Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


spamrulez # 2015.09.02. 14:35

MrWatson,
90% az nem 100%.
meg hallottam már eltűnt tértis levélről, amire kártérítésként 1500 ft-t fizet a posta. nyugodtabban alszom, hogy kezemben az átvételi elismervény.

MrWatson # 2015.09.02. 13:49

@spamrulez
Értelek. Elsőbbségi levelek "90%-os arányban, a feladást követő munkanapon már célba is érnek". :)

spamrulez # 2015.09.02. 12:36

MrWatson,
ha nem aggódnék, hogy belecsúszok a téli moratóriumba, akkor jó lenne a posta is. de ugye mikor adod postára és mikor érkezik meg? megérkezik-e egyáltalán?
személyesen bementem a jegyzőhöz, átvette, adott róla papírt hogy szeptember elsején átvette.

MrWatson # 2015.09.02. 12:27

@spamrulez
Korábban már akartam kérdezni, miért nem jó neked egy tértivény arra hogy átvették a kérelmed?

ildidi # 2015.09.02. 12:00

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a jó tanácsait már beszéltem is a jegyző titkárnőjével és holnap vihetem átveszi.

spamrulez # 2015.09.02. 11:47

ildidi,
esetleg próbáld meg felhívni a jegyző titkárságát, hogy személyesen hol tudnád beadni az iratokat. fontos, hogy átvételnél kapjál az érkeztetésről papírt, onnan számolódik a 8 nap, amin belül ki kell adnia az igazolást.

ildidi # 2015.09.02. 11:02

Budapest IV kelrületi lakást vettem megnéztem a jegyzőnek csak egy hónapba 1× van ügyfélfogadása. Minden hónap 3-ik szerda. Az még igen messze van. Átadhatom másnak is? Ha igen kinek? Mert aki számit mindenkinek havi 1 időpont van megadva!

MrWatson # 2015.09.02. 10:19

@ildidi
Attól a települési vagy kerületi jegyzőtől kérd az igazolást aki a kilakoltatással érintett ingatlan (és lakói) szerint illetékes, aki azt a települést vagy kerületet jegyzi. (Birtokvédelemben is ő illetékes ha később szóba kerülne)

spamrulez # 2015.09.02. 10:16

ildidi,
"az ingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőnél"

ildidi # 2015.09.02. 08:10

Egy olyan kérdésem lenne hogy a kerületi jegyzőtől kell igazolást kérnem amelyikben a lakást vettem? Vagy a fővárosi jegyzőtől? Vagy ahol jelenleg állandóra bevagyok jelentkezve?

ius latratus # 2015.09.01. 18:43

Vhügyes

nem értem, milyen határozatlan idejű moratórium jön?

Ami most jár le. Ettől szép ez a világ...
Na, de ennyi, imádom ezt.

ius latratus # 2015.09.01. 18:37

Moyoko

Szerintem csak paráztat

Persze. Ez a szokásom évek óta itt a fórumon.
Nekem mindegy. Hidd azt, hogy paráztatok.
;)

focitomi # 2015.09.01. 18:14

ildidi
Fontos a bejelentés a jegyző felé, ne késlekedj!!! A TÖRVÉNY szövege a lényeg, nem az ki és mit mond…. A Te kötelességed a vh. törvény szerint ( és főleg érdeked!), hogy továbbítsd a végrehajtónak a jegyzőtől kapott igazolást. Ha küldesz egy mailt nekem innen az oldalról, válaszként küldök neked egy általam készített biankó bejelentési nyomtatványt… Remélhetőleg birtokbaadást kérvényeztél annak idején és nem átadást, meg kiköltöztetést, stb… Ezt nem kell megismételni, a törvény ezt nem kéri, a végrehajtó sem fogja. Aki mást mond, hivatkozzon a törvényre ami ezt előírja… Javaslom, mielőbb, személyesen add át a bejelentést az illetékes hivatal jegyzőjének (megbízottjának), egy példányt igazoljon le az átvétel dátumával. Postai úton kapsz egy választ, ha 10-11 nap után sem érkezik meg, akkor elveszett a postán… Persze postán is feladhatod, de minimum tértivevénnyel tedd és érdeklődj, hogy megérkezett, vagy sem.

