Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


ildidi # 2015.09.12. 05:40

focitomi

Szerintem pedig csak a szeptember 1 után induló árverésre vonatkozik ránk nem.
Nekem legyen igazam!

focitomi # 2015.09.11. 18:59

ildidi

A bejelentési kötelesség a jegyző felé a törvény szerint a jövőben kötelező lesz az árverést kérő részéről. Tehát amikor a törvény úgy fogalmaz, hogy: „…a végrehajtást kérő nem tett bejelentést, akkor…” , na akkor kell az árverési vevőnek bejelenteni, ez csak a folyamatban lévő ügyekre vonatkozhat (szerintem sajnos a miénk is az), ilyen a későbbiekben nem lehet..

focitomi # 2015.09.11. 18:11

Moyoko

Nem, a törvény a birtokbaadás beterjesztésének időpontját egyértelműen határozza meg… De mondom, ha eddig nem akadt fenn rajta a végrehajtó, akkor nem gondolnám, hogy ez után baj lenne belőle.

„…ha jó a megérzésem, akkor minket az az a birtokba vevőket gyorsan le akarnak rendezni mert 60 nap múlva sz.... se lesz idejük a végrehajtóknak, a sok árverés újra indítása miatt…”

Nyugtával dicsérjük a napot…
Várjuk meg mi lesz szept. 15 után….
A végrehajtók nem 60 nap múlva lesznek elhavazva, hanem most szept. 16-tól, ugyanis eddig az összes devizás eljárás fel volt függesztve, a kényszerkiköltöztetés csak az egyik az intézkedések közül.
Kezdődnek az előzőekben megszakított hirdetmények visszatöltése, a pénzintézeteknél időközben parkoló pályára került ügyek indítása….
Nem vagyok nyugodt…

Moyoko # 2015.09.11. 18:01

Én nem perelek nincs hozzá idegem :(

Moyoko # 2015.09.11. 18:01

De akkor téli moratórium volt az nem számít?

focitomi # 2015.09.11. 17:52

Moyoko

Jelzem, hogy a te esetedben amennyiben 2013 dec. 16. a jogerős jegyzőkönyved dátuma, a törvény szerint 2014 január 1-15-ig kellett volna kérned a birtokbaadást, lakóingatlan kiürítést….
Igaz, nem tudom, hogy milyen jogkövetkezménye lehet a késedelmednek… Valószínűleg egy peres eljárásban „kötnének” bele a dologba.
Már eldöntöttem, biztosan perelni fogom a használati díjat a teljes időszakra.

Moyoko # 2015.09.11. 17:47

Ha jó a megérzésem, akkor minket az az a birtokba vevőket gyorsan le akarnak rendezni mert 60 nap múlva sz.... se lesz idejük a végrehajtóknak, a sok árverés újra indítása miatt

Moyoko # 2015.09.11. 17:44

Ja

legalább 20 szor bocsánatot kért, korrekt volt

Moyoko # 2015.09.11. 17:43

focitomi

persze 2014 április végén :)

focitomi # 2015.09.11. 17:11

Moyoko

Megvilágosodott a jegyző! Csodás! :)
2015 augusztus 11 előtt is kértél valamikor birtokbaadást, lakóingatlan kiürítést a végrehajtótól?

ildidi # 2015.09.11. 13:24

Moyoko
Mindenképp átlettünk baszarintva ahogy mégpedig azért mert a moratorium mindenkire vonatkozott. Nagy szemétség az biztos hogy velünk finanszíroztatták ilyen hosszú időn keresztűl. Nagyon igazságtalan lépés volt ez a kormány részéről! De november közepéig a végére érűnk!

Moyoko # 2015.09.11. 13:06

igazad lehet ildidi ezért sejtelmesek a végrehajtók. Viszont ezek értelmében mind jól át lettünk baszarintva a kilakoltatási moratóriummal hiszen akkor az sem folyamatban levő ügy, hanem lezárt és már 2014-ben átadható lett volna.

ildidi # 2015.09.11. 11:59

Moyoko

Nekem éppen ezt mondták a jegyzőnél amikor kértem az igazolást hogy nem nekem kell az igazolás, hanem aki kéri az árverezést.ezért nem is adnak mert a törvény nem ránk vonatkozik. Tehát csak olyan ingatlanra kell amely még árverés előtt áll. Ezért irtam focitominak hogy ez már nem folyamatban lévő ügy. Csak az újonnan elárverezni készülő ingatlanra kell kérni mégpedig annak aki kéri az árverezést. Az hogy a bank kéri ez is azt erősíti meg amit nekem mondtak.
Ha így van akkor nekünk nem kell a 60 napot megvárni.
Persze azért megvan az igazolás nekem is.

