végrendelet


ObudaFan # 2017.09.03. 10:16

georgh

Az elhalálozás helye szerint illetékes önkormányzattól érdeklődhetsz, hogy melyik közjegyzőnél van a hagyatéki eljárás. A közjegyzőtől pedig, hogy tud-e végrendeletről.

Aztán az még, hogy a közjegyző nem tud róla, nem teljes garancia arra, hogy nincs is végrendelet, tulajdonképpen bármikor előkerülhet egy érvényes végrendelet.

ObudaFan # 2017.09.03. 10:14

sziky45

Mivel leszármazóként öröklésben érdekelt vagy, így szerintem egyértelmű, hogy a hagyatéki eljárás irataiba betekinthetsz, másolatot kérhetsz, így a végrendeletről is.

georgh # 2017.09.03. 10:08

Tisztelt Fórumozók!
Nemrégiben meghalt édesapám. A temetést testvérem intézte, hosszabb ideje nincs kapcsolat köztünk. A temetés idejét és helyét is mástól tudtam meg.Honnan szerezhetek hivatalos információt,hagyott-e az elhunyt végrendeletet? Valamint, hogy egyáltalán megindult-e a hagyatéki eljárás?
Válaszukat előre is köszönöm.

sziky45 # 2017.09.03. 10:08

Tisztelt Jogismerők!
Fura helyzet. Apám végrendeletének másolatához szeretnék hozzájutni. A közjegyző azt írta kérelmemre, hogy nem adhatja ki, mivel név szerint nem szerepelek benne.
A hagyatékiban se. Ki rontott? Ha kitagadtak volna, arról nem kell értesíteni?

munkavál # 2017.08.12. 11:10

T.

munkavál # 2017.08.11. 13:51

T. Ügyvéd Úr! másfél hét múlva lesz csak a hagyatéki de én bementem, hogy a testvérem az ajándékozási szerződéseket beadta e. Ekkor olvastam a végrendeletet és megmutatták a Bank számlát. Vidéki vagyok és hétfőn megyek egy másik járási földhivatalba a 206 AK föld ajándékozási szerződés másolatát kikérni. Kedden itt helyben az irattárból kikeresik a ház adásvételi szerződést amiből többször anyám kinyilvánította, hogy fogják utalni a pénzt. 2012 óta ő azt sem tudta már, hogy mennyi pénze van, a videófelvételen nem tudta megmondani, hogy mennyiért adták el a házat. ( ezért mondom, hogy 81 évesen már saját akarata nem volt, örült ha kapott pénzt az étel futárt kifizetni. A lakás ajándékozási szerződést megkaptam 8500000 Ft ra hagyták az árát rokoni alapon, és az öcsém ajándékozta a fiának.Akkor viszont kellet lenni egy másik ajándékozási szerződésnek ami után engem megillet a köteles rész

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.11. 13:27

A hagyatéki eljárásban nem kaptál?

munkavál # 2017.08.11. 12:28

T. K-B-S! Mint a Családtagok közötti ingatlan ajándékozási topikban is leírtam, két földhivatalban folyamatban van adásvétel , és ajándékozási szerződések másolatainak lekérése. Utána kell ügyvédet keresnem. Azt tudod e, hogy a végrendeletről kaphatok e másolatot mint érintett. Ma nagy vonalakban átolvastam de elfelejtettem megkérdezni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.11. 12:15

Nem mellesleg mekkora összegről van szó? Mert ha nem húszezer forintról, akkor talán nem itt kellene megpróbálnod érdemi segítséget találni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.11. 12:13

Ugye, azt tudod, hogy ha valaki mond valamit, az első sorban nem bizonyíték, hanem csak az ő állítása? Amivel a konkrét esetben szemben áll egy teljes bizonyító erejű magánokirat és (ha szükséges) legalább három másik személy állítása.

munkavál # 2017.08.11. 11:49

nonolet! nem téged szólítottalak meg. A végrendelet alaki hibás mint leírtam és bizonyítani is tudom a bíróság előtt, ha a videókat elfogadják, amelyben elhangzik az év, hónap, nap (dátum). Egyébként ebben a végrendeletben benne van az a ház is.......

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.11. 11:37

Istenem... Pihenned kellene egy kicsit...

nonolet # 2017.08.11. 11:35

"Vagy a néhaitól se lehetett volna követelni, vagy a jogutódaitól is lehet."

A néhain azonban nem lehet már számon kérni, hogy mi van az ígérettel?! mert fogta magát és meghalt az ígérte teljesítése nélkül.

