Ingatlanügyek


Mejmi # 2022.11.08. 12:28

Üdv! Tudna nekem segíteni valaki, hogy mit jelent a rörölt státuszú helyrajzi szám? És mit jelent hogy a keresett cím nem szerepel a nyilvántartásban? Az épület áll, alsó szinten ki vannak adva üzlethelyiségek .

osztap # 2022.11.08. 13:12

Mejmi,

Törölt helyrajzi szám: olyan hrsz volt, de már nincs. Ha az épület áll, akkor ennek oka lehet pl. az ingatlan egyesítése vagy megosztása (akár a földterületet kettőbe, akár a földet és a rajta álló épületet külön-külön számra). Nagyíts rá a közműtérképen a területre, és ott látod majd a mostani helyrajzi számot (a földét). Annak a tulajdoni lapján rajta lesz, ha önálló hrsz-ú épület van rajta (a föld hrsz-ét földhasználati jog terheli, ami az épület hrsz-ét illeti). Az épületen belül meg lehetnek önálló hrsz-en lakások (ha társasház vagy lakszöv), ez az épület tul. lapjáról kiderül, a lakások hrsz-ainak listáka pedig fönt van a földhivatal online-on mint "társasházi információk"

Keresett cím nem szerepel: Valószínűleg valami címrészlet a hibás, mondjuk Harap utca 3. helyett Harap út 3/a, vagy átnevezték az utcát, átszámozták a házat, meg ilyenek. Megoldás: Hrsz-re kell keresni

osztap # 2022.11.08. 13:18

nanemaaa,

Ennyire nem egyszerű. Durván fogalmazva, 2013 előtt kötelező volt a haszonélvező hozzájárulása kellett az engedélyek kiadásához, pedig az Étv ezen paragrafusa akkor is hatályban volt... Részletek itt: https://epitesijog.hu/…zni-jogosult
Még nézegetek tovább...

nanemaaa # 2022.11.08. 14:11

osztap
Valóban kellett 2013. előtt, és valóban már akkor is szerepelt a törvényben ez a kizáró rész. Volt is ebből számtalan jogértelmezési vita. Akkor azzal magyarázták, hogy az építési jogosultság nem polgári jogi kérdés. Elég sánta érv volt, elég sokat is kellett rá várni, hogy a dolog a helyére kerüljön.
Megjegyzem, hogy a minisztérium már 1998-as jogszabály módosítással szerette volna eltörölni.

Mejmi # 2022.11.08. 14:15

osztap

pontos cím alapján sem találja ezt a gyárépületet, közben leveleztem a földhivatallal, és azt írták, hogy a keresett ingatlan nem szerepel a nyilvántartásban. A cím azért talán csak nem változott. de próbálkozok még, és írok a helyi földhivatalnak is. Köszönöm, ezt nem tudtam h a helyrajzi szám változhat

drbjozsef # 2022.11.08. 14:18

Mejmi,

Ha összevonás, vagy ami egy gyár esetében sokkal valószínűbb, hogy feldarabolás miatt új helyrajzi számok lettek, akkor szinte biztos, hogy a címek is megváltoznak. Nem lehet 15 ingatlannak ugyanaz a címe, ha az egy ingatlanból lett feldarabolva.
A cím nem számít. Ingatlannyilvántartási szempontból a releváns adat a hrsz. Azt pedig meg tudod nézni.

osztap # 2022.11.08. 14:50

Mejmi,

De miért nem nézed meg a közműtérképen, ha egyszer tudod, hogy a valóságban hol van ez a telek?

Mejmi # 2022.11.08. 15:05

osztap
rámentem a térképre, de nem adott ki hrsz számot. ha megadom a címet nem tudnál segíteni? Pedig "elvileg" jó helyen voltam. Hagyatéki miatt érdekelne a tulajdonosok neve.

Mejmi # 2022.11.08. 15:09

drbjozsef

Sajnos nem sikerült megnéznem. :( pedig fontos lett volna.

osztap # 2022.11.08. 17:24

Mejmi,

Közműtérképen bal fent csak településre keress, mondjuk Budapest 21. ker. lesz Csepel. Aztán bal oldalt a menüben Alaptérképekre kattints, és jelöld be a Földrészleteket, a Hrsz. feliratot és az Épületeket. Aztán a térképen mozogj a területre, mondjuk a néhai Csepel Művekre. A gyártelepből megosztással kialakított összes telek be lesz rajzolva, hrsz-szel együtt. Ha nem sikerül így se, add meg a címet.

Mejmi # 2022.11.08. 18:51

osztap

Megtaláltam amiket leírtál, lépésről lépésre. de sajnos így sem sikerült nem enged rákattintani a fölrészletekre, helyrajzi szám feliratra, sem az épületekre. Ha majd lesz egy kis időd megtennéd hogy ránézel? A cím::Cegléd Kőrösi út 35. Egy volt ruhagyár volt. Hálás köszönet ha megtudnád nézni, majd ha ráérsz. Köszönöm.

osztap # 2022.11.08. 20:23

Mejmi,

Rákattintani nem fogsz tudni, ez csak arra jó, hogy a föld helyrajzi számát megtudd. Az meg is van, Cegléd belterület 6124, pirossal be is karikáztam: https://ibb.co/MsXyYFz
Ez volt a volt ruhagyár telke? Te milyen hrsz-re kerestél?

