autó vásárlás,átírás


girhes # 2012.05.31. 15:40

Tisztelt Fórumozók!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy:
Magánszemélytől vettem egy személygépjárművet, viszont mikor elvittem autószerelőhöz, az azt mondta, hogy teljesen meg volt törve a kocsi!
Van rá valami esély, hogy visszakapjam a pénzem?

Válaszokat előre is nagyon köszönöm!

atom87 # 2012.06.02. 16:54

Sziasztok!

A mai nap folyamán boldog tulajdonosa lettem egy 2004-es Kawasaki z750 motorkerékpárnak.

Sajnos átíratni még nem tudom, mert külföldre kell utaznom.
Azt szeretném megtudni, hogy szerintetek jó az, ha az adásvételire a mai nap került, mint okmányok adása vétele, jármű birtokba vétele és kelt. A szerződés hatályba lépése pedig 2012.07.01 lett (ekkor érkezem haza)
Tehát lényegében az átírási határidő, az a 15 nap, az 07.01-től indul így?

Amennyiben mégsem, akkor nagyjából 16 nappal lépem át az átírási határidőt (az a bizonyos 15 nap).
Mennyi bírságra számíthatok???

Köszönöm!

Véleményem # 2012.06.02. 18:59

Bírság akkor lesz ha igazoltatnak 15 nap után. Amúgy tudomásom szerint nincs más bírság.

Gabicsek # 2012.06.02. 19:32

Nem rendőr, hanem a jegyző bírságol, amikor elmész átiratni, és az okmányiroda észleli a késést.
(tulajdonjog változás bejelentési kötelezettség (átírás) elmulasztása)
Ha az adásvétel ma történt, a mai naptól kell számítani a 15 napot. De megnyugtatlak, ha 1-2 hetet késel, még nem szoktak büntetni. Viszont köteles vagy megkötni a kötelező biztosítást a te nevedre, azt ne felejtsd el!

guba" # 2012.06.02. 19:37

az adásvételire a mai nap került, mint okmányok adása vétele, jármű birtokba vétele és kelt. A szerződés hatályba lépése pedig 2012.07.01 lett

Nem lesz jó, de lehet olyan szerencséd, hogy az okmányirodán ez így elmegy.

atom87 # 2012.06.02. 19:41

Biztosítás az mindenképpen lesz kötve még a héten.

Én reménykedem benne, hogy rendben lesz az adásvételi szerződés is.

Köszi!

Gabicsek # 2012.06.02. 21:59

Elképzelhető, mert sűrűn ilyet nemigen látnak:)

Noika # 2012.06.04. 08:37

Üdvözlöm

A következőben kérnék egy kis segítséget. Egyéb családi okok miatt édesapámmal megírtunk egy gépjármű adásvételi szerződést. Az Én nevemre még nem lett átírva a gépjármű, viszont elég koros autóról van szó és szeretném egy másik autó megvételekor beszámíttatni. A kérdésem, át kell íratni a nevemre a gépjárművet vagy az adásvételi alapján beszámíttathatom.

Válaszokat előre is köszönöm


n

guba" # 2012.06.06. 04:51

Annak, aki beszámítja, szerintem édes mindegy, hogy kinek a nevén van az autó.

escargot # 2012.06.24. 17:36

Üdv mindenkinek!

Vázolná nekem valaki, mennyibe kerül manapság egy használt autó átírása? Az illetéket köbcentiméterenként megtaláltam. Van más költségem? Eredetiségvizsgálat kell, ha van törzskönyve a kocsinak?

Köszönöm a válaszokat!

Gabicsek # 2012.06.24. 19:40

Kell eredetiségvizsgálat - általában 15-20 ezer között - plusz az új forgalmi engedély azt hiszem 6.000.-Ft., pluszt az új törzskönyv 6.000.-Ft.

