Inkább próbálj meg eltekinteni a téveszméidtől, és fogalmazd meg a problémádat egyszerűen, konkrétan. Mindenkinek könnyebb lesz.
Ingatlanügyek
Bocsánat,nem vagyok szakos. Én most így látom a helyzetet. Rávilágítanál, hol vannak ezek a téveszmék?
Ez tele van tárgyi tévedéssel. Márpedig ha a kiinduló tételek tévesek, akkor a következtetés is az lesz.
T. Fórumozók!
Komplex a kihívás, ami előtt állok. Örököltem egy zártkertet, amin kivett lakóház is van. Összesen ér kb. 100.000 ft-t.
Mivel messze lakom, illetve a környék is hirhedett, nem is gondolok a megtartására. Vevőt nehezen találnék - nincs kereslet. Adnám ingyen is, de:
0. Mivel zártkerti minősítésű termőföld, vissza sem utasíthattam az öröklést.
- Mivel van lakóház, arra kell energiatanúsítvány (min. 20 e)
- Mivel termőföld, nem ajándékozhatom el nem közvetlen rokon magánszemélynek - ajándékozáskor nem kellene az energiatanúsítvány...
- Ajándékoznám az önkormányzatnak, de vszínűleg nem kell majd neki
- Az államnak is ajándékozhatnám, de ő hivatalból majd nem fogadja el
- Tavasszal elkezdenek nőni az invazív fajok, ami után meg bírságot fizethetek, vagy súlyos ezreket annak a vállalkozónak, aki mentesíti a terepet
Szerintetek mit csináljak?
T.Jogifórum!
Kérdésem: ha az ingatlan eladó "valamilyen" oknál fogva visszalép irányomban mint vevőtől, az ingatlanja eladásától,akkor az ügyvédnél letétbe helyezett foglaló visszajár-e?
Addig, amíg egy másik földmérő nem jut másik eredményre, esetleg a helyesre, addig nem tudod bizonyítani, hogy rosszak a korábbi mérési adatok.
Nem tudsz mást tenni, bízd meg a földhivatalt, ott biztosan összevetik a helyszíni eredményeket a térképszelvénnyel.
Egyébként nem egyforma mérésekkel mérnek a földmérők. A legpontosabb a GPS műholdas mérés.
Tisztelt cím.
Kérdésem a következő a sógornőm birtokában lévő ingatlan ki van adva albérletbe egy hölgynek és két kiskorú gyermekének ,de sajnos sem a költségeket sem az albérlet díját három hónapja nem fizeti ,kaució sem lett fizetve,így elfogyott a türelem ,tudomásom szerint nem tudjuk kilakoltatni, ennek ellenére sem.Minden jog őt védi, amivel ő is tisztában van ,csak a kötelességeivel nem . Van e bármi nemű lehetőség a kezünkben ,hogy a tartozás ne nőjön ,vagy inkább távozzon az ingatlanból.
köszönettel várom szíves válaszukat Farkas Pál
Kedves Imma, köszönöm
2013.12.06. 18.18.-i hozzászólásodat!
A helyzet az, hogy a külterületi hrsz. tulajdonosának vagyok a gondnoka. A kérdéses földmérőt még az előző (hivatásos) gondnok bízta meg. Igaz ugyan, hogy az én kérésemre. (Ezt bizonyítani is tudja, persze én nem gondoltam, hogy ez lesz, de a gyámhatóság külön kérte, hogy mondjak egy földmérőt, akit megbízhatnak a gondnokolt vagyonának felmérésével.)
A megbízást persze a hivatásos gondnok sajnos ki is fizette a gondnokolt vagyonából és a kimérésen nem volt jelen.
Milyen hivatalnál kérhetem a mérés hitelesítését, felülbírálatát?
Másik földmérőt nem szertnék megbízni, nem is nagyon telne rá és azt is mondják, hogy ugyanazokból az adatokból merítenk.
Van-e müködő módszer arra, hogy a Ket. alapján a megbízási díj kétszeresét pereljem vissza?
- Nem oda „tette le” a területet, ahol az eddigi földmérési jelzések vannak/voltak. (Melyiket kell hitelesként elfogadni?)
- Nem hívta meg a szomszéd tulajdonosokat. (Úgy tudom ez előírás…)
- A mellette levő területbe alaposan „belemérte” a szóban forgó helyrajzi számot. (Az a szomszéd vitatja is a kimérést.)
- A földhivatalhoz késve adta le a mérési dokumentációt. (Emiatt nem tudtam majd egy nagyon fontos évig intézni az ügyet, használni a földet. Szeretném a díjat visszakapni. Milyen kártérítésre számíthatok?)