Moyoko # 2015.09.01. 17:34

ildidi

1. Igazolás kell, de tőlem nem kérte még a végrehajtó. és én nem is tájékoztatom hogy kell. Ez az ő dolga jelezze ha kell neki, ha nem kéri és átadja anélkül az már az ő baja.

2.
Tisztelt jegyző úr az árverés ügy száma és az ingatlan címe.
2013-12-16-án jogerőre emelkedett ingatlan árverési jegyzőkönyv. Azóta nem sikerült a végrehajtónak birtokba adni számunkra az ingatlant.
Szeretnénk végre át venni az ingatlanunk a végrehajtótól, a devizahitelesekre vonatkozó kilakoltatási monatórium határideje 2015-09-16-án jár le, de a mai nappal hatályba lépett egy törvény (lent jelölve) mely szerint, az ingatlan kiürítésére irányuló kérelmet terjesztettem elő, és ezt önnek is be kell jelentenem, melyet ön nekem igazol.

Csatolom a kérvényem, és lent a törvény:

1994. évi LIII. törvény 154/A. § (11)479 Az árverési vevő köteles a 138/C. § szerinti igazolást kiállító jegyzőnél - ha a 138/C. § alapján a végrehajtást kérő nem tett bejelentést, akkor az ingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőnél - bejelenteni, hogy az ingatlan kiürítésére irányuló kérelmet terjesztett elő, amelyről a jegyző 8 napon belül igazolást állít ki. Az igazolást az árverési vevő köteles megküldeni a végrehajtónak.

3. írásban kérd de emailban is elfogadják, emailban és levélben is megkapod ha emailban kérted.

4 igen újra kell kérni a kilakoltatást elég egy ilyen levél neki:

Tisztelt Dr. !

Kérvény:
Ezúton szeretném kérvényezni a MBVK. árverési rendszerében megvásárolt ........... címen ............... helyrajzi számon ........ ügyszámon szereplő ingatlan, mielőbbi átadását!!

Üdvözlettel:

....................

Budapest, 2015-09-01

A levélből két példány készült melyet, kapja:

  1. .... ...... végrehajtó
  2. ....... ..... ..... város címzetes főjegyző.
  3. Oda kell adni neki de csak ha kéri, ha nem kéri és át adja az ingatlant a nélkül akkor ne erőltesd rá. Biztos oka van hogy nem kéri
ildidi # 2015.09.01. 17:10

Kedves Fórumozók!

Kérem ha valaki tudja válaszoljon! Lehet hogy valaki tájékozottabb mint én nem tudom sikerült e beszerezni a jegyzőtől az igazolást? Kell e egyáltalán? Ha igen akkor megírnátok mit írtatok a kérvénybe? Szóba is kérhetem vagy csak irásba? Azonnal megkapom vagy csak postán? A végrehajtónál újra kell írásban kérni az átadást? És ha kell a jegyzőtől igazolás ezt oda kell neki adnom?

Moyoko # 2015.09.01. 16:14

Szerintem csak paráztat

Vh-ügyes # 2015.09.01. 16:09

nem értem, milyen határozatlan idejű moratórium jön?

ius latratus # 2015.09.01. 07:48

He-he, most meg jön az újabb moratórium, - határozatlan időre.
Puff.

Vh-ügyes # 2015.09.01. 07:27

Asszem, nem érted mit akartam mondani...

Nem az a fontos, hogy minek van realitása, hanem egy kis engedménynek tűnő dologért milyen "tüskét tudsz beszúrni..."