Egyik honlapon ezt találtam:

Személyautó:
1400 cm3-ig 17 000 Ft
1401-2000 cm3-ig 18 500 Ft
2001 cm3 felett 20 000 Ft

escargot # 2012.06.24. 20:05

Köszi...ezek szerint kiperkálok kb 50-et + biztosítás :S

jánoska13 # 2012.07.07. 09:03

Ha üzembentartóival vásárolok használt autót és a tulajdonos maradna a régi de egymás között írnánk egy kölcsönadási szerződést biankóba miszerint x összeget adnék neki kölcsön meghatározott időre aminek fejében biztosítéknak átadja az autót és a papírjait és ha meghatározott ideig nem fizeti vissza a kölcsönt akkor az autó tulajdonjoga engem illet és ezek után íratnám át az autót.
Csak érdeklődöm hogy ez így lehetséges e?

Köszönettel várom a válaszokat

escargot # 2012.07.20. 18:55

Tartózkodási helyre be lehet jegyeztetni az autót vagy csak állandó lakcímre?

Ha állandóra, akkor vajon csak a helyi okmányirodában lehet elintézni?

kfgabri # 2012.07.21. 05:07

Nincs kizárólagos illetékessége az ocsmányirodának ebben az ügycsoportban.
A "bejegyeztetést" magyarázd, mert az az érdekesebb, mint a tartózkodási hely (ami lakcímkártyán feltüntetve működik).

kfgabri # 2012.07.21. 05:08

Jánoska, ez a nyóckerben okés, egyébként erősen aggályos jogi oldalról, ilyenkor értem, miért bonyolították túl hiperprimitív nyomtatványokkal 2010-ben az átírást...

escargot # 2012.07.21. 15:37

bejegyeztetés=forgalmiba, milyen cím kerüljön
1818-as telefonszámon a néni szerint csak állandó lakcímre lehet, de nem mondott jogszabályi hivatkozást

Köszönöm a választ :)

kfgabri # 2012.07.21. 15:55

304/2009. (XII. 22.) Korm. rendelet
Nem nevesít állandó vagy ideiglenes lakcímet.
Viszont mindenképpen szerepeljen a lakcímet igazoló hatósági igazolványodban, mint tartózkodási hely.

kfgabri # 2012.07.21. 15:57

1999. évi LXXXIV. törvény
Ez sem nevesíti, hogy természetes személy kizárólag az állandó lakcímére kérheti.
Ráadásul jogi személy telephelyre is kérhet bejegyzést...

escargot # 2012.07.21. 16:19

Köszönöm szépen, közben én is kutatgattam és én is ezeket találtam a neten, megpróbálkozom akkor a tartózkodásira bejegyeztetni, jobb biztosítás szempontjából...illetve az állandó lakcímem a szüleim lakcíme, és árulják a lakást, nem akarok újra forgalmit csináltatni később, viszont egy ideig még meg kellene tartanom állandó címként

természetesen a tartózkodási a lakcímkártyámon fel van tüntetve

Briguska # 2012.07.23. 14:32

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi helyzetben. Az én és a párom nevén köztartozás szerepel a NAV-nál, fizetésünkből folyamatosan törlesztjük adósságunkat.
Idén tavasszal megbetegedett anyósom, ezért mindenképp vásárolnunk kellene személygépkocsit, amivel kórházba hordanánk kezelésekre. Na már most. Gépjárművásárlás esetén a NAV jelen esetben lefoglalhatja a tulajdonunkba került járművet. A kérdésem az lenne, ha kiskorú gyermekem nevére (aki a páromnak nem vér szerinti gyermeke) történne a tulajdonjog átíratása, és a párom lenne az üzembetartó (ő rendelkezik jogosítvánnyal), legális lenne e a dolog...A NAV számon kérné e tőlünk, hogy miből is vásároltuk a járművet?
A válaszokat előre is köszönöm!

Évi38 # 2012.07.23. 14:58

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni abban,hogy a 16éves lányomnak (egyedül nevelem) elajándékozhatom az autóm?
Van egy lakáshitelem,és minden bizonnyal elviszi a bank az ingatlant, mert nem tudom fizetni.
Szeretném menteni ami még menthető!!!
Hitel viszont nincs az autón.

Szabolcs78 # 2012.08.07. 15:13

Figyelem!

Aki autót akar venni-eladni, előbb menjen be egy nyomtatványboltba, és vegyen pár darab 4 példányos adásvételi szerződést!