- Mikor a földhivatalba megérkeztek a papírok, felhívtam a hivatal figyelmét a fentiekre, de azt állítják, nincs hatáskörük rendezni az ügyet. A térképpel sem hajlandók összevetni. (Azt ajánlották, méressem ki (valaki mással) mégegyszer. Magukat ajánlották, ami azért is furcsa, mert annakidején azért voltunk kénytelenek magánföldmérőt megbízni, mert a földhivatal azt mondta, ők nem végeznek ilyen tevékenységet.)
Ügyvédem nincs.
Mit kell bizonyítanom és hogyan?
Milyen jogszabályhelyekre hivatkozhatok?
Vedd meg foglaló nélkül.
Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi kérdésben szeretnék segítséget kérni.
Lakásvásárlás előtt állunk, és megtekintettünk egy jónak tűnő használt lakást, viszont az ingatlanügynök szerint a tulajdonos nem magánszemély, hanem egy cég.
Ilyen esetben van a vásárlásnak bármilyen plusz kockázata? (pl kifizetem a foglalót, majd felszámolás alá kerül a cég, vagy valamilyen egyéb céggel szembeni követelés miatt nem sikerül az átírás, stb)
Mire érdemes ilyenkor figyelni?
Előre is köszönöm a segítséget.
Lehetne érthetően?
Üdvözlet!
Egy kis segítségre lenne szükségem...
Engem a nagyszüleim neveltek,megvásárolták az ingatlant Ők életfogytiglan haszonélvezők lettek Én 90% tulajdonos voltam míg a fiúk 10% tulajdon joggal rendelkezett.
A mamám halála után a 90% tulajdon jogom átkerült a fiúra.Most elhunyt a nagypapám is és most derült ez ki,és adás vétellel került át.
18 éves koromban úgy kaptam pénz nagybátyámtól,hogy ajándék 180 ezer ft,és most árulta el,hogy azt a pénzt kaptam meg amire a gyámhatóság kötelezte,hogy letétbe kell helyeznie az adásvételben szereplő összeget.
Ő 1 milliót rakott letétbe és Én annak csak a kamatát kaptam meg.Szóval átvert mindenkit...
Kérdésem az lenne,hogy mennyi esélyem van,hogy az eredeti állapotra,azaz 90% ot vissza szerezzem.
Hova kéne először fordulnom?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel: Ágnes
Igen.
Sziasztok
ha eladtam egy ingatlant, az abból származó "bevételből" meddig tudok úgy ingatlant vásárolni hogy a régi lakás ára levonódjon a vásárolt ingatlan árából az illeték fizetésénél?
nekem valami 1 év rémlik.
magyarul ha 1 év alatt eladok és veszek ingatlant, akkor a vett ingatlan vételárából kivonom az eladott ingatlan vételárát, és azután megy az illeték...
a segítséget előre is köszönöm :)
Olyan kérdésem lenne,hogy megoldható-e és ha igen hogyan az hogy a barátom ajándékozzon nekem egy részt a tulajdonából ami osztatlan közös tulajdon több tulajdonos között?
Üdvözlet!
Olyan segítségre lenne szükségem, hogy 2004-ben vásárolt ingatlanban az adásvételi szerződésben csak a férjem lehetett 100 %-ban tulajdonos, mivel a szüleitől kapott ajándékot nem szerették volna ha a nevemre kerül. Hitelt vettünk fel a megvételre ahol én adóstársként a férjem adósként, a közjegyzői határozatban a férjem kizárólagos tulajdonosként van megjelölve.2012-ben a házasságunk megromlott, és válóperi keresetet adtam be a bíróságon augusztus elején. Férjem kérésére még aláírtam vele egy árfolyamrögzítést amelyhez a közjegyző már mint telekkönyvön kívüli tulajdonosnak ír benne október elején. Tulajdonjogra nem tartok igényt mivel az ingatlanon full teher van. Nekem az évek alatt befizetett összeg felére lenne szükségem, hiszen saját lábamra kell állnom két gyerekkel.Mit jelent nekem ez a telekkönyvön kívüli tulajdonosi státusz, illetve kérhetem-e a befizetett összeg visszatérítését, ha a bíróság előtt a tulajdonjogomról lemondok?
Idő közben kiadta albérletbe, állítólag szívességi lakáshasználóknak. Megteheti-e ezt az aláírásom nélkül ha tényleg telekkönyvön kívüli tulajdonos vagyok azon a címen, hogy a hitelt ő fizeti. Köszönettel.
A birtokháborítást az követi el, aki a fennálló tényhelyzetet változtatja meg önhatalommal. Ha az a valós helyzet nem felel meg a szerződésnek, akkor a másik fél meg szerződést szeg.