Moyoko # 2015.09.01. 06:04

Hát én próbáltam meg egyezni de sajnos nem sikerült kialkudnunk egy elfogadható árat.

focitomi

Kártérítési pert nem lehet indítani az ellen aki nem adta át a lakást, házat? Hiszen törvény kötelezi rá hogy 15 napon belül ki kell költöznie és át adnia az ingatlant. Neked több mint két éve nem adja át az ingatlant, ezzel igen nagy anyagi, moráli és egyéb kárt okozván neked. Így lehetne visszamenőleg is pénzt követelni, és még talán jóval többet is. Mert nem csak anyagi kárt okozott.

Vh-ügyes # 2015.09.01. 04:05

2010-ben árverésen vettem egy házat. Kölcsönpénzből kifizettem, birtokba vétel tűzve, fidesz hatalomátvétel, ünnepi moratórium, időpont, hatály necces, aggódom.
Adós nem 100-as... hogy Ő vissza veszi a házat (pénz a holdon).
Mondom jó, adok időt, előszerződést stb.
Feltétel: közjegyzőnél birtok átadás-átvétel, kulcsot lobogtatod, aztán elmégy nemtom hova, én a ház felé most nem járok az előszerződésünkben foglalt ideig, aztán meg már úgyis mindegy, nem...?
Majdnem bejött!
Végrehajtó (verje meg az isten) két nappal tűzött a hatály mögé... Gondoltam, van nékem B terv...
Kivártam az ígérgetést (mingyá lesz pénz...) póthatáridőt, stb.
Aztán elég lett és "megdöbbenten vettem észre": hisz ezek "vissza költöztek" tehát "önkényesek..."

(a terv jó volt és 100-ból 99-szer működött volna, de Isten most mást akart...)
Adósok bele botlottak egy "jó ügyvédbe" aki sportból! ellenem karatézott... okirat érvénytelenségi per, stb.
(sajnos nem azonos pályán fociztunk, ugyanis Ő ismerte a bíróság elnökét, így tudott olyan csodát is mint pl.: egy nap alatt felfüggesztés...)

Azért mesélem el, mert látom, hogy csak egy sémában gondolkodtok...
Miért nem állapodtok meg az adósokkal?
Tudjátok egyáltalán, milyen kerekek forognak az agyukban?
Mondtátok nekik, hogy "döglött lovon lovagolnak"?
Hajlandóak vagytok "üzletileg" tekinteni vagy csak utálkoztok...?

MrWatson # 2015.08.31. 20:03

@focitomi
"Bár csak ott tartanánk, hogy nem találom őket..." :))

igen, "Mérlegelendő a helyzet" :)

Ha segítség, a fizetési meghagyáshoz elég egy közjegyző 3% min. 5eFt illetékkel (alapesetben nem kell bíróság meg ügyvéd), majd a végrehajtási lap kiállításához 1% min. 5eFt illetékkel.
Papír alapú nyomtatványokat és kitöltési útmutatókat itt találsz: http://www.mokk.hu/index.php?…

Ha ellentmondana a kötelezett akkor automatikusan perré alakul és bíróságon kell a bizonyítékaid bemutatnod. Ahhoz sem kell ügyvéd.
Ilyenkor az illetéket 6%-ra kiegészíttethetik veled. Ha pedig a végrehajtóhoz eljut az ügy az ő cselekményeit meg kell előlegezned.

focitomi # 2015.08.31. 19:02

spamrulez

Bár csak ott tartanánk, hogy nem találom őket...

spamrulez # 2015.08.31. 18:57

focitomi,
ha belevágsz akkor most intézzed, mert ha kirakják őket a lakásból, akkor még az is plusz költség lesz hogy felkutasd hova küldheted a fizetési meghagyást...

focitomi # 2015.08.31. 18:54

MrWatson
Értem én, csak kifizetem a bírósági illetéket, meg egy jogászt vagy ügyvédet, rögtön több százezer forintnál járok. Tételezzük fel, hogy a bíróság javamra határoz, viszont ki tudja mikor látok belőle egy fillért is. Lehet évekig, évtizedekig nem kerülök sorra a „letiltással”… Mérlegelendő a helyzet, de most úgy áll a dolog, hogy belevágok…