Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Bori Bori # 2015.10.16. 18:16

Jó vétel volt. Az egyezkedés azért tartott sokáig, mert a bank faktorcégében bizottság dönti el, hogy mennyiért engedik ki a kötelemből az ingatlant. Kétszer visszautasították az összegünket. Esetünkben az adósnak nagyobb volt a tartozása, mint az ingatlan értéke.
Előleget, foglalót, semmilyen pénzt nem adhatsz az eladónak. A végrehajtó díja nem szerepel a tulajdoni lapon, azt a fizetés napján számolják ki, és először ezt kell kifizetni a vételárból.

Kezdő ingatlanvásárlónak nem ajánlanám ezt a folyamatot. Készpénzetek van, vagy lakáshitel?

copper # 2015.10.16. 17:28

Bori Bori:
tehát 5 hónapig tartott a komplett folyamat.
Mi tartott benne ilyen sokáig? Az egyezkedés a bankkal?
És legalább jó vétel volt?

üdv.

Bori Bori # 2015.10.16. 11:56

"én lehet, hogy visszavonnám az egészet"

Még egyszer nem csinálnám végig. Tele van buktatókkal. Például a vételi ajánlattételi nyomtatvány nem tartalmaz határidőt arra vonatkozóan, hogy az eladónak mennyi időn belül kell reagálnia a vételi ajánlatra.

Bori Bori # 2015.10.16. 11:49

December 19-én tettünk vételi ajánlatot (komolysági díjat is ekkor fizettük az ingatlanosnak), április 28-án lett meg a végleges vételár, miután panaszt tettünk a panaszkezelés menüpontban. Május végén vettük birtokba.

copper # 2015.10.16. 07:35

Bori Bori:
a te esetedben meddig tartott az adás-vétel,ha ti is végrehajtás alatti ingatlant vettetek?
A bankkal meddig tartott az egyezkedés?

köszi!

mmvj # 2015.10.15. 16:52

és ilyen hosszadalmas volt az ügyintézés? hát nem tudom, én lehet, hogy visszavonnám az egészet.....

Bori Bori # 2015.10.15. 16:19

"ha végrehajtás van az ingatlanon, nem hirdetheti senki (sem a tulajdonos, sem ingatlanos)"

Végrehajtási jog volt bejegyezve arra az ingatlanra, amit vettünk. Ingatlanos hirdette, a vételárról a bankkal kellett alkudozni. Először a végrehajtót kellett kifizetni. Sorban utána az idegen terhek, maradék a banké. Tehermentesen vettük át.
Árulhatja ingatlanos.

mmvj # 2015.10.15. 15:44

Érdeklődő30#e-mail 2015.10.15. 10:28
a lakáshasználati díj visszamenőleg is kérhető, attól a naptól kezdve, amikor jogerősen bejegyezték a tulajdonjogodat a földhivatalnál.

copper#e-mail 2015.10.15. 11:02
ha végrehajtás van az ingatlanon, nem hirdetheti senki (sem a tulajdonos, sem ingatlanos).

Vh-ügyes # 2015.10.15. 14:25

boribori

Tőled kellett volna előbb tanácsot kérnie... :)

copper # 2015.10.15. 12:47

sajnos igen... :(

Bori Bori # 2015.10.15. 12:46

Ez nekem furcsa. Úgy tettél vételi ajánlatot, hogy előtte nem láttad a tulajdoni lapot?

copper # 2015.10.15. 09:02

Tisztelt Fórumozók!

Egy ingatlanra tettem vételi ajánlatot ingatlanközvetítőnél. Miután 2-3 hét elteltével sem kaptam konkrét választ az ingatlanostól, megnéztem az ingatlan tulajdoni lapját (az ingatlanos annyit mondott, hogy meg kell várni a banki papírt a hitel tartozásról)
Ekkor tudtuk meg, hogy végrehajtás van az ingatlanon...
Sajnos azóta sem történt semmi, az ajánlattétel óta 2 hónap telt el,azt a választ kapom az ingatlanostól, hogy a tulajdonos várja a bank válaszát.
Nem tudom, mi az igazság, illetve lehetséges, hogy az ügyintézés ennyire elhúzódik?? Érdemes tovább várnom? Nem vagyok járatos vh-s ingatlanokban.