Mert ugye van olyan szituáció, amikor fizet a vevő és azonnal megkapja az ingatlant,
vagy csak részlegesen fizet, de bemegy az egészbe, vagy fordítva fizet a vevő, de az eladó meg bent marad.
Üdvözlet !
Mi a véleményetek illetve a tapasztalatotok, hogy egy ingatlan eladásnál, ha nem történik meg a teljes vételár kifizetése, akkor az eladó az ingatlan bizonyos részeit addig birtokban tarthatja. Már mint megállapodnak, aztán a vevő elfoglalja az egészet, ekkor elkövet e birtokháborítást ?
Illetve ki követ el birtokháborítást : a vevő vagy az eladó aki bemegy a még át nem adott részbe ?
Z.
Lakhatási joggal kapcsolatos problémám lenne...
Adott egy saját tulajdonban lévő lakás, melyben oda bejelentett lakók laknak, bérleti vagy bármilyen szerződés nélkül. Sajnos közös költséget, illetve fűtést nem fizetnek, már ki tudja mióta, így ezeket a tulajnak (nekem) kell visszamenőleg is fizetni, úgy, hogy eddig nem éltem az ingatlanban. Kérdésem az lenne, hogy mi a hivatalos módja annak, hogy a lakókat kirakjam az ingatlanból, hogy a bejelentett lakcímük, ne az én lakásom legyen? Előre is nagyon köszönöm a választ!
Az okiratszerkesztő ügyvédhez biztosan nem, mert ő téged a másik féllel szemben nem képviselhet. Keress másik ügyvédet.
Mivel eddig teljesítést kértél, ahhoz, hogy változzon a helyzet, el kell állnod.
Szerintem lehet követelni használati díjat. De látni kellene az iratokat.
Köszönöm a választ Obuda Fan. Pontosan a még ki nem fizetett fennmaradó összegre. Kaptam előleget annak a rendje és módja szerint a szerződéskötéskor, aztán átutalt egy nagyobb összeget és a fennmaradó pár százezret a szerződésben leírt vételárból másnapra ígérte. Erre indítottam fizetési felszólítást mert közölte egy levélben hogy nem is akarja kifizetni ezt az összeget, aminek a végrehajtás lett a vége. Mivel egy millió alatt volt az összeg, és elismerte a tartozást a bíróság kimaradt.
Azt kérdezném még, meg kell-e várnom hogy elálljak a szerződéstől az örökösök jelentkezését, illetve ilyenkor érvényben van-e az előleg visszafizetése, esetleg a ház használati idejére számítható-e fel bérleti díj visszamenőlegesen.
És kihez forduljak a szerződés elállta miatt? Az okiratot készítő ügyvédhez?
bete02
Nem.
zsebi0202
Ha elálltál a szerződéstől, vagy most elállsz arra tekintettel, hogy nem fizették ki a vételárat, akkor vélhetően igen. De nem ártana látni, hogy pontosan mire indítottál végrehajtást.
Adott egy adás-vételi szerződés. A végösszeg teljes kifizetése előtt beengedtem a házba a vevőt, amivel természetesen visszaélt. Az ügymenet elindult, végrehajtás lett a vége. Mikor a végrehajtás elindult volna, a vevő meghalt. Az ingatlan az én tulajdonom természetesen, a földhivatal már kiküldte fél év után a papírt erről, nem fizetés miatt elutasították a kérelmét. A lehetséges örökösök felkerestek, abban egyeztünk meg még keresnek. Két hónapot vártam, próbáltam őket megkeresni az okiratot készítő ügyvéden keresztül, nem jelentkeztek. Két hónap után természetesen egyeztetve a helyi hatóságokkal tanukkal és fényképekkel felnyittattam majd lezártam az ingatlant. A házból nagyjából kipakolva, pár értéktelen dolog van otthagyva.
Kérdésem, használhatom-e most a saját ingatlanomat, el illetve bérbe adhatnám-e?
Van-e nekem jogom az esetlegesen jelentkező örökösnek mondani hogy köszönöm, a felmerült költségek levonásával ( a rezsit a hölgy nem fizette, több százezres tartozást hagyott hátra amit most én fizetek ki helyette) nem kötök önökkel új szerződést, visszafizetem az önökre eső összeget.
Megtehetem ezt? Lenne vevőm is meg bérlőm is az ingatlanra, így álltában csak tönkremegy. Még a víz sem volt elzárva, annyira nem foglalkoztak az állapot fenntartással, csak az értékeket hordták el.
köszönöm előre is válaszukat.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02