INKASSZÓ


dezsötaxi # 2010.07.18. 16:48

Üdvözletem!

Bírósági végrehajtó inkasszót rakott a számlámra, zárolta (önkormányzat megbízásából). A minimálbér feletti részt (nem volt sok 10eFt) le is vette a végrehajtó. Kb. 2 nap múlva fog érkezni a számlámra 3eFt. Gondolom azt is leveszik. A kérdésem az, hogy tegyük fel, mától nem érkezik a számlámra egy fillér se, akkor mennyi ideig hagyják zárolva a számlám? Ha feloldják az inkasszót akkor szabadon használhatom-e a számlám és meddig? Van-e valamilyen szabály arra, hogy hány napig és milyen időközönként lehet inkasszózni? és egy buta kérdés a végére... Nyissak új számlát?

Előre is köszönöm a segítséget! Minden jót!

végrehajtó1 # 2010.07.18. 17:04

nyissunk új számlát de ne a nevedre

dezsötaxi # 2010.07.19. 05:20

Köszönöm a választ de van egy probléma az új számlával. Én taxis vagyok ez egy sima folyószámla amit leinkasszóztak de a kártyás fizetéseim erre érkeznek. Más nevére nem tudom megadni az elszámoló banknak a folyószámlát mert minden az én nevemen fut. (számla, kártyalehúzó terminál, engedélyek...). Ez a gond. Ezért kérdeztem ezt a sok mindent az előzőekben. Tud esetleg valami alternatívát? (azon kívül, hogy kifizessem az önkormányzat követelését?) Vagy, hogy mikor "szabad" a számla? Tudom-e egyáltalán majd használni a közeljövőben?

Köszönöm

végrehajtó1 # 2010.07.19. 06:31

8 napig van rajta de akárhányszor rátehető

dezsötaxi # 2010.07.19. 08:10

értem. hát akkor passz. köszönöm a gyors választ!

robogo2 # 2010.11.02. 12:59

„Letiltani, csak a folyósító szervnél lehet, ami jele esetben a MÁK. A mindenkori minimális nyugdíj összege felett tudnak inkasszálni, az az alatti résszel szabadon rendelkezel.“ Valaki segítene mit is jelent ez pontosan? A számlánkra a gysem és a négy gyermekem családija érkezik már nem tudom az e havit postára kérni! Adjatok tanácsot mit tehetnék hogy ne maradjunk pénz nélkül!!!!

végrehajtó1 # 2010.11.02. 16:17

olvasd vissza a :végrehajtás alá vonható jövedelem topikot.

Atis77 # 2010.11.03. 08:33

Üdv

Olyan kérdésem lenne hogy ha feleségemmel közös a számlánk, arra ir tehet a végreható inkasszót? Ellenem van VH. eljárás.

Előre is köszi

végrehajtó1 # 2010.11.03. 15:20

igen

Hugi 2 # 2010.11.17. 14:32

Jónapot.
Olyan problémám van hogy a Sogorom autójára férjem és én vagyok a kezes.Az autot vissza vette a bank mert nem fizették a hitelt.Ezért számlám levan inkaszózva.Férjemnek pedig a főnöke fizeti a havi 20.000 ft.Viszont most azt állítják a sogoromék hogy megegyeztek a bankal egész idő alatt fizeték a bank felé.Az lenne a kérdésem ha végrehajtó inkaszózta a számlám akkor hogy teheti ha fizetve van.
Előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2010.11.17. 15:04

valószinü hogy nem fizette.Menjen be a vh-hoz és nézzen bele az iratokba.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.17. 15:04
  1. Az autot vissza vette a bank mert nem fizették a hitelt.
  2. egész idő alatt fizeték a bank felé.

A két állítás egymást kizárja, valamelyik hamis. Az inkasszó arra enged következtetni, hogy az utóbbi az.