Moyoko # 2015.09.11. 09:18

Sziasztok

El se jutottam a jegyzőig hívott, hogy meg értette mit kérek mert közben több bank is benyújtotta az igazolási kérelmét ezért küldi postán :)

Moyoko # 2015.09.11. 05:32

én már augusztusban 11-én

focitomi # 2015.09.10. 19:33

Moyoko

Valamire nem válaszoltál...
Mikor kértél a végrehajtótól birtokbaadást, kiürítést, stb(mindegy minek hívjuk)?

Moyoko # 2015.09.10. 19:30

Hát én mindent kinyomtattam aztán holnap írok mi volt :)

focitomi # 2015.09.10. 19:21

A 138/C fogalmaz a legtisztábban, a 154/A (11) (12) azt a rendelkezést próbálja ismételni, csak a vevőre kiterjesztve...

Moyoko # 2015.09.10. 19:15

Holnap bemegyek és az asztalra csapok :) :) :)

egyébként a 12 bekezdés kimondja hogy a bejelentés dátuma a mérvadó nem a kiállítás dátuma.

focitomi # 2015.09.10. 19:02

Igazán nincs mit, Moyoko

Szerintem megfejtettük, hogy hol a hiba :) 

Tuti, hogy zavarba lesz a (12) bekezdés utolsó néhány betűjétől… :)

Moyoko # 2015.09.10. 18:52

köszi a segítséget focitomi

Moyoko # 2015.09.10. 18:51

nem kértem tőle bírtokba adást csak a kérvény másolatát küldtem el neki, lehet bezavart az ügyvédnek akinek tovább adta az ügyem. De könyörgöm ügyvéd nem tudja értelmezni a törvényt és utána bőven ki is fejtettem mit akarok. de bemásolom a jegyzőnek írt levelem:

2013-12-16-án jogerőre emelkedett ingatlan árverési jegyzőkönyv. Azóta nem sikerült a végrehajtónak birtokba adni számunkra az ingatlant.
Szeretnénk végre át venni az ingatlanunk a végrehajtótól, a devizahitelesekre vonatkozó kilakoltatási moratórium határideje 2015-09-16-án jár le, de a mai nappal hatályba lépett egy törvény (lent jelölve) mely szerint, az ingatlan kiürítésére irányuló kérelmet terjesztettem elő, és ezt önnek is be kell jelentenem, melyet ön nekem igazol.

Csatolom a kérvényem, és lent a törvény:

1994. évi LIII. törvény 154/A. § (11)479 Az árverési vevő köteles a 138/C. § szerinti igazolást kiállító jegyzőnél - ha a 138/C. § alapján a végrehajtást kérő nem tett bejelentést, akkor az ingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőnél - bejelenteni, hogy az ingatlan kiürítésére irányuló kérelmet terjesztett elő, amelyről a jegyző 8 napon belül igazolást állít ki. Az igazolást az árverési vevő köteles megküldeni a végrehajtónak.

focitomi # 2015.09.10. 18:49

Moyoko

Ha az emberke elolvasná a (12) bekezdést is, akkor megértené miről van szó. Ne hagyd magad holnap lerázni, neked a bejelentésről kell igazolást kapnod! Mond neki, hogy olvassa el a 138/C § és a 154/A § (11) (12) bekezdést, hátha megvilágosodik…

focitomi # 2015.09.10. 18:42

Moyoko

„…én a kérvényt önöknek is eljutattam…”
Ez a mondat vezetheti őket félre!!! Erre semmi szükség nem volt. Ezt nem kellet elküldeni a jegyzőnek!
Melyik törvény kéri, hogy kérj birtokbaadást a jegyzőtől?
„Csak” bejelentést kellett volna tenned, hogy ekkor és ekkor, arra a bizonyos lakóingatlanra, kiürítési kérelmet terjesztettél elő, az illetékes végrehajtónál. Slussz, passz
Mikor kértél a végrehajtótól birtokbaadást?

Egyébként a többit szerintem jól gondolod…

Moyoko # 2015.09.10. 18:22

Válaszom : Itt már kezdett elszakadni a cérna

Valóban eltérően értelmezzük a jogszabályt, is. Én a jegyzőnek nem terjesztettem elő a birtokba adási kérelmet, én csak a bejelentési kötelességemnek tettem eleget hogy a kérvényt, amit beterjesztettem a végrehajtónak, abból egy másolatot elküldtem a jegyzőnek.
Ezzel, és a bejelentésiről szóló levelemmel a bejelentési kötelezettségemnek eleget is tettem. Ha a végrehajtónak az erről szóló igazolás (amit még nem kaptam meg) nem felel meg akkor, a végrehajtó ezt jelezni fogja a részemre és én aszerint el is fogok járni.
Azért is gondolom hogy az én olvasatom a helyes, és csak bejelentési kötelességet jelent mert ez a törvény a magán csőd intézménye miatt jött létre,és eddig a birtokba adásokról a jegyzőnek nem volt tudomása.
De természetesen ön a jogász és ön ragaszkodik ahhoz, hogy arról akar igazolást kiállítani, hogy a birtokba adási kérelmem benyújtottam a végrehajtónak, én ezt elfogadom.