Ingatlan Adás - vétel


Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.07. 15:25
  • Mennyi?
  • 30.
  • Mi 30?
  • Ami mennyi...
MajorDomus # 2020.09.07. 16:40

Már mobilról is, akár séta közben (a reklám szerint)
.
Hm.
És séta közben fel is tudja venni készpénzben?

Mjudit123 # 2020.09.07. 18:14

Tisztelt Fórumozók! Eladtam a családi házamat 64 millió forintért. Ügyvédi adásvételi szerződés (eladói és vevői ügyvédi részről egyeztetve). A vevő a foglalót készpénzben fizette ki, ez rendben is van. Azonban szeretné a teljes vételárat kifizetni készpénzben (nem átutalással, hanem ropogós 20ezresekkel), de azt mondja, hogy az esetleges extra banki költségeket is állja, habár szerintem készpénz befizetésnek nincs banki díja. De ilyen esetben ki fizeti be a pénzt a számlámra, ő vagy én? Hogy zajlik egy ilyen nagyösszegű pénzátadás-átvétel?
Judit

gerbera317 # 2020.09.07. 18:32

Ez nem ingatlanos kérdés.
Egy ekkora összeg 3200 db húszezres, ami 32 db százas pénzköteg. Ha te ezt hibátlanul meg tudod számolni, ügyelve arra is, hogy ne legyen köztük hamis bankó, tedd azt. Egyébként pedig fizesse be a bankszámládra. Ő. A tiedre. Az se baj, ha együtt mentek be a bankba, de ezt nem kell erőltetni.

Szomorú örökös # 2020.09.08. 04:17

Mjudit123

szeretné a teljes vételárat kifizetni készpénzben (nem átutalással, hanem ropogós 20ezresekkel)

Ahogy gerbera317 is írta, megteheti, hogy készpénzben fizeti ki az ingatlant. De őszinte leszek, én ezek után nem lennék nyugodt, amíg az a hatalmas mennyiségű pénz nálam van, arról nem is beszélve, hogy ekkora összegnél már a bankjegyek hamisságának vizsgálata sem két perc. Pár éve én csak egy millát kaptam foglalónak az eladott házamért, akkor is volt bőven bennem frász végig a hazaúton, pedig kocsival mentem, sőt még akkor is, amikor hazavittem. Ugyebár arról, hogy annyi pénz van nálam, nem csak én tudtam, hanem egy olyan kedves rokon is - elkísérte a pasiját - akiben pár éve már egyetlen percig sem bíztam. :-O Szerencsére nem sokáig volt nálam, mert én is odaadtam a mostani ingatlanomra foglalónak. A jelenlegi ingatlanomban már nem aggódom az ilyen szituk miatt, mert kamera és riasztó is védi a házat. Nehéz lenne bárkinek bejutni rajta.

wers # 2020.09.08. 04:34

És séta közben fel is tudja venni készpénzben?

? te nem? Én odasétálok egy atm-hez és felveszek pénzt. Na nem millákat. Azt bankfiókban sem tenném.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.08. 05:50

Ilyen összegű készpénfizetést a közreműködő ügyvédnek már jelentenie kell. (Ha befizeted a bankban a számládra, akkor a banknak.)

lajcsó # 2020.09.08. 12:22

Szerintem a vevő bankszámláján már várakozik néhány inkasszó, azért kerüli az átutalásos teljesitést.

MajorDomus # 2020.09.08. 19:43

Hát Németországból a magyar Atm-ből nehezen.

Emma2002 # 2020.09.10. 12:57

Tisztelt Fórumozók !

Osztatlan közös tulajdonú szántó ingatlanra Apa vételi ajánlatot írt alá, mellyel azt is elismerte, hogy több millió forintot készpénzben átvett. Ügyvédi értesítést követően tudta meg a tulajdonostárs - a gyermeke - hogy fizikailag, mentálisan legyengült Apja mit írt alá. Még a 60 napos kifüggesztés lejárata előtt a gyámhatóság szakorvosi vélemény alapján, azonnali gondnokságot rendelt el, melyről még nincs bírósági végzés. Kérdésem: Érvényes-e ez a szerződés, mivel az eladónak már akkor is szövegértési, olvasási nehézségei voltak ? Továbbá egy hónap után már anyagi nehézségei lettek az eladónak, mely kérdéseket vet fel. Milyen felelőssége van a szerződést előkészítőnek ? Félő, hogy nem Ő az egyetlen idős személy, aki így járt..

Kérem megtisztelő javaslatukat, válaszukat !

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.10. 13:04

Érvényes-e ez a szerződés
Nem tudjuk.

MajorDomus # 2020.09.10. 18:57

Nem,amig nem tudjuk mire vonatkozik a szerződés?

Emma2002 # 2020.09.10. 19:32

A szerződés tárgya: külterületen lévő szántó művelési ágú föld.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.11. 05:34

Tegyük föl - bár továbbra sem tudjuk -, hogy érvénytelen. Szeretnétek visszafizetni azt a több millió forintot?

