Elbirtoklás menete, bizonyíthatósága?


drbjozsef # 2019.05.10. 18:56

ehh.Bocsánat, nem megy ez.

drbjozsef # 2019.05.10. 18:55

(Hm, csak a linket akartam betenni:

)

drbjozsef # 2019.05.10. 18:55

OFF
wers, az írásmód erre a jelenetre utalt :

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.10. 18:24

megjelenik nálad az Elit Öngyilkos Alakulat

:D

wers # 2019.05.10. 17:33

A Brian élete az kérlek szépen a.l.a.p.m.ű.v.e.l.t.s.é.g.

Akkor asszem nagyon műveletlen maradok. Ez nekem nagyon nem jön be.

de ezt sem értem még mindig:

Lolettának? Hát ezt gyolsan ellendezted, litka az ilyen lemek szelvezés.

Biztos jó humor, de nem értem. Van ez így :(

drbjozsef # 2019.05.10. 16:26

A Brian élete az kérlek szépen a.l.a.p.m.ű.v.e.l.t.s.é.g.

Pótold, különben megjelenik nálad az Elit Öngyilkos Alakulat, és akkor aztán lesz nemulass. :)

wers # 2019.05.10. 16:12

ez egyre jobb. (ennek mi köze a kormányhivatalokhoz???)

drbjózsef, nem lehet, hogy neked is nagyon péntek van

A Brian élete (Life of Brian) egy 1979–es filmvígjáték, melyet a Monty Python társulat rendezett és a főbb szerepekben is a társulat tagjai láthatók.

Egyre kevésbé értem én az összefüggéseket, de sebaj, ettől még jó fogok aludni. Ettől.

drbjozsef # 2019.05.10. 15:32

Már a kormányhivatalnokok képzése is kívánnivalót hagy maga után? Hallatlan.
(https://hu.wikiquote.org/…n_%C3%A9lete)

wers # 2019.05.10. 13:05

??? Biztos már nagyon péntek, de nem nagyon értelek

drbjozsef # 2019.05.10. 11:55

Lolettának? Hát ezt gyolsan ellendezted, litka az ilyen lemek szelvezés.

wers # 2019.05.10. 10:46

Ez még viccnek is rossz, én maradok a Bélánál, nekem tetszik. (az jobban áll neked :))))

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.10. 10:40

Háhá. Én még idejében megrendeltem az új irataimat. "Mostantól mindannyian hívjatok Lorettának!"

wers # 2019.05.10. 10:33

Áhhh, a csudába, nem írtam fel telefonszámát.... Pedig éppen azon gondolkodtam milyen diplomát akarnék venni, sebészorvos vagy halbiológus... nem, sebész mégsem, nem szeretem a vér látványát, na mindegy, elment a hajó :D

wers # 2019.05.10. 08:06

:) éppen kapóra jönnek, mert annak a többezer kormányhivatalnoknak most jár le a ledolgozandó lemondási ideje, akik felálltak a székükből. Van olyan kormányablak, ahonnan a teljes létszám távozik. Nagy lesz a sorbanállás, de itt az utánpótlás. Eredeti, lenyomozható, hivatalos okiratok.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.10. 08:02

Az a gyanúm, hogy a profik nem itt és nem így hirdetik magukat. :D

wers # 2019.05.10. 07:52

igen, sőt új nevet, személyiséget stb.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.10. 07:48

Ez most tényleg hamis iratokat ajánlgat?

MajorDomus # 2019.05.07. 18:55

Pontosan.
majd ha letelik a 15 év ,akkor mocorogj!

drbjozsef # 2019.05.07. 10:42

Ha nem bolygatja senki a dolgot, vidáman műveled, akkor én tuti nem keresgélném a tulajdonost...

seregv77 # 2019.05.07. 10:05

Kovács_Béla_Sándor, köszönöm, igen, ettől féltem :( De ez csak most derült ki, amikor a földhasználatra rákérdeztem a földhivatalban, mert gondoltam,hogy a tulajdonjog kevés lesz. Bár elég bonyolult, mert akkor még osztatlan közös volt a terület, az egyik tulajdonos bérbe adta, a másik nem, de, hogy ki melyik részt használta, arról nem volt térkép, mert az csak 2013-tól kötelező. A lényeg akkor, hogy ez nem járható út, ha jól értem. Szóval vagy várok, hogy meglegyen a saját 15 évem, vagy nekiállok a tulajdonosok/örököseik felkutatásának.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.07. 09:53

A bérbeadó nem volt birtokos, a bérlőnek pedig se ő, se te nem vagy a jogutódja.

seregv77 # 2019.05.07. 09:36

Üdvözlet. A korábban kérdezett elbirtoklási idők összeadása után, a földhivatali nyomozást követően lenne még egy kérdésem és lassan összeáll, hogy nekifogjak-e ügyvéddel is a folyamatnak.
Az első elbirtokló a saját tulajdonát, amit én később megvásároltam, bérbe adta 3. személynek művelésre (termőföld), és erről természetesen szerződése volt, ingatlan nyilvántartásba földhasználóként a bérlő be is került. A gyakorlatban az történt, hogy ezzel a saját tulajdonú és bérbe adott földjével együtt kezelte az általam elbirtokolni tervezett két pici ingatlant is, nem is tehetett másként, mert a parcella közepén voltak, de arról természetesen nem volt papírja, hiszen nem voltak az övéi. De a valóságban ugyanúgy szántva, művelve volt az a kis földdarab is. Vagyis az első elbirtokló 2000-től bérbe adta a saját földjét, de közben "szóban" hozzácsapta a nem saját tulajdonú, de addig is sajátjaként birtokolt, kezelt két kis darabot is és a bérlő azt is művelte. Ilyenkor mi van? Sajátjaként kezelte és sajátjaként adta használatba valaki másnak, mert ő már nem volt alkalmas fizikailag a művelésre. Később aztán a megvásárolt földdel együtt én vettem át ennek a két kis darabnak is a használatát. A tulajdonosok akkor sem és azóta sem jelentkeztek. Szóval a lényeg, hogy a bérlet NEM az elbirtokolni tervezett ingatlanra vonatkozott, csak egy hivatalos bérleti szerződés mellé kerültek a gyakorlatban és együtt kezelték őket. Remélem sikerült érthetően megfogalmaznom ezt a kacifántos ügyet :)
Nagyon köszönöm a választ.

MajorDomus # 2019.05.01. 21:01

és 10 éve lakik a gyermeked lakásában?

62-es mazsola # 2019.05.01. 11:29

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.01. 11:23

Leginkább egy ügyvédi irodában. :) Ingatlantulajdon átruházásáról van szó, abban úgyis kötelező az ügyvédi ellenjegyzés.
Nem mellesleg a CSOK igénybevételének már nem akadálya az ingatlantulajdon. Más kérdés, hogy a hitelképességnek nem tesz jót, ha az embernek van már egy hatályos kölcsöne. (De pont annak, hogy a bank abból őt kieressze, nem túl jók az esélyei.)