autó vásárlás,átírás


forex # 2018.01.30. 09:31

Sziasztok!
Kérdésem a következő:
Vásároltam 1 autót kereskedőtől(cég), de a törzskönyvben az előző tulaj szerepel.Azt mondta a kereskedő, az nem baj mert ide adja az ők(köztes) szerződést. Kérdésem az lenne, hogy nem kellett volna 1 megbizói szerződés is kettőjük között.
Ha emiatt nem fogom tudni átíratni az autót, mivel már sehol nem elérhető a kereskedő, akkor mi a következményei számomra?Soha nem fogom tudni átíratni a nevemre?

nonolet # 2018.01.30. 09:55

AZ!!! legyen a TE szerződéseden, akinek TE FIZETSZ!!!!

Minden más átbaszás...

Ez esetben azzal súlyosbítva, hogy

  • elveszetd a szavatossági jogod a kereskedővel szemebn

és

  • egy ki tudja kivel kell birkóznod, ha valami hiba lesz

Ráadásul!!!!
Ha NEM a kereskedő az eladó, akkor
neked kell majd bizonygatnod, hogy az eladó a felelős

Míg, ha kereskedőtől veszed, akkor a kereskedőnek, hogy ő nem felelős.

- -

Szóval ne hagyd maga átkúrni...

Legyen csak az eladó rovatban a kereskedő!!!

De nézd meg aláírás és fizetés előtt, hogy

  • cégjegyzékben, hogy létező cég-e

https://www.e-cegjegyzek.hu/
vagy, ha egyéni vállalkozó, akkor itt
https://www.nyilvantarto.hu/evny-lekerdezo/

és

  • a NAV oldalán, hogy él-e az adószáma

http://nav.gov.hu/…ltilekerdezo

nonolet # 2018.01.30. 09:56

"mivel már sehol nem elérhető a kereskedő"

Ja ezt most látom... az szívás, palira vettek, eléggé.

forex # 2018.01.30. 12:32

Nonolet!
Szerintem már átkurtak :(
Megnéztem a céget, 1 fiatal roma nő nevén van.
Az adásvételi nálam, úgye az eladó maga a cég, de még az előző tulaj nevén van a törzskönyv, és a kettőjük közti adásvételi is nálam van.
Így se fog menni az átírás?

Véleményem # 2018.01.30. 13:19

forex

Hol van a telephelye ennek a cégnek?

Amúgy jártál már az okmányirodában átíratni az autót vagy csak parázol itt a kétes hátterű cég eladása kapcsán?

wers # 2018.01.30. 13:40

Átíratásnál nem lesz gond - bár látni kellene a papírokat. De a kereskedő helyett ki kell fizetned a köztes vevő vagyonszerzési illetékét.

forex # 2018.01.31. 11:40

Köszi a segítséget, szerencsére átírták!

Atis77 # 2018.02.05. 05:11

a kereskedő illeték mentes, és ha köztes adásvételi is van magánemberek közt akkor sem az vevőt terheli az előző illetéke. nekem simán átírták 3 éve. forgalmiban kereskedő volt. a nepper eladta egy tagnak korrekt adásvételivel, majd én megvettem a tagtól szintén adásvételivel. bementem a papírokkal az okmányirodába és simán átírták, és megjegyezték a köztes tagon meg behajtják a ráeső illetéket.

spulika # 2018.02.09. 08:05

Használt meghirdetett autónkat adnánk el a mai napon egy fiatalembernek aki megnézte és mindenben egyetértett.Mai nappal szeretné elvinni, és most telefonált hogy a felesége nevére szeretné venni, de a felesége nem tud jelen lenni mert este 8-ig dolgozik. Vidékiek. most telefonáltunk a vevőnek hogy csak ha aláírja a szerződést és visszahozza nekünk az aláírt és két tanu előtt akkor lehet szó róla.Mire vigyázzunk? meg lehet ezt oldani így???

Handbrake # 2018.02.09. 10:44

Üdvözlet!