Hugi 2 # 2010.11.17. 17:50

Köszönöm a válaszokat.
Még azt szeretném megkérdezni,hogy amit tőlem és a férjemtől elvit a behajtó azt hogy tudnám visza követelni minnél hamarabb mivel kb félmilióval tartozik a sógorom.
Valahogy követelhetném még az öszes tartozás lejárta elött?ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.17. 17:51

Persze. Felszólító levél, fizetési meghagyás, per.

Hugi 2 # 2010.11.19. 12:24

Köszönöm a segítséget.

perszepolisz # 2010.12.15. 09:26

Szisztok

A fedezethiány miatt visszautasított, de 35 napig sorbaállított, inkasszó során a bankszámlát ugye nem zárolják a bankok. Vagy úgy mondom: Nem zárolhatják.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.15. 10:44

Mit értesz az alatt, hogy zárolni?

perszepolisz # 2010.12.15. 10:51

Senki -még a számlatulajdonos sem - férhet a számlán levő pénzhez. Ami a gyakorlatban az A -hitel.

dolus1 # 2011.01.02. 20:47

Üdv! Megrokkanás miatt közel 5 millió forinttal tartozom 2 hitelintézetnek. Ha letiltják a rokkantnyugdíjam 50 %-át, amit a NYUFIG rendszeresen átutal, akkor is kibocsájtható inkasszó a folyószámlámra? Azért lenne fontos ez, mivel inzulinpumpás beteg vagyok, bottal járok, ha a maradék rokkantnyugdíjam is elvész, akkor mehetek a temetőbe. No inzulin, no élet!

monalisa1 # 2011.01.03. 14:58

Túl nagy a tartozás összege ezért szerintem előszőr megpróbálják kisöpörni a folyószámlát, ha az ott talált pénz nem elég a tartozás rendezésére, akkor jön szóba a nyugdíjból való letiltás - egálig.

A számlán azért kell hogy egy minimális összeget hagyjanak a "szűkös" megélhetésre, valamint ott van erre még a r.nyugdíj fele.

Azt ők nem tudják hogy súlyos krónikus beteg vagy mely havi nem kis összegű rendszeres kiadással jár., vélem ezt mihamarább tudasd velük a háziorvosi- és a kezelőorvosi szakvélemény csatolásával. (Tehát igazolni hogy havonta mennyi a gyógyszer stb. költséged.)

A lakásrezsi stb. költségek beszámítása a havi megélhetésbe már mérlegelés kérdése, mert "lakni" nem okvetlenül kötelező...

Egy cukorbetegnek az étkezésre nagyon oda kell figyelnie - és ez sajnos többletköltségeket okoz, azt hogy ezen kiadásokat mennyire tollerálják, megmondani nem tudom.

monaLuis
laikus hozzászóló

Bandino # 2011.01.03. 15:41

Sziasztok,a segítségeteket kérném!Több közlekedési szabálysértés miatt kiszabott helyszíni bírságom van amit nem fizettem be.(25 000 ft)A rendőrség átadta ezeket az önkormányzatnak adók módjára történő behajtásra.Van lekötve 1 000 000 ft-om egy bankban ami áprilisban jár le.Szeretném megtudni hogy a lekötött pénzhez hozzányúlhat-e az adócsoport?

végrehajtó1 # 2011.01.03. 17:22

igen.

Bandino # 2011.01.04. 08:19

Végrehajtó1,köszi a választ.Ez rossz hír mert ha megtalálja az adócsoport és leinkasszózza akkor bukom azt a kevéske kamatot is.

dolus1 # 2011.01.04. 10:26

monalisa1

Köszi a választ!
Nem tudod véletlenül, hogy már a rokkantnyugdíjam letiltása előtt is lehet inkasszózni a bankszámlámat?

Köcce.

monalisa1 # 2011.01.05. 15:32

Konkrétan nem tudom, de túl nagy a tartozás össze, így bizony megeshet hogy előbb "söprik" ki a bankszámlát -ha van rajta egyáltalán-, mintsem a vélhetően nem túl nagy összegű r.nyugdíjból a havi 33%-os letiltásokkal belátható időn belül eljussanak a tartozás + kamatok + költségek egalizásához.