Ezzel a hrsz-szel mehetsz a földhivatal online-ra. Ott a társasházi információkból látszik, hogy társasház nincs rajta, hanem az egész egy nagy ingatlan. A címe a tul. lap leíró részén Kőrösi út 33, de a közműtérképről látszik, hogy ezen vannak a 33-35-37. házszámok. Töltsd le a tul. lap teljes másolatot, ne a szemlét, azon rajta lesz, ha a rokon az elmúlt 20-30 évben valaha is tulajdonos volt.

drbjozsef # 2022.11.08. 20:50

Mejmi,

Ha ez a nagy egybe üres terület, aminek a szélén most ruhabolt van, akkor az egyetlen nagy ingatlan, 6124 helyrajzi számon.
Nincs megoszva, az egész háztömbben egy megosztott telek van, szomszédos, de a másik oldalon.

Majordomus # 2022.11.08. 20:52

Most már szurkolunk ha ennyit kinlódtál érte....

Mejmi # 2022.11.08. 21:00

osztap

Én 6123/1 helyrajzi számra kerestem rá. most sikerült Viszont Édesapám, és két társa nem szerepel rajta, az ingyenes teljes tul lap másolatát töltöttem le, viszont az csak 2018 -tól mutatja a tulajdonost, pedig apu 1/3 tulajdonosa volt. csak a másik két társa kiforgatta az összes vagyonából. kb ezer oldalas rendőrségi, ügyészségi, ügyvédi paksaméta van nálam. az utolsó, amit az ügyvédje írt az 2008-as..Nagyon köszönöm a segítségedet, de sajnos 2018-előtt, nem látni h tulaj volt. De végül is a lényeg, hogy ezt is kihúzták alóla. Az új tulaj neve nem egyezik a volt két társával. Nagyon-nagyon köszönöm, hogy ilyen segítőkész voltál.

Majordomus # 2022.11.08. 21:30

Úgy tűnik ez a hajó elment...

Mejmi # 2022.11.08. 22:22

Majordomus

"Úgy tűnik ez a hajó elment..." ez nekem szólt, csak azért kérdezem, mert Édesapám júliusban halt meg,: a pontos összeget még nem tudjuk hogy mennyi adósságot, hagyott ránk, mivel a volt két társa mindenéből kiforgatta aláírását meghamisították ezzel mindent elvettek Tőle ami az Ő nevén is volt. így vettek fel a nevében rengeteg eurót. Amiben még bíztunk az a Ceglédi ingatlan belterületen, az még megmaradt, ami nem pár tizen milliókat ér, hanem sokkal többet. Csak itt a "Úgy tűnik ez a hajó elment..." ez most nekem kissé nyersnek tűnik.

Mejmi # 2022.11.09. 10:54

drbjozsef
köszönöm, osztap óriási segítségének köszönhető hogy sikerült kideríteni a rossz hírt. Ezt az üzenetet nem láttam tegnap, sem Majordomus szurkolói zenetét sem. :(pedig éjfélkor még fent voltam.

Mejmi # 2022.11.09. 11:02

Majordomus

Bocsánat, nem láttam a szurkolói üzenetedet, és elnézést kérek Tőled az én üzenetemért. kissé "idegállapotba vagyok" :)

Majordomus # 2022.11.09. 20:49

Célszerű lenne egy ügyvédet megbízni,hogy ne kövess el hibát.

Mejmi # 2022.11.10. 11:26

Majordomus

Olyan nagy hibát talán nem tudok okozni.. Kitöltöm a visszautasító nyilatkozatot, és a lányom is. /Az övét elviszem magammal/. és leadom a közjegyzőnek. Pláne hogy ezek után kiderült, hogy a Ceglédi ingatlant is kijátszották alóla. Ahol lakott /másik megye/ ott lekérdezték, hogy van-e valami a nevén, de semmi. Talán egyedül a nyugdíja maradt meg: Kb 250 ezer Ft.-Ügyvédre meg nem is lenne pénzünk, még így is tartozok a bátyámnak a temetés költségével, mivel kevés előleget hagytunk nála, a temetési költség meg kicsit több lett mint amire gondoltam. :( Azért köszönöm.

drbjozsef # 2022.11.10. 11:43

Mejmi,

A temetési költség viselésére az örökös köteles.

Mejmi # 2022.11.10. 12:56

drbjozsef

Ez nekem újdonság, arról már felvilágosítottatok, hogy közjegyzői díjat nem kell fizetnem, de ez a temetési költségre is vonatkozna? Mivel a bátyám már kifizette egyben azt a nem kevés összeget, azt ő hogy kapná vissza? A gugliban erről nem találtam semmi linket.. Ez 100% -ék? köszi az infót.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.11.10. 13:36

Ha megrendelte a temetkezési vállalatnál, akkor azt nyilván neki kell fizetnie. Esetleg a megtérítést kérheti az örököstől.

Zoltanuss # 2022.11.10. 14:39

A temetési költség viselésére az örökös köteles

Szigorúan véve inkább az, aki megrendeli !
Pillanatok alatt röpködnek a százezrek, hanem figyel az ember, könnyen az 500 eft felett lehet ! Bőven !!