A következő kacifántos dolog esett meg velem. Egy hírdetős oldalon találtam egy dízel személygépjárművet kedvező áron. Az eladó fiával beszéltem, aki készségesen mesélt az autóról ( fel kellett volna vennem, így utólag) elmondta, hogy az autó hibás, porlasztó hibája van, ami abban nyilvánul meg, hogy füstöl. De lehet vele közlekedni, mert fordulaton minden rendben van, ő is így használta. Elmentem, megnéztem, kipróbáltam, az ECU-ban a tárolt hiba is porlasztási problémát jelzett az egyik hengerben. Az autó vételárában megegyeztünk, a szerződésre viszont felírta az eladó a következőt: Az autó kipróbált, megtekintett állapotban az eladót garancia, felelősség illetve anyagi nem terheli.
Kérdezem az eladót, hogy a porlasztóhibát ráírjuk, azt mondja döntsem el, én. Gondoltam megbízható az eladó, így ezt nem tettem meg. Az autó vételárát kifizettem, beültem, és hazafelé vettem az irányt. Haza úton, az eladó felhívott, hogy minden rendben van-e stb. így utólag már nem furcsáltam.
Hazaérve, elkezdtem a hibafeltárást. Kezdetnek a porlasztókat szereltem ki és vizsgáltattam be, természetesen mind jó volt, erről hivatalos mérési jegyzőkönyvem is van. Haladtunk tovább a hibakereséssel. A dolog sajnos odáig jutott, hogy a motor hengerfejét le kellett szereltetnem. Azt szakszervízben javíttatnom kellett közel 120 ezer ft. Ehhez hozzá jött még a szerelőnek a motor szét és összeszereléséért kifizetett összeg. Ezekről a papírok megvannak.
Mikor kiderült, hogy a motort sajnos meg kell bontani ( hengerfejtömítés ki volt égve, egy szelep be volt égve, szelepszár szimeringek cseréje stb.), felvettem a kapcsolatot az eladóval, akivel közöltem, hogy az a hiba ami jelen esetben fennál, messze van attól amit ő elmondott. (saját hülyeségem miatt nem került rögzítésre ugyebár). Kértem, hogy járuljon hozzá a javítás költségéhez. Első körben javasoltam neki, emberségi oldalamat megmutatva, hogy nem kell 100 ezreket kifizetnie, elég ha az általam első vételárként megjelölt összeg és a vételár különbözetét elutalja. Ez jelen esetben 50 ezer Ft. Ettől elzárkózott. ( kommunikáció VIBER-en zajlott, így minden megvan). Aztán később azt mondta, hogy nem érti a hibát neki papírja van ( OPEL szervízben elvégzett 24 pontos átvizsgálás, ami bontás nélküli vizsgálat), ami Őt igazolja, hogy amit én állítok az hazugság. Kérdeztem, hogy ezen a vizsgálaton mérték-e a motor kompresszióját? Állítása szerint igen és a hiba nem állt nála fent. ( mi is mértünk benne kompressziót 20-25 érték helyett 2 hengerben 5 bar volt). Persze mivel ezt otthon mértük, nincs róla papírom. Erre azt válaszolta, miért nem szakszervízben tárattam fel a hibát, gondolom jobban örült volna ha azt a költséget is ráhárítják egy esetleges perben. Részemről eddig felé semmilyen hivatalos levél, megkeresés nem történt, bízva az emberségi oldalában a történetnek. Jelenleg ott tartunk, hogy ő azt írta, keresni fog engem az ügyvédje ( igazából nem tudom miért), mert ő perre megy és nem fizet mert nem ért ezzel egyet. Sőt, rágalmazás miatt még külön kártérítési igénye is lesz.
Az autót November végén vettem, érdemben hazahozatalon kívül, használni csak 2018.02.02-án tudtam először, miután a szerelőnek a javítás teljes költségét kifizettem.

Mit tudok tenni, hogy az eladó hozzájáruljon a költségekhez, illetve milyen dokumentumok szükségesek?

Sajnos ott tartok, hogy most már ha ennyire ellenálló, és néha már szájtépően fenyegetőző, csak győz az igazság és esetlegesen perre viszem az ügyet.

Vagy mit lehet tenni ilyen esetben?

Köszönöm a válaszokat!

nonolet # 2018.02.09. 11:13

spulika

Én nem oldanám meg így...

A vevő legyen csak jelen és a tanúk is.

- -

Nagy szívás tud lenni a nem azonosított vevőkből és tanúkból, ha kavarni kezd a vevő valamiért.
Utólagos hiba ügyek, időben át nem írás, stb.

Fontos, hogy minden hibát sorolj fel! amiről tudsz
és a valós vételárat írd a szerződésbe.

nonolet # 2018.02.09. 11:18

Handbrake

Ezt elkúrtad... nyeld le a költségeket, jobban jársz.

Az autót a "füstöl" hiba ismertében vetted meg.

Az, hogy mitől füstöl így CSAK a te kockázatod!

- -

Az eladónak nem kell tudnia a konkrét okot.
Csak a tényt kellett közölnie, hogy "füstől".

Megtette.
Nincs veled tovább dolga.

Kockáztattál és nem jött be.
Ennyi.

Handbrake # 2018.02.09. 11:44

Kedves Nonolet!

