Végrehajtási jogi fórum


tanácsotkérő # 2012.03.06. 07:39

Köszönöm a választ, mit mondjak letaglózó.
Sajnos ebben a mai helyzetben sokan kerülnek tragikus körülmények közé (hogy ki milyen okból, lényegtelen), a végeredmény ugyanaz. A kérdés csupán annyi, hogy meddig lehet elmenni? Elvesznek minden ingó és ingatlan dolgot, letiltják a fizetéseket és ha marad még adósság, akkor azt még fizesse tovább az illető?
Elméletileg értem, gyakorlatilag kivitelezhetetlen.
Bár egyesek szerint 47ezer forintból meg lehet élni, kár, hogy nem hiteles egy olyan ember szájából, akinek a havi nettója 6számjegyű, ugyebár..........
Mindenesetre, ha cserélne egy-két szegény emberrel, és túlélne egy hetet, akkor komolyan lemennék hídba....

Szóval mennyire kerülhet padlóra az ember?

nani02 # 2012.03.06. 07:09

Van ingatlanom.De igen, kaptam levelet az árverés időpontjáról, de nonszensznek tartom, hogy ennyi pénzért elárverezték, és érdekes módon a min.összegért egy autókereskedő vette meg.A lízingcég pedig megállapodás alatt volt velem, erről semmit nem tudott.De ezek szerint a törzskönyvet csak kiadta.Akkor a lényeg az, hogy se autóm, plusz még ki kell fizetnem a 4,2milliót.A vh-t nem lehet mostanában elérni.És köszönöm a segítséget

Laci87 # 2012.03.05. 20:08

Köszönöm.

végrehajtó1 # 2012.03.05. 18:40

nani02

Nem tudom elképzelni hogy nem kaptál semmi levelet.Menj be a vh-hoz és kérd ki az iratodat, és kérj tájékoztatást

végrehajtó1 # 2012.03.05. 18:38

tanácsotkérő

igen

ius latratus # 2012.03.05. 18:35

fodzsolt

Kizárt. Több minden is kizárt, de még ha el is fogadom, hogy semmit sem kaptál, semmiről sem tudtál, semmit nem írtál alá, sőt: talán a szolgáltató sem létezett az írásodat olvasva, akkor is: veszett fejsze nyele.

Fizetned kell(ene), talán a vh-kérőt kérd meg a részletekben történő teljesítésre. Vagy a végrehajtót. Csak hát nem éppen most kellene kapkodni...

végrehajtó1 # 2012.03.05. 18:22

Laci87

Csak próbálkozik.Nincs félni valód

fodzsolt # 2012.03.05. 17:28

T. Fórumozók!
A helyzet a következő: valamikor még 2007 nyarán szerződtünk otthon egy internetszolgáltatóval (kis helyi cég), az én nevem, adataim szerepelnek, tehát rajtam követelik a tartozást. Ma kaptam egy levelet a munkáltatómtól, hogy letiltást tett a végrehajtó cég a béremre. Januárban kaptam levelet a végrehajtótól, de nem tudtam kifizetni egyben a tartozást.
A legfontosabb határidők az ügyben a következők lennének:

  • a díjhátralék utolsó teljesítési határideje 2007. 12. 01. volt.
  • a bírósági határozat 2009. 08. 22-én lépett jogerőre (nem kaptam róla semmit, be van jelölve, hogy a végrehajtást kérő kérte, hogy ne küldjenek)
  • a végrehajtónak a határozatot 2010.10.20-án adták át.
  • a 2010.10.20. és 2012.01.18 között eltelt időszakban pedig néma csend volt.
  • a teljesítési határidő és a jogerőre emelkedés között nem kaptam semmit, nincs tudomásom fizetési meghagyásról sem.
  • nem kaptam írásbeli szerződést a szolgáltatótól, amelyen az aláírásom szerepel, ráadásul még nem töltöttem be a 18-at sem, amikor a bekötésre sor került.