Előre is köszönöm a válaszokat, véleményeket!
üdv.copper

Érdeklődő30 # 2015.10.15. 08:28

Eddig nem akartam vele bajlódni, mert úgysem látok belőle egy garast sem, de kíváncsiságból érdekelne, hogy ezt a lakáshasználati díjat visszamenőlegesen is lehet kérni?

mmvj # 2015.10.13. 17:35

jamya#e-mail 2015.10.12. 13:07:

  1. törlik az egészet, nem marad rajta adósság (amúgy neked nincs elővásárlási jogod?)
  2. ha önként nem megy ki, és a végrehajtó sem intézkedhet (pl. moratórium), bírósági úton.
  3. nem. a haszonélvezet erősebb a tulajdonjogodnál.

AncsaTulajdonos#e-mail 2015.10.13. 07:40
szedhetsz, lakáshasználati díjnak hívják és bíróság útján kérhető. amúgy ha a te lakhatásod nem megoldott, akkor sem teszik ki?

recece0609#e-mail 2015.10.13. 18:50
anyám borogass......

recece0609 # 2015.10.13. 16:50

A végrehajtót jelentette fel ez az istenb@rma hivatali visszaélés és okirat hamisítás miatt azért kellett tanúként megjelenem.Egy rakat pénzel tartozik és van a pofáján bőr feljelentgetni.

AncsaTulajdonos # 2015.10.13. 05:40

Végrehajtáson vásároltam ingatlant, bejegyezték már több, mint fél éve a tulajdonjogomat, de még nem adta birtokba a lakást a végrehajtó a moratórium miatt. Jelenleg albérletet fizetek és törlesztem a hitelt az új lakásomra, amiben más lakik. Szedhetek bérleti díat tőle, amíg nem adja birtokba a végrehajtó? Milyen lehetőségeim vannak?

mmvj # 2015.10.12. 16:04

"14/2008. (VI. 27.) IRM rendelet
a tanúk költségtérítéséről:
(3) A 2. § (2) bekezdése, valamint e § (1) és (2) bekezdése szerinti útiköltséget a közlekedési eszköz igénybevételére jogosító jegy vagy a közlekedési eszköz viteldíjáról szóló számla bemutatásával kell igazolni."
azt kérdezd meg, hogy kocsival mehetsz-e, mert van olyan is, de ezt máshol találtam: "Gépjármű igénybevétele esetén útiköltségként a gépjármű motorjának hengerőrtartalma szerint a külön jogszabályban meghatározott üzemanyag-fogyasztási alapnorma-átalány figyelembevételével közúton a tanú lakóhelye alapján a legrövidebb oda-vissza útra a km
távolság és az APEH által közzétett hivatalos üzemanyagár szorzatát, valamint a parkolás
díját kell megtéríteni. A gépjármű motorjának hengerőrtartalmát és hajtóanyagának fajtáját a
jármű forgalmi engedélyével kell igazolni.
Ha ugyanarra a kihallgatásra több tanú egy gépjárművel utazik, akkor az útiköltséget csak az
egyikük esetében lehet megtéríteni. "
jogerős volt a kilakoltatás, a végrehajtó átadta az ingatlant, és ebből akkora ügy van, hogy beidéznek? ez nagyon durva!

jamya # 2015.10.12. 11:07

A helyzet: lakóingatlan, fele az enyém(nem ott lakom), fele a társtulajdonosé, aki viszont bejelentetten ott lakik. Ugyanakkor édesanyámnak haszonélvezeti joga van rajta. A tulajdonodtárs adósságai miatt 2011 óta árverezés alatt van az Ő fele, "lakottan" meghirdetve. Megvenném az árverezésen a végrehajtás alatt lévő felet 70%-os áron.
Első kérdésem: ha igy megvettem, valamennyi fenti adósságot törölnek a tulajdoni lapról? Még akkor is, ha ez a 70% nem fedezi mindet?
2.kérdésem: ha igy a tulajdonomba kerül az egész ház, hogyan távolithatom el(majd a haszonélvezet megszűnése után) a volt tulajdonostársat?
3.kérdés: mint majdani teljes tulajdonos, megakadályozhatom-e a haszonélvezőt abban, hogy a fenti tulajdonostársat BÉRLŐVÉ fogadja?
Köszönöm válaszát!
Margitai Jánosné, 06-28-415-011

recece0609 # 2015.10.12. 10:22

Én szerdán megyek kihallgatásra az ügyészségre, beidéztek mint tanút gondolom a múltkori kipakolás miatt.Ha költségtérítést kérek cirka 200km ahhoz kell számlát vigyek a tankolásról?