A végrendeletbe meg nem vette bele...
Gondolom az ilyen ígéret nem minősül semminek jogilag.
Tehát nem is követelhető.

munkavál # 2017.08.11. 11:11

T. Ügyvéd Urak! A végrendelet az biztos alaki hibás mert láttam a tanúk lakcímét is. (tehát közel sem szomszédok voltak) A félórás videón viszont az elhalt elmondja, hogy nem kellett elmenni az ügyvédhez mert a menyének ismerőse volt ezért otthonában írta alá tanúk nélkül az iratot. Úgy tudom a felvételt polgári perben elfogadják.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.08. 08:17

Az ígéretet csak rajta követelheted, de ő már nem él.
Ez nem így van. Vagy a néhaitól se lehetett volna követelni, vagy a jogutódaitól is lehet.

drbjozsef # 2017.08.07. 20:17

Az, hogy az akaratát nem teljesítették az még nem jelenti azt, hogy perben nem ítélhetik meg

Lehet, de az jelenti, hogy neked kellene bizonyítanod, hogy az akarata nem változott meg. Ezt tudod?

De még az sem biztos hogy bármire is elég. Attól, hogy valaki tényleg akar valamit, aztán az mégsem következik be, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy valamilyen jogsértés történt.

drbjozsef # 2017.08.07. 20:14

De Te nem érted, hogy hiába. Az ígéretet csak rajta követelheted, de ő már nem él. Ez a video - valószínűleg - kevés arra, amire Te akarod használni. Lehet, hogy bizonyos körülmények között tudod valamire használni, mindenesetre ne fűzz hozzá túl vérmes reményeket.
Persze sok körülményt nem ismerünk valószínűleg, célszerű lenne egy ügyvédet megkeresni minden adattal és bizonyítékkal, és ő majd tud konkrétat mondani.
Mi itt látatlanban csak tippelgethetünk +-45% valószínűséggel.

munkavál # 2017.08.07. 15:52

nonolet! te kötözködsz velem? ha végig olvasod az első beírásomat akkor rájöhetnél, hogy az öcsém azt csinált vele amit akart. Az üresen álló házból ígért pénzt, ha el lesz adva. Amikor 3 év múlva eladta az öcsém akkor azt mondta videóra hogy majd utalják a pénzt mert ő megigérte. Az, hogy az akaratát nem teljesítették az még nem jelenti azt, hogy perben nem ítélhetik meg. A gondozásáról sem gondoskodtak, a saját lakásukba miután összeköltöztek magára hagyták, 3 nap után amikor haza jöttek halva találták. A videóban azt is elmondja, hogy azt sem tudja, hogy mennyi pénze van mert az öcsém fér hozzá a bankszámlához.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.07. 15:34

A végrendelkezés időpontja számít. Ha tehát a végrendelet 2014. március 15. előtti, akkor még a régi Ptk. szerint kell számolni a köteles részt.

wers # 2017.08.07. 15:00

munkavál, amennyiben az új ptk. szerint illet meg, akkor csak egyharmad szerintem.
a törvényes örökrész fele. ezt írták, de csak abban a végrendeletről van szó, a többiről nincs.
Még mindig kérdés, ezt ki írta? Mi az, hogy csak ..., a többi nem? Milyen többi, ami nincs benne a törvényes örökrészben?

Keress ügyvédet.

nonolet # 2017.08.07. 12:49

"van egy ház eladás is amiből szintén kapni kellett volna pénzt, két video van róla, hogy megígérte."

Aztán mégsem adott így jártál...
Ezt csak tőle kérhetnéd, ha MÉG élne.

munkavál # 2017.08.07. 10:29

wers ! a törvényes örökrész fele. ezt írták, de csak abban a végrendeletről van szó, a többiről nincs. ezért írtam amit írtam. Bocsánat

wers # 2017.08.07. 09:46

a végrendelet ellenére köteles részre jogosult vagyok ( ami fele)
Azt is a közjegyző írta, hogy a fele?

munkavál # 2017.08.07. 08:53

ObudaFan! Köszönöm a tanácsot élni fogok vele, éppen 5 percel ezelőtt kaptam meg a közjegyzőtöl a tértivevényes levelet, hogy mikor lesz a hagyatéki ahol a végrendelet ellenére köteles részre jogosult vagyok ( ami fele) Én pedig viszem a 206 AK szántóföld iratait és földhivatal értesítést, hogy 2012 ben ajándékozásra került. Az örökhagyónak holtig tartó haszonélvezete van bejegyezve. Ez azért érdekes mert a közjegyzőnél 3 hete azt az infót kaptam, hogy csak végrendelet van. Ezenkívül van egy ház eladás is amiből szintén kapni kellett volna pénzt, két video van róla, hogy megígérte. Nem lesz egy könnyű meccs.

ObudaFan # 2017.08.07. 05:52

munkavál

HA a tanúk bizonyíthatóan nem találkoztak az örökhagyóval, arra lehet alapítani megtámadást.