INKASSZÓ


eljenmajusegy # 2022.12.18. 20:20

vadsuhanc: röviden: persze hogy tudtak es persze hogy nem igazolhatóan.

Szomorú örökös # 2022.12.18. 20:40

eljenmajusegy

a 14 éves kislány árvaellátása milyen jogcímen foglalható le az apja által felvett hitel fejében?

Óriási tévedésben vagy! A végrehajtónak nem kötelessége vizsgálni, hogy az milyen pénz, ami a számlán van. Az ő szempontjából van egy számla, rajta egy összeg, amit a jogszabály alapján ő lefoglalhat, ha tartozás van az adós részéről és arra jogerős végrehajtási határozat van - itt jelen esetben volt, mert a férje bizony tartozást hagyott maga után, ezek szerint nem is keveset. A számlán az már teljesen irreleváns, hogy milyen forrásból és milyen céllal érkezett oda az összeg. Tehát tök mindegy, hogy az gyermektartás, árvaellátás, vagy családi pótlék, vagy bármi, az a végrehajtó számára szimplán egy lefoglalható összeg. Ennyi! Érted már?

gerbera317 # 2022.12.18. 20:48

Mástól kérdezted, így csak jelzem: a bankszámlán nincs se árvaellátás, se családi pótlék, se rokkantsági járadék, se gyerektartás. Ott csak számlapénz van. Az igényperben előadott igényt nem erre kell alapozni, hanem arra, hogy a levont összeg nem az adósé volt. Ahogy te mondanád: az igényperben "ne beszelj masrol mint Bodóné, mikor a bor árát kérdezik", hanem csak az igényedről és a bizonyítékaidról.

Majordomus # 2022.12.18. 22:37

Hátha több eredménnyel jár...

eljenmajusegy # 2022.12.19. 03:41

Nem beszéltünk Gerbera , arra volt kihegyezve a dolog hogy a sogornom nem adós es nem is kezes ebben a dologban , a számlán levő pénz nem a testverem jövedelme volt- szegeny nem is kapott mar semmit május ota-, hanem a feleségé es gyerekeké.
Kulonben a bankos emberke bajszintotta el , vagy egyáltalán a bank , mert határozottan állítottak a s.nomnek hogy a férje neve lekerült a szamlarol , közben meg nem.

eljenmajusegy # 2022.12.19. 03:48

Vadsuhanc , nem lesz itt semmi gond. Holnap elmegy ez a beadvány (na , mindjárt letol valaki hogy helytelen kifejezést használtam), a biróság szépen visszautaltatja a pénzüket , a sogornom tovább fizeti a részleteket , úgy ahogy megegyeztek es minden rendben lesz. Sőt , a másik tartozásba ebből az összegből akart megajánlani egy összeget es azt lezárni , hátha az is sikerül.
Amúgy nem akartam pont neked elesen visszaszólni , de nagyon bántonak érzem hogy hülyének nézik az embert( mármint nem te), csak itt jött ki a dolog. Bocsánat.

Szomorú örökös # 2022.12.19. 04:44

eljenmajusegy

a sogornom nem adós es nem is kezes ebben a dologban , a számlán levő pénz nem a testverem jövedelme volt........hanem a feleségé es gyerekeké.

Akkor még egyszer: a számlán csak pénz van a végrehajtó szemében, tök mindegy, hogy milyen forrásból, milyen céllal érkezett rá.

szegeny nem is kapott mar semmit május ota

Na ja, csak az adósságokat gyűjtögette, halmozta. :-O

a biróság szépen visszautaltatja a pénzüket , a sogornom tovább fizeti a részleteket , úgy ahogy megegyeztek es minden rendben lesz.

Talán január végére még ez is összejöhet, ha jogos. De én nem vennék mérget rá.
Szerintem ez még Amerikában se megy ilyen egyszerűen.

Sőt , a másik tartozásba ebből az összegből akart megajánlani egy összeget es azt lezárni

Hmmm...ahogy elnézem, van itt vaj bőven azon a bizonyos fejen.

eljenmajusegy # 2022.12.20. 16:28

Na kérem: a végrehajtó a mai napon visszautalta a levett összeget.

Szomorú örökös # 2022.12.20. 18:09

a végrehajtó a mai napon visszautalta a levett összeget.

Hurrá! Akkor a szappanopera végre véget ért!

Majordomus # 2022.12.20. 21:12

Háát,Karácsony előtt ez nem mindegy!
.
Örüljünk hogy jó véget ért a történet...

Vadsuhanc # 2022.12.21. 11:45

Ha így van őszintén örülök neki, de nehezen tudom elhinni.....