TULAJDONJOG ÁTRUHÁZÁSI SZERZŐDÉS a neve, kb 100 ft, az Okmányiroda csak ezt fogadja el!!!

Én erről nem tudtam, kb 1 hónapomba került, mire a vevővel alá tudtam íratni a régi fajta zöld, egypéldányos után ezt is. Szerencsére, ez idő alatt nem csinált semmilyen törvénybe-jogszabályba ütközőt a kocsival ... ugyanis a "gratuláló levelet" én kaptam volna.

junina # 2012.08.15. 10:20

Segítségét szeretném kérni sürgősen az alábbiak miatt.
Szeretnénk megvásárolni egy meghírdetett teherautót.Mai napon felhívtam a "tulajdonost",aki elmondta,hogy nincs az Ő nevére átíratva,tehát papírmunkák miatt.
Rákérdeztem az okára,amiért nem lehetett átíratni,ő elmondta,hogy nem is tudja mi a teendője,mert megvásárolta a gépjárművet,kp-ban kifizette.Elkészült az adásvételi szerződés.Az autóra akkor meg is kapta a törzskönyvet is mikor kifizette a gépjárművet.Mivel ugye törvényi előírások szabályozzás az átírást miszerint 15 napon belül köteles átírni,úgy gondolta aki árulja a gépkocsit,hogy az adásvételi szerződés keltétől számítottan a 4.napon átíratja azt.Sajnos ebben a rövidke időben, bejegyzés érkezett a gépjárműre,ami sajnos annak az eladónak a bejegyzése akitől megvette a gépjárművet.Ugyanis egy bizonyos kamoin hitelt ráterheltek az akkori eladó összes vagyonára(ingó ingatlanra),bele értve ezt a gépjárművet is.Jelzem,amikor az adásvételi szerződés készült és kifizetésre került a gépjármű,akkor még nem volt bejegyzés!
Végrehajtóval lehet tárgyalni,de az Unicredit addig nem akarja letörölni a bejegyzést amíg a tartozás kiegyenlítésre nem kerül.
Nos nekünk az autó igen fontos lenne,hogy meg tudjuk venni,segíteni szeretnék az "eladónak".Hiszen ez nem az ő hibája,hogy nem tudja eladni,mikor megvette akkor még "tiszta" volt a gépjármű.

Kérem a T.Ügyvéd Urat,szíveskedjen segíteni milyen lépéseket tegyünk,hogy a bank hajlandó legyen a törlésre.
Szabályozza -e azt valamilyen paragrafus ebben az esetben a bankot,hogy törölje a bejegyzést?
Hova fordulhatok,hogy a polgári pert ne indítsák el,hiszen az évekig is elhúzódhat,és akár eredménytelenül sajnos.
Mi meg vehetjük-e így az autót,mert állítólag a törzskönyv "tiszta".

jégmama # 2012.10.15. 07:07

Üdv
Tanácsot szeretnék kérni. Férjem meg akar vásárolni egy kisteherautót a barátjától. Mivel a vételár sajnos nem áll rendelkezésünkre még ( el kell adnunk egy másik kocsit, de hiába hirdetjük, nincs rá érdeklődő), megbeszélték, hogy bérleti szerződést irnak, amiben kikötik, hogy havi x összeget fizet 1 évig. Ez alatt az egy év alatt kifizeti a vételárat. Illetve ha a másik kocsit sikerül eladni, akkor annak az árával csökken.
Szépen hangzik, de fázok tőle. Mert egy bérleti szerződéstől még nem kerül a férjem nevére a kocsi. Értem én, hogy az eladó nem akarja, hogy lekerüljön a nevéről a kocsi, mig nincs kifizetve. De mi van akkor ha összevesznek, vagy valami történik.? Hogy lehetne biztositani a férjem tulajdonjogát erre a kocsira?
Elegendő e ha ők ketten két tanúval irnak egy papirt?
Férjem azt mondja, ha lejár a bérleti szerződés akkor adásvételit irnak. Szerintem igy lazán át lehet verni. Mert mi van ha nem ír vele adásvételit? Mondtam neki egy bérleti szerződéssel kitörölheti, attól nem szerez tulajdonjogot.
Köszönöm a válaszokat