Bár nekem jogi tapasztalatom nincs, azért az a tény, ha egy kocsi füstől természetesen kismillió hiba okozhatja. Az a tény, hogy az eladó ( saját elmondása szerint, más típusú autókat javít és azokat adja - veszi, egyébirányból az eladó a papíron az édesanyja volt nem pedig az úriember) szerintem sejtette, hogy nem 50 ezer Ft a javítása. Gyanú felett áll szerintem az is, hogy a piaci árnál alacsonyabb áron, de még nem a Fődarabhibás árban árulta. Ha az eladó tájékoztatott volna arról, ami állítólag a bírtokában is van szakszervizes papír a mérési kompresszió adataival, ezt miért nem tette meg az eladáskor? Most utólag mégis előjött ez. Eladott nekem egy fődarab hibás ( nem kopó alkatrész szerintem egy hengerfej)gépjárművet. Jogosnak érzem, hogy ez így nem korrekt eljárás.

Hab a tortán, hogy köztes szerződéssel vettem az autót tőlük. De sikerült beszélnem az eredeti tulajjal, aki érdemleges infórmációkat tudott adni, sajnos csak utólag. ( Tájékoztatott, hogy a hiba nála jelent meg, az illető így vette meg tőle és használta). Számomra ebből az jön le, hogy a hiba az 1 tulajdonosnál keletkezett tetézte, hogy az illető így használta, és leginkább ez vezetett a fődarab meghibásodásához ( autópályán is mint elmesélt).

Magyarul elkúrtam, mert hittem az eladónak és annak a mesének amit beadott így semmi érvényesítésre lehetőség nincsen... ezek ismeretében sem. Gondolom azért, mivel szakszervizes átvizsgálás volt, annak nyoma van valamilyen rendszerben.
Más lett volna a leányzó fekvése, ha előhozva a papírt megmutatja, hogy a motorban nincs kompresszió.....sarkon fordulok és hazamegyek, zsebembe a pénzemmel.

Érthetetlen, hogy a vásárlónak semmi egyéb lehetősége sincs...

Köszönöm

Véleményem # 2018.02.09. 12:37

Handbrake

Neked mint vásárlónak van még jogi lehetőséged és keresni valód is. A dolog nem lefutott. Ehhez ajánlom az internetet és egy ügyvédet vagy jogban jártas ember személyes felkeresését. Kellő rálátással magadnak is kitudod taposni ezt a jogi utat de mivel már az adásvételkor is belefutottál alapvető hibákba ( tájékozatlanság ) így most kicsit mínuszból kell neki futnod az utólagos okoskodásnak, míg az eladó ahogy észre vettem némileg előrébb járt a témában egy picivel több rafináltsággal.

Más: dízel autó áron alul füstöl hatalmas lyukra futás a legnagyobb zsákbamacska... ez is csak amatőr hiba volt.
Amennyiben úgy döntesz és eljutsz odáig, sok sikert kívánok a pereskedéshez.

nonolet # 2018.02.09. 15:11

Handbrake

HA az eladó bizonyítja, hogy tudtál a "füstől" hibáról...

Akkor ő nyert.

Tökmindegy mi az oka!

- -

Mert onnantól a TŐLED ELVÁRHATÓ "kellő gondosság" az, a biztosíték, hogy ne fuss bele egy durva hibába.

Azaz: neked kellett volna felmérni, hogy mi lehet a valódi hiba ok, még a vásárlás előtt.

De te nem voltál a tőled elvárható módon kellően gondos.

Azaz a kockázatot TUDATOSAN vállaltad, a hiba ismeretében.
De a hiba okának ismerete/felmérése nélkül!

Ennyi.

- -

Érthetetlen, hogy a vásárlónak semmi egyéb lehetősége sincs...

A vásárlónak VOLT lehetősége!!!
arra, hogy a tőle elvárható gondossággal járjon el.

Hisz a hibát KÖZÖLTE vele az eladó... tudott róla.

Csakhát nem járt el mégsem a tőle elvárható kellő gondossággal.

Így járt.

- -

Amúgy mennyire naiv-életképtelen az, aki az eladónak hisz! ilyenkor.

Szerintem teljesen.

Handbrake # 2018.02.12. 09:37

Azaz: neked kellett volna felmérni, hogy mi lehet a valódi hiba ok, még a vásárlás előtt.

De te nem voltál a tőled elvárható módon kellően gondos.

Azaz a kockázatot TUDATOSAN vállaltad, a hiba ismeretében.
De a hiba okának ismerete/felmérése nélkül!