A kérdésem az lenne, hogy hova fordulhatok, milyen költségekkel a végrehajtás megszüntetése érdekében? Szerintem hivatkozhatnék az elévülésre is, ugyanis ha csak a végrehajtás elrendelése és a fizetési felszólítás közti időt nézzük, több mint egy évről van szó.

szsysy # 2012.03.05. 16:11

sziasztok!lenne egypár kérdésem:ha tartok az inkasszótól akkor a 16 éves fiam számlájára utaltathatom a fizetésemet,vagy inkább valaki máséra?ha élettársamhoz kijön a végrehajtó az én és gyermekem dolgai is veszélyben vannak?ha írok egy nyilatkozatot,hogy mik az én dolgaim ahhoz nem nyúlnak?különben a végrehajtó benéz a szekrényekbe,turkál ruhák között?a válaszokat előre is köszönöm!

ius latratus # 2012.03.05. 15:11

Cathalyn

A gyakorlatban én nem tudom hogy működik (illetve: egyáltalán működik-e, s ha igen, milyen könnyen, azaz: hajlandó-e vesződni vele a végrehajtó, s nem utolsó sorban a végrehajtást kérő), azt tudom, hogy ELMÉLETILEG semmi akadálya nincs annak, hogy a külföldön szerzett jövedelmed, ingó, -ill. ingatlan vagyonod végrehajtási eljárás alá kerüljön.
A "megtalálnak-e" kérdésre meg nincs is értelmes válasz, mert a kérdés eleve hülyeség.

ius latratus # 2012.03.05. 15:06

Ja.
Meg férje (ez csak bizonyos feltételek összességének fennállása esetén gond, de simán lehet gond), meg másik személygépkocsija, bankszámlái, jövedelme.
Akkor megúszta.
:))

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.05. 14:42

Nani02

Remélhetőleg ingatlanod nincs....

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.05. 14:40

Pjotr

Jól gondolod! Ha Te is be tudsz állni vh kérőnek, az jó! De nem kell veled egyezkednie, ha ki tudja fizetni a követelést amit szereztél!
(mondjuk árverésen kívüli eladásból)

Cathalyn # 2012.03.05. 13:07

Sajnos előfordulhat, hogy előbb-utóbb hiábavaló lesz az erőlködésünk, és elúszik a lakásunk is - viszont azon felül is marad annyi adósságunk, hogy életünk végéig se fogjuk tudni visszafizetni.
Az lenne a kérdésem, hogy ha külföldre megyünk dolgozni, akkor ott is megtalálnak?
Hogy működik ez a gyakorlatban?

Pjotr # 2012.03.05. 12:07

Akkorák ez a végrehajtási topic(ok) hogy nem tudom kibogarászni a választ a kérdésemre, szóval kérdezek :)
Van egy adós akinek az összes ingatlanára jelzálog van bejegyezni (NAV, MVH, magáncégek) végrehajtásra, árverésre is kerültek volna a területek, de most úgy tűnik, hogy valakivel megegyezik.
Arra lennék kíváncsi, hogy mi annak a menete, hogy ezt megakadályozzam, persze ha van rá megoldás... és mégis árverésre kerüljenek a területek, hiszen szeretnék belőlük szerezni...
Az sajnos nem megy, hogy ajánljak én most többet, mert velem nem egyezne meg.
Esetleg, ha az egyik hitelezővel megegyezek és átvállalom tőle a tartozást, akkor annak van értelme?

gerbera317 # 2012.03.05. 12:07

feribacsi55

Az adósok nagyon rákaptak, hogy végrehajtási kifogásnak nevezeve olyanokkal bombázzák a bíróságot - mintha annak nem volna így is éppen elég dolga -, hogy "én nem tartozok senkinek se, indoklás: mer' ez az egész törvénytelen". A törvényalkotó most végre kitalálta, hogy a bíróság erre szépen visszaír, hogy "arany bogaram, megvizsgálom én neked, hogy ez törvényes-e vagy sem, de előbb leszel szíves ide letettni 15 ezer forintot". Aztán ha a kifogás alapos, a bíróság a kifogásnak helyt adó döntésében hivatalból rendelkezik a kifogás illetékének a kifogást előterjesztő részére történő visszatérítéséről, egyébként peidg bukta az ügyfél a saját hülyeségét. A végrehajtást kérők is, többnyire a díjjegyzéket támadják meg azzal, hogy ők azt nem akarják kifizetni. Hát most majd megtanulják. Ha pedig igaza van az ügyfélnek, akkor a pénz visszajár. Így van ez rendben.