ius latratus # 2015.10.11. 18:56

Na persze.

mmvj # 2015.10.11. 14:31

korábban már leírtam a folyamatot:
"akkor az én történetem röviden, okulásként: tavaly árverez beköltözhető 1/1 lakást.árverést megnyer. kilakoltatási moratórium belép. adós nem közreműködő, nem költözik, mert "joga van ott lakni". várakozás. várakozás. ingatlan tulajdona átírva. adós megkeresése személyesen, telefonon, megoldás keresése. adós passzív. várakozás. várakozás. adósnak (ez fontos!!!) tértivevényes ajánlott levél küldése saját kézbe: felszólítás lakáshasználat megfizetésére, illetve ennek több hónapos elmaradt összege miatt az ingatlan 15 napon belüli elhagyására. levél átvéve, válasz nincs. várakozás. várakozást megun, 21 ezer forintos illetékbélyeg megvesz, elballag a bíróságra, pert megindít lakáshasználat megfizetése, illetve ennek több hónapos elmaradt összege miatt az ingatlan 15 napon belüli elhagyása tárgyban. tárgyalás kitűzve, felperes (én) megjelenik, adós részéről senki.bírósági meghagyás kérése (ez is fontos), a bíró megítéli a keresetlevélben foglaltakat. végzést kiküld. várakozás. fellebbezés nincs. bírósági meghagyás jogerős. na most itt tartunk. ha a jogerős végzés megérkezik, elcsattogok a végrehajtóhoz, és kérem annak eszközlését.....azóta az ügy a végrehajtónál, sínen vagyunk, csak a vonat ne jöjjön :)"
tavasszal jogerős lett a bírósági meghagyás, és mivel az adós is és az élettársa is be voltak jelentve az ingatlanba, mindkettőtől kértem a lakáshasználati díjat, egyetemlegesen, és így ítélte meg a bíróság. + kértem mindkettőjük kilakoltatását. ez történt meg, illetve ahogy írtam majdnem, mert nem akarták megvárni a rendőrséget, kicsivel előbb átadták a kulcsokat.

Bori Bori # 2015.10.11. 13:52

Gratulálok! Mennyi időt vártál erre az eseményre?

"egyetemleges fizetési kötelezettséget kértem a lakáshasználat és egyéb felmerült költségek miatt"

Ezt mikor kérted és hogy?

mmvj # 2015.10.11. 12:59

a héten sikerült birtokba vennem az ingatlant. a kilakoltatást a bírósági végzés alapján rendelték el. az adósok - itt már nem csak az eredeti adós számít, akinek a hitelek és más tartozások miatt elárverezték a lakását, hanem az élettársa is adós lett, mivel egyetemleges fizetési kötelezettséget kértem a lakáshasználat és egyéb felmerült költségek miatt, így mindketten elég tetemes tartozást halmoztak fel felém - a karhatalmi kilakoltatás előtt pár órával önként átadták az ingatlant. amikor beléptem a lakásba, nem tudtam, sírjak vagy hányjak: büdös és mocsok mindenhol.... na de nem baj, egy jó festés csodát fog tenni :) kitartást mindenkinek!

recece0609 # 2015.10.06. 07:37

Itt egyébként aki értelmes és használható tanácsot ad az Gerbera és K.B.S a maga szűkszavú módján :) a többi csak okoskodás, találgatás és rosszindulatú duma .Miért a becsületes vásárló volna a szemét aki kisemmizi az ártatlan adóst aki arra nem képes ,hogy a saját adósságával foglalkozzon .Aki az árverésig eljut az 100%-ig maga tehet róla!

recece0609 # 2015.10.06. 07:12

max.2 hét.