Mire hivatkozva utalta vissza? Tanuljunk belőle ezért kérdezem.

eljenmajusegy # 2022.12.21. 13:15

Mindenkinek köszönet a jotanacsokért.
Vadsuhanc: se kep , se hang , csak egy SMS tegnap délután hogy visszaerkezett az összeg ,es a feladó az illető végrehajtó volt.
Hogy a pénteken,bizonyos magas helyekre elküldött panaszos E-mailjeimnek volt-e a hatása vagy sem?(ezeket megkapták es a megfelelő illetékes személyekhez továbbították a panaszt, errol értesítettek) Azt nem tudjuk. Ha kap valami magyarázatot ,akkor majd megírom ide is.

Vadsuhanc # 2022.12.21. 14:46

És az igényperrel mi történt. El lett indítva ?

eljenmajusegy # 2022.12.21. 14:54

Vadsuhanc: igen.Hetfon bekuldte , kedden délután visszaerkezett a pénz. Közben en hétfő reggel(nekem reggel , otthon del korul) kaptam E-mailt hogy az ügyet a megfelelő illetékes osztályra továbbítottak.

Vadsuhanc # 2022.12.21. 15:23

Furcsa történet......

Én nehezen tudom elképzelni így a dolgot, ezért akartam tudni a részleteket.

De ha így van akkor örülünk neki.....

gerbera317 # 2022.12.21. 15:32

Egyáltalán nem furcsa. Az egyetlen nyitott kérdés, hogy a végrehajtó tudta-e, hogy az adós halott, mert akkor nem intézkedhetett volna. Az összes többi az ellenoldal faxxságairól szól. Most is maradt a történetben egy elbszás, de nem árulom el, hogy mi. Csakazértse.

Vadsuhanc # 2022.12.21. 15:55

gerbera317!

Jelenleg még nem tudjuk mi volt a visszautalás oka.... A kérdező sem tudja megmondani.

Majordomus # 2022.12.21. 21:20

Mondjuk ilyen gyorsan a kormány utasitására szoktak lépni,nem egy emailre.
Valami más van a háttérben.

eljenmajusegy # 2022.12.22. 03:21

Egészen magas helyen szoltam. Ha ok voltak , akkor rendesek hogy sürgősen leptek.

papinianus88 # 2022.12.22. 11:25

Egészen magas helyen szoltam. Ha ok voltak , akkor rendesek hogy sürgősen leptek.

Igen. Hetekig sírsz az ingyenes jogi tanácsokért, de utólag kiderül, hogy neked minden egy telefon :) :D

gerbera317 # 2022.12.22. 15:50

:-) Maradjunk annyiban, hogy most ezt ismeretlen okból visszaadta a végrehajtó, de nem ez a vége a történetnek.

Majordomus # 2022.12.22. 21:10

Valószinű.
A magas hely hányadik emeleten van?

eljenmajusegy # 2022.12.27. 04:00

Jo reggelt. Remelem mindenkinek szép Karácsonya volt!
Nem sok mindent tudtunk meg , a vegrehajtotol érkezett pénteken egy ajánlott level a testverem részére , a sogornom átvette , egy ertesites volt benne a hatósági átutalási megbízás feloldasarol , merthogy " ...az adós tartozása idõközben megtérült , illetve rendezésre került." (Hogy micsoda?)
Szintúgy egy jegyzőkönyv , amely szerint a vh-t kero tájékoztatta a végrehajtot hogy az adóssal részletfizetésben állapodtak meg.(Igen , mar hónapokkal ezelőtt)
Valamint egy Végrehajtási bevételi bizonylat , amelyen viszont a számok nem stimmelnek, pl végrehajtónak járó összes: 122 257 , befizetett összeg:14 180 , hátralék:58 037. vagy:
Oszesen:866 121 , befizetett összeg:107 318( itt van egy tétel:visszajar(kinek? mi?miert?)85 974, hátralék:844 777.
Plusz hogy a végrehajtó ker 1 250Ft-ot , meg minden honapi részletfizetés után 899Ft-ot , ezekhez ki is küldött három sárga csekket a testverem nevére , de teljesen más számok vannak rányomtatva.
Na , ebből igazodjon ki valaki.
Sajnos elfelejtettem mondani a sogornomnek hogy ha jon ajánlott level a testveremnek , azt ne vegye at.
Mostmar varja ki mindenki a hagyatékit , addig ne kuldozgessenek semmit.

Vadsuhanc # 2022.12.27. 09:15

Azt írtad visszautalták a pénzt az utolsó fillérig.......
Gerbera317 meg jól írta.." de nem ez a vége a történetnek.". Várható volt,hogy nem.

gerbera317 # 2022.12.27. 10:18

@majusegy
elfelejtettem mondani a sogornomnek hogy ha jon ajánlott level a testveremnek , azt ne vegye at.
És ha át veszi, akkor mi van?
Okoskodás helyett ismételten meg kellene írni a végrehajtónak, hogy az adós elhunyt, és felhívni a figyelmét, hogy levelezgetés helyett ilyenkor a Vht. 39. § (4) szerinti eljárást kell lefolytatnia.
Az igényper iránti keresetet visszavontátok?