Munkajogi kérdések.


Krozsu # 2013.06.24. 10:10

Én is egyezség párti vagyok,de sajnos nem mindenkivel lehet ...

wers # 2013.06.24. 10:05

persze, hogy megütné, de még mennyire, de biztos szeretné annyira érte a munkavállalót, hogy bemószerolná kapásból

jobb lenne megegyezni (arra reálisabb esélyt látok)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.24. 09:59

Ő ütné meg igazán.

Krozsu # 2013.06.24. 09:56

Kedves Wers! A munkáltató is megütné a bokáját,nem?

wers # 2013.06.24. 09:53

szerinted ha elkaszálná a munkáltatót a bíróság és megítélné, a munkáltatónak nem ez lenne az első lépése? (nekem ez lenne), és ilyenkor nyal vissza a fagyi

Krozsu # 2013.06.24. 09:51

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Sajna meg lettem erősítve abban,amit én is gondoltam... Akkor hát marad az,ami papír szerint jár.
Szép napot mindenkinek!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.24. 09:45

De a bíróságnak kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy az adóhatóságot erről értesítse.

wers # 2013.06.24. 09:33

Persze, végül is a remény hal meg utoljára, és annak is van esélye, hogy én egyszer szépségkirálynő leszek (hacsak nem a nagyanyó kategóriában) ámbár az ötös lottonak jobban örülnék

Arra viszon felhívnám a figyelmet, hogy az eltitkolt, nem adózott jövedelmet a adóhatóság elég rosszemmel nézi (és keményen jutalmazza)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.24. 09:25

Aminek kicsi a valószínűsége, az nem lehetetlen. ObudaFan precízen fogalmazott: ritkán jön össze. De ritkán azért összejön.

wers # 2013.06.24. 08:55

erre kb. akkora az esély, mint hogy te tartozol nekem 100 sFt-tal, papír nincs róla, de Mici néninek elmeséltem, ő tud róla.

wers # 2013.06.24. 08:53

hát, két ember egymásközti, szóbani megegyezésére kevés, ritka a tanu

ObudaFan # 2013.06.24. 08:49

Lehet követelni a teljeset is, ha tudod bizonyítani, pl. tanúkkal. Csak ez nem túl gyakran szokott összejönni.

wers # 2013.06.24. 08:20

csak ami hivatalosan járna

Krozsu # 2013.06.24. 08:13

Tisztelt Szakértő!
Valószínűleg elég egyértelmű a kérdésemre a válasz,de elbizonytalanodtam.
A munkáltató felmondott,de nem fizette ki az utolsó havi bért. Sajnos nem voltam teljesen bejelentve. A bíróságon így a teljes elmaradt munkabért,vagy csak a szerződés szerinti, bejelentett munkabért követelhetem?
A segítséget előre is köszönöm!

tarjani # 2013.06.23. 18:00

Köszönöm.

melk1 # 2013.06.23. 10:48

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Köszönöm szépen, hogy válaszolt kérdéseimre! További jó munkát kívánok!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.23. 08:48

Nem kell, nincs.

tarjani # 2013.06.23. 08:09

Kérdésem az lenne,ha julius 15-én lejár a szerződése a eleségemnek -amit az előzőekben írtam-előtte kell -e értesíteni,hogy nem hosszabbítják meg vagy nincs ilyen kötelezettség?

Takácsné # 2013.06.23. 07:04

Még mindig szeretnék választ kapni az alábbi kérdésemre... köszönöm

Tisztelt Szerkesztők!

Tanácsot szeretnék kérni az alábbi helyzet megoldására:
2006-2011-ig dolgoztam egy kft.-nél. 2011-ben a tulajdonos eladta a céget, mi megkaptuk az egy havi végkielégítésünket. Hasonló néven alapított egy új céget, ugyan abban a feladatkörben alkalmazott, ugyan azon a helyen, ugyan azokkal az emberekkel folytatta tovább a működését. Az eltelt két évben többszöri kérésünkre se írta meg a munkaszerződésünket. Jelenleg 6 órában vagyok bejelentve, így nem kell a bérminimumot megfizetnie részemre.A munkaidőm ezzel szemben reggel 8-tól délután 15:30-ig tart, pénetek 15-ig. 2011-ben és 2012.első két hónapjában még megkaptuk a 12.000 Ft melegutalványunkat, azóta csak a hitegetés megy.Az utalványok vásárlását számlákkal tudom bizonyítani. Pár hónapja a fizetésünket több részletben, bőven tizedike után kapjuk meg. Kérdésem, hogy bármilyen jogi lépéssel van -e esélyem az elmaradt, mostanra közel 200.000 Ft-ra rúgó tartozás behajtására? Hová fordulhatnék a problémámmal?
Továbbá, hogy ha felmond mi alapján teheti meg ha nincs is munkaszerződés?