Az illeték pedig azért ennyi, mert a törvényalkotó szerint ennek az összegnek már lehet visszatartó ereje.

Laci87 # 2012.03.05. 11:54

Jó napot!
Kérem adjon tanácsot.
Tartóztam pénzzel, temetkezési illetve hagyatéki pénzzel.
Azt szeretném kérdezni, a tartózásomat 2 tanú jelenlétében illetve ügyvéd által fogalmazott pénz átadási papírral átadtam, átvevő aláírta és a két tanú is aláírta. Sajnálatos módon a pénz átvevő fenyegetőzik hogy feljelent mivel nem adtam át ő szerinte a tartózásomat. Kérdésem az lenne hogy amennyiben feljelent, nekem valami károm szenvedhet belőle? Eljárás indulhat ellenem? Köszönöm válaszát előre is. Üdv

feribacsi55 # 2012.03.05. 10:52

Kaptam a bíróságtól Végzésben felhívja a végrehajtást kérőt hogy 15 napon belül elutasítás terhe mellett rójon le 15.000forint eljárási illetéket ( Itv. 43.§. (8) bekezdés.
Vajon a végrehajtási kifogás miért kerül ennyiben? Itt már tárgyalást is fog tartani a bírósági titkár? Költségmentesség illetékmentesség ez esetben is igényelhető?

tanácsotkérő # 2012.03.05. 10:15

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, mert kezd kissé átláthatatlanná válni a helyzet. Szüleim házasságban élnek, de 2008-óta anyagilag külön váltak, ezt ügyvéd által készített iromány is alátámasztja. Édesanyám nevén nincs sem ingatlan sem ingóság, viszont vannak hitelek (autó, személyi, stb.), amelyeket nem fog tudni fizetni.A kérésem az, hogy abban az esetben, ha rajta nem tudják behajtani, akkor édesapám bevonható-e mint házastárs és rátehetik-e a kezüket a dolgokra, úgy, hogy nem szerepel sehol mint adós vagy mint kezes.........? Előre is köszönöm a segítséget!

nani02 # 2012.03.05. 09:43

Sziasztok!A segítségeteket kérném.2007-ben vásároltam egy autót, amit 2009-ben visszavitettem, nem tudtam fizetni tovább.2.800.000Ft volt a hitel,amiből törlesztettem kb.800.000et.Más tartozás miatt a 4 éves autót 375.000 Ft-ért elárverezték, pont amikor a lízingcéggel meg akartam egyezni, hogy tovább fizetem, hogy visszakaphassam.A lízingcég állítólag semmit nem tudott az árverésről,pedig a törzskönyv náluk volt.Az összeg befolyt a végrehajtóhoz, most pedig a lízingcég 4.200.000-et követel tőlem.Megtehették nélkülük, és nélkülem az árverést?Le akarják tiltani tőlem, se autóm, plusz még 4,2milliót fizessek a semmiért.

Sugi71 # 2012.03.04. 16:20

Köszönöm,most már tudom,mire számítsak.

végrehajtó1 # 2012.03.02. 14:25

levonják a nettó33%+előleg összegét.

Sugi71 # 2012.03.01. 17:48

Kérdezni szeretném,ha van egy fizetési előlegem,amit a munkáltatómtól igényeltem és havonta vonják vissza a fizetésemből,de közben érkezett egy letiltásom,akkor mennyit fognak vonni a fizetésemből?A 33%-ba benne lesz a munkabér előleg összege is?
Mit jelent az,hogy az öregségi nyugdíj minimum összegét meg kell hagyni nettóként?

gerbera317 # 2012.02.29. 20:15

feribacsi55

Valószínűleg alaptalanok a végrehajtási kifogásaid, vagy akár nem is végrehajtási kifogások, hanem valami más. Ha nem is függesztették fel a végrehajtást, akkor sanszos, hogy tényleg így van. Márpedig, ha így van, miért lenne sürgős a dolog akár neked, akár a bíróságnak?

Ettől függetlenül végrehajtó1 tanácsa helytálló.

végrehajtó1 # 2012.02.29. 14:18

Először is menj be és kérd ki az iratot.Járj utána hogy hol tart és miért ott tart az ügyed.Aztán gyere vissza és mond el hogy mi a helyzet.