjen hátrány az ő felelőtlensége miatt.

MajorDomus # 2014.03.03. 21:36

Don Diego
miért van jelentősége hogy üzletként szerepeljen a Földhivatalban,ha eddig kiválóan működött mint üzlet a gyakorlatban,a polgármesteri hivatal jóváhagyó átminősitése után?

az Alapitp O.módositása,egy nagyobb házban gyakorlatilag lehetetlen!

egy inyencfalat hogy mire vállalkozol!

a földszint 4-ben él özvegy Kovácsné aki a férjével költözött be 48 éve!

van 3 gyerekük,a férje két éve meghalt.

Kovácsné igy
3/6-od részben tulajdonos,
a másik 3/6-od rész a három gyereké egyenlő arányban,ők Zalaegerszegen,Londonban és Jászalsószentgyörgyön élnek.

természetesen mind a négyen tulajdonosok,ha mind a négyük aláirása megvan,akkor már csak a többi 59 lakás van hátra, összesen 259 tulajdonossal.

szerintem gondold meg!

Mufurc_nagyon # 2014.03.03. 07:05

Kedves Dandiego!

Módosítani kell az alapító okiratot, melyet minden egyes tulajdonos és haszonélvező aláír.
Ezt kell ügyvéd vagy közjegyző ellenjegyzésével ellátni és beadni a föltdhivatalba.

Mivel az ügyvédnek így is fizetni kell, ezért majd ő több eligazítást ad.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Richárd37 # 2014.03.01. 12:40

Üdv!

Szeretném megkérdezni, hogy ha egy éven belül eladtam egy lakást és vettem egy másikat, de az adásvételi szerződésből kihagyta az ügyvédem a cserét pótló vételi kedvezményt, akkor mit lehetne tenni?
Tudom én vagyok a hibás mert nem mondtam neki hogy eladás is történt, de hát elfelejtettem ő meg ugye nem kérdezte:)
Előre is köszi a válaszokat.

MajorDomus # 2014.02.24. 21:52

tudom ,de nem vehető birtokba,amig benne ,,élvez,,

nekem is van ilyen gondom,hogy négy árverésen nem kelt el a lakás,a
haszonélvező miatt!

ObudaFan # 2014.02.23. 22:21

Attól, hogy az ingatlant haszonélvezet terheli, még árverezhető. Az más kérdés, hogy ha el is kel, nevetséges áron fog elkelni.