Emma2002 # 2020.09.11. 06:28

Az eladónak "elfogyott" a pénze. A gyermek saját terheit viseli. Visszafizetés kizárva. Ez a szerződés valószínű már így marad. Igazából a szerződést előkészítő gondossága vetette fel a kérdéseket. Nyilván tartja a titoktartás,de vajon az ő közreműködéséről, hol lehetne érdeklődni ? Most rendkívül elutasító. Esetleg ha a gondnokságról jogerős bírósági végzés lenne, legalább a gyámhatóságnak nyilatkozna.... Látva és tapasztalva az ügyfél mentális állapotát, szabad-e ilyen összegű készpénz átvételéről bizonylatot aláíratni ? A pénz értékével sajnos már nincs tisztában az eladó. Úgy gondolom itt már nincs mit tenni. Nyilván ehhez minimum három személy kellett. Egy elesett ember, egy akinek pénze van és egy aki ezt az ügyletet le is papírozza.... A lelkiismeret, tisztesség ....

Viktor20 # 2020.09.11. 06:34

Tisztelt Fórumozók!

Eladnám ingatlan tulajdonrészemet ezért szükségem lenne egy elővételi szerződés/nyilatkozatra.
Nem tudom a másik tulajdonos élne-e az elővásárlás lehetőségével.
Kerestem az interneten, de ahányat találtam mind más.
Valaki esetleg tudni ajánlani egyet ami ténylegesen használható?

Köszönöm.

drbjozsef # 2020.09.11. 06:57

Nem tudom a másik tulajdonos élne-e az elővásárlás lehetőségével.

Akkor minek neked nyilatkozat?

El kell küldeni neki a megkötött szerződést, és felhívni 8 napon belüli válaszra, hogy kíván-e élni az elővételi jogával. Ez az egy mondat elég.

Elég az is, ha határidőben nem nyilatkozik, nem kell neki formanyomtatvány.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.11. 07:17

Visszafizetés kizárva.
Akkor?

MajorDomus # 2020.09.11. 18:14

Marad az eladás.
.
Kbs
Itt nem játszik a társtulajdonos elővásárlási joga?
.
Mintha úgy olvastam volna hogy ketten tulajok.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.12. 10:43

De. Meg még egy csomó emberé. De ez nem változtat azon, hogy ha nem a vevő lesz a tuulajdonos, akkor vissza kell neki fizetni a vételárat.

MajorDomus # 2020.09.13. 17:16

Na,akkor már csak Emmát kell erről meggyőzni.

thms # 2020.09.15. 23:49

Tisztelt Fórum!

Nézzük az alábbi szituációt:
Adott egy lakóingatlan, aminek jelenleg két tulajdonosa van (egymástól elvált férj és feleség), de a vagyonfelosztás miatt szeretnék eladni.
Jön egy vevőjelölt, aki kifizet 10% foglalót, de a vételár fennmaradó részét részben önerő számlapénzből, másik részben hitelből kívánja kifizetni.
Az adásvételi szerződést ügyvéd írja és ellenjegyzi, és a szerződésben szerepel, hogy a 10% foglaló kifizetése megtörtént, és a vételár teljes rendezéséig az eladók fenntartják a tulajdonjogukat.
Tegyük fel, hogy menet közben (de már a foglaló megfizetése után) az egyik eladó tulajdonos meggondolja magát, és mégsem akar szerződést kötni (pl. mert máshonnan jobb vételárra számít, fagyossá válik a másik eladó tulajdonostárssal a kapcsolat, stb.).

Ilyenkor mik a foglaló szabályai?
A vétlen eladó tulajdonostársnak is duplán kell visszafizetnie a saját részét? Vagy csak szimplán és a különbözetet a vétkes eladó tulajdonostársnak kell állnia hiszen neki felróható?

Úgy látom, hogy a Ptk. ilyesmi esetet nem említ, a fórumot áttúrva és máshol google keresve sem találtam semmi használhatót.

Örülnék, ha konkrét jogszabályhelye(ke)t is tudnának írni, amire alapozzák a véleményüket.

Előre is köszönök minden segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.16. 05:03

Rossz a kérdés. Nem kell visszafizetni a foglalót.

lajcsó # 2020.09.16. 06:16

Az én álláspontom az, hogy az eladók a vevővel szemben egyetemleges kötelezettek. Ezért a kapott foglaló dupláját kötelesek vissza adni a vevő részére. Az eladók egymás közötti viszonyában pedig a vétkes fél viseli az összes kiadást.

drbjozsef # 2020.09.16. 06:39

thms,

Az ügyvéd úr (KBS) arra céloz, hogy nincs olyan, hogy "meggondolja magát".

Nincs olyan, hogy mégsem akar szerződést kötni. Nincs is rá szükség. A szerződést már megkötötte. Nem lehet attól elállni.

Ha megpróbálja, akkor a vevő pert indít, és a bíróság majd helyreteszi a makacskodó eladót.

Gondolkozni előre kell, miután az aláírás rákerült az okiratra, onnantól már senkit nem érdekel, hogy ő mit akar.