Válaszukat köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.20. 12:37
  1. Nem kell felmondaniuk, a munkaviszony a bontó feltétel beálltával már megszűnt.
  2. Létezik. (Éppen azért, mert gyakran, ahogyan a te esetedben is, nem lehet dátumszerűen meghatározni a határozott idő lejártát.)
  3. Ugyan, dehogy!
melk1 # 2013.06.19. 14:09

Tisztelt Szakértők!

Kérném szépen szíves válaszukat, sokat segítene nekem! Ha kérdéseim nem helytállóak, elnézést kérek, de hallomásból jutottam effajta információkhoz. (06.17)

Köszönöm!!

csorbagabor # 2013.06.19. 14:04

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Azt szeretném kérdezni hogy a 3/2002. (II. 8.) SZCSM–EüM együttes rendelet alapján kötelező e klímaberendezést telepíteni egy olyan hivatalba ahol nem lehet szellőztetni, mert nem nyithatóak az ablakok és a nap az egész munkaidő alatt a munkavállalókra süt?

tarjani # 2013.06.19. 12:16

Köszi, azt hiszem ha még valaha akar ott dolgozni nem igazán érdemes ezen jogvitába belemenni velük szemben.Milyen jogi útra gondolsz? Még egy kérdés mi van a bent lévő szabadságaival?Nem hiszem,hogy meg akarják hosszabbítani Az amit irtál,hogy 98000 ft az nettó vagy abból még lejönnek a járulékok?

emma # 2013.06.19. 10:45

A Legfelsőbb Bíróság Munkaügyi Kollégiumának 6. számú állásfoglalása, amely szerint, „más jogi megítélés alá esik a határozott időre szóló második és az esetleg azt követő szerződés, ha a határozott időtartam kikötése a munkáltató részéről törvényes érdekek nélkül történik, és ez a munkavállaló jogos érdeke csorbítására vezetne. A jogoknak ilyen, nem rendeltetésszerű gyakorlása az Mt. 4. §-a értelmében nem megengedett, s a munkavállalót, akinek terhére ez az intézkedés történt, hátrány nem érheti. A megállapodásnak ez a része érvénytelen, s a munkaviszonyt határozatlan időre létesítettnek kell tekinteni.”

Szóban esetleg lehetne ezt jelezni feléjük, hogy nem szabályosan járnak el. A leírtak alapján lehetőség lenne az ügy jogi útra terelésére is. Valószínűnek tartom én is, hogy a bérköltségeken szeretnének spórolni.

Ha viszont elfogadja a jogviszonya meg nem hosszabbítását:
Álláskeresési járadék:
Munkaerőpiaci járulékalap 60%-a, legfeljebb a jogosultság kezdő napján hatályos minimálbér 100%-a:
98.000,-Ft/hó
3.267,-Ft/nap

A feleséged az illetménye alapján valószínűleg erre számíthat. De a pontos összeget nem tudom megmondani minden adat ismerete nélkül (munkaügyi központban elvileg tudniuk kellene).

tarjani # 2013.06.19. 09:55

Kinevezés módositása közalkalmazotti jogviszonyban ez van felül,benne: "teljes munkaidős helyettesként foglalkoztatott munkaválláló"ilyen szerződés volt három havonta már egy éve.Most 15 napra hosszabbították meg, jűlius 15 ig. Gondolom a béremelést meg kell spórolni ezét nem fogják meghosszabbítani.Tehát mivel már több mint egy éve ott dolgozott így akkor jár neki a munkanélküli segély? éS a visszamenőleges béremelés smi ugye szeptembertől jár visszamenőleg??Most a segély összege : a nettó keresete 100-117 ezer ft között mozgott mivel nem fizettünk adót ezért volt magasabb. Mennyi lehet a munkanélküli?