Mégis érdekes tény, hogy utólag állítása szerint van papírja arról, hogy szakszervízben mértek kompressziót, csak ezt a papírt elfelejtette megmutatni..... Nyílván ha ezt vásárláskor nekem átadja, meg se veszem.
De veszett fejsze nyele. Nyílván hibás vagyok, talán abban is, hogy bíztam az eladóban. Nem kellett volna....
Tanulópénznek jó volt. ( a kocsi meg jó lesz :) )

Köszönöm!

nonolet # 2018.02.12. 10:21

"csak ezt a papírt elfelejtette megmutatni....."

nem volt érdeke
és
nem is kellett neki

Neki CSAK a "füstöl" tényről kellett tájékozatatnia.
Hisz ez az általa tapasztalt ISMERT HIBA!

A hiba okáról nem kell tudnia.
Ezért tájékoztatni sem tud róla.

Nem is célszerű akkor sem ha tudja-sejti az okot!
Mert ha tévedett, akkor utólag baja lesz/lehet belőle, mivel félre tájékoztatott.

- -

A léyneget kel megérteni...

Nem a hiba OKÁT kell közölni!
Hanem csak a hiba TÉNYÉT.

A hiba okának megtippeléséről/kiderítésről majd a vevő intézkedik, ha akar és ha az eladó hozzájárul, hogy piszkálja az autót.

Aztán a vevő a megszerzett infók birtokában dönt.

  • odébb áll
  • alkuszik/megveszi
Dr.Attika # 2018.02.18. 08:13
Jancsika_32 # 2018.02.22. 10:44

Tisztelt !

Volt párommal 4évig éltünk(nem bejegyzett)élettársi kapcsolatban,van egy 7 éves közös kislányunk.
2014ben közös összeköltözésünk után,vettünk egy Peugeot 206 os személygépkocsit ami banki tartozások miatt az ő nevére került.
Tavaj szeptemberben zavaros körülmények közt elváltak útjaink,a gyerek nálam maradt,a kocsival együtt,,mivel még nem tartott rá igényt
Kérdésem az lenne hogy számít e valamit hogy míg együtt éltünk közös vagyonbol vettük az autót,van e valami közöm hozzá,attol függetlenül hogy az ő nevén van.
Vagy ha gondolna egyett és eljönne az autóért szó nélkül át kellene adnom neki,akinek egyébként nincs jogosítványa.

Válaszokat előre is köszönöm !

nonolet # 2018.02.22. 13:48

A nevén van!

Azaz az övé!!! a jog szemében.
Így aztán bármikor elviheti tőled...

HA elviszi, akkor majd kérheted a részed belőle, ha közös szerzemény volt.

Ha önként nem adja a részed, akkor BIZONYÍTHATOD egy perben, ha tudod, hogy:
"de azért egy része az enyém is ám,
mert
az én pénzem is benne van valamennyire"

- -

Az ilyen együtt élők alapban külön kasszán élnek!
Mindenki magának szerez a saját pénzéből.

HA MÉGIS KÖZÖSEN vesznek valamit,
akkor viszont ALAPBAN
a JÖVEDELMEIK arányában lesznek tulajdonosok!
(aki többet keres, többet szerez a közösből)

Persze lehet eltérni az alapesettől.

  • közös megegyezéssel (előre/utólag)

vagy

  • perben bizonyítással (utólag)
dubfire # 2018.05.20. 05:17

Tisztelt Fórum!

Érdeklődni szeretnék, amennyiben külföldi gépjárművet hozok be, de építeni szándékozom egy pálya autót, melyet közúti forgalomban nem használok, azaz nem szeretném forgalomba helyezni, milyen fizetési kötelezettségeim keletkeznek, és ebben az esetben milyen dokumentumot kapok a jármű tulajdonlásáról!?

Köszönettel

wers # 2018.05.20. 12:34

Hogyan hoznád be, ideiglenes kiviteli rendszámmal? Melyik országból? Forgalomban van most az az autó az adott országban?

Atis77 # 2018.05.22. 04:52

Kint kivonatod, lesz inti forgalmid meg adásvételid, más dolgod nincsen.

wers # 2018.05.23. 04:21

Kint kivonatod, lesz inti forgalmid meg adásvételid, más dolgod nincsen.

UHH kifejtenéd részletesen? Hogyan vonatja ki a vevő? Hogyan lesz a kivonatott kocsinak forgalmija? Igen adásvételi az lesz.

ezmostmi? # 2018.05.23. 05:59

wers

Majd az eladó kereskedő,vagy a privát tulaj helyben kivonatja,ez ott 10 perc,attól még a forgalmi megmarad,amit vevő megkap és az adás-vételi, utána mehet a platóra,irány haza,itt azt tesz vele amit akar,(honositja-szétbontja-átalakitja- kutyaól-virágoskert-pálmaház-üvegház-) aminek tetszik-kifizette-övé-papirja van róla.ennyi,